Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Publikācijas un pētījumiMetodiskie materiāliMetodiskie materiāli pašvaldībāmDarbs pēc novadu pašvaldību izveides
 
 
 
Priekšlikumu sagatavošana vienotu IT sistēmu ieviešanai novada pašvaldības darbības nodrošināšanai

Lai nodrošinātu sekmīgu novada pašvaldības darbību, nepieciešams izstrādāt priekšlikumus par vienotu novada informācijas sistēmu, t.sk., lietojumprogrammatūru, ieviešanu un izmantošanu.

Vienota novada informācijas sistēma nozīmē, ka tiek veidota novada centrālā datu bāze un pagastu/pilsētu pārvaldēm savu funkciju veikšanai tiek nodrošināta attālināta piekļuve centrālai datu bāzei un tiek izmantota viena ražotāja lietojumprogrammatūra.

Ņemot vērā to, ka pašvaldības savā darbā izmanto dažādas lietojumprogrammatūras (aplikācijas), piemēram, PVIS programmatūru vai citu komersantu (ZZDats, Latvijas Datorcentrs) izstrādāto programmatūru, novada domei ir jāpieņem lēmums, kādas lietojumprogrammatūras tiks izmantotas novadā, veicot tās vai citas domes funkcijas.

Kad ir pieņemts lēmums, ar kādām lietojumprogrammatūrām strādās, novada domei jānoslēdz līgumi ar valsts reģistriem, no kuriem pašvaldības saņem datus (Iedzīvotāju reģistrs, Valsts zemes dienesta Kadastra reģistrs).Līdz ar jauno līgumu noslēgšanu spēku zaudē novada pagastu novadu pilsētu iepriekšējie līgumi ar reģistriem. Lai noslēgtu līgumus ar Iedzīvotāju reģistru un Valsts zemes dienestu, novada pašvaldībai jābūt reģistrētai Datu valsts inspekcijas personu datu apstrādes reģistrā. Saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma 21.pantu visas valsts un pašvaldību institūcijas, kas veic vai vēlas uzsākt personas datu apstrādi, reģistrē to šajā likumā noteiktajā kārtībā.

Lai reģistrētu novada pašvaldību kā personas datu apstrādātāju, saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma 22.pantu, novada pašvaldībai jāiesniedz Datu valsts inspekcijā personas datu reģistrācijas iesniegums. Vienlaicīgi novada pašvaldībai jālūdz Datu valsts inspekcijai anulēt novadu pagastu un pilsētu personu datu apstrādes reģistrācijas apliecības, par katru novada pagastu vai pilsētu aizpildot iesniegumu par personas datu apstrādes izslēgšanu no personas datu apstrādes reģistra. Iesniegumu veidlapas ir atrodamas Datu valsts inspekcijas mājas lapā, adrese - www.dvi.gov.lv, fizisko personu datu aizsardzības sadaļā. 

Pēc līgumu noslēgšanas novada pašvaldībai jāsaņem dati par visa novada iedzīvotājiem vai novada teritorijā esošajiem nekustamajiem īpašumiem. Pašvaldībai sadarbībā ar lietojumprogrammatūras uzturētājiem jānodrošina datu ielāde pašvaldības datu bāzē. 

Lai sekmīgi uzsāktu darbu ar jaunu lietojumprogrammatūru, novada domei jānodrošina, ka programmatūras izstrādātāji sniedz pašvaldību darbiniekiem lietotāju atbalstu.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta