Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
10.07.2020.

Ministrs Pūce ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros virza finansējuma piešķiršanu pašvaldību investīciju projektiem un bērnudārziem

Rīga, 2020.gada 10. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP!) virzītā ekonomikas atbalsta plāna ietvaros ministrija iesniegusi izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) divus rīkojuma projektus, kur viens paredz atbalstīt pašvaldību investīciju projektus COVID-19 seku mazināšanai reģionos, savukārt otrs papildus jau realizētajam dod iespēju pašvaldībām iesniegt projektus jaunu pirmsskolas iestāžu būvniecībai un paplašināšanai.
10.07.2020.

Ministrs Pūce: Ķeguma novada domes priekšsēdētājam jānodrošina pašvaldības darbības likumība

Rīga, 2020. gada 10. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pēc konstatētajiem pārkāpumiem Ķeguma novada domes priekšsēdētāja rīcībā aicina domes priekšsēdētāju Raivi Ūzulu ievērot likumā “Par pašvaldībām” noteiktās priekšsēdētāja kompetences robežas un nodrošināt pašvaldības darbības atbilstoši likumā nostiprinātajam varas dalīšanas principam.
10.07.2020.

Ministrs Pūce ar ZAAO pārstāvjiem pārrunās nozares aktualitātes

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce(AP!) 10.jūlijā dosies uz Pārgaujas novada sadzīves atkritumu apsaimniekošanas poligonu “Daibe”, kur tiksies ar pašvaldību uzņēmuma SIA “ZAAO” pārstāvjiem. Saruna plānota par aktuālo Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāna 2021.-2028. gadam izstrādes procesu un turpmākajos gados atkritumu apsaimniekošanā risināmajiem uzdevumiem. Ministrs uzklausīs nozares pārstāvju redzējumu un diskutēs par jomas aktualitātēm.
09.07.2020.

Valsts vides dienests iepazīstina Inčukalna novada iedzīvotājus ar aktualitātēm sērskābā gudrona dīķu sanācijā

Valsts vides dienests (VVD) 2020. gada 9. jūlijā Inčukalna tautas namā informatīvas tikšanās laikā ar Inčukalna novada iedzīvotājiem iepazīstināja ar Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projekta aktualitātēm, uzraudzību un monitoringa rezultātiem, kā arī sniedza atbildes uz iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem.
09.07.2020.

Ministrs Pūce tiekas ar vides organizāciju pārstāvjiem

Rīga, 2020. gada 9. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) tikās ar vides organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu ilgtspējīgas attīstības pamatprincipu un konkrētu videi draudzīgu pasākumu integrāciju Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanas plāna īstenošanā Latvijā, kā arī par ministrijas īstenotajiem un plānotajiem pasākumiem klimatneitralitātes sasniegšanā un citām aktualitātēm dabas un vides jomā Latvijā.
09.07.2020.

Līgatnes dabas takās jaunas mājas raduši septiņi lielie susuri

Līgatnes dabas takās (turpmāk - LDT) jaunas mājas raduši septiņi lielie susuri (Glis glis), kuri līdz šim dzīvoja Rīgas zooloģiskajā dārzā - lielie susuri uz dzīvi Līgatnē apmetās maija nogalē, jau ir paspējuši apgūt jauno mitekli un ir apskatāmi arī apmeklētājiem.
09.07.2020.

Ministrs Pūce apturējis Ķekavas novada teritorijas plānojumu

Rīga, 2020. gada 9. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) izdevis rīkojumu, kas aptur Ķekavas novada teritorijas plānojumu. Teritorijas plānojumā ministrija konstatējusi virkni neatbilstību normatīvo aktu prasībām, kas saistītas ar apbūves noteikumos ietvertajām normām un var radīt dažādas interpretācijas to piemērošanā.
08.07.2020.

VARAM 2021. – 2023. gada budžeta prioritātes - reģionālā attīstība, digitālā transformācija un aprites ekonomika

Rīga, 2020. gada 8. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi iesniegšanai budžeta pieprasījumu par prioritārajiem pasākumiem 2021. – 2023. gada budžetā. Papildu finansējums nepieciešams investīcijām autoceļu pārbūvei un atjaunošanai pašvaldību reformas kontekstā, valsts informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) resursu pārvaldības pilnveidei, kā arī aprites ekonomikas veicināšanas pasākumiem.
07.07.2020.

