Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasReģionālā attīstībaProjektiFIRESPOLPreses informācija
 
 
 
09.04.2018. Preses informācija
Projekta „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) vietējās rīcības grupas otrā sanāksme ir notikusi
09.04.2019.

Projekta „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) vietējās rīcības grupas otrā sanāksme notika 2019. gada 8. aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk - VARAM). Sanāksmē piedalījās ne tikai vietējās rīcības grupas dalībnieki, bet arī pieaicinātie pārstāvji no SIA „Getliņi EKO”, AS „Latvenergo”, lai dalītos ar savu pieredzi atjaunojamo energoresursu (turpmāk – AER) izmantošanā un finansēšanā.
Viens no sanāksmes mērķiem bija informēt rīcības grupas pārstāvjus par projekta FIRESPOL īstenošanas gaitu, kā arī par pieredzes apmaiņas pasākumā, kas norisinājās Polijā 2019. gada janvārī, gūtajām atziņām. Otrs sanāksmes mērķis bija prezentēt un pārrunāt ar sanāksmes dalībniekiem VARAM apzinātos labās prakses piemērus AER jomā, kuros ir izmantoti finanšu instrumenti vai kādi citi inovatīvi finanšu mehānismi.  Sanāksmes dalībnieki aktīvi iesaistījās diskusijā par labās prakses piemēriem, kā arī dalījās ar savu pieredzi šādu projektu īstenošanā un apmainījās ar informāciju un priekšlikumiem, ko ņemt vērā, izstrādājot rīcības plānu finansējuma piesaistei AER jomas veicināšanai.
Tāpat sanāksmes dalībnieki tika informēti par turpmāk veicamajām projekta aktivitātēm, t.sk. Latvijas labās prakses piemēru prezentēšanu projekta pieredzes apmaiņas pasākumā Horvātijā, kā arī dalībnieki diskutēja un sniedza idejas pašnovērtējuma izstrādei par būtiskākajiem aspektiem, kas ietekmē AER jomas attīstību Latvijā.

Informācija par  projektu
Projekts FIRESPOL tiek īstenots no 2018. gada 1. jūnija līdz 2022. gada 31. maijam ar starpreģionu sadarbības programmas INTERREG EUROPE 2014.-2020. gadam atbalstu. Projektā kopā iesaistīti partneri no sešām valstīm. Vadošais partneris ir Spānijas organizācija „Extremadura Energy Agency” (AGENEX).

Plašāka informācija par projektu ir pieejama VARAM tīmekļa vietnē, kā arī projekta FIRESPOL tīmekļa vietnē.

Sanāksmes dalībnieki tiek iepazīstināti ar projekta FIRESPOL īstenošanas gaitu

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
27.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta