Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Publikācijas un pētījumiPublikācijasPublikācijas investīciju jomā
 
 
 
Ziņojums par vides investīcijām, 1999

Priekšvārds

Īstenojot vides politiku, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas stratēģiskais mērķis ir Latvijas ilgtspējīga attīstība, t.i., saglabājot augstu vides kvalitāti, samazinot piesārņojuma slodzi un racionāli izmantojot dabas resursus, veicināt reģionu sociālekonomisko attīstību.

Ar ES Phare DISAE programmas atbalstu 1998.-1999. gadā tika analizēta Latvijas vides likumdošanas un par šīs likumdošanas ieviešanu atbildīgo institūciju atbilstība Eiropas Savienības prasībām. Pētījumā tika izstrādātas sektoru stratēģijas vides aizsardzībai un finansu plāns Eiropas Savienības nosacījumu ieviešanai. Galvenā uzmanība atbilstoši valsts vides politikai arī turpmāk tiks veltīta ūdensapgādes un notekūdeņu attīrīšanas, bīstamo un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sakārtošanai, kurām ir jau izstrādātas ilgtermiņa investīciju programmas (programma 800+, 500-, Bīstamo atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveide), kā arī atmosfēras gaisa kvalitātes nodrošināšanai, kur patlaban ir uzsākts darbs pie investīciju stratēģijas izstrādes. Tuvākajā laikā investīciju programma un stratēģija ir jāizstrādā arī Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas nacionālajai programmai.

Realizējot investīciju stratēģiju, 1999. gadā kā prioritārus Valsts investīciju programmā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Investīciju projektu apstiprināšanas komisija iekļāva programmas 800+, 500- un bīstamo atkritumu apsaimniekošanas projektus, kā arī vides kontroles un monitoringa projektus. Tanī pat laikā divpusējās sadarbības un starptautisko programmu ietvaros tika realizēti projekti arī citās vides aizsardzības sfērās (dabas aizsardzība, radiācijas drošība, rūpnieciskā piesārņojuma samazināšana u.c.), kā arī projekti Latvijas vides likumdošanas saskaņošanai ar ES direktīvām.

Šajā ikgadējajā ziņojumā apkopota informācija par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas koordinētajām vides aizsardzības programmām un projektiem, t.sk. Valsts investīciju programmas sadaļu, kurus finansiāli atbalstījuši arī divpusējās sadarbības partneri, starptautiskās programmas un fondi Latvijā 1999. gadā.
 

  

V.Makarovs
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

Pievienotie faili:
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta