Par ministriju
Kontakti
Prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Komunikācijas plāns
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
03.08.2015.

Nedēļas nogalē aicinām uz Tauriņu nakti Litenē

Sestdien, 2015. gada 8. augustā Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ziemeļvidzemes putnu pētniecības biedrību aicina uz Tauriņu nakti, kas norisināsies Gulbenes novada Litenē.

03.08.2015.

Andrupenē notiks seminārs par dabas vērtībām osu mežos

Trešdien, 2015. gada 5. augustā Rēzeknes novada Andrupenē (muzeja “Andrupenes lauku sēta” telpās) notiks seminārs„ Osi un ar tiem saistītas dabas vērtības mežos”.

03.08.2015.

Pasaules Dabas Fonds īstenojis teritorijas rekonstrukcijas projektu palieņu pļavu uzturēšanai dabas parkā “Pape”

Šajā vasarā Pasaules Dabas Fonds dabas parkā “Pape” īstenojis teritorijas rekonstrukcijas projektu “Paļieņu pļavu apsaimniekošana DP Pape”. Projektā palieņu pļavu ganību uzturēšanai iegādāti un izvietoti 360 jauni reciklētās plastmasas aploka mieti. Plastmasas mieti izvietoti applūstošajās palieņu teritorijās gar grāvja malām, ļaujot apsaimniekot bioloģiski nozīmīgās ezera palieņu pļavas, kas tiek noganītas, tur, 400 ha lielā teritorijā, uzturoties vairāk kā 200 zirgiem un taurgovīm. Projekts īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

31.07.2015.

Jūrmalā ekspluatācijā nodots ŪK tīklu posms “Melluži – Valteri”

“Jūrmalas dome ar savu darbu ir pierādījusi, ka var būt viena no tām pašvaldībām Latvijā, kuru var minēt kā veiksmīgu piemēru tam, kā sistemātiski - soli pa solim iet uz mērķi un sasniegt atzīstamus rezultātus – jaunu, kvalitatīvu inženiertīklu izbūvi. Ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu pieejamība ir ne tikai jūrmalnieku dzīves kvalitātes nodrošināšana, bet arī vides piesārņojuma samazināšana un cilvēka un dabas draudzīga līdzāspastāvēšana,” trešdien, 29. jūlijā svinīgajā atklāšanā projekta “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības projekts, II kārta” pirmais posmam Mellužu – Valteru rajonā, pauda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.

30.07.2015.

Jaunas ES vadlīnijas mežu īpašniekiem Natura 2000 teritorijās

Eiropas Komisija ir sagatavojusi vadlīnijas “Natura 2000 un meži”, kuru mērķis ir sniegt skaidrojumu mežu īpašniekiem un apsaimniekotājiem par apsaimniekošanas jautājumiem Natura 2000 teritorijās Eiropas Savienībā.

29.07.2015.

Par balto stārķu glābšanu

Ik gadu Dabas aizsardzības pārvalde saņem cilvēku zvanus, kuri jautā – ko darīt, ja atrasti ievainoti baltie stārķi vai nokritusi šo putnu ligzda, atrasti stārķu mazuļi, kas nav spējīgi lidot u.tml. Dabas aizsardzības pārvalde ir sagatavojusi atbildes visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

29.07.2015.

Ventspils autoostā apskatāma fotoizstāde “Slīterei 90”

Līdz oktobra sākumam Ventspils autoostā (Kuldīgas ielā 5, Ventspilī) skatāma fotoizstāde “Slīterei 90”.

29.07.2015.

Ministrs K.Gerhards: Latvijā atkritumu pārstrāde tuvākajos gados ir strauji jāpalielina

Sadzīves atkritumu apjoms ik gadus pieaug, tikmēr Latvijā mēs pārstrādājam nepilnus 30% no visiem sadzīves atkritumiem, kas ir krietni par maz, sacīja vides aizsardzības un reģionu attīstības ministrs Kaspars Gerhards. 

Trešdien, 29.jūlijā Gerhards, liekot jaunbūvējamā atkritumu šķirošanas centra “Eko Kurzeme” pamatakmeni, savā runā uzsvēra, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) mērķis ir panākt, lai 2020.gadā tiktu pārstrādāti vismaz puse no Latvijā radītajiem sadzīves atkritumiem.
29.07.2015.

Par 3,2 miljoniem eiro taps jauna atkritumu šķirošanas rūpnīca Liepājas reģionā

„Eco Baltia grupa” uzņēmums SIA „Eko Kurzeme” uzsāk jaunas atkritumu šķirošanas rūpnīcas būvniecību Grobiņas novada sadzīves atkritumu poligonā „Ķīvītes”. Rūpnīca apkalpos Liepāju un tai piegulošos novadus, un ik gadu tajā paredzēts sašķirot ap 8000 tonnu sadzīves atkritumu.
29.07.2015.

Siguldā atjaunota skatu vietas infrastruktūra pie Mednieku namiņa

Dabas aizsardzības pārvalde Siguldas novadā atjaunojusi ainavas vērošanas vietas labiekārtojumu vienā no iecienītākajiem pastaigu un velomaršrutiem starp Krimuldas pili un Velnalas klintīm.

28.07.2015.

Noslēdz pirmo līgumu par jaunā ES fondu perioda projekta īstenošanu

Otrdien, 28. jūlijā, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) un Ogres novada pašvaldība ir noslēgusi vienošanos par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēta projekta īstenošanu. Tādējādi aizsargdambja pārbūve Ogres pilsētā ar Eiropas Reģionālas attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu ir pirmais projekts, kas apstiprināts 2014. – 2020. gada plānošanas periodā.
28.07.2015.

Ministrs K.Gerhards piedalīsies sadzīves atkritumu šķirošanas rūpnīcas pamatakmens ielikšanā Grobiņā

Trešdien, 2015.gada 29.jūlijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies “Eco Baltia” grupas uzņēmuma SIA „Eko Kurzeme” jaunbūvējamās sadzīves atkritumu šķirošanas rūpnīcas svinīgā pamatakmens un kapsulas ar vēstījumu nākamajām paaudzēm iemūrēšanā.
27.07.2015.

Krustkalnu dabas rezervātā notiks Tauriņu nakts

Ceturtdien, 2015.gada 30.jūlijā Krustkalnu dabas rezervātā Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz pasākumu dabas draugiem – Tauriņu nakts.

27.07.2015.

Gaujas nacionālā parka Jaunie reindžeri atgriezušies no starptautiskās nometnes Somijā

Ik gadu Eiropas Dabas un nacionālo parku federācija organizē Jauno reindžeru kustības nometni kādā no Eiropas aizsargājamām dabas teritorijām. Šovasar, no 11. līdz 18.jūlijam, 14.starptautiskā nometne norisinājās Nuuksio nacionālajā parkā, Somijā. Tajā Latviju mentores Andas Andrušaites vadībā pārstāvēja divi jaunie reindžeri - Sabīne Sanita Siljāne no Siguldas novada, Harijs Deins Āboliņš no Valmieras.

24.07.2015.

Latgalē turpinās dabas tūrisma infrastruktūras atjaunošana

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. II kārta” Nr.3DP/3.5.1.3.0/12/IPIA/VARAM/001 ietvaros Dabas aizsardzības pārvalde šogad turpina dabas tūrisma infrastruktūras attīstību teju visā Latvijā. Latgalē darbi norisināsies dabas parkos “Sauka”, “Kuja”, “Daugavas loki”, “Dvietes paliene”, Teiču dabas rezervātā un Rāznas nacionālajā parkā.
24.07.2015.

VARAM: Latvijas zemes dzīļu izmantošanas regulējums ir jāpilnveido

Latvijas zemes dzīļu izmantošanas noteikumi ir jāpilnveido, lai ilgtermiņā iegūtu gan iedzīvotāji, gan valsts, un tieši tādēļ ir izstrādāta koncepcija tiesiskā regulējuma izmaiņām, informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

24.07.2015.

Abavas senlejas dabas parkā atrod retu sūnu sugu

Abavas senlejas dabas parkā atrasta retas sūnu sugas zaļās buksbaumijas (Buxbaumia viridis Mougeot & Nestler, 1823) atradne, kas šobrīd ir tikai piektā zināmā mūsu valsts teritorijā.

24.07.2015.

Ministrs Kaspars Gerhards tiekas ar Talsu pašvaldības amatpersonām

2015. gada 24. jūlijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards darba vizītes laikā apmeklē Talsus.

24.07.2015.

Siguldas pilsētas SIA „Jumis” investē 49 000 eiro Siguldas atkritumu infrastruktūras attīstībā

Lai veicinātu atkritumu šķirošanu Siguldā, sadarbojoties Eco Baltia grupas uzņēmumam PSIA „Jumis” ar Siguldas domi (koncesijas līguma ietvaros), pilsētā izveidots astoņu šķiroto atkritumu savākšanas punktu tīkls. Katrā punktā izvietoti jauna veida pazemes konteineri stikla un plastmasas šķirošanai.

23.07.2015.

1.augustā notiks Slīteres Kukaiņu nakts

Sestdien, 2015. gada 1. augustā plkst. 21:00 Slīteres nacionālajā parkā pie Slīteres bākas būs Slīteres Kukaiņu nakts – pasākums dabas draugiem.

23.07.2015.

Cēsīs notiks seminārs „Iespējas uzņēmējiem un uzņēmējdarbības attīstībai jaunajā ES fondu plānošanas periodā 2014.-2020.gadam

Ceturtdien, 6.augustā, Cēsīs, Radošo industriju pop-up birojā, Lielā Skolas ielā 6, plkst. 13:00 – 16:00 tiks organizēts informatīvs seminārs „Iespējas uzņēmējiem un uzņēmējdarbības attīstībai jaunajā ES fondu plānošanas periodā 2014.-2020.gadam: pārrobežu sadarbības programmas, Ekonomikas ministrijas plānotais atbalsts, CFLA un ALTUM“. Ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmu un Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmu, kādus atbalsta pasākumus uzņēmējiem plāno Ekonomikas ministrija, kā šajā plānošanas periodā notiks ES fondu projektu administrēšana un kādas funkcijas veiks Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA). Tāpat tiks sniegta informācija par atbalsta programmām uzņēmējiem, ko piedāvā attīstības finanšu institūcija „ALTUM”.

21.07.2015.

Latvijā vairāk nekā puse interneta lietotāju izmanto valsts e-pakalpojumus

Ja valsts vai pašvaldības iestādes pakalpojums ir pieejams gan klātienē, gan elektroniski, arvien vairāk iedzīvotāju dod priekšroku e-pakalpojumiem – sešu mēnešu laikā izvēles pieaugums par labu e-videi ir 8%, sasniedzot 38%, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) jaunākā aptauja „Sabiedriskās domas izvērtējums par e-pakalpojumu pielietojumu”.

21.07.2015.

Aicinām uz semināru par uzņēmējdarbības attīstību jaunajā ES fondu plānošanas periodā 2014.-2020.gadam

2015.gada 14.augustā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uz informatīvu semināru „Iespējas uzņēmējiem un uzņēmējdarbības attīstībai jaunajā ES fondu plānošanas periodā 2014.-2020.gadam: pārrobežu sadarbības programmas“, kuru organizē Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma*, Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas** nacionālais kontaktpunkts Latvijā un Rīgas plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs***.

20.07.2015.

Lielā tīreļa laipas apkārtnē attīstīs dabas tūrisma pakalpojumus

Lielā tīreļa laipas apkārtnē Ķemeru nacionālajā parkā tuvākajos gados plānots attīstīt tūrisma pakalpojumus un uzlabot teritorijas apsaimniekošanu. Dabas aizsardzības pārvalde noslēgusi līgumu ar SIA “Rabarbers BR”, kas ieguvusi tiesības līdz 2018.gada 31.maijam 4,7 ha plašā iznomātā teritorijā uzlabot autotransporta plūsmu, nodrošināt atkritumu savākšanu, kā arī citus pakalpojumus, kas, ņemot vērā ievērojamo apmeklētāju plūsmu, nepieciešami iecienītajā dabas tūrisma objektā un apkārtnē.

20.07.2015.

Raiskuma ezers tīrs no Spoku tīkliem, Sāruma ezers sola nopietnus izaicinājumus

Šonedēļ Pasaules Dabas Fonds turpina kampaņu “Spoku tīkli” Sāruma ezerā, veicot preventīvus pasākums ar mērķi samazinātu pamestu un pazaudētu zvejas rīku apjomu Latvijas ezeros. Šāda kampaņa Latvijā tiek veikta pirmo reizi un jau pirmajā kampaņas nedēļā no Ungura ezera tika izvilkti 15 kg bezsaimnieka zvejas rīku.  Savukārt Raiskuma ezers visus kampaņā iesaistītos patīkami pārsteidzis ar ezera tīrību un vietējo iedzīvotāju atsaucību maluzvejniecības uzmanīšanā.

20.07.2015.

Āraišu vējdzirnavās atjaunota ekspozīcija par maizes tradīcijām Latvijā

Āraišu vējdzirnavas savās trīspadsmitajās Jaunrudzu maizes dienās aizvadītajā nedēļas nogalē kuplo apmeklētāju pulku sagaidīja ar jaunu ekspozīciju.
20.07.2015.

Pēc remonta atvērta “Dauģēnu” tūrisma taka gar Salacu

Pēc remonta dabas mīļotājiem šonedēļ atvērta dabas tūrisma taka „ Dauģēni”, kas ved gar Salacu. Objekts īslaicīgi bija slēgts, lai atjaunotu tur esošo tiltiņu pār Ramatas upi.

17.07.2015.

“Spoku tīklu” kampaņa turpinās Raiskuma ezerā

Šonedēļ Pasaules Dabas Fonds turpina kampaņu “Spoku tīkli” Raiskuma ezerā, veicot preventīvus pasākumus, lai samazinātu pamestu un pazaudētu zvejas rīku apjomu Latvijas ezeros. Šāda kampaņa Latvijā tiek, veikta pirmo reizi, un jau pirmajā kampaņas nedēļā no Ungura ezera tika izvilkti 15 kg bezsaimnieka zvejas rīku.

16.07.2015.

Informācijas sabiedrības padomes sanāksme noslēdzās ar atbalstu vairākiem projektiem

2015.gada 15.jūlijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalījās Informācijas sabiedrības padomes (turpmāk – Padome) sanāksmē. Tajā tika atbalstīta 4 projektu attīstība.
14.07.2015.

Nedēļas nogalē Ķemeru nacionālajā parkā notiks Pļavu diena

Sestdien, 18. jūlijā Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrā “Meža māja” Ķemeros notiks pļavām veltīta atvērto durvju diena.

14.07.2015.

Dabas liegumā “Randu pļavas” atjaunots putnu vērošanas tornis

Dabas lieguma “Randu pļavas” dabas takā pēc remonta apmeklētājiem atvērts putnu vērošanas tornis.

14.07.2015.

Izveidota dabas parka “Pape” aplikācija

Pasaules Dabas Fonds aicina iepazīties ar jauno dabas parka “Pape” mobilo aplikāciju, kas padarīs parka apmeklējumu ērtu, izzinošu un viegli saplānojamu. Aplikācija ir pieejama gan iOS, gan Android lietotājiem un tajā apkopoti visi dabas parkā redzamie apskates objekti, naktsmītnes, laivu nomas, kā arī cita noderīga informācija. Šī ir pirmā mobilā aplikācija Latvijā, kas veidota konkrētai aizsargājamai teritorijai, sekojot veiksmīgiem piemēriem Eiropā.

14.07.2015.

Ministrs K. Gerhards piedalīsies Informācijas sabiedrības padomes sanāksmē

Trešdien, 2015. gada 15.jūlijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies Informācijas sabiedrības padomes sanāksmē, ko vadīs Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

13.07.2015.

Aicinām piedalīties jūras telpas izmantošanas scenāriju apspriešanā Liepājā

2015. gada 15. jūlijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina piedalīties reģionālajā sanāksmē par jūras telpas plānošanu un tās izmantošanas scenārijiem. Pasākums notiks Liepājas Domē, Rožu ielā 6, 207. Telpā plkst. 11:00. Aicināti piedalīties pašvaldību, zvejniecības, tūrisma, transporta un citu nozaru pārstāvji.

10.07.2015.

Valka kļūst par pirmo Latvijas pašvaldību, kas pievienojas pašvaldību iniciatīvai pielāgošanās klimata pārmaiņām jomā

2015. gada jūlijā Valka pievienojās Mayors Adapt iniciatīvai.  Pamudinājums šādam solim bija Valkas vēlme izstrādāt savu pielāgošanās klimata pārmaiņām stratēģiju, īstenot LIFE projektu un piedalīties City Twinning programmā.

09.07.2015.

Draugiem.lv un VARAM aicina testēt unikālu Latvijā radītu e-pakalpojumu

Draugiem.lv sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un citiem partneriem veido pasaulē pirmo sociālo tīklu verifikācijas risinājumu, kurā lietotājs pats var veikt sava profila verifikāciju jeb savas personības īstuma apstiprinājumu. 2015. gada jūlijā sākta risinājuma testēšana www.draugiem.lv/verifikacija, kuru izmēģināt ir aicināti Draugiem.lv lietotāji*, kuriem ir eID karte ar aktivizētu e-parakstu.

09.07.2015.

K.Gerhards piedalījās ANO augsta līmeņa politikas forumā Ņujorkā par ilgtspējīgu attīstību un diskutē par tās ieviešanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards no 2015. gada 6. līdz 8. jūlijam ANO mītnē Ņujorkā piedalījās Ekonomisko un sociālo lietu padomes augsta līmeņa politikas forumā par ilgtspējīgu attīstību, kurā ANO dalībvalstu ministri diskutēja par jaunajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem pēc 2015.gada (tā saucamais Post-2015) un veidiem, kā nodrošināt ieviešanu globālā, reģionālā un nacionālā mērogā.

08.07.2015.

EP apstiprina CO2 emisijas kvotu tirgus stabilitātes rezerves izveidi

Eiropas Parlaments trešdienas balsojumā apstiprināja ar ES ministriem panākto vienošanos par ES siltumnīcefekta gāzu emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas (ETS) reformu. Reformas mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda izmešu kredītpunktu pārpalikumu ETS sistēmā, lai paaugstinātu cenu par piesārņošanas tiesībām. Jaunā ETS tirgus stabilitātes rezerves sistēma darbu sāks 2019. gadā.

08.07.2015.

Atbildīgās institūcijas turpinās darbu pie Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas

Valsts vides dienests (turpmāk – VVD) ir informējis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (turpmāk – VARAM) par pieņemto lēmumu pārtraukt 2010.gada 24.septembrī starp VVD un SIA “Skonto Būve” noslēgto līgumu „Vēsturiski piesārņotās vietas „Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” projektēšana un sanācijas darbi” (turpmāk – Sanācijas darbu līgums).

08.07.2015.

VVD pārtrauc līgumu ar SIA „Skonto Būve” Inčukalna sērskābo gudrona dīķu sanācijas projektā

Valsts vides dienests (VVD) trešdien, 2015. gada 8. jūlijā, nosūtījis SIA „Skonto Būve” paziņojumu par līguma izbeigšanu projektā „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābie gudrona dīķi” sanācijas darbi”. 

08.07.2015.

Izsludināts projektu konkurss Eiropas Savienības Stratēģijas Baltijas jūras reģionam Rīcības plāna īstenošanai

No 2015. gada 6. jūlijam līdz 30. oktobrim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā Projektu sagatavošanas fonda* komitejas dalībnieks aicina pieteikties Projektu sagatavošanas fonda konkursam Eiropas Savienības (ES) Stratēģijas Baltijas jūras reģionam Rīcības plāna īstenošanas veicināšanai.

08.07.2015.

Pasaules Dabas Fonds uzsāk kampaņu “Spoku tīkli”

Pasaules Dabas Fonds pirmo reizi Latvijā uzsāk kampaņu “Spoku tīkli”, kas veidota ar mērķi veikt preventīvus pasākums, lai samazinātu pamestu un pazaudētu zvejas rīku apjomu Latvijas ezeros, veicinot sabiedrības vides apziņu un  iedzīvotāju izpratni par šādu rīku negatīvo ietekmi uz zivju resursiem un ekosistēmu kopumā.

08.07.2015.

Latvijas e-indekss ieguvis starptautisku sertifikātu

Latvijas e-indekss, kas ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Lattelecom un nozares ekspertu partnerības ikgadējs nacionāla mēroga valsts iestāžu un pašvaldību e-vides attīstības mērījums, Eiropas Publiskā sektora balvas pirmajā atlases kārtā 36 valstu 266 projektu konkurencē saņēmis Labākās prakses sertifikātu.

07.07.2015.

Ludzas Novadpētniecības muzejā aplūkojama Dabas aizsardzības pārvaldes fotoizstāde ”Zili zaļā galerija”

No pirmdienas, 2015. gada 6. jūlija Ludzas Novadpētniecības muzejā skatāma Dabas aizsardzības pārvaldes veidota fotogrāfiju izstāde ”Zili zaļā galerija”, kurā vizuāli var iepazīt dabas un kultūrvēstures vērtības Latvijas un Baltkrievijas pierobežā.

06.07.2015.

2014.gada pirmajā pusē izveidotie klientu apkalpošanas centri Aucē, Rojā un Rīgā sekmīgi turpina savu darbību

Šobrīd Aucē, Rojā un Rīgā sekmīgi darbojas 2014.gadā izveidotie pirmie vienotie valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centri (turpmāk – KAC). Šie KAC tika izveidoti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotā pilotprojekta laikā no 2014. gada 2. janvāra līdz 30. jūnijam. KAC mērķis ir nodrošināt vairāku valsts institūciju un konkrētās pašvaldības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmējiem savā pašvaldībā, nevis vairākās institūcijās vai pakalpojumu centros tālu no dzīvesvietas.

06.07.2015.

Ministrs K.Gerhards piedalīsies ANO augsta līmeņa politikas forumā Ņujorkā par ilgtspējīgu attīstību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards no 2015.gada 6.jūlija līdz 8.jūlijam darba vizītes laikā Ņujorkā (ASV) piedalīsies ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomes augsta līmeņa politikas forumā par ilgtspējīgu attīstību.

03.07.2015.

Uzsākti vēsturiskā piesārņojuma sanācijas darbi Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuvē

Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuvē uzsākti vēsturiskā piesārņojuma sanācijas darbi, kas tiks veikti līdz šī gada oktobra beigām.  Par bīstamo atkritumu izgāztuves sanācijas darbu projekta izstrādi un sanāciju Valsts vides dienests (VVD) noslēdzis līgumu ar SIA „VentEko”, savukārt par šo darbu inženiertehnisko uzraudzību ar SIA „Geo Consultants”. Līgumi starp uzņēmumiem un VVD tiek īstenoti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuves sanācijas projekts 1. kārta” (Nr.3DP/3.4.1.4.0/12/IPIA/VARAM/001) ietvaros. Kopējās darbu izmaksas ir 6 806 828,38 (ieskaitot PVN) euro, no tām 70 % jeb 4 764 779,87 euro finansē Eiropas Savienība (ES).

02.07.2015.

Apstiprināšanai Eiropas Komisijā iesniegta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam

2015. gada 29. jūnijā apstiprināšanai Eiropas Komisijā iesniegta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam. Programmu 2015. gada 16. jūnijā apstiprināja Ministru kabinetā.

02.07.2015.

Vides izglītības fonds aicina pašvaldības izvirzīt savas pludmales Piekrastes balvai

Kampaņā „Mana jūra” jau trešo gadu tiks pasniegta Piekrastes balva. Piekrastes balvas izcīņa norisinās sadarbībā ar Zilā Karoga kampaņu, kas Latvijā apvieno tās pašvaldības, kas iegulda darbu un pūles atbildīgā piekrastes apsaimniekošanā. Vides izglītības fonda ieviestā Piekrastes balva jau trešo gadu aicina izvēlēties Latvijas labāko atpūtas vietu pie ūdens, kas iegūs Piekrastes balvu – atzinības zīmi, ar ko lepoties visas nākamās sezonas garumā.

02.07.2015.

VVD ir tiesības veikt SIA "Skonto Būve" finanšu garantijas pārbaudi

VVD ģenerāldirektores Ingas Koļegovas komentārs par 1,8 miljonu eiro darbu samaksas aizturēšanu SIA „Skonto Būve” par šā gada martā veiktajiem sanācijas darbiem Inčukalnā.
..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 


RAIM 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
03.08.2015
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta