Drukāt
21.08.2018
VARAM sadarbībā ar Latvijas Universitāti uzsāk diskusiju-koprades sesiju ciklu
Rīga, 2018. gada 20. augusts. – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) organizē diskusiju-koprades (angl. co-creation) sesiju ciklu, lai uzlabotu Valsts pārvaldes pakalpojumu portālu latvija.lv.
Diskusija notiek projekta “CITADEL: Radīt iespējas iedzīvotājiem pārveidot Eiropas publisko pārvaldi” laikā. Pirmā diskusija-koprades sesija notiks 23.augustā LU bibliotēkā Kalpaka bulvārī 4, tā rīkota kopā ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Savukārt pārējās diskusijas-koprades sesijas gaidāmas, sākot no septembra un turpināsies līdz pat oktobrim. Tās būs sesijas ar valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru speciālistiem, iedzīvotājiem un datorikas studentiem.

Kā norāda VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis: “Sadarbībā ar iedzīvotājiem un nevalstiskajām organizācijām ir iespējams pilnveidot digitālos pakalpojumus tā, lai tie būtu pielāgoti sabiedrības vajadzībām un prasībām. Valsts pārvaldei ir svarīgi ne tikai sekot jaunākajām e-vides tendencēm un risinājumiem, bet arī veidot e-pakalpojumus tā, lai tie būtu viegli lietojami un saprotami ikvienam iedzīvotājam. Līdz ar to šī projekta ietvaros mēs uzsāksim diskusiju ar visām iesaistītajām pusēm, lai valsts e-pārvalde kļūtu arvien saprotamāka un funkcijām bagātāka, turklāt lai ikviens iedzīvotājs varētu visdažādākās dzīves situācijas risināt sev ērtā laikā un vietā – e-vidē.” 

Šādas diskusijas-koprades sesijas ar portāla lietotājiem VARAM organizē pirmo reizi, nepastarpinātā komunikācijā ar portāla lietotājiem meklējot labākos risinājumus valsts pārvaldes pakalpojumu sniegšanai plašākai publikai. 

Vairāk par CITADEL projektu var uzzināt tīmekļa vietnē.


Projekts “CITADEL: Radīt iespējas iedzīvotājiem pārveidot Eiropas publisko pārvaldi” - CITADEL: Empowering Citizens to Transform European Public Administrations – tiek finansēts no ES pētniecības un inovācijas programmas “Apvārsnis 2020” līguma nr. 726755 ietvaros.


Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 04.04.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/