Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
21.10.2016.

VARAM atbalsta jaunu biznesa ideju attīstību reģionos

Ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības attīstību reģionos un sniegt atbalstu jaunām biznesa idejām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau otro gadu organizē reģionālo biznesa ideju konkursu “Biznesa ekspresis”. Biznesa ideju iesniegšana konkursam norisinās 2016. gada. līdz 23. oktobrim.

21.10.2016.

Rudens brīvlaiks Dabas muzejā

Īpaša ziņa mūsu apmeklētājiem skolēnu brīvlaika nedēļā Dabas muzejs būs atvērts arī pirmdien un otrdien! Lai Jūsu apmeklējumu padarītu interesantāku, mūsu speciālisti ir sarūpējuši tieši skolēniem un ģimenēm ar bērniem piemērotas rudenīgas aktivitātes. 

21.10.2016.

Apbalvos starptautiskās akcijas “Gulbju lidojums” konkursa “Iepazīsti lielo ceļotāju – mazo gulbi!” uzvarētājus

Piektdien, 28. oktobrī, plkst. 10:00 Lubāna mitrāja informācijas centra telpās norisināsies starptautiskās akcijas “Gulbju lidojums” Latvijas pasākums. Tā laikā tiks apbalvoti Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) radošo darbu konkursa “Iepazīsti lielo ceļotāju – mazo gulbi!” uzvarētāji. Akcijas ietvaros DAP organizētā konkursa mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību mazajam gulbim – sugai, kuras īpatņu skaits Eiropā pēdējo gadu laikā samazinājies teju uz pusi un turpina sarukt.

21.10.2016.

Infografika par Spānijas kailgliemeža apkarošanas metodēm

Latvijā un citās Eiropas valstīs pēdējā laikā uztraukumu rada invazīvo sugu skaita pieaugusms. Mūsdienās tās tiek uzskatītas par vienu no būtiskākajiem apdraudējumiem bioloģiskajai daudzveidībai un pat rada ekonomiskus zaudējumus. Invazīvo sugu izplatību veicina vietējiem apstākļiem neraksturīgu sugu introdukcija, tirdzniecības sakaru un transporta ceļu attīstība pēdējo divu gadsimtu laikā, iespējams arī klimata pārmaiņas.

21.10.2016.

VARAM, Vidzemes plānošanas reģiona un pašvaldību pārstāvji Norvēģijā gūst pieredzi publisko ūdeņu apsaimniekošanas jomā

No 2016. gada 17. līdz 19. oktobrim notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Vidzemes plānošanas reģiona un Latvijas pašvaldību pārstāvju darba vizīte Norvēģijā*. Tās mērķis bija stiprināt Latvijas un Norvēģijas pašvaldību kapacitāti, piedaloties pieredzes apmaiņas pasākumā publisko ūdeņu apsaimniekošanas un aizsardzības jomā. 

19.10.2016.

Latvijas delegācija Moldovā diskutēs par atbalstu reģionālās politikas īstenošanā

No 2016. gada. 19. līdz 22.oktobrim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadībā Latvijas reģionu, pašvaldību un uzņēmēju delegācija dosies darba vizītē uz Moldovu. Moldovas reģionos plānoti vairāki nozīmīgi pasākumi, pievēršot īpašu uzmanību Latvijas un Moldovas līdzšinējai sadarbībai, kā arī, lai radītu jaunas sadarbības idejas.

19.10.2016.

Vides mēnesis un izstāde „Ārstēsim klimatu!” Dabas muzejā

Ceturtdien, 27. oktobrī, Dabas muzejā tiks atklāta izstāde „Ārstēsim klimatu!”, kas Vides mēneša ietvaros stāstīs par klimata pārmaiņām, palīdzēs izprast to cēloņus un sekas, kā arī rosinās kritiski paraudzīties uz mūsu pašu ieradumiem un to ietekmi šajos procesos. 

19.10.2016.

Ministrs K.Gerhards iepazīstina Saeimas deputātus ar VARAM budžeta prioritātēm 2017.gadā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards trešdien, 2016.gada 19.oktobrī, piedalījās Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē, kur iepazīstināja deputātus ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) budžeta prioritātēm 2017.gadā.
19.10.2016.

VARAM aicina izstādē Riga Comm 2016 iepazīties ar valsts e-pakalpojumiem

2016.gada 20. un 21. oktobrī, izstādes Riga Comm 2016 stendā „Valsts e-iespējas” ar savu iestāžu e-pakalpojumiem iepazīstinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM,) Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un Valsts ieņēmuma dienesta (VID) darbinieki. 

18.10.2016.

VARAM iepazīstina Uzbekistānas delegāciju ar e-pārvaldes risinājumiem Latvijā

2016. gada 17.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iepazīstināja Uzbekistānas delegācijas pārstāvjus ar e-pārvaldes risinājumiem Latvijā. No 2016. gada 17. līdz 21.oktobrim Uzbekistānas delegācijas vizīti Latvijā organizē Ārlietu ministrija. 

18.10.2016.

EK apstiprina Latvijas vides institūciju atzinumu – dabas lieguma "Vitrupes ieleja" šķērsošana Rail Baltica trasē nav pieļaujama

Otrdien, 2016.gada 18.oktobrī Briselē (Beļģijā) norisinājās Latvijas konsultācijas ar Eiropas Komisijas (EK) Vides ģenerāldirektorāta pārstāvjiem par Salacgrīvas posma – C5 alternatīvas, kas šķērso Natura 2000 teritoriju Vitrupes ielejā, īstenošanas iespējamību, realizējot Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras Rail Baltica būvniecību. 

EK jautājumā par Rail Baltica Salacgrīvas posma alternatīvas īstenošanu aicināja ievērot Latvijas saistības dabas aizsardzības jomā un apstiprināja Latvijas vides institūciju atzinumu – dabas lieguma "Vitrupes ieleja" šķērsošana Rail Baltica trasē nav pieļaujama.
17.10.2016.

No LVĢMC valdes locekļa amata atsauc D.Falkani

Pirmdien, 2016.gada 17.oktobrī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (turpmāk - LVĢMC) dalībnieku sapulcē no amata atsaukta tā valdes locekle Daiga Falkane.

17.10.2016.

VARAM aicina uz semināru ciklu reģionos par Zaļā iepirkuma piemērošanu pašvaldību publiskajos iepirkumos

Lai veicinātu Zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) izmantošanu valsts un pašvaldību institūciju rīkotajos konkursos, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizē semināru ciklu*. Katrā no tiem varēs iegūt praktiskus ieteikumus iepirkumu dokumentācijas sagatavošanā un atbilstošu ZPI kritēriju izstrādē. Semināri tiek organizētu sadarbībā ar projektu  “GreenS”, Rīgas plānošanas reģionu, Rīgas enerģētikas aģentūru un Baltijas vides foruma īstenoto projektu „NonHazCity organizē semināru ciklu*. 

17.10.2016.

Izstādē “Riga Comm 2016” iepazīstinās ar VID e-pakalpojumiem

Šī gada 20. – 21. oktobrī Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) kopā ar citām valsts pārvaldes iestādēm piedalīsies starptautiskajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstādē “Riga Comm 2016” Ķīpsalā. Aicinām ikvienu interesentu stendā "Valsts e-iespējas" iepazīties ar valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem, tajā skaitā – VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu jeb EDS.
16.10.2016.

K. Gerhards ES vides ministru padomē aizstāvēs Latvijas intereses saistībā ar ES dalībvalstu individuālajiem mērķiem Parīzes nolīguma īstenošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pirmdien, 2016.gada 17.oktobrī Luksemburgā Eiropas Savienības (ES) Vides ministru padomē (Vides padome) aizstāvēs Latvijas intereses par klimata politiku līdz 2030.gadam. Sanāksmē tiks lemts, kā ES un tās dalībvalstis pildīs Parīzes nolīguma* prasības siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju ierobežošanai un klimata pārmaiņu novēršanai.
13.10.2016.

Aicinām iepazīties ar infografiku par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem iekšējos ūdeņos

Lai uzskatāmi attēlotu situāciju makšķerēšanas un zvejas noteikumu kontrolē Latvijas iekšējos ūdeņos pēdējo divu gadu laikā, Valsts vides dienests (VVD), pateicoties Zivju fonda finansiālam atbalstam, ir apkopojis būtiskākos faktus.
13.10.2016.

Iznācis portāla Latvija.lv e-ziņu septembra numurs

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) informē, ka iznācis vienotā valsts un pašvaldību pakalpojumu portāla www.latvija.lv e-ziņu 9. numurs. 

13.10.2016.

Konceptuāli atbalsta VARAM piedāvājumu no 2019.gada visiem Latvijas iedzīvotājiem nodrošināt eID kartes ar neierobežotu bezmaksas e-parakstu skaitu

Trešdien, 2016. gada 12. oktobrī Informācijas sabiedrības padome (ISP) atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto risinājumu noteikt eID kā prioritāru  līdzekli personas identitātes nodrošināšanai virtuālajā pasaulē un drošai elektroniskai dokumentu parakstīšanai, iekļaujot tajā valsts budžeta ietvaros nodrošinātus parakstīšanas un autentifikācijas sertifikātus ar neierobežotu parakstīšanās reižu skaitu no 2019.gada 1.janvāra. 

13.10.2016.

J.Eglīts: Ikvienam no mums ir būtiski apzināties klimata pārmaiņu sniegtos izaicinājumus un iespējas

Ceturtdien, 2016.gada 13.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, atklājot izstādi “Vide un enerģija 2016”, uzsvēra: 

Ikvienam no mums ir būtiski apzināties klimata pārmaiņu sniegtos izaicinājumus un iespējas. Tāpēc aicinu apmeklēt izstādi un VARAM stendā klātienē uzzināt kā mūsu ikdienas rīcība ietekmē klimata pārmaiņas un kā varam mainīt savus paradumus, lai dzīvotu videi draudzīgi, kā arī noskaidrot, kādēļ tas ir svarīgi vides un klimata dēļ.”
12.10.2016.

VARAM konferencē izvērtēs Norvēģu finanšu instrumenta sniegto ieguldījumu Latvijas reģionu attīstībā

Ceturtdien, 2016. gada 13.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM)  organizēs konferenci par  Latvijas reģionu attīstības izaicinājumiem un to risinājumiem. Pasākumu atklās VARAM valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš. 
12.10.2016.

Nāc uz VARAM stendu izstādē “Vide un enerģija 2016” un uzzini par klimata pārmaiņām

No ceturtdienas līdz svētdienai, no 2016. gada 13. līdz 16. oktobrim, aicinām uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) stendu izstādē „Vide un enerģija 2016”.  Interaktīvā veidā varēs uzzināt, kā mainīt savus paradumus, lai dzīvotu videi draudzīgi, kā arī noskaidrot, kādēļ tas ir svarīgi vides un klimata dēļ. 

11.10.2016.

VARAM un citas valsts pārvaldes iestādes izstādē Rīga Comm 2016 iepazīstinās ar valsts e-pakalpojumiem

2016.gada 20. un 21. oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) un Valsts ieņēmuma dienests (VID) piedalīsies starptautiskajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstādē Riga Comm 2016. Aicinām ikvienu interesentu stendā „Valsts e-iespējas” iepazīties ar valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem.
11.10.2016.

Latvijas eksperti sniedz atbalstu Ukrainas apgabaliem administratīvi teritoriālās reformas īstenošanā un veicināšanā

No 2016.gada 26. oktobra līdz 1.oktobrim attīstības sadarbības projekta ietvaros notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Ekonomijas ministrijas, Smiltenes un Cēsu novada pašvaldību pārstāvju ekspertu grupas vizīte Ukrainā. Tās mērķis bija sniegt praktisko ieguldījumu sadarbības attīstībā starp Latviju un Ukrainu administratīvi teritoriālās reformas īstenošanā un veicināšanā. 

11.10.2016.

Ķīpsalā atklās jaunu elektromobiļu uzlādes vietu!

Lai samazinātu vides piesārņojumu un veicinātu videi draudzīgu transportlīdzekļu izmantošanu, 13. oktobrī pie Starptautiskā izstāžu centra Ķīpsalā atklās jaunu, publiski pieejamu elektromobiļu uzlādes vietu. Vienlaikus tajā varēs uzlādēt divus elektromobiļus!

11.10.2016.

Valdība apstiprina Latvijas sākotnējo nacionālo nostāju par ES dalībvalstu individuālajiem mērķiem SEG emisiju samazināšanai līdz 2030.gadam

Otrdien, 2016.gada 11.oktobrī valdība apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto Latvijas nacionālo nostāju par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu individuālajiem mērķiem siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanai, kā arī par zemes izmantošanas un mežsaimniecības sektoru sasaisti ar klimata politiku laika periodam līdz 2030.gadam.

07.10.2016.

K.Gerhards: ES fondu finansējums ir būtisks visu Baltijas valstu instruments uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards par reģionālo attīstību atbildīgo Baltijas valstu ministrus tikšanās laikā uzsvēra nepieciešamību pārdomāti izmantot Eiropas Savienības (ES) fondu programmu finansējumu uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos.
06.10.2016.

8. oktobrī sezonas noslēguma tirgus - Salaspils ražas svētki

Sagaidot rudeni, Nacionālais botāniskais dārzs aicina Jūs uz sezonas noslēdzošo gadatirgu – Ražas svētkiem Salaspilī 2016!

06.10.2016.

Aicina pieteikties radona gāzes mērījumu veikšanai sabiedriskajās ēkās un darba vietās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūtu 2016. gada oktobra otrajā pusē uzsāks radona gāzes monitoringu sabiedriskajās ēkās un darba vietās*. Pētījumā aicinām pirmsskolas izglītības iestāžu, skolu un dažādu iestāžu, piemēram, slimnīcu, ražošanas un pakalpojumu uzņēmumu vadītājus pieteikt savus uzņēmumus radona mērījumu veikšanai darba vietās.

06.10.2016.

Valguma ezerā maluzvejnieku tīklā atrod zivju ērgli

Pateicoties makšķernieku vērībai, no Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) teritorijā esošā Valguma ezera izņemts maluzvejnieku izlikts tīkls. Diemžēl tajā atrasts arī bojā gājis zivju ērglis. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina zvejniekus, makšķerniekus un iedzīvotājus arī turpmāk ziņot par pamanītajām nelikumībām ūdens krātuvēs.
06.10.2016.

Par reģionālo politiku atbildīgie Baltijas valstu ministri pārrunās nozares aktualitātes

2016. gada 6. un 7. oktobrī Bauskā notiks Baltijas valstu ministru, kas atbild par reģionālās attīstības jautājumiem, tikšanās. No Latvijas tajā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Igauniju pārstāvēs publiskās administrācijas ministrs Arto Āss (Arto Aas), savukārt Lietuvu – iekšlietu ministrs Tomass Žilinskas (Tomas Žilinskas). 

06.10.2016.

K.Gerhards: Rīgas pilsētas un Pierīgas pašvaldību problēmu loks kļuvis pārāk plašs, nepieciešams aktīvs dialogs un jāmeklē piemērots risinājums Rīgas metropoles areāla attīstībai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, atklājot konferenci par stratēģiskiem risinājumiem Rīgas metropoles* areāla pašvaldību attīstībai, aicināja veidot aktīvu dialogu starp Rīgas pilsētu un Pierīgas pašvaldībām un meklēt piemērotus risinājumus visa Rīgas metropoles areāla attīstībai.

05.10.2016.

K. Gerhards: darīsim visu, lai uzņēmēji varētu efektīvāk izmantot elektroniskos pakalpojumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards trešdien, 2016.gada 5.oktobrī tikās ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, lai pārrunātu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju efektīvāku izmantošanu valsts pārvaldē un privātajā sektorā.

05.10.2016.

