Drukāt
07.05.2019
Pārgājienā iepazīs Latvijas 2019. gada ģeovietu – Vidzemes jūrmalas stāvkrastus

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk  - Pārvalde) un biedrība “Zimeļvidzemes ģeoparks” sestdien, 11. maijā aicina uz izzinošu pārgājienu, kas veltīts 2019. gada Latvijas ģeovietai – Vidzemes jūrmalas stāvkrastiem. Jau divpadsmito reizi gada ģeovietas tituls tiek piešķirts ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas īpašajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem. Šogad dabas eksperti izvēlējušies Vidzemes jūrmalas stāvkrastus, kas atrodas Rīgas līča austrumu krastā, Salacgrīvas novadā.

Šī ir vienīgā vieta pie Baltijas jūras, kur kraujās atsedzas devona smilšakmeņi. Stāvkrasti pilnībā ietilpst Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, bet nozīmīgākie posmi ir atzīti par ģeoloģiskajiem un ģeomorfoloģiskajiem dabas pieminekļiem – “Ežurgu klintis” un “Veczemju klintis”.  Aktīvie krasta erozijas procesi Vidzemes stāvkrastu ainavu padara dinamiskus un krāšņu visos gadalaikos, tāpēc teritorija ir iecienīts galamērķis, stāsta Pārvaldes eksperts, ģeologs Dainis Ozols.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina apmeklēt Vidzemes jūrmalas stāvkrastus un arī atgādina ievērot principu - #Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!

Pārgājienu 11. maijā vadīs ģeologi – Latvijas Universitātes un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti, pasākums ir bez maksas un uz to aicināts ikviens interesents.

Praktiska informācija par pārgājienu:

Pulcēšanās un pārgājiena sākums: atpūtas vietā “Vasas”, Salacgrīvas novadā (https://ej.uz/vasas).

  •  Plkst. 11:00 -11:30 notiks automašīnu pārbraukšana uz galapunktu un autovadītāju atvešana atpakaļ.
  • Plkst. 11:30-14:30 pārgājiens gar jūras krastu ar speciālistu stāstījumiem par krastu ģeoloģiskajiem procesiem, klintīm, akmeņiem. Maršruts (7km): Vasas – Ķurmjrags – Ežurgu un Zivtiņu klintis – Rankuļrags – Veczemju klintis.
  • Plkst. 14:30-15:00 Pasākuma noslēgums. Gada ģeovietas 2019 informācijas stendu atklāšana. 

Galapunktā - kempingā “Veczemju klintis” darbosies kafejnīca (https://ej.uz/Veczemju_klintis), un pasākuma dalībniekiem automašīnu novietošana būs bez maksas.  Pasākuma dalībniekus aicinām ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Lielākā daļa maršruta vedīs pa smilšainu pludmali, bet būs arī akmeņaini posmi. Līdzi jāņem dzeramais ūdens un uzkodas pēc saviem ieskatiem.

Latvijas Gada ģeovietas  izvirzīšanu organizē biedrība “Ziemeļvidzemes ģeoparks” un atbalsta Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Ģeoloģijas nodaļas un Ģeoloģijas muzejs, Latvijas Petroglifu centrs, Spectūrisms un Salacgrīvas novada pašvaldība.

 

Informāciju sagatavoja:

Maija Rēna

Dabas aizsardzības pārvaldes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 29272365

 

Papildu informācija:

Dainis Ozols

Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts

Biedrības “Ziemeļvidzemes ģeoparks” vadītājs

Tālrunis informācijai: +371 26527214

 

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 15.09.2019
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/