Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasReģionālā attīstībaProjektiFIRESPOLPreses informācija
 
 
 
07.09.2018. Preses informācija

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir iesaistījusies starptautiskā projektā „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) īstenošanā.

VARAM 2018.gada 7.septembrī ir parakstījusi līgumu par projekta FIRESPOL īstenošanu.

Projekta atklāšanas pasākums Spānijā, Badahosā notika 2018. gada no 2.jūlija līdz 6.jūlijam un tajā piedalījās visu projektā iesaistīto partneru pārstāvji - vadošais partneris AGENEX no Spānijas, partneri no Horvātijas, Īrijas, Vācijas, Polijas un Latvijas. Katrs partneris iepazīstināja pārējos projekta partnerus ar situāciju savās valstīs, ar savu organizāciju darbību un īstenotajām aktivitātēm energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu jomā. Projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt divas no Estremaduras autonomā reģiona saules enerģijas ražotnēm, kur tika pastāstīts par ražotnes vēsturi, uzbūvi un darbības principiem.

Latvijā drīzumā tiks izveidota vietējā rīcības grupa, kurā būs iesaistīti VARAM pārstāvji, valsts institūciju un organizāciju pārstāvji ar pieredzi atjaunojamo energoresursu jomā (AER) vai izpratni par šo jomu. Vietējā rīcības grupa analizēs un atlasīs labās prakses piemērus AER jomā, kā arī iesaistīties priekšlikumu izstrādē ar mērķi veicināt finansējuma piešķiršanu AER izmantošanai.

Informācija par  projektu
Projekts FIRESPOL tiek īstenots no 2018.gada 1.jūnija līdz 2022.gada 31.maijam ar starpreģionu sadarbības programmas INTERREG EUROPE 2014.-2020.gadam atbalstu. Projektā kopā iesaistīti partneri no sešām valstīm. Vadošais partneris ir Spānijas organizācija „Extremadura Energy Agency” (AGENEX).

Projekta ietvaros tiks izvērtēti katra partnera labās prakses piemēri AER jomā, it sevišķi piesaistot privāto finansējumu un finanšu instrumentus. Tiks izstrādāti reģionālie pašnovērtējumi, kas ietver finanšu instrumentu vai citu finansēšanas shēmu potenciālo piemērošanas analīzi katrā reģionā, kā arī VARAM kā projekta partneris izstrādās rīcības plānu, kas ietvers priekšlikumus nacionālo politikas plānošanas dokumentu, kas nosaka Eiropas Savienības fondu investīciju pašvaldību ēku energoefektivitātes un AER izmantošanas veicināšanas jomā piešķiršanas nosacījumus, pilnveidošanai.

Projekta partneru atklāšanas pasākums Spānijā Badahosā 2018.g. jūlijā, iepazīstoties ar projekta partneriem
un iegūstot pieredzi Estremaduras autonomā reģiona saules enerģijas ražotnēs.
12.09.2018.

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
30.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta