Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2014.-2021. gadāJaunumi
 
 
 
Ministru kabinets atbalsta Norvēģijas finanšu instrumenta programmas " Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide" koncepcijas projektu
07.08.2018

2018. gada 7. augustā Ministru kabineta sēdē tika izskatīts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts "Par Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas "Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide" koncepcijas projektu", kas paredz pasākumus klimata pārmaiņu mazināšanai un atbalstu vēsturiski piesārņotu vietu sanācijai.

Klimata pārmaiņas ir viens no izaicinājumiem, kas ietekmē ekonomisko un sociālo attīstību Eiropā un Latvijā, tās ietekmē sabiedrības ilgtspējību, ekonomiskās izaugsmes potenciālu, ekosistēmu stāvokli, kā arī dzīves kvalitāti.

Programmas ietvaros plānots īstenot divus iepriekš noteiktos projektus un organizēt atklāto konkursu. Iepriekš noteiktos projektus īstenos VARAM un Zemkopības ministrija, piesaistot Latvijas un Norvēģijas projektu partnerus. Ar projektu aktivitātēm tiks stiprināta klimata politika, veikta nozaru politikas pielāgošana, lai citas nozares to politiku veidošanas procesā būtu labāk informētas un uzņemtos atbildību par to radītajām SEG emisijām un CO2 piesaisti, kā arī būtu zinošas par klimata pārmaiņu radīto ietekmi un spētu samazināt klimata pārmaiņu radītos riskus. Tāpat tiks uzlabota ar klimatu saistītā informācija par augsni, izstrādāta datubāze un kartes, tiks veicināta ilgtspējīga augsnes pārvaldība, kā arī nodrošināta kvalitatīva informācija emisiju aprēķinu veikšanai. Atklātā projektu konkursa ietvaros plānots atbalstīt vismaz 3 projektus, kuru mērķis ir veikt vēsturiski piesārņotu vietu sanāciju,  samazinot piesārņoto vietu radīto risku videi un cilvēku veselībai.

Ar Ministru kabineta 2018. gada 8. augusta rīkojumu Nr. 368 "Par Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas "Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide" koncepcijas projektu" tika atbalstīta turpmāka programmas virzība iesniegšanai Norvēģijas Ārlietu ministrijā. VARAM noteikta par atbildīgo institūciju programmas ieviešanā. Projektu īstenošanu plānots uzsākt 2019. gada 2.pusgadā.

Programmas ieviešanas laiks – no 2018. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 31. decembrim. Programmas kopējais finansējums – 16 470 588 euro, no tiem Norvēģijas finanšu instrumenta finansējums 85 % jeb 14 000 000 euro un Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums 15 % jeb 2 470 588 euro.

Ar Ministru kabineta atbalstīto programmas koncepcijas projektu, tostarp iepriekš noteikto projektu un atklātā konkursa aprakstu, programmas mērķiem un sasniedzamiem rezultātiem var iepazīties šeit: http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40460976

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta