Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadā
 
 
 
Jaunumi

Uzsākts darbs pie jaunā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu perioda prioritāšu plānošanas

2015.gada decembrī, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens tikās ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas Eiropas Ekonomikas zonas un Eiropas Savienības (EEZ un ES) lietu valsts sekretāri Elsbeti Tronstadu (Elsbeth Tronstad). Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu līdzšinējā sadarbība EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu 2009.-2014. gada plānošanas perioda ieviešanā, kā arī apspriests jaunā finanšu instrumentu perioda sagatavošanas process.

A. Ašeradens uzsvēra, ka augstu novērtē un pateicas par ļoti veiksmīgo un profesionālo sadarbību ar Norvēģiju EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanā.

Abas puses norādīja, ka līdzšinējā sadarbība ir bijusi ļoti veiksmīga un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti būtiski stiprina Latvijas un Norvēģijas bilaterālo sadarbību. Šie finanšu instrumenti snieguši ieguldījumu tādu Latvijas attīstībai būtisku nozaru kā tieslietas, zinātne un inovācijas, vide, pilsoniskā sabiedrība un citu attīstībā.

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs apsveica valsts sekretāri ar drīzumā gaidāmo Eiropas Komisijas un Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas vienošanos par jauno finanšu instrumentu periodu. Tas nozīmē, ka jau drīzumā varēs uzsākt bilaterālās sarunas starp Latviju un Norvēģiju par jaunā perioda prioritātēm Latvijā. Savukārt Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāre iepazīstināja ar jaunā perioda prioritāšu piedāvājumu, apspriežot arī iespējamās sadarbības jomas Latvijā.

Abas puses bija vienisprātis, ka, plānojot jaunā finanšu instrumentu perioda prioritātes, ir jāturpina līdz šim labi izveidotā partnerība un īstenotās aktivitātes. Arī jaunajā periodā būtiski  investīcijas koncentrēt dažās prioritārajās jomās, tādējādi nodrošinot lielāku ieguldījumu efektivitāti.
Finanšu ministrija sadarbībā ar nozaru ministrijām ir uzsākusi darbu pie jaunā perioda prioritāšu plānošanas, balstoties uz augstāk minētajiem investīciju koncentrācijas un pēctecības principiem, tai skaitā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 2016.gada februārī ir iesniegusi savus priekšlikumus vides, klimata un reģionālās attīstības jomu atbalstam.

Detalizētāku informāciju lasīt: http://www.eeagrants.lv/?id=48&zina=168


2012.gada 7.novembrī, Oslo, Donoru programmas partneris Norvēģijas Klimata un piesārņojuma aģentūra organizēja konferenci „New possibilities for environmental cooperation in Europe”. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā EEZ finanšu instrumenta 2009.-2014.gadam programmas „Nacionālā klimata politika” apsaimniekotājs tika uzaicināta piedalīties konferencē, kurā sniedza informāciju par VARAM programmu „Nacionālā klimata politika”.


2012.gada 3.oktobrī, Norvēģijas dienu ietvaros notika Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2009. – 2014. gada perioda atklāšanas pasākums, ko organizēja Finanšu ministrija sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijā.


2012.gada 11.septembrī Norvēģijas Ārlietu ministrija apstiprināja programmu LV07 „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām varas iestādēm”.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta