Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasReģionālā attīstībaProjektiFIRESPOLPreses informācija
 
 
 
09.07.2019. Preses informācija

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji piedalās projekta „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) ceturtajā starpreģionālajā pasākumā Īrijā
09.07.2019.

Š.g. 2.-3. jūlijā Vaterfordā, Īrijā norisinājās jau ceturtais pieredzes apmaiņas pasākums projekta „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) ietvaros un tajā piedalījās visu projektā iesaistīto partneru pārstāvji - vadošais partneris AGENEX no Spānijas, partneri no Horvātijas, Īrijas, Vācijas, Polijas un Latvijas, kā arī papildus no katras valsts bija uzaicināti piedalīties pārstāvji ar pieredzi un zināšanām atjaunojamo energoresursu (AER) jomā, lai dalītos ar pieredzi citu valstu pārstāvjiem. No Latvijas pasākumā piedalījās VARAM un AS Attīstības finanšu institūcijas Altum pārstāvji.

Pasākuma ievaros notika FIRESPOL projekta vadības komitejas tikšanās, kuras laikā tika apspriests projekta īstenošanas līdzšinējais progress un aktualitātes, kā arī turpmāk veicamo projekta aktivitāšu izpildes nosacījumi un termiņi. Starpreģionālā mācīšanās semināra laikā katrs projekta partneris prezentēja sagatavotā reģionālā pašnovērtējuma galvenos secinājumus. Pēc reģionālo pašnovērtējumu prezentācijām notika prāta vētra  par AER finansēšanas sektora problemātiku un risinājumiem, kopīgi radot idejas par projekta rīcības plānā iekļaujamajām aktivitātēm.

Pasākuma dalībnieki apmeklēja arī divas Īrijā identificēto labās prakses piemēru īstenošanas vietas – biogāzes rūpnīcu Ormonde organics, kur tika parādīts un skaidrots biogāzes ražošanas process, kā arī pārtikas ražotāju Flahavans, kas ražošanas procesa nodrošināšanai izmanto vēja, saules un hidroenerģiju, kā arī tvaiku no ražošanas procesa atliku (graudu apvalku) sadedzināšanas, attiecīgi nodrošinot plašu AER spektra izmantošanu.

Nākošā projekta tikšanās plānota 2019.gada oktobrī, Vācijā.

FIRESPOL projekta partneru pieredzes apmaiņas pasākums Vaterfordā, Īrijā

Īrijas prakses piemērs - biogāzes rūpnīca Ormonde organics

Informācija par projektu
Projekts FIRESPOL tiek īstenots no 2018. gada 1. jūnija līdz 2022. gada 31. maijam ar starpreģionu sadarbības programmas INTERREG EUROPE 2014.-2020. gadam atbalstu. Projektā kopā iesaistīti partneri no sešām valstīm. Vadošais partneris ir Spānijas organizācija „Extremadura Energy Agency” (AGENEX).

Plašāka informācija par projektu ir pieejama VARAM tīmekļa vietnē, kā arī projekta FIRESPOL tīmekļa vietnē: https://www.interregeurope.eu/firespol/ un https://www.facebook.com/firespolproject/.

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
27.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta