Drukāt
30.04.2019
Pārgājienā aicina iepazīt ikdienā grūti pieejamo Krustkalnu dabas rezervātu
Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk –Pārvalde) aicina 5. maijā pārgājienā iepazīt Krustkalnu dabas rezervātu un izbaudīt pavasari šajā dabas teritorijā, kas apmeklētājiem ikdienā nav tik vienkārši pieejams.

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe stāsta, ka šī ir iespēja ģimenes vai draugu lokā doties uz Krustkalnu dabas rezervātu un būt vieniem no pirmajiem teritorijas apmeklētājiem šajā sezonā, jo dabas rezervāta apmeklējums ir atļauts tikai Pārvaldes darbinieka pavadībā laika periodā no 1. maija līdz 31. oktobrim.  

Pārgājiens norisināsies Krākas avota dabas takā, kas divu kilometru garumā ved  pa meža ceļu un ļauj iepazīt dažādus meža un pļavu biotopus, kā arī  pašus Krākas avotus.  Izzinošā pārgājienā  varēs vērot pavasara norises dabā, uzzināt par dabas rezervāta aizsardzību un apsaimniekošanu.

“Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku pavadībā 5.maijā paredzēti vismaz divi pārgājieni - plkst.11.00. un  plkst.14.00.  Vienā grupā dalībnieku skaits nav vairāk kā 15 cilvēku.  Ja interese būs lielāka, veidosim papildu grupas,” stāsta R. Indriķe.

Aicinām pārgājienam pieteikties savlaicīgi, ne vēlāk  kā  līdz 3. maijam, zvanot uz tālruni 29139677 vai sūtot e-pastu regina.indrike@daba.gov.lv.

Tikšanās: 5,. maijā plkst. 11.00 un plkst. 14.00  stāvlaukumā pie Krustkalnu dabas rezervāta apmeklētāju centra, nokļūšana: https://ej.uz/KrustKaln

Uzziņai: Krustkalnu dabas rezervāts ir īpaši aizsargājamā dabas teritorija. Tā izveidota 1977. gadā, lai saglabātu šeit izveidojušos īpatnējos dabas kompleksus, ko veido Madonas-Trepes vaļņa reljefs. Te augstas pauguru virsotnes mijas ar dziļām ieplakām, kurās izveidojušies nelieli ezeri un purviņi, kā arī daudzi avoti. Šādos apstākļos teritorijā ir izveidojusies bagāta augu un dzīvnieku valsts.

Dabas rezervāta apmeklējums ir atļauts tikai Pārvaldes darbinieka pavadībā laika periodā no 1. maija līdz 31. oktobrim.  

Informāciju sagatavoja:
Regīna Indriķe
Dabas aizsardzības pārvaldes
Latgales reģionālās administrācijas
Dabas izglītības centra vadītāja
Mob. tālr.+ 371 29139677
regina.indrike@daba.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 07.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/