Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
20.02.2020.

Ministrs Juris Pūce pārrunā diasporas aktualitātes ar Pasaules brīvo latviešu apvienības vadību

Rīga, 2020.gada 20.februārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) vakar tikās ar Pasaules brīvo latviešu apvienības vadību (PBLA), lai pārrunātu aktualitātes diasporā un Latvijā.
20.02.2020.

VARAM norisināsies informatīvs pasākums par aktualitātēm jūras telpiskajā plānošanā

2020.gada 20.februārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) notiks informatīvs pasākums “Jūras plānošana, izmantošana un dzīvotspējīga jūras ekosistēma  - vai tas viss ir iespējams?” par aktualitātēm jūras telpiskajā plānošanā un starptautiskajā sadarbībā Baltijas jūras reģiona kontekstā.

19.02.2020.

VARAM: būtiskākie emisiju samazinājumi ne-ETS paredzami enerģētikas un transporta sektoros

2020.gada 19.februārī – Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji informēja par siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanas iespējām 2021.-2030.gadam Nacionālā enerģētikas un klimata plāna kontekstā (NEKP)*, lai līdz 2030.gadam Latvija sasniegtu SEG emisiju samazinājumu ne-ETS sektorā par 6%.

19.02.2020.

J.Pūce: VARAM veiksmīgi īsteno virkni valdības rīcības plānā noteiktās prioritātes

Rīga, 2020.gada 19.februārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šodien tikās ar ministru prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu, lai pārrunātu valdības rīcības plāna, Deklarācijas par Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta (MK) iecerēto darbību īstenošanas gaitu un jau paveikto, uzsverot vairākas nozīmīgas reformas pašvaldību, vides aizsardzības un klimata pārmaiņu, reģionālās attīstības un digitālās dienaskārtības jomās.
18.02.2020.

Izsludināts projektu konkurss aktivitātē "Sadarbības projekti vides politikas veidošanai un īstenošanai"

Valsts reģionālās attīstības aģentūras Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) padomes 2020. gada 13. februāra sēdes lēmumu izsludina projektu konkursu aktivitātē “Sadarbības projekti vides politikas veidošanai un īstenošanai”.

18.02.2020.

VARAM izstrādājis noteikumus klimata pārmaiņu politikas un vēsturiski piesārņoto teritoriju sanācijas turpmākai īstenošanai

2020.gada 18.februārī – Šodien Ministru kabinetā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais noteikumu projekts “Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas “Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide” īstenošanas noteikumi”. Kopējais programmas līdzfinansējums ir 16 470 588 eiro un tās ietvaros tiek atbalstītas aktivitātes klimata pārmaiņu un vides jomā.
18.02.2020.

VARAM organizē FIRESPOL partneru pieredzes apmaiņas pasākumu

Rīga, 2020.gada 18. februārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) starpreģionu sadarbības programmas Interreg Europa 2014.-2020. gadam projekta „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) ietvaros šonedēļ no 18. līdz 19. februārim organizē starptautisku FIRESPOL partneru tikšanos.
14.02.2020.

VARAM pārskata deklarēšanās kritēriju remigrācijas atbalsta pasākumu finansēšanā

2020.gada 14.februārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi un sabiedriskajai apspriešanai nodevusi Ministru kabineta (MK) noteikuma projektu “Grozījumi “Remigrācijas atbalsta pasākuma īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtība””, lai remigrantiem padarītu pieejamāku pieteikšanos finansiāla atbalsta saņemšanai saimnieciskās darbības uzsākšanai. Projekts paredz, ka ilgstošu prombūtni varēs pierādīt arī ar ārvalsts iedzīvotāju reģistra izsniegtu izziņu par dzīvesvietu ārvalstīs vai arī ārvalsts nodokļu administrēšanas iestādes izziņu par veiktajiem nodokļu maksājumiem ārvalstīs.
14.02.2020.

Par svarīgākajiem e-adreses ieguvumiem iedzīvotāji uzskata mobilitāti un finanšu ietaupījumu

Saziņa ar e-adreses starpniecību ļauj būt mobiliem, ietaupa laiku un finanses, kā arī iespēju atteikties no ierakstītām vēstulēm – šādus argumentus minējuši respondenti, kuri piedalījās 2020.gada janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sadarbībā ar pētījumu centra SKDS veiktajā iedzīvotāju aptaujā.
13.02.2020.

Apstiprināts sugas aizsardzības plāns sešām Latvijā ligzdojošām pūcēm

Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā izstrādāts sugas aizsardzības plāns sešām Latvijā regulāri ligzdojošām pūču sugām, kurā atrodama izsmeļoša informācija par sugu raksturojumu, izplatību un populāciju, apdraudētību, sugu līdzšinējiem pētījumiem un ieteikumiem, kā dažādu sugu pūces turpmāk sargājamas.
13.02.2020.

Talkā Slīterē palīdzēs sakopt retai vabolei būtisku dzīvotni

Dabas aizsardzības pārvalde ceturtdien, 19. februārī Slīteres Nacionālajā parkā Sīkragā rīko biotopu kopšanas talku, lai palīdzētu ļoti retai vabolei, kam nepieciešami specifiski dzīves apstākļi.

13.02.2020.

Pūce: VARAM strādā pie pašvaldību darbības un pārraudzības reformas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādājusi un izsludināšanai Valsts sekretāru sanāksmē iesniegusi informatīvo ziņojumu “Par Pašvaldību likuma izstrādi”.
12.02.2020.

2020. gadā tiks turpināts mērķtiecīgs darbs, lai veicinātu vides prasību ievērošanu autoservisos

Lai veicinātu vides prasību ievērošanu autoservisos, samazinātu nelegālu nolietoto riepu uzkrāšanos un nodrošinātu iespējas sabiedrībai dzīvot tīrā vidē, 2020. gadā tiks turpināts mērķtiecīgs darbs – identificējot problēmu cēloņus un cīnoties ar tiem. Par konkrētiem pasākumiem, kas jau īstenoti 2019. gadā un tiks īstenoti turpmāk šajā jomā, otrdien, 2020. gada 11. februārī, plašāk informēja Valsts vides dienests (VVD) un Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA).
12.02.2020.

Paplašināts Vienotajos klientu apkalpošanas centros sniegto pakalpojumu klāsts

No šā gada 1.janvāra Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (Pakalpojumu centri) paplašinājies sniegto pakalpojumu klāsts – speciālisti palīdz apgūt Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietošanu, kā arī sniedz konsultācijas un palīdz elektroniski pieteikt Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) pakalpojumus.
12.02.2020.

Stāstu pēcpusdienā Kandavā iepazīstinās ar gada dzīvnieku – bebru un gada putnu – zivju dzenīti

Turpinot atzīmēt februāri kā mitrājiem veltītu mēnesi, Dabas aizsardzības pārvalde otrdien, 18. februārī aicina uz neparastu un aizraujošu lekciju, lai iepazīstinātu ar diviem šogad īpaši izceļamiem dzīvnieku valsts pārstāvjiem: veģetārieti un vegānu.

11.02.2020.

Kolkā seminārā spriedīs par putnu vērošanu kā iespēju attīstīt ilgtspējīgu tūrismu reģionā

Dabas aizsardzības pārvalde aicina Slīteres Nacionālajā parkā strādājošos tūrisma uzņēmējus un putnu vērošanas interesentus 14.februārī Lībiešu tautas saieta namā Kolkā uz semināru “Putni Kolkasragā – iespējas ilgtspējīgai tūrisma attīstībai”.
11.02.2020.

VARAM izstrādās vienotu tiesisko regulējumu apbedīšanas nozares sakārtošanai

Rīga, 2020.gada 11.februārī – Šodien Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojums par apbedīšanas nozares regulējuma pilnveidošanas nepieciešamību. VARAM rosina izstrādāt vienotu tiesisko regulējumu, kas noteiktu pamatprincipus kapsētu ierīkošanas, uzturēšanas un apbedīšanas kārtībai pašvaldībās, vienlaikus ļaujot pašvaldībām specifiskos jautājumus noteikt atbilstoši vietējai situācijai un tradīcijām.
11.02.2020.

VARAM iepazīstina ar nozares atbildībām atvērtās pārvaldības veicināšanā Latvijā

2020.gada 11.februārī Ministru kabinets apstiprināja Latvijas Ceturto nacionālo atvērtās pārvaldības rīcības plānu 2020.-2021.gadam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir atbildīgā institūcija par vairāku plānā iekļauto pasākumu īstenošanu.
11.02.2020.

J.Pūce: “Eiropas Zaļais kurss” ir stūrakmens virzībai uz klimatneitralitāti

Rīga, 2020.gada 11.februārī – Ministru kabinetā skatīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par Eiropas Komisijas (EK) paziņojumu “Eiropas Zaļais kurss”. Ziņojumā apkopota Latvijas nostāja par Zaļo kursu, kas nodrošinās ES virzību uz klimatneitralitāti* 2050.gadā, vienlaikus īstenojot ANO 2030.gadam noteiktos ilgtspējīgas attīstības mērķus**.

10.02.2020.

Mitrāju mēneša turpinājumā Latgalē notiks “Zaļās pēcpusdienas” un pārgājiens Stompaku purvā

Turpinot atzīmēt februāri kā mitrājiem veltītu mēnesi, Dabas aizsardzības pārvalde Latgales pusē aicina uz “Zaļo pēcpusdienu” sarunām par mitrāju nozīmi bioloģiskās daudzveidības veicināšanā un izzinošu pārgājienu Stompaku Purvā.
07.02.2020.

J.Pūce: Rīgas pašvaldības budžeta neapstiprināšana ir politiski bezatbildīga un kavē pašvaldības attīstību

Rīga, 2020.gada 7.februārī – Līdz šodienai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir saņēmusi 118 no 119 pašvaldību apstiprinātajiem saistošajiem noteikumiem par budžetu 2020. gadam. Informāciju par šā gada budžetu nav sniegusi tikai Rīgas dome.
06.02.2020.

J.Pūce: nenotikušās sēdes Rīgas domē ir atsevišķs pamats tās atlaišanai

Rīga, 2020.gada 6.februārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) vērsīsies Saeimas Budžeta un finanšu komisijā, aicinot papildināt Rīgas domes atlaišanas likuma tiesisko pamatojumu atbilstoši aktuālajai situācijai, proti, papildināt likumprojektu ar likumā “Par pašvaldībām” noteikto- dome ir atlaižama, ja trīs sēdēs pēc kārtas nav piedalījies likumā noteiktais deputātu skaits.

05.02.2020.

Pirmklasnieku ieteikumi atkritumu samazināšanai

Vairāk nekā 190 izglītības iestādes Latvijā ir iesaistījušās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciatīvā “Izmests miskastē nav pazudis dabā”, lai mazinātu atkritumu rašanos ikdienā. Kopā ar vecākiem pirmās klases skolēni ir pildījuši Miskastes dienasgrāmatu, lai izpētītu atkritumu rašanās tendences savā ģimenē.

05.02.2020.

Iepirkumu gada balva 2019

Žurnāls “Iepirkumi” un “Iepirkumu Gada balvas” organizatori aicina ar iepirkumiem saistītām pusēm pieteikt pretendentus nominācijām!
04.02.2020.

Pūce: Izveidota jauna pieeja valsts pakalpojumu sniegšanā

Rīga, 2020.gada 4.februārī – Šodien Ministru kabinetā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais plāna projekts “Pakalpojumu vides pilnveides plāns 2020.–2023.gadam”. Tā mērķis ir radīt jaunus un iedzīvotājiem pieejamākus veidus, kā vēl ērtāk saņemt valsts pārvaldes pakalpojumus. Plānā ietverti četri rīcības virzieni, tostarp, lai pilnveidotu valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) pieejamību klientiem.
04.02.2020.

J.Pūce: mākslīgā intelekta risinājumi jāizmanto tautsaimniecības produktivitātes celšanai

Rīga, 2020.gada 4.februārī – Šodien Ministru kabinetā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojums “Par mākslīgā intelekta risinājumu attīstību”. Šis ir pirmais dokuments publiskajā pārvaldē Latvijā, kas sniedz ieskatu mākslīgā intelekta jomā - risinājumu izmantošanas potenciālā, iespējās un riskos. Tā mērķis ir veicināt mākslīgā intelekta tehnoloģiju ieviešanu gan valsts pārvaldē, gan Latvijas tautsaimniecībā kopumā.

04.02.2020.

VAS "Elektroniskie sakari” gaida žūrijas vērtējumu par programmatūru SKUDRA, konkursa "Inovāciju kvalitātes balva 2019" ietvaros

Pagājušā gada 19. decembrī, Valsts akciju sabiedrība “Elektroniskie sakari” ar pašu izstrādāto programmatūru SKUDRA tika nominēta iegūt vienu no prestižākajām balvām starptautiskā konkursā "Inovāciju kvalitātes balva 2019". Eksperti no 15 valstīm atzina, ka VAS “Elektroniskie sakari” izstrādātajai programmatūrai SKUDRA ir jākļūst par vienu no laureātiem starp Eiropas, Āzijas un Āfrikas valstu iesniegtajām inovācijām.
03.02.2020.

Noteikts īpašs regulējums pašvaldību darījumiem

Rīga, 2020.gada 3.februārī – Izstrādājot budžeta likumu 2020. gadam, ir noteikts īpašs regulējums, kas nosaka, ka visi darījumi, kas lielāki par 50 000 eiro saistībā ar kustamo, nekustamo mantu vai kādiem citiem darījumiem, ir jāsaskaņo ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, līdz stājas spēkā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums.

03.02.2020.

Ķemeru Nacionālais parks aicina uz Mitrāju dienas talku zāļu purvā

Turpinot iniciatīvu “Daru labu dabai”, Ķemeru Nacionālais parks sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu sestdien, 8. februārī aicina dabas draugus atvēlēt laiku aktivitātēm dabā, iesaistoties talkā zāļu purvā pie Kaņiera ezera un palīdzēt atjaunot vērtīgas purva augu dzīvotnes.
03.02.2020.

Vienpadsmito reizi notiks „Digitālā nedēļa”

No 23. līdz 28. martam visā Latvijā jau 11. reizi notiks „Digitālā nedēļa”, kuras mērķis ir aicināt sabiedrību aktīvāk izmantot tehnoloģijas un e-pakalpojumus, vienlaikus uzlabojot savas digitālās prasmes. Tehnoloģijas ikdienā, attālināta pakalpojumu saņemšana, atvērtie dati un to izmantošanas potenciāls, kiberdrošība, nākotnes prasmes digitālajam darbam, kritiskā domāšana un mediju pratība – tās ir tēmas, kurām šogad nedēļas laikā tiks pievērsta uzmanība dažādos pasākumu formātos – diskusijās, lekcijās, prezentācijās, tiešsaistes testos zināšu pārbaudei u.c.
03.02.2020.

Starptautiskās atomenerģijas aģentūras dalībvalstis Rīgā diskutēs par jonizējošā starojuma objektu demontāžas un likvidēšanas plānošanu

No 2020. gada 3. februāra līdz 7. februārim Rīgā Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs pulcēs Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (turpmāk – SAEA*) dalībvalstis, lai seminārā diskutētu par jonizējošā starojuma objektu demontāžas un likvidēšanas plānošanu un apzinātu nepieciešamos uzlabojumus eksistējošiem mazu medicīnas, rūpniecisko un pētniecības objektu demontāžas un likvidēšanas plāniem.
31.01.2020.

Informācijas sabiedrības padomes sēdē diskutē par valsts digitālās konkurētspējas stiprināšanu

30. janvārī Informācijas sabiedrības padomes sēdē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā diskutēja par nacionālās personu identifikācijas politikas attīstību. Padomes sēdē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji sniedza priekšlikumus vienotas valsts un pašvaldību platformas attīstībai, kas iedzīvotājiem sniegs iespējas vienuviet pārvaldīt visus tiem pienākošos atvieglojumus un valsts un pašvaldību iestādēm tos pārskatāmi administrēt.

30.01.2020.

VARAM iepazīstina ar priekšlikumiem valsts digitālās konkurētspējas stiprināšanai un iedzīvotājiem ērtas digitālās telpas izveidei

2020.gada 30.janvārī Informācijas sabiedrības padomes sēdē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iepazīstināja ar redzējumu nacionālās personu identifikācijas politikas attīstībai, kā arī priekšlikumiem vienotas valsts un pašvaldību platformas attīstībai, kas iedzīvotājiem sniegs iespējas vienuviet pārvaldīt visus tiem pienākošos atvieglojumus un valsts un pašvaldību iestādēm tos pārskatāmi administrēt.

30.01.2020.

Mitrāju dienas pārgājienā Slīterē iepazīs mazās mežupītes

Dabas aizsardzības pārvalde par godu Pasaules Mitrāju dienai 8. februārī aicina uz izzinošu pārgājienu pa Slīteres Nacionālā parka un dabas lieguma “Ances purvi un meži” robežupes krastiem, lai pētnieka Viļņa Skujas pavadībā iepazītu neparastās dabas vērtības šajā teritorijā.

29.01.2020.

Informācijas sabiedrības padomes sēdē informēs par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju aktualitātēm

2020.gada 30.janvārī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā norisināsies Informācijas sabiedrības padomes sēde, kuras laikā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informēs padomi par Latvijas digitālās transformācijas izvērtējumu.

28.01.2020.

J.Pūce: Klimata pārmaiņas jāizmanto kā iespēja Latvijas tautsaimniecības attīstībai

Rīga, 2020.gada 28.janvārī – Šodien Ministru kabinetā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojums “Latvijas stratēģija klimatneitralitātes* sasniegšanai līdz 2050. gadam”. Stratēģija ir ilgtermiņa vīzijas dokuments, kurā noteikti rīcības virzieni, kā Latvijai sasniegt klimatneitralitāti līdz 2050. gadam.
28.01.2020.

VARAM: valsts reģionālās pārvaldes darbība pilnveidojama uz piecu plānošanas reģionu bāzes

Rīga, 2020.gada 28.janvāris – Šodien Ministru kabinets (MK) apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par plānošanas reģionu darbības pilnveidošanu”. Ziņojumā ietverts pārskats par plānošanas reģionu pašreizējo tiesisko regulējumu, funkcijām un nozīmi reģionālās attīstības veicināšanā, kā arī uzdevums nozaru ministrijām iesniegt priekšlikumus VARAM par kompetencēm, ko ministrijas būtu gatavas nodot reģionālajam pārvaldes līmenim.

28.01.2020.

Digitālā aģente: mums jāpalīdz cilvēkiem pārvarēt neuzticību elektroniskajai videi

Saprotot e-vides sniegtās iespējas, cilvēki arvien vairāk izmanto iespēju dažādas dzīves situācijas atrisināt ar datora vai mobilā telefona starpniecību, netērējot laiku iestāžu apmeklēšanai. Tomēr ir arī daļa iedzīvotāju, kuri joprojām neuzticas drošībai elektroniskajā vidē un tādēļ nevēlas izmantot e-pakalpojumus.

28.01.2020.

Starptautiskajā Mitrāju dienā aicina pārgājienā pa Ķemeru Nacionālā parka mitrājiem

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Meža māja” sestdien, 1. februārī, atzīmējot Starptautisko Mitrāju dienu, aicina ikvienu interesentu doties tematiskā, izzinošā pārgājienā pa Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) mitrājiem.  Šogad Starptautiskās Mitrāju dienas tēma visā pasaulē ir “Mitrāji un bioloģiskā daudzveidība”, tādēļ arī šī pārgājiena dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par mitrāju bagātībām.

27.01.2020.

Apmeklētājiem uz laiku slēgta Zvārtes ieža taka Gaujas Nacionālajā parkā

Bīstamo koku novākšanas un infrastruktūras labiekārtošanas laikā no otrdienas, 28. janvāra līdz pat marta vidum apmeklētājiem būs slēgta Zvārtes ieža dabas taka Gaujas Nacionālajā parkā un šis ģeoloģiskais dabas piemineklis būs apskatāms tikai no Amatas upes pretējā krasta.

27.01.2020.

Diskusiju foruma “Velo Forums 2020” laikā sagatavoti priekšlikumi velosatiksmes attīstības veicināšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar biedrību “Baltijas Vides Forums” un biedrību “Latvijas Riteņbraucēju apvienība” 22.janvārī organizēja diskusiju forumu “Velo Forums 2020”. Forums pulcēja vairāk kā simts dažādu institūciju un organizāciju pārstāvjus, kuri apsprieda velosatiksmes izaicinājumu un darbā grupās izstrādāja ar ilgtspējīgu mobilitāti saistītus priekšlikumus dažādām nozarēm. 

27.01.2020.

J. Pūce: Ķekavas novada pašvaldība nav ievērojusi labas pārvaldības praksi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Ķekavas novada pašvaldībai norāda uz labas pārvaldības prakses neievērošanu sasaucot ārkārtas sēdi krietni pēc darba laika beigām. Ķekavas novada domes priekšsēdētāja izsludināja ārkārtas sēdi pēc pašvaldības darba laika beigām 2020.gada 24. janvārī plkst. 17:35 un sasauca to 20:40.  Ministrija sagaida skaidrojumu par domes ārkārtas sēdes sasaukšanas iemesliem un ārkārtas sēdes norises laiku, proti, uzsākot sēdi 20:40 un pabeidzot sēdi nākamās dienas rītā 04:44.

27.01.2020.

VARAM informē Valsts policiju par veikto pārbaudi saistībā ar Jelgavas pilsētas domes amatpersonu rīcību

Rīga, 2020.gada 27.janvāris - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) veikusi pārbaudi saistībā ar Jelgavas pilsētas domes amatpersonu darbību SIA “Jelgavas tirgus” pārvaldībā un pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros nosūtījusi izvērtēšanai vēstuli Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldei turpmākai rīcībai.
24.01.2020.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas gads ministra Pūces vadībā

2020. gada 23. janvārī apritēja gads kopš darbu uzsāka Artura Krišjāņa Kariņa vadītā valdība un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā ir Juris Pūce (AP!). 24. janvārī ministrs informēja par šī gada laikā amatā paveikto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), uzsverot vairākas nozīmīgas reformas pašvaldību, vides aizsardzības un klimata pārmaiņu, reģionālās attīstības un digitālās dienaskārtības jomās.
23.01.2020.

Ministrs Juris Pūce pārrunā nozares aktualitātes ar Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvjiem

Rīga, 2020.gada 23.janvārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šodien tikās ar Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvjiem (SVF), lai pārrunātu aktualitātes par administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas gaitu, kā arī izaicinājumiem vides aizsardzībā un fiskālās ekonomikas jomā.

23.01.2020.

Iespēja iesaistīties savas dzīvesvietas un apkārtnes teritorijas attīstībā

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam interesē savas dzīvesvietas un tuvākās apkārtnes iespējamā attīstība, ir iespēja iesaistīties teritorijas attīstības plānošanā un esošo plānu apspriešanā, izmantojot portāla ĢeoLatvija.lv sadaļu Teritorijas attīstības plānošana.
22.01.2020.

Ar balvas pasniegšanu sekmēs ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanu pašvaldību attīstības plānošanā

Ar ceļojošās balvas “Ekosistēmu pakalpojumi” pasniegšanu noslēgusies Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta LIFE Ekosistēmu pakalpojumi konference "Dabas vērtība – prakse un pieredze ekosistēmu pakalpojumu un to novērtējuma izmantošanā", kas 2020. gada 15. janvārī norisinājās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra Dabas mājā.
22.01.2020.

Saņemti pirmie ziņojumi par ziemeļu gulbju atgriešanos

Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko saņēmis šogad pirmo informāciju par ziemeļu gulbjiem, kas atgriezušies no ziemošanas teritorijām Vācijā.
22.01.2020.

VARAM: nepieciešama atbildīgo nozaru sadarbība un kopēja pieeja ilgtspējīgai kūdras resursu izmantošanai

Rīga, 2020.gada 22.janvārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir uzsākusi diskusijas ar atbildīgajām nozarēm par Eiropas Komisijas (EK) jaunās izaugsmes stratēģijas “Eiropas zaļais kurss” ietvaros sagatavoto priekšlikumu par Taisnīgas pārkārtošanās mehānismu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, lai  finansētu pasākumus emisiju samazināšanai un konkurētspējīgas ekonomikas attīstīšanai, virzoties uz klimatneitralitāti*.

22.01.2020.

Latvija būtiski uzlabo rezultātu OECD atvērto datu reitingā

Latvija ir uzlabojusi savu pozīciju Atvērto datu indeksā (OURData index) par astoņām vietām, apsteidzot Lietuvu un Igauniju, un, salīdzinoši ar 2017.gadu, uzrāda 36% progresu. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojumā “Government at a Glance 2019” norādīts, ka Latvija pietuvojusies vidējam OECD līmenim.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta