Drukāt
10.04.2006
Uzsākta kampaņa pret kūlas dedzināšanu Latvijā
4.Aprīlī, apvienojot spēkus, visā Latvijā tika uzsākta kampaņa, kas aicina iedzīvotājus nededzināt kūlu. Vides ministrs Raimonds Vējonis aicināja atbildīgo ministriju, valsts institūciju, uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju pārstāvjus piedalīties kopīgā sanāksmē, lai apspriestu un saskaņotu veicamos preventīvos pasākumus kūlas dedzināšanas ierobežošanai šajā pavasarī.

Pēc koordinācijas sanāksmes iesaistītās institūcijas uzsāka intensīvu darbu, lai realizētu kampaņas ietvaros iecerētos pasākumus.

LR Vides ministrija sadarbībā ar LR iekšlietu ministriju un Valsts SIA „Vides projekti” visā Latvijā izplatīja informatīvos plakātus un pastkartes. Šie informatīvie materiāli ir izplatīti ar VAS „Latvijas Dzelzceļš”, VAS „Latvijas pasts”, a/s „Pasažieru vilciens”, Latvijas Pašvaldību savienības, Izglītības satura un eksaminācijas centra un Latvijas ornitoloģijas biedrības palīdzību. Informatīvie materiāli nogādāti dabas aizsargājamām teritorijām, kā arī tiek izplatīti sadarbībā ar Latvijas lauku izglītības un konsultāciju centru caur tā reģionālajām nodaļām visā Latvijā.

8.Aprīlī Latvijas Televīzija ir uzsākusi video klipa demonstrāciju, kas atraktīvā veidā aicina iedzīvotājus nededzināt kūlu. Tāpat video klips ir nogādāts un tiks demonstrēts dažādās reģionālajās televīzijās visā Latvijā. Video klipu 2005.gadā ir izstrādājusi Vides projektu filmu studija (režisors Dainis Kļava).

10.Aprīlī darbu uzsāks patruļas, ko organizē LR iekšlietu ministrija sadarbībā ar „If Latvija”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem un Vides aizsardzības kluba brīvprātīgajiem.

Papildu informācija (raksti, statistika, prezentācijas, foto materiāls) par kūlas ugunsgrēkiem, to ietekmēm un izraisītajām sekām ir apkopota un pieejama Valsts SIA „Vides projekti” mājas lapā www.videsprojekti.lv

 

Margarita Apine
Valsts SIA „Vides projekti”
Sabiedrības informēšanas daļas vadītāja
Telefons: 7225377

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 04.06.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/