K. Gerhards atklās konferenci par stratēģiskiem risinājumiem Rīgas metropoles areāla pašvaldību attīstībai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards 2016. gada 6. oktobrī atklās augsta līmeņa konferenci “Konkurētspēja caur sadarbību: jauni stratēģiskie un pārvaldes risinājumi Rīgas metropoles areāla* pašvaldībām”. Pasākumu organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Rīgas domi. 

05.10.2016.

Dabas muzejā pārsteigs ķirbju daudzveidība

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts” no 12. līdz 16. oktobrim organizē izstādi „Ķirbis jūsu veselībai 2016”.

04.10.2016.

CFLA aicina pašvaldības pieteikt projektus Natura 2000 teritoriju labiekārtošanai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi pašvaldībām vai to izveidotām iestādēm par infrastruktūras būvdarbu veikšanu Natura 2000 vai tai piegulošā teritorijā.
Projektu īstenošanai pieejami 3,4 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
03.10.2016.

K. Gerhards: Gaiziņkalna virsotne tiks uzdāvināta valstij

Vienošanās panākta, esam raduši juridisku risinājumu, lai Gaiziņkalna virsotne pārietu valsts un tautas īpašumā, pēc tikšanās ar Gaiziņkalna īpašnieci Inesi Apeli, atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

03.10.2016.

Aicinām pieteikties dalībai konferencē par Latvijas reģionu attīstības izaicinājumiem un to risinājumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2016. gada 13.oktobrī organizē konferenci par Latvijas reģionu attīstības izaicinājumiem un to risinājumiem. Uz pasākumu aicinām pieteikties pašvaldību un plānošanas reģionu attīstības plānošanas un projektu speciālistus, pašvaldību vadītājus, izpilddirektorus un citus interesentus.
03.10.2016.

Rīgas parkā atrasta Latvijā vēl neredzēta sēņu suga

27. septembrī Dabas muzeja darbinieces, dodoties cauri Esplanādei, apstādījumos pamanīja liela izmēra cepurīšu sēnes. Tās auga nelielā grupā starp košumkrūmiem uz šķeldas, kas izmantota augsnes mulčēšanai. Dabas muzeja mikologi noskaidroja, ka sēnes ir krokgredzena virpainītes (Stropharia rugosoannulata), kas Latvijā līdz šim nav konstatētas.  

03.10.2016.

Kā pieteikties īpaši aizsargājamo nemedījamo vai migrējošo sugu postījumu kompensācijām?

Sākoties rudens migrācijām, daudziem zemes īpašniekiem un lietotājiem kļūst aktuāli nemedījamo dzīvnieku, tostarp, putnu radītie postījumi. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina visus, kuri savās platībās konstatē īpaši aizsargājamo nemedījamo sugu vai migrējošo sugu postījumus, pieteikties to radīto zaudējumu kompensācijām. Taču jāievēro, ka atlīdzība tiek piešķirta tikai tad, ja veikti nepieciešamie aizsardzības pasākumi zaudējumu novēršanai un samazināšanai.

30.09.2016.

Ministrs K.Gerhards: Paredzams, ka Eiropas Savienība ratificēs Parīzes nolīgumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards šodien, 2016.gada 30.septembrī, Briselē ārkārtas Eiropas Savienības (ES) vides ministru sanāksmē paudīs Latvijas atbalstu Parīzes nolīguma ratifikācijai ES vārdā.
29.09.2016.

Iedzīvotāji un uzņēmēji arvien aktīvāk izmanto Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru pakalpojumus

Iedzīvotāji un uzņēmēji visā Latvijā arvien aktīvāk izmanto iespēju pakalpojumus saņemt Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) – 2016. gada 26.septembrī VPVKAC pakalpojumu vadības sistēmā reģistrēts jau trīsdesmittūkstošais pieteikums valsts pakalpojumiem. 

29.09.2016.

Arī šosezon Latvija ir līdere apgredzenoto ziemeļu gulbju skaita ziņā Eiropā

Jau 14. gadu Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko, kurš ir  viens no vadošajiem ziemeļu gulbju pētniekiem Eiropā, organizēja ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīciju. 

29.09.2016.

Kampaņas “Dienas bez rindām” laikā sniegtas 7960 konsultācijas par e-pakalpojumiem

2016. gada 19. – 23. septembrī kampaņas „Dienas bez rindām” laikā visā Latvijā vairāk kā 400 klientu apkalpošanas vietās valsts un pašvaldību iestādes konsultēja iedzīvotājus un uzņēmējus par e-pakalpojumu lietošanu. Kampaņas laikā tika sniegtas 7960 konsultācijas par e-pakalpojumiem. Pēc konsultācijas saņemšanas 4330 klienti pauduši apņēmību turpmāk lietot e-pakalpojumus.
28.09.2016.

Atvērts pirmais projektu sagatavošanas fonda konkurss Interreg Baltijas jūras reģiona programmā

Līdz 2016. gada  28. oktobrim ir atvērts pirmais projektu sagatavošanas fonda konkurss Interreg Baltijas jūras reģiona programmā 2014.-2020.gadam (turpmāk – programma).

28.09.2016.

Ministrs K.Gerhards: Latvijai ir zināšanas un pieredze, ar kurām varam dalīties ar citām OECD dalībvalstīm

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards 2016. gada 28. un 29. septembrī piedalās nozīmīgajā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas(OECD) vides ministru sanāksmē, kurā iepazīstinās ar Latvijas pieredzi klimata pārmaiņu novēršanā un efektīvā dabas resursu izmantošanā. Latvija šāda augsta līmeņa OECD dalībvalstu pārstāvju sanāksmē tiks pārstāvēta pirmo reizi.

27.09.2016.

VARAM aicina pašvaldības īstenot vienlīdzīgu pieeju attiecībā uz bērniem, kuri apmeklē gan pašvaldības, gan privātos bērnudārzus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts aicina pašvaldības veikt pārrēķinu par viena bērna patiesajām izmaksām pašvaldības bērnudārzā, tādējādi īstenojot vienlīdzīgu pieeju attiecībā uz visiem bērniem, kuri apmeklē gan pašvaldības, gan privātos bērnudārzus.

27.09.2016.

Latvija piedalās Starptautiskās atomenerģijas aģentūras 60. ģenerālajā konferencē

Otrdien, 2016.gada 27.septembrī, Vīnē (Austrijā) Latvijas delegācija piedalās Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (Aģentūra) dalībvalstu ģenerālajā konferencē, kas šogad veltīta arī Aģentūras darbības sešdesmitajai gadadienai. Latvijas delegāciju vada Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš.
27.09.2016.

Dabas aizsardzības pārvalde Latvijas mežos uzsāk mazo susuru izpēti

Šī gada pavasarī ar 50 susuru būrīši uzstādīšanu Latvijā pirmo reizi sākās īpaši aizsargājamās sugas mazā susura izplatības pētījumi.  21. septembrī, īsu brīdi pirms šo dzīvnieciņu došanās ziemas guļā, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektori devās būrīšu pārbaudes ekspedīcijās jeb, zinātniski runājot, susuru monitoringā. Nākotnē ilgākā laikā iegūtie dati palīdzēs šīs īpaši aizsargājamās sugas aizsardzības plāna izstrādē.

27.09.2016.

Latvijas dabas aizsardzības pieredzi pēta Ungārijas Lauksaimniecības ministrijas praktikants

No susuru monitoringa veikšanas līdz pat pļavu apsaimniekošanai – tik plaša ir Ungārijas Lauksaimniecības ministrijas praktikanta Gabora Feras iesaiste Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) darbā, gan palīdzot apzināt un saglabāt Latvijas dabas vērtības, gan iepazīstoties ar mūsu valsts pieredzi dabas aizsardzības jomā.

26.09.2016.

Ar kopīgu darbu, sportu, muzicēšanu un atpūtu dabā atzīmē Eiropas Sadarbības dienu

Ar izdomu, radošumu un iejūtību pret līdzcilvēkiem un dabu aizvadītajās nedēļās Latvijā un Igaunijā notikuši dažādi Eiropas Sadarbības dienas pasākumi, sagādājot prieku un neaizmirstamu pieredzi vairākiem simtiem to dalībnieku.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
21.10.2016
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta