Drukāt
25.04.2006
Ugunsgrēks Ķemeru nacionālajā parkā ierobežots, dzēšanas darbi turpinās
Pirmdienas, 24. aprīļa, priekšpusdienā Ķemeru nacionālā parka teritorijā esošajā Slokas purvā izcēlās ugunsgrēks, kas tās pašas dienas vakarā tika ierobežots. Pašlaik turpinās dzēšanas darbi, kurus veic Valsts ugunsdzēsības dienests (VUGD) un Valsts meža dienests.
Pēc vides ministra Raimonda Vējoņa rīkojuma nepieciešamības gadījumā tiks piesaistīti Valsts Vides dienesta tuvējo reģionālo vides pārvalžu inspektori. Šobrīd vajadzība pēc papildspēkiem nepastāv, tomēr situācija var mainīties, gadījumā, ja celsies vēja ātrums.

Daļēji izstrādātā kūdras purva austrumu daļa, kurā izcēlies ugunsgrēks, atrodas starp Kūdras ciematu un Slokas ezeru. Vakar galvenais uzdevums bija novērst uguns draudus Kūdras ciematam, pēc tam darbs turpinājās ugunsgrēka ierobežošanā, kas tika sekmīgi pabeigts ap plkst. 23:00 vakarā. Pašlaik nav zināma izdegušā meža platība, šobrīd Ķemeru nacionālā parka administrācijas darbinieki veic tās precīzu uzmērīšanu.

Izdegušajā platībā atrodas viena no retajām īpaši aizsargājamās sugas – gludenās čūskas – atradnēm Latvijā. Ķemeru nacionālā parka administrācijas direktore Ērika Kļaviņa izteica cerību, ka ugunsgrēks nav iznīcinājis šīs čūskas dzīves vidi.

Vakardien neliels ugunsgrēks izcēlies arī pie Valguma ezera. Tas tika ātri un operatīvi likvidēts ar Smārdes pašvaldības brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienības un Valsts meža dienesta darbinieku palīdzību.


Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 7026418
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 04.06.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/