Drukāt
27.05.2019
VARAM Baltijas jūras valstu padomes ietvaros organizē starptautisku semināru un darba grupas sanāksmi

Rīga, 2019.gada 27.maijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), īstenojot Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomes prioritātes no 27.-28.maijam organizē starptautisku semināru par aprites cikla pieejas izmantošanu publiskajos iepirkumos un Baltijas Jūras valstu padomes Ilgtspējīgas attīstības ekspertu darba grupas sanāksmi.

Seminārs par aprites cikla pieejas izmantošanu publiskajos iepirkumos ilgs divas dienas un tajā piedalīsies Baltijas jūras reģiona valstu nacionālo institūciju pārstāvji, kas atbildīgi par publisko iepirkumu politiku un vides aizsardzības nosacījumu integrāciju iepirkumos. Eksperti dalīsies pieredzē par dažādu metodiku izmantošanu un labākiem prakses piemēriem, kā īstenot aprites cikla pieeju publiskajos iepirkumos. Seminārs tiek īstenots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un Eiropas Komisijas “TAIEX – EIR Peer 2 Peer” programmas atbalstu.

Aprites cikla izmantošana iepirkumos ir viens no aprites ekonomikas ieviešanas instrumentiem. Tā pieeju raksturo preces ilgtspējas un izmaksu vai ietekmes uz apkārtējo vidi aprēķināšana, sākot no izejvielu ieguves, resursu ražošanas, līdz atkritumu aizvākšanai, pakalpojuma izbeigšanai vai izmantošanai.

Savukārt 28.maija Baltijas Jūras valstu padomes Ilgtspējīgas attīstības ekspertu darba grupas sanāksmē galvenais uzdevums Baltijas jūras reģiona valstu un organizāciju pārstāvjiem būs apstiprināt šīs  darba grupas mandātu. Sagatavotā mandāta projekts nosaka nepieciešamos darba uzdevumus, lai īstenotu Baltijas jūras valstu padomes apstiprināto Rīcības plānu Baltija 2030, kas vajadzīgs, lai nodrošinātu globālās Dienas kārtības 2030 īstenošanu Baltijas jūras reģionā.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 08.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/