Drukāt
19.10.2016
VARAM aicina izstādē Riga Comm 2016 iepazīties ar valsts e-pakalpojumiem

2016.gada 20. un 21. oktobrī, izstādes Riga Comm 2016 stendā „Valsts e-iespējas” ar savu iestāžu e-pakalpojumiem iepazīstinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM,) Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un Valsts ieņēmuma dienesta (VID) darbinieki. 

Izstādes laikā VARAM darbinieki interesentiem demonstrēs portāla www.latvija.lv sniegtās iespējas. www.latvija.lv ir veidots kā visu Latvijas valsts un pašvaldību iestāžu sniegto pakalpojumu, t.sk e-pakalpojumu vienotais portāls, kas darbojas jau 10 gadus, apvienojot vairāk kā 2200 valsts un pašvaldību publisko pakalpojumu aprakstus un 350 e-pakalpojumus.

PMLP eksperti sniegs informāciju par eID kartēm un to dotajām e-iespējām. Interesenti, uzrādot pasi, klātienē varēs pieteikties eID kartes saņemšanai un pārbaudīt, vai aktivizēti droša elektroniskā paraksta sertifikāti*.

Apmeklētājam būs iespējas saņemt VID pārstāvju konsultācijas un atbildes uz saviem jautājumiem. VID pārstāvji demonstrēs, kā darbojas VID Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS), kā notiek dokumentu iesniegšana šajā sistēmā un kādu informāciju iespējams iegūt no EDS pārskatiem un VID mājas lapas (www.vid.gov.lv). Lai būtu iespēja kopīgi ar VID ekspertiem darboties sistēmā, apmeklētāji aicināti ņemt līdzi internetbankas autorizācijas datus (lietotājvārdu, paroli, kodu kartes u.tml.).

Starptautiskā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstāde Riga Comm notiek piekto reizi. Izstādes mērķis ir veicināt modernizāciju uzņēmumos, organizācijās, valsts un pašvaldību iestādēs, lai to darbs būtu efektīvāks. Riga Comm tiek demonstrēti gada nozīmīgākie digitālie jaunumi. Pasākums notiks starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala.

*Pētījums eGoverment Benchmark 2016 A turning point for eGovernment development in Europe pieejams šeit: http://ieej.lv/jJ0po

Margarita Apine
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026905
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 07.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/