Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
ES informācijaDalība ES
 
 
 
Prezidentūra

No 2018. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam ES prezidējošā valsts ir Bulgārija. Plašāka informācija par Bulgārijas prezidentūru pieejama šeit

 

Galvenie VARAM kompetences jautājumi ES ietvaros:

 

VIDES AIZSARDZĪBAS JOMĀ

Tiks apstiprināta atkritumu pakotne, kas ietver grozījumus virknē atkritumu jomas direktīvu un nosprauž mērķus atkritumu apsaimniekošanai nākotnē.

Gada sākumā Eiropas Komisija publiskos Plastmasas stratēģijas un atkritumu un ķīmisko vielu politikas saskaņošanas pakotni un 25. jūnija Vides Padomē plānots apstiprināt secinājumus. Savukārt vasaras sākumā (maijā) varētu tikt publiskots Eiropas Komisijas priekšlikums par vienreizlietojamo plastmasu.

Gada sākumā Komisija plāno nākt klajā ar priekšlikumiem attiecībā uz ūdeņu apsaimniekošanu, tostarp Ūdens atkārtotas izmantošanas likumdošanas priekšlikumu.

Neformālajā ES Vides ministru sanāksmē 10.-11. aprīlī plānots pievērsties eko-inovāciju veicināšanas jautājumiem saistībā ar gaisa kvalitāti, kā arī starptautiskajiem klimata jautājumiem.

Gada pirmajā pusē gaidāms ķīmisko vielu jomas likumdošanas atbilstības izvērtējums, sākot ar REACH.

Klimata pārmaiņu politikas jomā tiks pabeigts darbs pie regulas projekta par siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju sloga sadali nozarēs ārpus ES emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas (ES ETS).

VARAM līdzdarbosies pie virknes likumdošanas priekšlikumu, kas saistīti ar transporta nozares regulējumiem ar mērķi mazināt nozares ietekmi uz klimata pārmaiņām.

25.jūnija Vides ministru padomes laikā plānota politiskā diskusija par ES pielāgošanās klimata pārmaiņām (adaptācijas) stratēģijas pārskatu, kuru Komisija plāno publiskot gada otrajā pusē.

Kodoldrošības jomā notiks gatavošanā Kopējās konvencijas par drošu izmantotās kodoldegvielas pārvaldības un drošas radioaktīvo atkritumu pārvaldības nosacījumu īstenošanu 6.pārskata sanāksmei 2018.gada maijā.

 

INFORMĀCIJAS SABIEDRĪBA

Par Brīvas nepersonizētu datu aprites priekšlikumu turpināsies darbs ar Eiropas Parlamentu. Tā pat paredzams uzsākt darbu pie Publiskā sektora informācijas direktīvas pārskata, par kuru tiek plānota diskusija Telekomunikāciju padomē 8.jūnijā. Jūnija Telekomunikāciju padomē iespējama arī ministru diskusija par mākslīgā intelekta un pašmācošos sistēmu attīstību.

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
19.07.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta