Drukāt
05.10.2006
Pasniegs pirmos „Ekopuķīte” sertifikātus Latvijā

Atzīmējot Eiropas ekomarķējuma nedēļu „Flower Week”, vides ministrs Raimonds Vējonis pirmdien, 9. oktobrī, pasniegs pirmos Eiropas ekomarķējuma „Ekopuķīte” sertifikātus Latvijas uzņēmumiem. Tos saņems Z/S „Jaun-Ieviņas” un SIA „Usmas kempings”. Notiks arī preses konference, kurā tiks sniegta informācija par Eiropas ekomarķējuma sistēmas ieviešanu Latvijā.

Preses konference un sertifikātu pasniegšana notiks 9.oktobrī, plkst. 14.30 Vides Ministrijā, Peldu ielā 25, 4. stāva zālē.

Preses konferencē piedalīsies:

LR Vides Ministrs Raimonds Vējonis
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras direktors Andris Leitass (LVĢMA ir Eiropas ekomarķējuma kompetentā institūcija Latvijā)
LVĢMA Eiropas ekomarķējuma sistēmas eksperte Nadežda Rubina
Z/S „Jaun-Ieviņas” īpašnieks Uldis Rudzītis
SIA „Usmas kempings” valdes priekšsēdētaja Sandra Backāne

 Pēc preses konferences pie kafijas tases būs iespējams noskatīties apbalvoto viesu māju „Jaun-Ieviņas” un „SPA Hotel Usma” prezentācijas, kā arī saņemt jaunākos Eiropas ekomarķējuma informatīvos bukletus un īpašu dāvanu – T-kreklu, kas ir izgatavots videi draudzīgā veidā.

 Eiropas ekomarķējuma sistēmu 1992. gadā izstrādāja Eiropas Komisija ar mērķi veicināt videi draudzīgu produktu ražošanu un palīdzēt Eiropas patērētājiem viegli atpazīt šādas preces un pakalpojumus. „Ekopuķītes” logo uz produkta nozīmē, ka tā ietekme uz vidi ir samazināta visā produkta dzīves ciklā „no šūpuļa līdz kapam”. Patlaban uz Eiropas ekomarķējumu ir iespējams pieteikties vairāk nekā 20 dažādās produktu grupās un „Ekopuķītes” sertifikāts ir piešķirts jau vairāk nekā 1000 dažādām precēm un pakalpojumiem, daļa no kuriem ir atrodama arī Latvijas tirgū.

 Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji laipni aicināti piedalīties preses konferencē, piesakoties pa telefonu 7032016, vai 26319110, vai rakstot nadezda.rubina@lvgma.gov.lv līdz 6.oktobrim.

Papildus informācija:

Nadežda Rubina
LVĢMA, Eiropas ekomarķējuma sistēmas eksperte Latvijā
Tel. 7 032 016, 2 6319 110
E-pasts: nadezda.rubina@lvgma.gov.lv
LVĢMA Web-lapa: www.meteo.lv/public/ekomarkejums.html
Eiropas Komisijas Web lapa: http://ec.europa.eu/ecolabel

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 01.06.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/