Drukāt
27.06.2019
Jūrmalas pilsētā atjaunots vēsturiskais Mellužu parka estrādes komplekss
Ieguldījumi veikti specifiskā atbalsta mērķa nr.5.5.1. “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" (SAM5 5.5.1.) otrās atlases kārtas ietvaros, ko koordinējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, piesaistot arī Jūrmalas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu.

Ar koncertu un balli Līgo svētkos Jūrmalas pilsētā tika atklāts atjaunotais Mellužu parka estrādes komplekss. Tajā iekļaujas vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis Mellužu brīvdabas estrāde kopā ar Piena paviljonu. Estrāde ir viena no divām akustiskajām koka gliemežnīcas formas estrādēm visā Baltijas reģionā, kas saglabājusies kopš pagājušā gadsimta līdz mūsu dienām- otra šāda estrāde atrodas Igaunijā, Sāmsalā, Kuresārē. Estrādes apkārtnes labiekārtojums veidots atbilstīgi vēsturiskajam koncertdārza iekārtojumam, kopumā izveidojot  625 sēdvietas.


5.5.1.SAM ietvaros šogad paredzēts izbūvēt arī Ventiņu –lībiešu gājēju un velosipēdistu celiņu un gājēju tiltu pāri Irbes upei Ventspils novadā, pabeigt Rojas novada jaunās estrādes būvniecību, veikt jumta seguma atjaunošanu Šlokenbekas muižā  Engures novadā, Carnikavas novadā izbūvēt gājēju tiltiņu pāri Vecgaujai. Turpinās arī citi 5.5.1.SAM ietvaros plānotie darbi: dabas parka ”Bernāti”, Jūrkalnes dabas un atpūtas parka un parka pie K.Valdemāra dibinātās jūrskolas Engurē labiekārtošana, “Madam Hoijeres vienīcas” restaurācija un Svētās Trīsvienības katedrāles atjaunošana Liepājas pilsētā, pretplūdu promenādes izveide Pāvilostā, jaunās Piejūras muzeja ēkas būvniecība Ventspils pilsētā, kā arī Dundagas pils atjaunošana un Ķemeru ūdens torņa restaurācija.  


Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 20.02.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/