Drukāt
15.08.2019
VARAM video seminārā iepazīstinās pašvaldības ar Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 konkursu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šo ceturtdien plkst. 10.00 Latvijas Pašvaldības savienības (LPS) telpās rīkos video semināru pašvaldībām, uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām, lai aicinātu piedalīties Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 (EMN2019) konkursā. 

Šogad EMN2019 temats visā Eiropā ir “droša pastaigāšanās un braukšana ar velosipēdu”. Sabiedrība tiks mudināta vairāk pārvietoties ar kājām vai velosipēdu, vēršot uzmanību uz ieguvumiem, ko tā sniedz, proti, dabas resursu saudzēšana, CO2 mazināšana un veselības stiprināšana, piekopjot aktīvu dzīves veidu. EMN2019 mērķis ir veicināt iedzīvotāju mobilitāti un “zaļu dzīvesveidu” mūsdienīgā “smart cities” jeb viedo pilsētu formā.

VARAM kā Eiropas mobilitātes nedēļas 2019 koordinatore Latvijā, mudina pašvaldības iesaistīties EMN2019, kas šogad  norisināsies no 16.-22. septembrim. Semināram varēs sekot līdzi tiešsaistē VARAM mājaslapā /lat/video_tiesraide/ un LPS mājaslapā https://www.lps.lv/lv/tiesraides-videoarhivs/tiesraide/.

Video seminārā izklāstīs EMN2019 mērķus un norisi, pieteikšanās kārtību nacionālajam un Eiropas līmeņa konkursam, kā arī demonstrēs Liepājas pašvaldības pieredzes stāstu, piedaloties Eiropas Mobilitātes nedēļas 2018 konkursā un izcīnot nomināciju dalībai “European Mobility Week Award” konkursā. 

Lai pieteiktu savu dalību EMN2019 Nacionālajā konkursā, pašvaldībām līdz šā gada 15.septembrim jāreģistrē savi labās prakses piemēri aktīvam, mūsdienīgam un videi draudzīgam dzīves stilam jeb “smart cities” (viedo pilsētu) konceptam vietnē www.mobilityweek.eu.
Kopš pirmsākumiem 2002. gadā Eiropas Mobilitātes Nedēļas popularitāte ir pakāpeniski augusi gan Eiropā, gan citur pasaulē. Eiropas Komisija mobilitātes jomā ir izvirzījusi divus ambiciozus mērķus – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā, un līdz 2050. gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.

Informāciju sagatavoja:

Sanita Kacuba
e-pasts: sanita@grizzlyriga.lv
tālr. nr.: +371 29387463

Papildu informācija:
Ieva Upīte
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
sabiedrisko attiecību nodaļa
e-pasts: ieva.upite@varam.gov.lv 
67026418

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 30.05.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/