Somijas Džona Nurminena fonds sadarbībā ar VVD īstenos Interreg projektu par ilgtspējīgu biogēnu pārvaldību biogāzes ražošanā

Lai samazinātu barības vielu noplūdi augsnē un ūdenstecēs visā biogāzes ražošanas procesa laikā, kā arī veicinātu barības vielu otrreizējo izmantošanu un pārstrādi, tiek īstenots Interreg projekts “Ilgtspējīga biogēnu pārvaldība biogāzes ražošanā”, kur Valsts vides dienests (VVD) veiks aktivitātes, lai uzlabotu biogēnu pārvaldību biogāzes ražotnēs.
07.07.2020.

Ķemeru Nacionālajā parkā uziet līdz šim lielāko zināmo sikspārņu koloniju Latvijā

Ķemeru Nacionālajā parkā pagājušajā nedēļā, veicot sikspārņu monitoringu un izpēti, pētnieki uzgājuši līdz šim lielāko zināmo sikspārņu koloniju Latvijā – no kādas nelielas koka ēkas izlidojuši vairāk nekā 1000 šo neparasto nakts lidoņu.
07.07.2020.

Ministrs Pūce reģionālajā vizītē apmeklēs Gulbenes novadu

Rīga, 2020. gada 7. jūlijā – Šodien reģionālajā vizītē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) apmeklēs Gulbenes novadu. Tās laikā ministram ieplānotas tikšanās ar pašvaldības domes pārstāvjiem, lai pārrunātu pašvaldībai aktuālos jautājumus, tai skaitā par uzņēmējdarbības veicināšanu, lai mazinātu Covid-19 izraisītās krīzes sekas, un vietējiem uzņēmējiem, kā arī reģiona vadošo uzņēmumu apskate.
06.07.2020.

Notiks notekūdeņu apsaimniekošanas un ūdensapgādes investīciju plānu sabiedriskās apspriešanas informatīvā sanāksme

Otrdien, 7.jūlijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) no plkst. 10:00 līdz 12:00 notiks plānošanas dokumentu “Notekūdeņu apsaimniekošanas investīciju plāns 2021. – 2027. gadam” un “Ūdensapgādes investīciju plāns 2021. – 2027. gadam” un to vides pārskata sabiedriskās apspriešanas informatīvā sanāksme. Sanāksmes tiešraide tiks pārraidīta VARAM interneta vietnē. Tās laikā ikviens var iesūtīt jautājumus uz e-pasta adresi apspriesana@varam.gov.lv , savukārt, komentārus un ierosinājumus par dokumentu projektos ietvertajiem datiem sanāksmes laikā, kā arī jautājumus un komentārus pēc sanāksmes lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi iveta.teibe@varam.gov.lv  līdz šī gada 18.jūlijam.

06.07.2020.

Pēc Valsts vides dienesta aicinājuma SIA “EcoLead” organizēs papildus informatīvu sanāksmi iedzīvotājiem par paredzēto nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas darbību Jelgavas novada Kalnciemā

2020. gada jūnija sākumā Valsts vides dienests (VVD), izvērtējot sabiedrības bažas un sniegtos iebildumus par paredzēto nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas darbību Jelgavas novada Kalnciemā, aicināja uzņēmumu – SIA “EcoLead” īstenot papildus pasākumus sabiedrības informēšanai, t.sk. plašāk skaidrojot paredzētās darbības ietekmes uz vidi un cilvēku veselību, kā arī iepazīstinot ar pasākumiem, kas tiks veikti šo ietekmju samazināšanai.
03.07.2020.

Ministrs Pūce informē par pašvaldību reformas ieviešanas gaitu

Rīga, 2020. gada 3. jūlijā – Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) informēja par ministrijas turpmāko darbu saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu.
02.07.2020.

Izstrādāts MK noteikumu projekts aizsargājamā ainavu apvidus “Augšzeme” ainaviski augstvērtīgu ainavu un dabas vērtību saglabāšanai

Lai zinātniski pamatoti noteiktu aizsargājamās dabas teritorijas atļauto izmantošanu, tādējādi saglabājot teritorijā ainaviski augstvērtīgu ainavu un esošās dabas vērtības, ir sagatavots aizsargājamo ainavu apvidus “Augšzeme” individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu projekts.
01.07.2020.

6000 digitālo aģentu visā Latvijā gatavi palīdzēt apgūt e-pakalpojumus

Programmas “Mana Latvija.lv Dari digitāli!” organizētajās digitālo aģentu mācībās divu gadu laikā piedalījušies 6000 cilvēku – bibliotekāri, skolotāji, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tiesu darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji un žurnālisti. Digitālie aģenti visā Latvijā ir gatavi sniegt padomu un palīdzēt e-pakalpojumu un dažādu digitālo rīku (eID karte, e-paraksts, e-adrese) lietošanā, lai ikviens, neatkarīgi no digitālajām prasmēm, spētu saņemt sev nepieciešamos pakalpojumus elektroniski.
01.07.2020.

VARAM pārstāvji apmeklēs Jēkabpils pašvaldību

Rīga, 2020. gada 1. jūlijā – Šodien plkst. 11.00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji apmeklēs Jēkabpils pašvaldību, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu.
30.06.2020.

Ministrs Pūce piesaka valsts digitalizācijas reformu

Rīga, 2020. gada 30. jūnijā – Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus “Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras reformu”. Līdz ar to ir uzsākta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP!) vadītā valsts digitalizācijas reforma, kas attīstīs un nostiprinās valsts pārvaldes rīcībā esošos IKT resursus un pārvaldības kompetences, pilnveidos datu un pakalpojumu pārvaldību, kā arī, radīs jaunas iespējas komersantiem attīstīt savus digitālos risinājumus, pilnveidot esošos pakalpojumus un radīt jaunus.

25.06.2020.

Ielikti stabili pamati LIFE GOODWATER integrētā projekta veiksmīgai īstenošanai

Lai nodrošinātu LIFE GOODWATER IP partneru pilnīgu izpratni par projekta LIFE GOODWATER IP mērķiem, uzdevumiem un LIFE programmas administratīvajām prasībām, projekta vadošais partneris “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” ir izstrādājis “Rokasgrāmatu projekta ieviešanai.” Projekta partneriem bija iespēja ar rokasgrāmatu iepazīties kopīgā sanāksmē 2020. gada 18. jūnijā neformālā pirmsjāņu gaisotnē brīvā dabā Daugavas krastā Doles salā pie Daugavas muzeja.
25.06.2020.

Ummja ezerā pastiprināti uzraudzīs sezonālo peldēšanās aizlieguma ievērošanu

Carnikavas novada Ummja ezerā jau no 1.jūnija, sargājot retu un īpaši aizsargājamu ūdens augu Dortmaņa lobēliju, noteikts peldēšanās aizliegums, kas būs spēkā līdz 15.augustam. Lai gan rit vien trešā sezonālā peldēšanās lieguma nedēļa, ezera teritorijā jau patvaļīgi bojātas un saplēstas gandrīz visas no 16 Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvalde) uzstādītajām informatīvajām zīmēm, kas vēstī par aizliegumu. Ezerā vēl joprojām peldas cilvēki, neievērojot sezonas aizliegumu atrasties Ummja ezerā.
22.06.2020.

Pūce: Zaļā un digitālā transformācija būs galvenais ES izaugsmes virzītājspēks

Rīga, 2020.gada 22.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) piedalīsies vairākās vides ministru videokonferencēs – Klimata ambiciozo valstu sanāksmē, Zaļās izaugsmes grupas sanāksmē (22.jūnijs), kā arī 23.jūnijā Eiropas Savienības (ES) vides ministru neformālajā videokonferencē, lai diskutētu par to kā jaunais Aprites ekonomikas rīcības plāns, ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģija 2030.gadam un klimata politika var sekmēt virzību uz ekonomikas atjaunošanos, izmantojot videi draudzīgus risinājumus.
19.06.2020.

Ministrs Pūce aicina apmeklēt Latvijas Dabas muzeju

Rīga, 2020.gada 19.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pirms Līgo svētkiem, 19. jūnijā, apmeklēs Latvijas Dabas muzeju, tādējādi atbalstot iniciatīvu #TiekamiesTagad un aicinot sabiedrību atsākt doties uz muzeju pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas.

18.06.2020.

Sagatavoti nosacījumi dabas vērtību saglabāšanai Lēdurgas dendroloģiskajos stādījumos

Lai zinātniski pamatoti noteiktu aizsargājamās dabas teritorijas aizsardzības, izmantošanas un apsaimniekošanas tiesisko regulējumu, tādējādi saglabājot teritorijā dabas un ainaviskās vērtības, ir sagatavots dabas pieminekļa “Lēdurgas dendroloģiskie stādījumi” individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu projekts.
18.06.2020.

Valsts vides dienests apturējis nelikumīgu atkritumu ievešanu Latvijā

Valsts vides dienestam (VVD) sadarbībā ar Polijas kompetentajām iestādēm izdevies apturēt nelikumīgu plastmasas un gumijas atkritumu ievešanu Latvijā, ko veica SIA „Why recycle” (turpmāk – uzņēmums). Kopumā no 25.05.2020. līdz 16.06.2020. no dažādiem uzņēmumiem Lielbritānijā Latvijā ievestas 549,38 t plastmasas un gumijas atkritumu. VVD uzsācis īstenot pasākumus, lai šos atkritumus atgrieztu atpakaļ to izcelsmes valstī. Tā kā uzņēmums saskaņā ar normatīvo regulējumu ir iesniedzis finanšu nodrošinājumu 100 000 eiro apmērā, ja tas labprātīgi nesadarbosies, VVD izmantos iespēju izmaksas segt no šiem līdzekļiem.
17.06.2020.

VARAM pieprasa paskaidrojumus Garkalnes novada pašvaldībai par publisko iepirkumu organizēšanu

Rīga, 2020. gada 17. jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi paskaidrojumus Garkalnes novada pašvaldībai par publiskajiem iepirkumiem par ceļu seguma remontdarbiem.
16.06.2020.

Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā paredz drošu vēlēšanu norisi ikvienam

Rīga, 2020.gada 16.jūnijā – Šodien Ministru kabineta sēdē apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais likumprojekts “Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā”, kas noteiks 2020.gada 29.augusta Rīgas domes vēlēšanās drošu vēlēšanu norisi ikvienam vēlētājam apstākļos, kad nepieciešams ierobežot vīrusa slimības COVID-19 izplatību.
16.06.2020.

Ministra Pūces ekonomikas atbalsta plāna ietvaros VARAM virza 38 milj. eiro valsts atbalstu pašvaldībām

Rīga, 2020.gada 16.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) sava iepriekš prezentētā ekonomikas atbalsta plāna ietvaros iesniedzis izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) rīkojuma projektu “Par atbalstītajiem pašvaldības investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid–19 izplatību”.
16.06.2020.

Ministrs Pūce: Ekonomikas sildīšanai reģionos ES fondu finansējumu saņems augstas gatavības projekti 13 pašvaldībās

Rīga, 2020. gada 16. jūnijā – Šodien Ministru kabinets (MK) ir atbalstījis Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma piešķiršanu augstas gatavības projektiem 13 Latvijas pašvaldībās, tādējādi pašvaldību ēkās tiks paaugstināta energoefektivitāte un tiks attīstīta publiskā infrastruktūra uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos. Kopējais ES fondu finansējums sasniegs vairāk nekā 9,4 milj. EUR. ES fondu finansējums pašvaldību atbalstam ir daļa no ministra Jura Pūces (AP!) š.ģ. aprīlī prezentētā 200 miljonu eiro piedāvājuma* ekonomiskās aktivitātes veicināšanai reģionos pēc Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas beigām.
16.06.2020.

E-adreses izmantošana ļāvusi ietaupīt vairāk nekā piecas tonnas papīra

Divu gadu laikā e-adreses sistēmā nosūtīts vairāk nekā 1 miljons elektronisku ziņojumu, kas ļāvis ietaupīt vairāk nekā piecas tonnas papīra. Kopumā no 2018. gada 1. jūnija līdz šā gada 1. jūnijam e-adresē nosūtīti 1 077 038 ziņojumi.
13.06.2020.

Valsts vides dienests uzdevis SIA “All recycling” līdz 15. jūlijam izvest degšanas atkritumus no atkritumu savākšanas laukuma Salaspils novadā

Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (turpmāk – VVD) uzdevusi SIA “All recycling” (turpmāk – operators) līdz 2020. gada 15. jūlijam izvest no Granīta ielas Aconē, Salaspils novadā atkritumu savākšanas laukuma tur esošos degšanas atkritumus un nodot tos atkritumus apsaimniekotājam, kas ir saņēmis atļauju attiecīgo atkritumu apsaimniekošanai. Degošos atkritumus uz vietas pirms atkritumu nodošanas tālāk, iespēju robežās šķirojot. Pirms tiek uzsākta sadegušo atkritumu izvešana no objekta teritorijas operatoram par to jāinformē VVD.
13.06.2020.

Pūce: Ostu pārvaldības tāpat kā pašvaldību reformas īstenošana prasa politisko drosmi

Rīga, 2020.gada 13.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) apmeklēja Rīgas brīvostu, kur tikās ar brīvostas valdes priekšsēdētāju Viesturu Zepu un pārvaldnieku Ansi Zeltiņu, lai klātienē iepazītos ar Rīgas brīvostas darbu, pārrunātu ostu pārvaldības reformu un ministrijas un Rīgas brīvostas sadarbību vides aizsardzības un ostas digitalizācijas jautājumos.
12.06.2020.

Valsts vides dienesta vides inspektori sadarbībā ar Carnikavas novada pašvaldības policiju Dzirnezerā aiztur maluzvejnieku

Naktī uz 12. jūniju Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (VVD) vides inspektori sadarbībā ar Carnikavas novada pašvaldības policiju Dzirnezerā, kur zveja aizliegta visu gadu, Mazā Dzirnezera līcī aizturēja rūdītu maluzvejnieku. Šī persona vides inspektoriem bija labi zināma jau vairāku gadu garumā, jo jau iepriekš tika sodīta par malu zvejniecību tieši tai pašā vietā.
12.06.2020.

Arī turpmāk sabiedriskie vides inspektori veiks zvejas un makšķerēšanas kontroli

Sabiedriskie vides inspektori turpmāk darbosies tikai zivju resursu aizsardzības un uzraudzības jomā. To nosaka 2020. gada 11. jūnijā Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Vides aizsardzības likumā, kas likvidē regulējumu par sabiedriskā vides inspektora statusa piešķiršanu dabas aizsardzības jomā.
11.06.2020.

Līgatnes dabas takās pirmo reizi izšķīlies meža pūču mazulis

Pirmo reizi Līgatnes dabas taku (turpmāk – LDT) 45 gadu pastāvēšanas vēsturē ģimenes papildinājumu sagaidījušas meža pūces – par jaunajiem vecākiem šopavasar kļuva Aktrise un pūču paps Rūķītis, kuru būrītī izšķīlies mazs pūčulēns.
10.06.2020.

Pūce: 500 dienās no idejas par pašvaldību reformu līdz balsojumam Saeimā galīgajā lasījumā

Rīga, 2020. gada 10. jūnijā – Šodien Saeima galīgajā lasījumā apstiprinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzīto likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”. Ministra Jura Pūces (AP!) virzītā pašvaldību reforma Saeimā galīgajā lasījumā atbalstīta, Saeimai lemjot Latvijā līdzšinējo 119 vietā izveidot 42 pašvaldības. Ministrs Pūce savā uzrunā Saeimā pirms balsojuma pateicās ikvienam, kas iesaistījās, diskutēja un deva savu ieguldījumu vietējo pašvaldību reformas īstenošanā.

10.06.2020.

Valsts vides dienests ārkārtējās situācijas laikā pārbaudījis vairāk nekā 9000 makšķerniekus un zvejniekus

Ārkārtējās situācijā laikā Valsts vides dienests (VVD) nodrošināja valsts kontroli vides jomā – martā, aprīlī, maijā veica 1197 zvejas kontroles un pārbaudīja 9101 makšķernieku un zvejnieku.
10.06.2020.

Darbu klātienē atsāk Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) informē, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām klientu pieņemšanu klātienē atsāk Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri visā Latvijā.  Ārkārtējās situācijas laikā konsultācijas par dažādiem valsts un pašvaldību pakalpojumiem bija iespējams saņemt tikai attālināti – elektroniski vai pa telefonu. Kā liecina VARAM apkopotā informācija, katru nedēļu VPVKAC speciālisti snieguši gandrīz 1000 telefoniskas konsultācijas.

09.06.2020.

Pūce pārrunā Latvijai būtiskās vides un klimata politikas prioritātes Vācijas prezidentūras laikā

Rīga, 2020.gada 9.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) video konferencē ar Vācijas Vides, dabas aizsardzības un kodoldrošības ministrijas parlamentāro valsts sekretāri Ritu Švarcelīru-Zuteri (Rita Scharzelühr-Sutter) pārrunāja Latvijai būtiskus priekšlikumus Vācijas prezidentūras laikā.
09.06.2020.

Ministrs Pūce: ES augsti novērtē Baltijas valstu sasniegumus digitālās transformācijas pilnveidē

Rīga, 2020. gada 9. jūnijā  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šī gada 5. jūnijā piedalījās Eiropas Savienības (ES) telekomunikāciju ministru neformālā augsta līmeņa videokonferencē, kur dalībvalstu delegāciju pārstāvji dalījās ar atziņām, kas gūtas Covid-19 krīzes laikā digitālajā nozarē un turpmāku digitālās transformācijas sniegto iespēju izmantošanu. Sanāksmes laikā izskanēja aicinājums Baltijas valstīm dalīties ar savām zināšanām, ieviešot un veiksmīgi pilnveidojot digitālus risinājumus valsts pārvaldē un pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā.
08.06.2020.

Pūce Pļaviņu novada domes priekšsēdētājam pieprasa paskaidrojumu par meža izciršanu

Rīga, 2020.gada 8.jūnijā –Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasījis paskaidrojumus Pļaviņu novada domes priekšsēdētājam Aigaram Luksam par pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem saistībā ar pašvaldības īpašumu pārvaldīšanu, kā rezultātā nekustamā īpašumā ir, iespējams, veikta nelikumīga meža izciršana.
08.06.2020.

Krustpils novada Odzes un Neretas upēs konstatētas bojā gājušas zivis

Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes (turpmāk – VVD) inspektori, saņemot informāciju par Krustpils novadā Neretas upē augšpus Vīpes ciematam novērotām bojā gājušām zivīm, sestdien, 2020. gada 6. jūnijā veica pārbaudi. Tās laikā konstatētas bojā gājušās zivis seklākajās upes gultnes vietās un krastos ~ 5 km garā Odzes upes posmā un ~ 6 km Neretas upes posmā.
05.06.2020.

Izsludināts atklātais konkurss vēsturiski piesārņoto vietu sanācijai

Rīga, 2020. gada 5. jūnijā – Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) izsludinājusi Norvēģijas finanšu instrumenta programmas* atklāto konkursu “Ar vēsturiski piesārņotajām teritorijām saistīto risku samazināšana”. Pateicoties šim finansējumam, līdz 2024. gada pavasarim būs iespējams īstenot vismaz trīs vēsturiski piesārņoto vietu sanāciju projektus, lai uzlabotu vides kvalitāti un novērstu apdraudējumu iedzīvotāju veselībai.

05.06.2020.

Ministrs Pūce informē par 500 dienās VARAM paveikto

Piektdien, 5. jūnijā, Pasaules vides dienā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!)  informē par 500 dienās ministra amatā paveikto, kā arī par ministrijas īstenotajiem un ierosinātajiem pasākumiem ekonomikas stiprināšanai COVID-19 ietekmē.
04.06.2020.

J. Pūce: Eiropas Savienībai nepieciešams izmantot radušos priekšnosacījumus jaunam digitālās attīstības posmam

Rīga, 2020. gada 4. jūnijā  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šī gada 5. jūnijā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) telekomunikāciju ministru neformālā augsta līmeņa videokonferencē, kur dalībvalstu delegāciju pārstāvji spriedīs par Covid-19 krīzē gūtajām atziņām un turpmāku digitālās transformācijas sniegto iespēju izmantošanu.

03.06.2020.

Juris Pūce informēs par 500 dienās ministra amatā paveikto

Piektdien, 5.jūnijā, atzīmējot Pasaules vides dienu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) laipni aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz preses konferenci, kurā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) informēs par 500 dienās ministra amatā paveikto, kā arī par VARAM īstenotajiem un ierosinātajiem pasākumiem ekonomikas stiprināšanai.
03.06.2020.

Valsts vides dienests pagarina termiņu piesārņojošas darbības atļaujas iesnieguma izskatīšanai SIA “EcoLead”

Lai rūpīgi izvērtētu gan saņemtos sabiedrības priekšlikumus un iebildumus, gan uzņēmuma sniegto informāciju par piesārņojuma ierobežošanas pasākumiem, Valsts vides dienesta Zemgales reģionālā vides pārvalde (turpmāk – VVD) līdz 2020. gada 10. augustam pagarinājusi termiņu lēmuma pieņemšanai par SIA “EcoLead” A kategorijas piesārņojošas darbības, kas paredz nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas izveidi Jelgavas novada Kalnciemā, atļaujas izsniegšanu vai atteikumu izsniegt atļauju.
03.06.2020.

VARAM lūdz Valsts policiju un KNAB izvērtēt Dagdas pašvaldības amatpersonu rīcību

Rīga, 2020.gada 3.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz saņemto informāciju, ka Dagdas novada pašvaldībā bez tiesiski noslēgta zemes nomas līguma ilgstoši tiek iznomāta pašvaldībai piederošā zeme, apzināti nemaksājot par to nodokli un nepamatoti saņemot Lauku atbalsta dienesta un Eiropas Savienības (ES) finansējumu, vērsusies Valsts policijā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu sniegt informāciju par Dagdas novada pašvaldības amatpersonu rīcību. Pēc informācijas saņemšanas no kompetentajām valsts pārvaldes institūcijām, kā arī izvērtējot pašvaldības skaidrojumu ministrija būs tiesīga pret pašvaldību piemērot likumā “Par pašvaldībām” noteiktos pārraudzības instrumentus.
02.06.2020.

Pūce: VARAM atbalsts teju 2200 bērniem garantēs vietu pašvaldības bērnudārzos

Rīga, 2020.gada 2.jūnijā – Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Ministru kabineta rīkojuma projektu “Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai vai esošas pirmsskolas izglītības iestādes paplašināšanai, kuriem piešķirams valsts budžeta aizdevums”.
02.06.2020.

Pūce tiksies ar dabas aizsardzības sistēmas pilnveides priekšlikumu izstrādātājiem

Rīga, 2020.gada 2.jūnijā – Dabas aizsardzības institucionālās reformas darba grupa ir sagatavojusi ziņojumu dabas aizsardzības sistēmas pilnveidei saistībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP), Latvijas Dabas muzeja un Nacionālā botāniskā dārza funkciju izpildi. Līdz 3.jūnijam tiek gaidīti komentāri par ziņojumu, pēc tam tas tiks iesniegts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP!). Pūce par ziņojumu lūdzis sniegt viedokli arī Vides konsultatīvajai padomei, bet 10.jūnijā tiksies ar darba grupas pārstāvjiem, lai pārrunātu ziņojuma saturu un uzklausītu darba grupas redzējumu.
01.06.2020.

Pūce apturējis Salacgrīvas novada pašvaldības teritorijas plānojumu

Rīga, 2020.gada 1.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) ar rīkojumu apturējis Salacgrīvas novada domes izdotos saistošos noteikumus. Ministrija konstatējusi izstrādes procedūras pārkāpumus, kā arī neatbilstības normatīvo aktu prasībām. Ministra rīkojumā pašvaldībai norādīts uz vismaz septiņu normatīvo aktu pārkāpumiem.
..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta