Drukāt
25.10.2017
VARAM pārstāvēja Latvijas intereses Telekomunikāciju padomē Luksemburgā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts 2017.gada 24.oktobrī vadīja Latvijas delegāciju, kurā piedalījās Aizsardzības ministrijas, Satiksmes ministrijas un VARAM pārstāvji,  Eiropas Savienības (ES) Telekomunikāciju ministru padomes (Telekomunikāciju padome) sanāksmē Luksemburgā.

Telekomunikāciju ministru padome, kas tika rīkota kā Igaunijas prezidentūras ES Padomē papildus Telekomunikāciju ministru padomes sanāksme, notika politikas debates par Digitālā vienotā tirgus stratēģijas īstenošanu un jauno kiberdrošības pakotni pēc oktobra Eiropadomes sanāksmes un Tallinas Digitālā samita 2017.gada 29.septembrī. Ministru pusdienu diskusija bija veltīta 5G attīstības jautājumiem.

Latvija atbalstīja nepieciešamību pēc vērienīga digitāla redzējuma Eiropai un nepieciešamību pabeigt digitālā vienotā tirgus izveidi līdz 2018.gada beigām, veicinot digitālas, kiberdrošas ekonomikas izaugsmi un investējot pasaules līmeņa infrastruktūras izveidē. Latvija izteica atbalstu septembrī publicētajai kiberdrošības pakotnei, kas ļaus uzlabot sadarbību ES līmenī, lai stiprinātu ES kopējo kiberdrošības līmeni un Eiropā izveidotu vienotu kibertelpu. Igaunijas Prezidentūra informēja Padomes dalībniekus par veicamiem pasākumiem nākamās paaudzes savienojamības nodrošināšanai, kā arī par oktobra sākumā Tallinā parakstīto Ministru deklarāciju par elektronisko pārvaldi un Austrumu Partnerības Digitālo ministru deklarāciju.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 12.11.2019
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/