Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāNFI projekts „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana”Jaunumi
 
 
 
Latvijas un Norvēģijas eksperti dalījās labās prakses piemēriem attīstības plānošanā
24.09.2015

2015.gada 17. un 18.septembrī Latvijā viesojās attīstības plānošanas eksperti no Norvēģijas, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi un dalītos ar Norvēģijas labās prakses piemēriem attīstības plānošanā. Noslēdzošais pieredzes apmaiņas pasākums notika Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada programmas projekta* laikā.

Norvēģijas ekspertu delegācija, kuru pārstāvēja Øyvind Sørlie no Gran pašvaldības, Per Erik Fonkalsrud no Opplandes reģionālās pašvaldības un Rolf Solvik-Nilssen no Grimstad pilsētas, apmeklēja Lucavsalu un tiekās ar Lucavsalas kopienas pārstāvjiem. Pasākumā piedalījās arī citu Latvijas kopienu pārstāvji, kuri bija iesaistījušies projekta kopienu apmācību programmā. Notika arī Mārupes pašvaldības apmeklējums, kur Norvēģijas kolēģi tikās ar pašvaldības pārstāvjiem un iepazinās ar pieredzi teritorijas plānošanā. Vizītes laikā tika apmeklēts Skultes dienas centrs un Jaunmārupes sabiedriskā ēka, kurā bija iespēja tikties arī ar Mārupes novada amatniekiem un mājražotājiem.

Pasākuma dalībnieki piedalījās arī noslēdzošajā projekta pašvaldību un kopienu apmācību seminārā. Klātesošie iesaistījās kopīgā diskusijā par projekta gaitā gūto pieredzi, turpmākajiem soļiem attiecībā uz kapacitātes stiprināšanas pasākumiem pašvaldībās un kopienās Latvijā, kā arī uzstājās ar prezentāciju par kopienas un pašvaldības veiksmīgas sadarbības piemēru attīstības plānošanā Norvēģijā.

Aizvadītā ekspertu vizīte Latvijā bija noslēdzošais pieredzes apmaiņas pasākums projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” ietvaros. Kopā kopš 2014.gada sākuma organizēti 15 pieredzes apmaiņas pasākumi, kuros piedalījās Latvijas un Norvēģijas attīstības plānošanas eksperti, 9 reizes pārstāvji no Norvēģijas viesojās Latvijā.


Informāciju sagatavoja: 
Laura Dimitrijeva
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
Reģionālās politikas departamenta
Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas
vecākā konsultante (projekta koordinatore)
laura.dimitrijeva@varam.gov.lv 
Tel.: 66016780
Mob.: 25 749 711
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta