Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasEmisijas vienību tirdzniecībaEiropas Savienības emisiju kvotu tirdzniecības sistēmas periodi
 
 
 

Emisijas kvotu noteikšanas procedūra esošām iekārtām

 

Bezmaksas emisijas kvotas oglekļa pārvirzes riskam (risks, ka ražošanu varētu pārcelt ārpus ES) pakļauto nozaru sarakstā iekļauto nozaru un apakšnozare iekārtām vai apakšiekārtām līdz 2030. gadam bezmaksas emisijas kvotas tiek piešķirtas pilnā apjomā.

Pārējām nozarēm un apakšnozarēm periodā līdz 2026.gada bezmaksas kvotas piešķir 30 % apjomā no tām aprēķinātā daudzuma. Periodā pēc 2026.gada bezmaksas emisijas kvotu piešķiramais apjoms katru gadu tiks samazināts tā, lai 2030.gadā bezmaksas emisijas kvotu piešķiršana tiktu izbeigta. Šis nosacījums par bezmaksas emisijas kvotu apjoma piešķīruma samazināšanu neattiecas uz centralizēto siltumapgādi.

Bezmaksas emisijas kvotu apjoms Eiropas Savienības Emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas (ES ETS) ceturtajā periodā 2021.gada 1.janvāris – 2030.gada 31.decembris tiks aprēķināts ne ātrāk kā 2020.gadā, kad būs apstiprināti šādi Eiropas Komisijas tiesību akti:

  • Eiropas Komisijas Deleģētais akts par bezmaksas kvotu piešķiršanas nosacījumiem - plānota apstiprināšana 2018.g. otrā pusē;
  • Eiropas Komisijas Īstenošanas akts par iekārtām piešķiramā emisijas kvotu apjoma aprēķinā izmantojamajām līmeņatzīmēm – plānota apstiprināšana 2020.g.

Saskaņā ar likuma “Par piesārņojumu” 32. 1 panta 8.1 daļu bezmaksas emisijas kvotu piešķiramā apjoma aprēķināšanai ES ETS Latvijas operatoriem par katru savas iekārtas apakšiekārtu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā par laika periodu 2014.-2018.gads ir jāiesniedz šāda informācija un dati:

  • Saražotās produkcijas apjoms (naturālajās mērvienībās) – rūpnieciskās produkcijas, siltumenerģijas, elektroenerģijas apjoms gadā;
  • Eksportētais un/vai importētais siltumenerģijas un/vai elektroenerģijas apjoms gadā, norādot konkrēto eksportētāju vai importētāju un tā darbības jomu;
  • Produkcijas ražošanās izmantotais siltumenerģijas un/vai elektroenerģijas apjoms gadā;
  • Produkcijas ražošanās izmantotais kurināmā  apjoms;
  • Produkcijas apjomā radītais siltumnīcefekta gāzu emisiju apjoms;

Likuma “Par piesārņojumu” Pārejas noteikumu 51.punkts nosaka, ka minētā informācija Eiropas Komisijas izstrādātās veidlapas formātā ir jāsniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nepieciešamā informācija līdz 2019.gada 15.jūnijam.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
02.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta