Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Sabiedrības līdzdalībaPaziņojumi par līdzdalības iespējām attīstības plānošanas dokumenta vai tiesību akta izstrādes procesā
 
 
 
Paziņojums par līdzdalības iespējām tiesību akta izstrādes procesā - grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 12.augusta noteikumos Nr.471 „Parakstu vākšanas sistēmu drošības un tehniskās prasības”
14.04.2015

1.

Dokumenta veids

Ministru kabineta noteikumi

2.

Dokumenta nosaukums

Grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 12.augusta noteikumos Nr.471 „Parakstu vākšanas sistēmu drošības un tehniskās prasības”

3.

Politikas joma un nozare vai teritorija

Publiskās pārvaldes politika.

4.

Dokumenta mērķgrupas

Noteikumu projekts tieši ietekmēs iniciatīvu grupas, kuras organizēs balsu vākšanu elektroniski.

Netiešā veidā var tikt ietekmēta jebkura sabiedrības mērķgrupa.

5.

Dokumenta mērķis un sākotnēji identificētās problēmas būtība

Likuma „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” 22.panta ceturtā daļa, kas stājās spēkā ar 2015.gada 1.janvāri, noteic, ka likumprojekta, Satversmes grozījumu projekta vai Saeimas atlaišanas ierosināšanai parakstus varēs apliecināt plašāks personu loks kā līdz šim, kā arī tos varēs vākt elektroniski. 2014.gada 12.augustā Ministru kabinets pieņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) izstrādātos Ministru kabineta noteikumus Nr. 471 “Parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmu drošības un tehniskām prasības” (turpmāk Ministru kabineta noteikumi Nr. 471), kas stājās spēkā ar 2015.gada 1.janvāri.

 

Ministru kabineta 2015. gada 3.februārī sēdē (protokols Nr.6, 31.§, ) tika izskatīts „Informatīvais ziņojums par priekšlikumu iesniegšanu Parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmas situācijas risināšanai”, kur tika pieņemts lēmums par  likumā „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” noteikto iestāžu kompetenču sadalījumu.

 

Ņemot vērā minēto, VARAM ir izstrādājis Ministru kabineta noteikumu projektu „Grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 12.augusta noteikumos Nr.471 „Parakstu vākšanas sistēmu drošības un tehniskās prasības”” (turpmāk – Noteikumu projekts).

 

Noteikumu projekts paredz svītrot parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmas sastāvdaļas “Datu glabāšanas un parakstu pārbaudes sistēmas”, kā arī abu saskarņu prasības, līdz ar to mainās arī organizatoriskās procedūras, kur bija iesaistītas Valsts reģionālās attīstības aģentūra un CVK. Noteikumu projekts paredz parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmas (parakstu vākšanas elektroniskā pakalpojuma) drošības un tehniskās prasības gan portālam, gan trešo pušu sistēmām. Noteikumu projektā noteikts, ka savākto parakstu (datu) iesniegšanas (tiešsaistē) saskarnes prasības, aprakstu un pirmkoda piemērus CVK publicēs savā tīmekļa vietnē divu mēnešu laikā no noteikumu projekta stāšanās brīža.

 

CVK iekšējai atbalsta informācijas sistēmai (datu glabāšanai, parakstu pārbaudei un saskarnēm, lai nodrošinātu parakstu pieņemšanu no parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmām, kā arī informācijas apkopošanai) drošības un tehniskās prasības ir jāievēro, kas noteiktas Valsts informācijas sistēmu likumā, kā arī Fizisko personu datu aizsardzības likumā noteiktās prasības par personu datu aizsardzību.

 

Noteikumu projekts vienlaikus privātpersonu parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmām paredz obligātu fizisko personu vēlēšanu tiesību pārbaudi Iedzīvotāju reģistrā.

6.

Dokumenta izstrādes laiks un plānotā virzība

Ministru kabineta noteikumu projektu plānots izsludināt 2015.gada 23.aprīlī Valsts sekretāru sanāksmē.

7.

Dokumenti

Datne: VARAMnoteik_13042015_PVS_groz; VARAManot_13042015_PVS_grozij

8.

Sabiedrības pārstāvju iespējas līdzdarboties

Iesniegt ministrijai priekšlikumus rakstiskā veidā.

9.

Pieteikšanās līdzdalībai

-

10.

Cita informācija

-

11.

Atbildīgā amatpersona

Inese Gaile, tālr.66016546, e-pats: inese.gaile@varam.gov.lv

12.

Izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē datums un VSS-Nr.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta