Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Publikācijas un pētījumiPublikācijasPublikācijas investīciju jomā
 
 
 
Ziņojums par vides investīcijām, 2003
PRIEKŠVĀRDS

 Vides ministrija 2003. gadā ir mērķtiecīgi turpinājusi Latvijā īstenot vides politikas stratēģiju, piesaistot Eiropas Savienības un citu sadarbības partneru finansiālos resursus. Ārvalstu finansiālā palīdzība pagājušajā gadā ir bijusi 21,5 miljonu latu apmērā. Lielākā daļa — 17,98 milj. latu jeb 84% no šīs summas iegūti no Eiropas Savienības ūdenssaimniecības, atkritumu apsaimniekošanas un dabas aizsardzības projektu īstenošanai. Valsts investīciju programmas ietvaros vides aizsardzībā investēts 16,1 miljons latu. Turklāt, salīdzinājumā ar 2002. gadu finansiālo ieguldījumu apjoms palielinājies gandrīz par 50%. Šāds pieaugums skaidrojams ar to, ka pēc darbietilpīgo iepirkuma procedūru pabeigšanas tika uzsākta vairāku ISPA fonda līdzfinansēto projektu praktiskā realizācija.

Latvijai gatavojoties kļūt par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti, ministrija veica būtiskus priekšdarbus, lai labāk sagatavotos izmantot jaunās iespējas — iegūt Eiropas Savienības strukturālo fondu un Kohēzijas fonda līdzekļus. Tika izstrādāta Kohēzijas fonda apgūšanas stratēģija vides projektu atbalstam, kur tāpat kā ISPA fonda stratēģijā par prioritāti noteikta ūdenssaimniecības attīstība un atkritumu apsaimniekošanas sistēmas uzlabošana. Papildus tam, Kohēzijas fonda līdzfinansējumu plānots piesaistīt arī piesārņoto vietu sanācijas un dabas aizsardzības projektiem, kā arī siltumapgādes sistēmas uzlabošanai, lai samazinātu sēra dioksīda emisijas gaisā. Esam gatavojušies apgūt arī Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda līdzekļus. Tos paredzēts izmantot ūdenssaimniecības attīstībai apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000, likumdošanas prasībām neatbilstošo atkritumu izgāztuvju slēgšanai un rekultivācijai, dalītās atkritumu savākšanas punktu izveidei un ekotūrisma infrastruktūras attīstībai potenciālajās NATURA 2000 teritorijās.

Šī Vides ministrijas investīciju stratēģija ir ļoti būtisks solis pretī galvenajam Latvijas vides politikas mērķim — nodrošināt visiem valsts iedzīvotājiem kvalitatīvus ūdenssaimniecības un atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus, kā arī augstu vides kvalitāti kopumā.

 

Raimonds Vējonis
LR vides ministrs

Pievienotie faili:
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta