Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
2015. gadā pakāpeniski uzsāks Valsts un pašvaldību vienoto klientu centru izveidi visā Latvijā
06.01.2015

2015. gadā pakāpeniski tiks uzsākta Valsts un pašvaldību vienoto klientu centru izveide 89 novadu nozīmes un 21 reģionālās nozīmes centros, un līdz 2020.gadam arī 9 nacionālās nozīmes attīstības centros. To paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) sagatavotie un otrdien, 2015. gada 6.janvārī, valdībā apstiprinātie grozījumi Koncepcijā par publisko pakalpojumu sistēmas pilnveidi (turpmāk – koncepcija).

Saskaņā ar koncepciju, 2014. gada pirmajā pusgadā Valmierā, Daugavpilī, Rojā un Aucē tika īstenots Valsts un pašvaldību vienoto klientu centru izveides pilotprojekts. Izvērtējot sasniegtos rezultātus, kas apliecināja šādas pieejas dzīvotspēju, kā arī ieguvumus iedzīvotājiem – iespēju taupīt laiku un naudu, apmeklējot vienu klientu apkalpošanas centru, tā vietā, lai saņemtu sev nepieciešamos pakalpojumus atsevišķi katru savā valsts vai pašvaldības iestādē, VARAM sagatavoja grozījumus koncepcijā.

VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Arnis Daugulis uzsver: „Pilotprojekts ļāva pārliecināties par to, ka valsts iestādes un pašvaldības var strādāt kopā un ir gatavas sadarboties, lai to pakalpojumi kļūtu ērtāki un pieejamāki iedzīvotājiem, uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām. Visās projektā iesaistītajās pašvaldībās sajutām iedzīvotāju atbalstu un patiesu ieinteresētību, lai turpinātu darbu.”

Šodien pieņemtais valdības lēmums paredz, ka saskaņā ar „vienas pieturas aģentūras” principu visā valsts teritorija pakāpeniski tiks izveidoti Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri. Tādējādi nodrošinot iedzīvotāju un uzņēmēju vajadzībām atbilstošu publisko pakalpojumu klātienes sniegšanas organizēšanu un pakalpojumu pieejamību klātienē, vienlaicīgi mazinot administratīvo slogu un uzlabojot uzņēmējdarbības vidi, kā arī ceļot publiskās pārvaldes darba efektivitāti un sadarbspējas.

Sākot ar 2015.gadu pakāpeniski tiks izveidoti Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri.

Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros iedzīvotājiem un uzņēmējiem vienuviet būs pieejami gan pašvaldības, gan pieprasītāko septiņu valsts pārvaldes iestāžu pakalpojumi: Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Valsts zemes dienesta un Lauku atbalsta dienesta.

Tāpat šeit pēc nepieciešamības tiks sniegts atbalsts e-pakalpojumu pieteikšanā un nodrošinātas konsultācijas par valsts pārvaldes iestāžu pakalpojumiem un publisko pakalpojumu portāla www.latvija.lv darbību.

Koncepcija neparedz jaunas valsts pārvaldes institūcijas izveidošanu. Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru izveide balstās uz starpinstitucionālo sadarbību un domāšanas veida maiņu, kas ir vērsta uz klienta vēlmi publiskos pakalpojumu saņemt pēc iespējas vienkāršā un klientam ērtā veidā.

 

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026533
E-pasts:
prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta