Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Komunikācijas plāns
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
30.10.2014.

Siguldas Ķeizarskatā atklāta atjaunotā „sēnīte”

Siguldas Ķeizarskatā 30.oktobrī svinīgi atklāja atjaunoto tūrisma  infrastruktūras objektu - sēnītes formā veidoto nojumi ar soliņu. Šo vēsturisko tūrisma infrastruktūras objektu izdevās atjaunot pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra R.Naudiņa pūliņiem un Latvijas kūdras ražotāju asociācijas ziedotajiem 1500 eiro.

30.10.2014.

30.oktobrī Siguldā Ķeizarskatā atklās atjaunoto sēnītes formas atpūtas vietu

30.oktobrī, klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam un Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas valdes loceklim Ivanam Cuprunam un izpildirektorei Ilzei Ozolai, Siguldā Ķeizarskatā svinīgi atklāts atjaunoto tūrisma infrastruktūras objektu - sēnītes formā veidoto nojumi ar soliņu.

30.10.2014.

Ministrs R.Naudiņš: Salaspils kodolreaktora likvidēšanai ir jābūt jaunās valdības prioritātei

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš tikšanās laikā ar Guntu Raču, biedrības „Baltic Institute of Research, Technology and Innovation” (BIRTI) valdes priekšsēdētāju, un Latvijas Universitātes zinātņu prorektoru Indriķi Muižnieku apliecināja ministrijas gatavību meklēt risinājumus Salaspils kodolreaktora demontāžai, kā arī turpmākai šī objekta attīstībai.

29.10.2014.

ES Vides ministru padomē vienojas par ES pozīciju Limas klimata pārmaiņu konferencei

Otrdien, 28.oktobrī, Luksemburgā norisinājās Eiropas Savienības Vides ministru padome (turpmāk – Padome), kuras laikā dalībvalstis vienojās par Eiropas Savienības (turpmāk – ES) pozīciju starptautiskajām klimata pārmaiņu ierobežošanas sarunām Limā. Ministri diskutēja arī par atkritumu apsaimniekošanas direktīvas pakotnes galvenajiem elementiem un par vides apsvērumu iekļaušanu „Eiropa 2020” stratēģijā un Eiropas Semestra pusgada dienaskārtībā.

28.10.2014.

Pasniegtas „Vides zinātnes balvas”

24. oktobrī svinīgā ceremonijā Latvijas Universitātes Mazajā aulā tika pasniegtas Vides zinātnes balvas 2014. Konkurss „Vides zinātnes balva” tika rīkots jau septīto reizi un tā mērķis ir novērtēt zinātnieku, skolotāju nevalstisko organizāciju devumu vides jautājumu aktualizēšanā un ilgtspējīgas vides izglītības un zinātnes popularizēšanā.

28.10.2014.

Valdība pašvaldībām segs Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumu laikā radušos izdevumus

Valdība nolēma pašvaldībām piešķirt finansējumu, lai segtu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas pasākumu laikā radušos finansiālos zaudējumus.

27.10.2014.

VARAM aizstāvēs Latvijas intereses ES Vides ministru padomē Luksemburgā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aizstāvēs Latvijas intereses kārtējā Eiropas Savienības Vides ministru padomē (turpmāk – Vides padome), kas notiks otrdien, 28.oktobrī, Luksemburgā.

24.10.2014.

Ar speciālu aplikāciju plāno uzstādīt rekordu ar visvairāk vienlaicīgi nosūtītajiem apsveikumiem Latvijai dzimšanas dienā

VAS „Elektronisko sakari” ir uzsākusi projektu „Apsveikums Latvijai”, kura ietvaros plānots uzstādīt rekordu ar vislielako dalībnieku skaitu - bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, kuri vienlaicīgi apsveiks Latviju dzimšanas dienā, izmantojot Morzes signālus. Par projekta vēstnešiem kļuvuši Elīna un Vestards Šimkus.

24.10.2014.

Latvija panāk izdevīgus nosacījumus turpmākai ES klimata un enerģētikas politikai līdz 2030.gadam

Vienošanās nosaka siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu visā ES par 40%, salīdzinot ar 1990.gadu, palielināt enerģijas izmantošanas efektivitāti, kā arī plašāk izmantot atjaunojamos energoresursus.


Sarunu laikā Latvijai izdevies panākt, ka klimata un enerģētikas paketē iekļauti Latvijai izdevīgi nosacījumi valsts siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas mērķa noteikšanai, ņemot vērā valsts nacionālo specifiku. Latvijas gadījumā tas ir valsts labklājības rādītājs – iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju, kā arī transporta un lauksaimniecības īpatsvars emisiju bilancē. Ņemot vērā, ka lauksaimniecībā ir ierobežots emisiju samazināšanas potenciāls, tai tiks meklēts īpašs risinājums.

23.10.2014.

Publiskai apspriešanai nodod koncepcijas projektu par zemes dzīļu izmantošanu investīciju piesaistei Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) ir izstrādājusi koncepcijas projektu par zemes dzīļu izmantošanas tiesiskā regulējuma pilnveidošanu potenciālo investīciju piesaistei (turpmāk – koncepcija), kas publiskai apspriešanai ir nodots ceturtdien, 2014.gada 23.oktobrī, pēc tā izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē.

23.10.2014.

Lielupē pie Dubultiem aiztur maluzvejnieku ar 360 metriem nelegālo tīklu

23. oktobra rītā Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes zvejas kontroles inspektori sadarbībā ar Jūrmalas Valsts policiju aizturēja 1971. gadā dzimušu vīrieti, kurš Lielupē starp Dubultiem un Jandubultiem bija izlicis 6 nelegālos zvejas tīklus ar kopēju garumu 360 metri.

23.10.2014.

Notiks ikgadējā konferences "Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā"

24. oktobrī RTU Enerģetikas un elektrotehnikas fakultātes telpās (Āzenes iela 12-1, 115. aud., Rīga) notiks ikgadējā konferences "Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā". Konferences priekšlasījumos nozares profesionāļi un eksperti sniegs ieskatu jaunākajos zinātniskajos pētījumos, iezīmēs izaicinājumus izglītībā ilgtspējīgai attīstībai, dalīsies pieredzē un meklēs risinājumus dažādu nozaru ekspertu iesaistei vides izglītības un zinātnes nodrošināšanā visos izglītības līmeņos.

22.10.2014.

VARAM: Jaunais Klimata un enerģētikas politikas satvars stimulēs energoresursu importa samazināšanos Latvijā

Otrdienas, 21.oktobra valdības sēdē tika apstiprināta Latvijas pozīcija Eiropadomei, kas norisināsies 2014.gada 23. un 24.oktobrī un kuras ietvaros plānots pieņemt nozīmīgus lēmumus par Klimata un enerģētikas politikas satvaru (turpmāk – klimata satvars) laika posmam no 2020.gada līdz 2030.gadam, tai skaitā, nosakot Eiropas Savienības dalībvalstīm kopīgi sasniedzamos mērķus klimata pārmaiņu mazināšanas un enerģētikas jomā.

22.10.2014.

VVD izsaka brīdinājumu par iespējamo iekārtas daļas darbības apturēšanu SIA „AEROC”

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (Lielrīgas RVP) izteikusi rakstisku brīdinājumu par iespējamo iekārtas daļas darbības apturēšanu uzņēmuma SIA „AEROC” objektā „Ceļastilbi-1”, Saulkalnē, Salaspils pagastā, Salaspils novadā. Brīdinājums izteikts, pamatojoties uz iedzīvotāju regulārām sūdzībām par uzņēmuma ražotnes radīto troksni nakts stundās.

22.10.2014.

Projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” partneru noslēguma tikšanās Baltkrievijā, Lietuvā un Latvijā

Izvērtēta projektā „Zaļie maršruti” iekļauto tūrisma objektu pieejamība ceļotājiem ar dažāda veida invaliditāti. No 8. līdz 17. oktobrim projekta partneru un ekspertu darba grupa Latvijas, Lietuvas un Baltkrivijas pierobežā apmeklēja objektus, kuros vides pieejamību uzņemas nodrošināt gan valsts un pašvaldības iestādes, gan privātie uzņēmēji. Pēc katra objekta apmeklējuma eksperti apsaimniekotājiem sniedza rekomendācijas vides pieejamības uzlabošanai.

21.10.2014.

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības stiprināšanai plānots novirzīt 35 miljonus eiro

Otrdien, 21.oktobrī, valdības sēdē tika atbalstīta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) virzītā Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam (turpmāk – programma). Kopējais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums programmas īstenošanai ir paredzēts 35 miljonu eiro apmērā.

21.10.2014.

Valdība Krimuldas novadam piešķir 5093 eiro lietusgāžu radīto postījumu novēršanai

Valdība nolēma piešķirt Krimuldas novada pašvaldībai 5093 eiro, lai novērstu lietusgāžu radīto postījumus pašvaldības ceļu infrastruktūrai un kompensētu izdevumus.

20.10.2014.

Tematisks pasākums „Kad beigas ir tikai sākums”

Dabas izglītības centrā „Meža māja”, Ķemeros ikviens aicināts iegriezties sestdien, 25. oktobrī, kad šeit būs atvērto durvju diena ar tematisko pasākumu „Kad beigas ir tikai sākums”.

20.10.2014.

VARAM mājas lapā pieejami ieraksti no abiem seminārs pašvaldībām par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem līdz 2020.gadam

2014.gada 14. un 15.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) organizēja seminārus pašvaldībām, lai informētu par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem un mehānismu līdz 2020.gadam.

Ar mērķi nodrošināt detalizētu informāciju par šajos semināros apskatītajiem jautājumiem, VARAM mājas lapā pieejami abu semināru video ieraksti - 14.10.2014 un 15.10.2014 

16.10.2014.

VARAM stendā izstādes „Vide un enerģija 2014” laikā informēs par oglekļa mazietilpīgas attīstības iespējām

No ceturtdienas līdz svētdienai, 2014.gada 16. - 19.oktobrī,  starptautiskās enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstādes „Vide un enerģija 2014” laikā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk - VARAM) stendā interesentiem būs pieejama informācija par jaunākajiem finanšu avotiem siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu saistītu investīciju projektu, kā arī pētniecības un demonstrācijas projektu īstenošanai. Tāpat VARAM eksperti informēs par klimata pārmaiņām un iespējamiem risinājumiem, kas ne vien palīdz samazināt klimata pārmaiņas, bet arī uzlabo dzīves kvalitāti un optimizē izdevumus, tostarp konkrētiem pasākumiem, tehnoloģijām un īstenoto projektu piemēriem.

15.10.2014.

Ministrs R.Naudiņš iepazīstas ar Latvijas radiomonitoringa sistēmu pierobežā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš 2014.gada 15.oktobrī apmeklēja Rūjienas vidusskolu, kur kopā ar VAS "Elektroniskie sakari" ekspertiem izvērtēja  modernizēto radiofrekvenču uzraudzības sistēmu. Ministrs kopā ar Rūjienas vidusskolas un Naukšēnu novada vidusskolas skolēniem klātienē apskatīja  mobilās radiomonitoringa stacijas jeb mērlaboratorijas, ar kuru palīdzību tiek veikta radiofrekvenču kontrole, nodrošinot radioiekārtu savstarpēju elektromagnētisko saderību un pasargājot radioierīču lietotājus no traucējumiem.

15.10.2014.

Tiek izsludināti projektu konkursi vadlīnijā „Plašsaziņas līdzekļu darbība vides izglītības un audzināšanas jomās” finansējuma saņemšanai 2015.gadā

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2014.gada 13.oktobra sēdes Nr.14 lēmumiem, izsludina projektu konkursus vadlīnijā  „Plašsaziņas līdzekļu darbība vides izglītības un audzināšanas jomās” finansējuma saņemšanai 2015.gadā.

14.10.2014.

“homo ecos:” brīdina - Uzmanību! #Maisbergs!

Ar šādu brīdinājumu biedrība “homo ecos:“ uzsāk 2014. gada sociālo kampaņu par pārtikas iepakojuma samazināšanu un šķirošanu pārstrādei. Šī ir jau piektā biedrības “homo ecos:” rīkotā kampaņa, lai pievērstu sabiedrības uzmanību jautājumam, vai Latvija ir zaļākā valsts pasaulē?

14.10.2014.

Par finansējuma piešķiršanu kanalizācijas tīklu rekonstrukcijai Līgatnes pilsētā

2014.gada 13.oktobrī Latvijas vides aizsardzības fonda padome izskatīja Līgatnes novada domes iesniegto projektu „Kanalizācijas tīklu rekonstrukcija Līgatnes pilsētā” un konceptuāli apstiprināja finansējuma piešķiršanu no budžeta programmas „Vides aizsardzības fonds” līdzekļiem projekta īstenošanai 84119.00 EUR apmērā, kas sastāda 50% no projekta kopējām izmaksām.

13.10.2014.

VARAM organizē seminārus pašvaldībām par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem un mehānismu līdz 2020.gadam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) organizē seminārus pašvaldībām, lai informētu par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem un mehānismu līdz 2020.gadam.

09.10.2014.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iestādēm tiek izsludināts 2015.gada projektu konkurss valsts budžeta apakšprogrammā „Nozares vides projekti”

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2014.gada 29.septembra sēdes Nr.13 lēmumu, izsludina projektu konkursu valsts budžeta apakšprogrammā „Nozares vides projekti”.

08.10.2014.

Aicinām pieteikties dalībai URBACT programmas informācijas dienā „URBACT II =>URBACT III – atbalsts integrētai plānošanai”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kā Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu Nacionālā atbildīgā iestāde informē, ka š.g. 24.oktobrī Rīgā notiks starpreģionu sadarbības programmas URBACT informācijas diena.

07.10.2014.

Pašvaldību darbiniekiem būs iespēja piedalīties semināros par uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumiem

Šī gada oktobrī un novembrī, kā arī 2015. gadā ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu Latvijas pašvaldību darbiniekiem, kuri ikdienā veic darba pienākumus saistībā ar attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumiem, būs iespēja piedalīties „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas semināros.
03.10.2014.

Dabas izglītības centri aicina iepazīt dabas daudzveidību

Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts „Cilvēki un daba” ir noslēdzies, bet tā ietvaros izveidotie dabas izglītības centri aktīvi turpina savu darbu un aicina cilvēkus iepazīt dabas vērtības aizvien jaunā un interesantā veidā.

02.10.2014.

R.Naudiņš: Izpostītais vides objekts Sēnīte Siguldas Ķeizarskatā tiks atjaunots

1. oktobrī Siguldā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektorei Sandrai Bērziņai pasniedza Latvijas kūdras ražotāju asociācijas apliecinājumu par 1500 eiro ziedojumu. Tas paredzēts Siguldā izpostītās vēsturiskās skatu vietas – Ķeizarskata infrastruktūras objekta - sēnītes formā veidotas nojumes ar soliņu atjaunošanai.

01.10.2014.

Sācies lašu un taimiņu nārsts: VVD pastiprina kontroli iekšzemes un jūras ūdeņos

Latvijas upēs sācies lašu un taimiņu nārsts. Zivju resursu nosargāšanai rudenī Valsts vides dienests (VVD) uzsācis intensīvu iekšzemes un jūras ūdeņu kontroli. Pastiprinātas dežūras dabiskajās nārsta vietās Braslas, Gaujas, Salacas, Ventas, kā arī vairākās mazajās upēs, kas savienojas ar Baltijas jūru un Rīgas līci, notiks līdz novembra beigām. Tāpat tiks kontrolētas Daugava un Lielupe, kurās lašu populācija tiek uzturēta mākslīgi. Zivju resursu aizsardzībā iesaistīta valsts un pašvaldības policija, kā arī brīvprātīgie palīgi. Lašu ieguve no 1. oktobra līdz 15. novembrim aizliegta arī jūras ūdeņos.

30.09.2014.

Noslēdzies Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotais projekts „Cilvēki un daba”

Noslēdzies Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts „Cilvēki un daba”, kas devis būtisku ieguldījumu dabas izglītības jomas attīstībā projekta īstenošanas reģionā.

30.09.2014.

OECD pārstāvji iepazīstas ar Latvijas vides pārvaldības un atkritumu apsaimniekošanas jomu regulējumu

No šā gada 30. septembra līdz 3. oktobrim vizītē Latvijā ierodas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Vides direktorāta pārstāvji.

30.09.2014.

Valdība Siguldas un Salacgrīvas novadiem piešķir finanšu līdzekļus dabas radīto stihiju novēršanai

Valdība nolēma piešķirt Siguldas novadam – 58 559 eiro un Salacgrīvas novadam – 64 586 eiro, lai novērstu dabas stihiju radītos postījumus un kompensētu izdevumus.
29.09.2014.

Latvijas pašvaldību speciālisti apguva Norvēģijas pieredzi investīciju piedāvājumu sagatavošanā potenciālajiem investoriem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) plānošanas reģionu un pašvaldību speciālisti iepazinās ar Norvēģijas pieredzi mārketinga materiālu un investīciju piedāvājumu sagatavošanā potenciālajiem investoriem.
24.09.2014.

VARAM izstrādājusi pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principus un mehānismu līdz 2020.gadam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) ir izstrādājusi nākošajā Eiropas Savienības (turpmāk – ES) fondu plānošanas periodā paredzēto pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principu un mehānismu aprakstu.
24.09.2014.

Tallinā tiksies par telpisko plānošanu un attīstību atbildīgie Baltijas jūras reģiona valstu ministri

Šī gada 26. septembrī Tallinā notiks Baltijas jūras valstu par telpisko plānošanu un attīstību atbildīgo ministru konference, kurā piedalīsies 11 Baltijas jūras reģiona valstu pārstāvji.

24.09.2014.

Naudiņš: Pašvaldībām jādod iespēja aizņemties Valsts kasē dzīvojamo māju būvniecībai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš uzskata, ka reģionu pašvaldībām ir jābūt iespējai Valsts kasē aizņemties līdzekļus, lai celtu jaunas dzīvojamās mājas.

24.09.2014.

VARAM rosina veidot finanšu fondu pašvaldībām uzņēmējdarbības atbalstīšanai

Apbraukājot Latvijas pašvaldības, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš konstatējis, ka pašvaldībām trūkst resursu, lai atbalstītu vietējo uzņēmējdarbību.

23.09.2014.

Jau otro gadu VARAM un Latvijas IT klasteris pulcēs nozares profesionāļus konferencē CONT_ACT RĪGA 2014

Šā gada 24.septembrī Latvijas informācijas tehnoloģiju klasteris (turpmāk – Latvijas IT klasteris) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija turpinās pagājušajā gadā aizsākto tradīciju – pulcēt nozares profesionāļus konferencē "CONT_ACT RIGA 2014”. Šī gada konferences mērķis sniegt informāciju un veicināt profesionāļu diskusijas saistībā ar plānoto informācijas sistēmas arhitektūru Latvijā, kas ir publisko pakalpojumu pilnveides priekšnosacījums, lai 2015.gadā, kad Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts, varētu plašāk un detalizētāk diskutēt par šiem svarīgajiem jautājumiem Eiropas un pasaules kontekstā.

23.09.2014.

Tūrisma pakalpojumu sniedzēji mācās strādāt ar ceļotājiem ar invaliditāti

18. septembrī Dagdas novada Jaundomes muižā norisinājās Dabas aizsardzības pārvaldes rīkots seminārs, kurā tūrisma pakalpojumu sniedzēji saņēma praktiskas rekomendācijas darbam ar ceļotājiem ar dažāda veida invaliditāti.

23.09.2014.

Vides zinātnes un izglītības padome aicina pieteikties konkursam „Vides zinātnes balva 2014”

Turpinot izveidoto tradīciju, Vides zinātnes un izglītības padome izsludina pieteikšanos konkursam „Vides zinātnes balva 2014”. Konkurss „Vides zinātnes balva 2014” tiek organizēts ar mērķi veicināt vides zinātnes un izglītības pilnveidošanu Latvijā.

19.09.2014.

Atjaunos Gaujas senielejas kultūrvēsturisko ainavu

Otrdien, 16. septembrī, Turaidas muzejrezervātā notika Dabas aizsardzības pārvaldes, Turaidas muzejrezervāta un Siguldas novada domes pārstāvju tikšanās, lai apspriestu Dabas aizsardzības pārvaldes ieceri par Gaujas senielejas kultūrvēsturiskās ainavas atjaunošanu un bioloģiskās daudzveidībās saglabāšanu tajā.

 

18.09.2014.

VARAM ministrs R.Naudiņš un parlamentārais sekretārs E.Cilinskis apmeklējuši visas 119 Latvijas pašvaldības

Piektdien, 19.septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš kopā ar savu priekšgājēju – šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru Eināru Cilinski, reģionālās darba vizītes ietvaros dosies uz Burtnieku un Alojas novadiem. Ar šo divu novadu apmeklējumu noslēgsies astoņu mēnešu intensīvs darba periods, kura laikā R.Naudiņš un E.Cilinskis ir apmeklējuši visas Latvijas pašvaldības, lai klātienē tiktos ar to vadītājiem, izzinātu un apkopotu pašvaldību problēmas, un meklētu to risinājumus.
17.09.2014.

Uzņēmējdarbības attīstībai atbalsta grozījumus Tukuma un Engures novadu teritoriju robežās

Otrdien, 2014.gada 16.septembrī, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas paredz veikt grozījumus Tukuma un Engures novadu teritoriju robežās, lai sekmētu uzņēmuma „Komforts” darbības efektivitātes uzlabošanos.
17.09.2014.

VARAM ir izstrādājusi jaunus dabas parka „Sauka” un dabas lieguma „Ventas ieleja” individuālās aizsardzības un izmantošanas noteikumus

Otrdien, 2014. gada 16. septembrī, ar mērķi nodrošināt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ilgtspējīgu attīstību, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātos jaunos dabas parka „Sauka” un dabas lieguma „Ventas ieleja” individuālās aizsardzības un izmantošanas noteikumus.
17.09.2014.

Vides aizsardzības pasākumu īstenošanai no VARAM būs pieejami 234 miljoni EUR

Nākošajā ES fondu plānošanas periodā vides aizsardzības pasākumu īstenošanai būs pieejamo 234 miljoni eiro. Kopumā tie būs 34% no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārziņā esošā ES fondu finansējuma. Plānots, ka primāri šis finansējums tiks novirzīt Eiropas Savienības vides prasību sasniegšanai.
16.09.2014.

Rēzeknē notiks konference Inovācijas publiskajā sektorā: no idejas līdz darbībai

Ar mērķi veicināt inovāciju ieviešanu valsts pārvaldes sektorā Latvijā, 2014.gada 29. septembrī, Rēzeknē notiks konference Inovācijas publiskajā sektorā: no idejas līdz darbībai.

16.09.2014.

VARAM ir izstrādājusi jaunu Slīteres nacionālā parka likumprojektu

Otrdien, 2014.gada 16.septembrī, ar mērķi nodrošināt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ilgtspējīgu attīstību, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto jauno Slīteres nacionālā parka likumprojektu.
16.09.2014.

VARAM ministrs R.Naudiņš aicina atbalstīt Eiropas Mobilitātes nedēļu

Otrdien, 16.septembrī, startē Eiropas Mobilitātes nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros, laikā no 16. līdz 22. septembrim, visā Eiropā notiek dažādi pasākumi ar mērķi aktualizēt privātajām automašīnām alternatīvus pārvietošanās veidus - sabiedriskā transporta un velosipēdu lietošanu, kā arī pārvietošanos kājām.
..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 
RAIM
 
 
Vai Jūs atbalstat depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā?
Nav viedokļa
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
31.10.2014
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta