Drukāt
05.09.2014
R.Naudiņš atklāj kūdras ražošanas - eksporta uzņēmumu Balvu novadā
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš šodien, 5.septembrī, apmeklēja Balvu novada Briežuciema pagastu, kur piedalījās kūdras pārstrādes uzņēmuma Compaqpeat jaunās ražotnes svinīgajā atklāšanā.
Uzņēmums Compaqpeat nodarbojas ar kūdras ieguvi, pārstrādi un dažādu substrātu ražošanu. Vairāk kā 97% no gatavās produkcijas tiek eksportēta, galvenokārt uz ES dalībvalstīm, Āzijas un Arābu valstīm. Uzņēmums ir nozīmīgs investors Latgales reģionā. Gadu no gada Compaqpeat uzrāda straujus attīstības tempus un nodrošina visā Latvijā vairāk kā 120 darba vietas. Līdz ar jaunās ražotnes atklāšanu Balvu novadā, uzņēmums ir radījis vēl vairākus desmitus jaunu darba vietu.

Ministrs R.Naudiņš savā uzrunā uzsvēra: „Šodien, atklājot jauno ražotni, gribu Jums pateikt lielu paldies par jaunajām darba vietām, kas radītas Latgales reģionā, kā arī izteikt pārliecību, ka mums kopīgi strādājot pie kūdras pārstrādes nozares attīstības, šis skaits īsā laikā dubultosies. Manis vadītā ministrija atbild par vides aizsardzību un reģionālo attīstību. Jūsu pārstāvētā nozare savukārt vistiešākajā veidā skar abas šīs sfēras. Tāpēc mums cieši jāsadarbojas un jāatrod kopsaucējs, lai ievērotu vides aizsardzības intereses un tajā pašā laikā tiktu attīstīta kūdras nozare, radītas darba vietas, sakārtota infrastruktūra un tādējādi veicināta reģionālā attīstība un stiprināta mūsu valsts. Stipri reģioni ir stipras valsts pamats.”Informāciju sagatavoja:

Sanita Karpoviča
Ministra preses sekretāre
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026463
Mob.: 26653757
E-pasts: sanita.karpovica@varam.gov.lv
Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 22.11.2019
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/