Drukāt
04.05.2006
Ķemeru nacionālais parks atklāj tūrisma sezonu ar jaunu informācijas centru
Šonedēļ, 3. aprīlī, Ķemeru dzelzceļa stacijas ēkā tika atklāts jauns Ķemeru nacionālā parka (ĶNP) informācijas centrs, kas šī gada vasaras sezonas laikā darbosies kopā ar Ķemeru velonomu.
Informācijas centrā ĶNP apmeklētāji varēs uzzināt par atpūtas un tūrisma iespējām parka teritorijā un tā apkārtnē, saņemt gidu pakalpojumus un iznomāt velosipēdus tuvākiem un tālākiem pārbraucieniem. Centrs būs atvērts no trešdienas līdz svētdienai, no plkst. 10:00 līdz 19:00.

Apmeklētāju iecienītākais ĶNP apskates objekts šobrīd ir 3 kilometrus garā Ķemeru tīreļa taka, kurā var iepazīties ar sūnu purvu un tā iemītniekiem.

ĶNP administrācija šogad aicina iepazīt vēl divus jaunus un interesantus apskates objektus. Viens no tiem ir atjaunotā Slampes upe un taurgovju un savvaļas zirgu ganāmpulki tās krastos esošajās Dunduru pļavās. Otrs – pagājušajā gadā izveidotā Sēra dīķu taka, šī ir unikāla vieta Latvijā, kur augstajā purvā virszemē izplūst sērūdens avoti un veido vairākus dīķus.

ĶNP informācijas centrs piedāvā šos un citus apskates objektus iepazīt zinošu ĶNP gidu pavadībā (ar iepriekšēju pieteikšanos). ĶNP gidi ir vietējie iedzīvotāji un profesionālie gidi, kurus ĶNP administrācija īpaši apmācījusi šī gada martā, Interreg III B programmas finansētā „BSR Eagle” projekta ietvaros.

Tālruņi informācijai:
9149365 – ĶNP informācijas centrs
9239273 – Ķemeru velonoma

Informāciju sagatavoja Ilze Štrausa, ĶNP sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr.: 8632314, e–pasts: ilze.strausa@kemeri.gov.lv

Papildu informācija:

· Ķemeru tīreļa taka: http://www.kemeri.gov.lv/_Apmekletajiem/takas_purvalaipa.htm

· Atjaunotā Slampes upe: http://www.kemeri.gov.lv/_Apmekletajiem/takas_govis.htm

· Sēra dīķu taka: http://www.kemeri.gov.lv/_Apmekletajiem/takas_serataka.htm

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 06.06.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/