Drukāt
09.02.2007
Par vienu „Ekopuķīti” Latvijā vairāk

Tagad mēs Latvijā varam lepoties ar vēl vienu piešķirto Eiropas ekomarķējumu „Ekopuķīti”, kuru piektdien, 9. februārī viesu mājai „Laumas” saņēma Talsu rajona Īves pagasta Laumu dabas parkā saimniekojošais Roberts Riekstiņš.

Šī ir jau trešā „Ekopuķīte” Latvijā, kas piešķirta tūristu mītnei, kurā saimnieko videi draudzīgi (ierobežojot enerģijas un ūdens patēriņu, samazinot atkritumu rašanos, dodot priekšroku atjaunojamo resursu un tādu vielu izmantošanai, kuras ir mazāk kaitīgas videi un cilvēku veselībai, kā arī daloties pieredzē par videi draudzīgu saimniekošanu) un kura ir pierādījusi sniegto tūristu mītņu pakalpojumu atbilstību Eiropā augstākajiem visā pasaulē atzītajiem ekoloģiskajiem kritērijiem. Pērn, 9. oktobrī pirmos Eiropas ekomarķējuma „Ekopuķīte” sertifikātus Latvijā piešķīra viesu mājai „Jaun-Ieviņas” Cēsu rajonā un viesu mājai „SPA Hotel Usma” Ventspils rajonā.

Jāatzīmē, ka tūristu mītņu pakalpojumi ir viena no jaunākajām preču grupām Eiropas ekomarķējuma sistēmā un dažu gadu laikā visā Eiropā kļuvusi par līderi (aiz tekstilizstrādājumiem un iekštelpu krāsām un lakām) starp pārējām vairāk kā 20 preču grupu saimē. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra, kuras viena no darbības jomām ar 2005. gada 1. janvāri ir Eiropas Savienības ekomarķējuma sistēmas koordinēšana mūsu valstī, ir pārliecināta, ka Latvijā ir vēl citi uzņēmēji, kuri jau saimnieko videi draudzīgi un kuri ražo, importē vai tirgo videi draudzīgas preces (piemēram, AS "Ķīmiskā rūpnīca "Spodrība"", kas ražo un tirgo dažādus ķīmiskos izstrādājumus, t.sk. mazgāšanas, tīrīšanas līdzekļus, AS „Dzintars”, kas ražo biokosmētiku - videi draudzīgus matu kopšanas līdzekļus un citi).

Ar „Ekopuķīti” Jūs palīdzat patērētājiem atpazīt videi draudzīgas preces un pakalpojumus!


Papildus informācija:
Rasa Atauga
Projektu vadītāja - Eiropas ekomarķējuma sistēmas vadītāja Latvijā

LVĢMA, Attīstības un informācijas nodaļa
Tel. 7 032 016
E-pasts: Rasa.Atauga@lvgma.gov.lv
LVĢMA Web lapa: www.meteo.lv/public/ekomarkejums.html
Eiropas Komisijas Web lapa: http://ec.europa.eu/ecolabel

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 06.04.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/