Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
Publikācijas un pētījumiPubliskais gada pārskatsMinistrijas publiskais gada pārskats
 
 
 
Vides Ministrijas 2007. gada publiskais pārskats

Priekšvārds

Vides aizsardzības Latvijā attīstās arvien straujāk. Tā kļūst arvien nozīmīgāka valsts funkcionēšanas nozare. Par to liecina ne tikai pieaugošā plašsaziņas līdzekļu un sabiedrības interese par vides jautājumiem, bet arī nozares administrēšanas praktiskie rezultāti (Vides ministrijas sagatavotie normatīvie akti, vides politikas nostādnes, plānošanas dokumenti, projekti u;c.), kā arī nozares attīstībā ieguldīto un piesaistīto Eiropas Savienības un Latvijas valsts finanšu līdzekļu pieaugošais apjoms. Šajā pārskatā ir atrodama detalizēta informācija par Vides ministrijas paveikto 2007. gadā, sniegts paveiktā izvērtējums, kā arī izklāstītas prognozes un plāni VIDM darbībai turpmāk.

Pirms iepazīstaties ar šo pārskatu, gribētu uzsvērt, ka pēdējos gados ir būtiski pieaugusi sabiedrības līdzdalība – gan dažādās konsultatīvās padomēs, gan konkrētu projektu, dokumentu, noteikumu vai atļauju sabiedriskajās apspriešanās. Ne vienmēr visus priekšlikumus ir bijis iespējams ņemt vērā, jo bieži tie ir bijuši pretrunīgi – vieniem gribas lielāku brīvību rīkoties ar savu īpašumu, citi atbalsta lielākus ierobežojumus, lai nosargātu dabu. Līdz ar to jāteic, ka arī turpmāk būs jāmeklē kompromisi starp dažādiem viedokļiem. Tomēr būtiski ir, lai katram būtu iespēja tikt uzklausītam, lai katrs viedoklis tiktu izvērtēts.

Nav noslēpums, ka vides politiku valstī lielā mērā nosaka starptautiskās un Eiropas Savienības prasības un visdrīzāk tas ir labi, jo pasaule mums visiem ir viena, tāpēc ir nepieciešami līdzīgi likumi jeb plašā mērogā saskaņota pieeja, kas ierobežo cilvēka pārmērīgu ietekmi uz vidi. Klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības samazinājums ir visas pasaules problēma. Tomēr attiecīgu starptautisko prasību ieviešanas mehānismi, kā arī daudzi citi risinājumi un pasākumi ir mūsu pašu ziņā.

Mēs esam gatavi uzklausīt un rūpīgi izvērtēt visus priekšlikumus, kā arī konstruktīvu kritiku. Kā samazināt videi nedraudzīga iepakojuma lietošanu? Kā efektīvāk novērst mežu un ceļmalu piegružošanu ar atkritumiem, jo ne vienmēr lielākas soda sankcijas ir pats efektīvākais veids. Kā mums visiem kopīgi risināt energoefektivitātes jautājumus? Kā labāk apsaimniekot aizsargājamās dabas teritorijas? Kā uzlabot Baltijas jūras kvalitāti? Tie ir tikai daži no aktuālākajiem jautājumiem, uz kuriem mēs, Latvijas sabiedrība, atbildes un risinājumus, es ceru, meklēsim un atradīsim kopīgi.


Vides ministrs

Raimonds Vējonis

Pievienotie faili:
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
19.08.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta