Drukāt
03.04.2019
J.Pūce dosies reģionālajā vizītē uz Smilteni
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) 4.aprīlī dosies reģionālajā vizītē uz Smilteni, kur tiksies ar pašvaldības vadītāju Gintu Kukaini, citiem pašvaldības darbiniekiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un vietējiem uzņēmējiem, lai pārrunātu pašvaldībā aktuālos tematus un administratīvi teritoriālo reformu.  

J. Pūce atzīst, ka viņam ir svarīgi uzklausīt gan pašvaldības vadītāja, gan uzņēmēju domas par ministrijas virzīto administratīvi teritoriālo reformu, iepazīties ar pašvaldības pieredzi, kā arī atbildēt uz vietējo mediju jautājumiem. 

Ministrs J.Pūce: “Smiltenes novads desmit gadu laikā kopš iepriekšējās reformas ir sabalansēti attīstījies, tiek mērķtiecīgi plānota infrastruktūra, kas piesaista investīcijas, radot arvien vairāk jaunu darba vietu. Lielākai daļai iedzīvotāju darba vieta ir nodrošināta pašu novadā. Smiltenes pieredze var kalpot kā vērtīgs piemērs.”

Dienas laikā ministram plānots apskatīt arī īstenotos investīciju projektus, sakārtotos infrastruktūras objektus un jaunās daudzdzīvokļu mājas Smiltenē.

Ministrs šādās darba vizītēs jau pabijis vairākās pašvaldībās: Talsos, Kuldīgā, Saldū, Brocēnos, Alūksnē, Liepājā.  Līdzīgas vizītes, lai tiktos ar pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem, ministra dienaskārtībā ir paredzētas regulāri.

Tāpat īpašas vizītes Latvijas novados paredzētas no maija līdz septembrim, lai uzklausītu tieši iedzīvotājus par administratīvi teritoriālās reformas gaitu.  

Jaunais administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likums Saeimai būtu jāpieņem līdz 2020. gada 1. jūnijam.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 27.02.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/