Drukāt
04.05.2006
Zivju inspektoru trauksmainie nakts reidi
Pēdējo dienu laikā Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektori ir veikuši vairākus reidus, lai pārbaudītu, kā tiek ievēroti makšķerēšanas ierobežojumi akcijas “ Dzīvais ūdens” ietvaros, kad īpaši tiek uzraudzīts, lai nārstojošās zivis netiktu traucētas.

Šīs pirmssvētku dienas īpaši trauksmainas izrādījās Rēzeknes puses zivju inspektoriem, kuriem vakar, 3.maijā, mēģinot aizturēt maluzvejniekus, nācās piedzīvot ne vienu vien kritisku brīdi. Neizpalika ne pakaļdzīšanās, ne uzbraukšanas mēģinājums inspektoram, kas tikai laimīgas sagadīšanās dēļ nebeidzās ar traumu gūšanu. Vainīgie ir aizturēti un nodoti Valsts policijai tālāku darbību veikšanai un krimināllietas ierosināšanai.

Arī šorīt Rīgas iekšējo ūdeņu kontroles sektora vadītājs Andris Strautiņš, dodoties reidā pa Babītes ezeru, kurš pie tam ir dabas liegums, nedomāja, ka nāksies fiksēt tik nopietnu pārkāpumu. Reida laikā zivju inspektors aizturēja divus Babītes pagasta iedzīvotājus un konfiscēja 15 maisus (!) ar dažādām zivīm. Kopā malu zvejniekiem izņemts aptuveni 500 kilogramu (!) zivju. Tik nopietnu pārkāpumu inspektors Andris Starutiņš nav pieredzējis. Abi vietējie pārkāpēji nodoti policijai lietas apstākļu precizēšanai un krimināllietas ierosināšanai.

Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvalde visu maija mēnesi veiks pastiprinātas pārbaudes visas valsts teritorijā, lai iespēju robežās novērstu gadījumus, kad tiek pārkāpts likums un neievēroti makšķerēšanas noteikumi, domājot par zivju resursu saglabāšanu Latvijas upēs un ezeros.

 

Informāciju sagatavoja Valsts vides dienests.

Papildus informācija pa tālruni 26462316; 29233492

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 04.06.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/