Par ministriju
Kontakti
Prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
05.10.2015.

Sadarbības rezultāti un turpmākās sadarbības plāni starp Latviju un Moldovas Ziemeļu reģionu

Attīstības sadarbības ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Lauku forums īsteno projektus, kas ir vērsti uz Moldovas Ziemeļu reģiona attīstības aģentūras un reģiona pašvaldību zināšanu un pieredzes bagātināšanu attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.

05.10.2015.

VVD iegādāsies piecus bezpilota lidaparātus cīņai ar maluzvejniekiem un vides piesārņojumu

Jūras zvejas kontroles pasākumu nodrošināšanai Valsts vides dienests (VVD) ar Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) atbalstu plāno iegādāties piecus bezpilota lidaparātus jeb dronus un apmācīt inspektorus to lietošanā. VVD lidaparātus pielietos cīņā ar maluzvejniekiem veicot valsts zvejas inspekcijas Baltijas jūrā un tās piekrastē. Vajadzības gadījumā droni palīdzēs fiksēt dažādus vides piesārņojuma avotus.

05.10.2015.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz pirmo dabas pētnieku pārgājienu Salacgrīvas novadā

Sestdien, 2015. gada 10. oktobrī Salacgrīvā notiks Nēģu diena, kuras ietvaros Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Ziemeļvidzeme” aicina doties pirmajā dabas pētnieku pārgājienā, lai izzinātu un iepazītu piekrastē atrodamās gliemeņu čaulas, jūras zīles, noteiktu putnu sugas, un aļģes – zaļaļģes, brūnaļģes, sārtaļģes u.c.

05.10.2015.

Ministrs K.Gerhards uzsāk plašākas diskusijas ar sociālajiem partneriem par jauno Administratīvi teritoriālās reformas koncepciju

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards šonedēļ ieplānojis tikties ar sociālajiem partneriem, lai uzsāktu plašākas diskusijas par sagatavotajiem priekšlikumiem administratīvi teritoriālā iedalījuma pilnveidošanai, t.i., jauno Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) koncepciju.

05.10.2015.

Rēzeknes Augstskolas studenti iepazīsies ar VVD darbu un pielietos jauno mobilo laboratoriju smaku mērījumu veikšanai vidē

Valsts pārvaldes atvērto durvju dienu ietvaros šī gada 6. oktobrī Valsts vides dienesta (VVD) Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes (Rēzeknes RVP) telpās notiks tikšanās ar Rēzeknes Augstskolas 3. un 4. kursa vides inženierzinātnes studentiem. Jaunieši kopā ar pārvaldes speciālistiem diskutēs par VVD darbu, kā arī mērīs smaku koncentrāciju un gaisa piesārņojumu sadzīves atkritumu poligonā „Križevniki” ar jaunās mobilās laboratorijas palīdzību.

05.10.2015.

VARAM aicina uz e-pakalpojumu pieredzes stāstu domnīcu

2015. gada 7. oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina profesionāļus un iestāžu vadītājus uz e-pakalpojumu domnīcu „Septiņas pēdas zem ķīļa”. Tās mērķis ir dalīties pieredzē, kas iegūta izstrādājot e-pakalpojumus, un atklāt zemūdens akmeņus. Tādējādi iestādes, kas plāno izstrādāt vai pilnveidot savus e-pakalpojumus, gūs noderīgas atziņas, kā to darīt klientiem draudzīgā veidā.

05.10.2015.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji dalās pieredzē sociālā tūrisma attīstībā

Septembra nogalē Kazahstānas pilsētā Almati norisinājās starptautiskā konference “Sociālais tūrisms: pieejamība visiem”, kurā dalīties ar pieredzi pieejamības nodrošināšanā īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un pārrobežu projektu īstenošanā bija aicināta Dabas aizsardzības pārvalde.

02.10.2015.

Ministrs K. Gerhards: ar jaunās metodikas palīdzību tiks radīts saprotams un caurspīdīgs izmaksu pamatojums privātajos un pašvaldību bērnudārzos

Piektdien, 2015.gada 2.oktobrī, vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Kaspars Gerhards tikās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, lai pārrunātu bērnudārzu pieejamības jautājuma risināšanu Rīgā.

01.10.2015.

VVD koordinēs valsts, pašvaldību un sabiedrisko inspektoru sadarbību dabisko lašu un taimiņu nārsta laikā

Lai pārrunātu sadarbību un vienotos par savstarpējās informācijas apmaiņu lašu un taimiņu dabiskā nārsta aizsardzības pasākumu laikā, Valsts vides dienestā (VVD) 1. oktobrī pulcējās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Zemkopības ministrijas, Valsts un Rīgas pašvaldības policijas, Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji, kā arī nevalstisko zvejnieku un makšķernieku organizāciju vadītāji, kas iesaistīti zivju resursu aizsardzībā.  VVD no 1. oktobra līdz novembra beigām koordinēs visu iesaistīto pušu organizētos reidus, kuru laikā tiks sargāta dabisko lašu un taimiņu populācija.

01.10.2015.

Attīrītajā Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuvē amatpersonas un darbu veicēji iesēs zāli un stādīs kokus

Noslēdzot četrus mēnešus ilgos Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuves vēsturiskā piesārņojuma attīrīšanas darbus, Valsts vides dienests (VVD) šī gada 7. oktobrī plkst. 13.00 attīrītajā teritorijā Olaines novadā rīko projekta noslēguma pasākumu. Tajā piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, dienesta ģenerāldirektore Inga Koļegova, darbu veicēja – uzņēmuma SIA „VentEko” valdes loceklis Mareks Bažovskis, kā arī darbu inženiertehniskās uzraudzības uzņēmuma SIA „Geo Consultants” valdes priekšsēdētājs Jānis Ābeltiņš. Amatpersonas un uzņēmēji kopā ar vides aizsardzības organizācijām un Olaines novada domes vadību attīrītajā teritorijā iesēs zāli un stādīs īpašus vides stāvokli uzlabojošus kokus, kā arī runās par tālākajām darbībām objekta uzraudzīšanā. Uz pasākumā laipni aicināti arī mediju pārstāvji.

30.09.2015.

Turpinās kultūrvēsturiskās ainavas atjaunošana Gaujas senlejā

Lai atjaunotu kultūrvēsturisko ainavu un nodrošinātu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu Siguldas senlejā, kopš 2011. gada Dabas aizsardzības pārvalde īsteno projektu par meža biotopu atjaunošanu Gaujas Nacionālajā parkā. Šajā rudenī darbi turpinās Siguldas pilsētas teritorijā – Klauku līcī pie Vējupītes, kā arī pie Gūtmaņalas iepretim bijušajai tūristu bāzei, kur notiek apauguma novākšana un iepriekš nocirsto koku celmu frēzēšana kopumā 25 ha platībā.

30.09.2015.

Latvijā tiek izstrādāta invazīvo svešzemju sugu monitoringu programma

Lai nākotnē iegūtu informāciju par invazīvo svešzemju sugu * izplatību Latvijā un to ietekmi uz bioloģisko daudzveidību un ekosistēmu pakalpojumiem, pēc Dabas aizsardzības pārvaldes pasūtījuma Daugavpils Universitāte šogad un nākamgad izstrādās un aprobēs invazīvo svešzemju sugu monitoringa programmu.

30.09.2015.

Tuvākajā laikā sabiedriskai apspriešanai tiks nodoti vairāki dabas aizsardzības plāni

Turpinot dabas aizsardzības plānu izstrādi 15 īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām (ĪADT) Latvijā, Dabas aizsardzības pārvalde plāno drīzumā nodot sabiedriskajai apspriešanai daļu no izstrādāto dokumentu projektiem.

29.09.2015.

VVD īpašumā jaunas mobilās laboratorijas gaisa piesārņojuma un smaku mērīšanai

Valsts vides dienests (VVD) ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu iegādājies 8 mobilās laboratorijas operatīvai gaisa piesārņojuma un smaku mērīšanai vidē. Speciāli aprīkotie apvidus auto tiks nodoti reģionālajām vides pārvaldēm, lai iedzīvotāju sūdzību gadījumā veiktu piesārņojošo darbību izraisīto smaku un smaku avotu mērījumus, kā arī noteiktu cieto daļiņu piesārņojumu gaisā. Nepieciešamības gadījumā mobilās laboratorijas tiks pielietotas vides valsts inspekcijās uzņēmumos.

29.09.2015.

K.Gerhards reģionālās darba vizītes laikā apmeklēs Cēsis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, trešdien, 2015.gada 30.septembrī, dosies reģionālā darba vizītē uz Cēsīm, kur tiksies ar Cēsu pašvaldības pārstāvjiem un uzņēmējiem.

29.09.2015.

Notiks seminārs par meža susuru sugas aizsardzības plāna izstrādi

2015. gada 9.oktobrī Daugavpils novadā, Daugavpils Universitātes mācību bāzē notiks teorētiski praktisks seminārs speciālistiem un ekspertiem par meža susuru (Dryomys nitedula) sugas aizsardzības plāna izstrādi.

28.09.2015.

Oktobrī un novembrī VVD pastiprināti kontrolēs lašu un taimiņu dabiskā nārsta upes

Lašu un taimiņu masveida nārsta laikā oktobrī un novembrī Valsts vides dienesta (VVD) inspektori pastiprināti kontrolēs to dabiskā nārsta upes. Galvenā uzmanība tiks pievērsta savvaļas lašu nārsta vietām Gaujā, Salacā, Ventā un to baseina upēs. Sargājot lašupes, VVD palielinās inspekciju skaitu reģionos, piesaistīs papildspēkus no pašvaldībām, Valsts policijas un Zemessardzes, kā arī sadarbosies ar Dabas aizsardzības pārvaldi un VVD pilnvarotajām personām – sabiedriskajiem vides inspektoriem. Lašu saudzēšanas laikā VVD aicina ziņot inspektoriem par iespējamu nelikumīgu šo zivju ieguvi.

28.09.2015.

VARAM aicina pieteikties uzņēmējdarbības veicināšanas semināriem Zemgalē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2015. gada oktobrī un novembrī aicina piedalīties apmācības programmas „Zināšanu eņģeļu” seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas notiks Jelgavā, Jēkabpilī un Bauskā*.

25.09.2015.

ANO Ilgtspējīgas Attīstības Samitā apstiprina pasaules ilgtspējīgas attīstības mērķus nākamajiem piecpadsmit gadiem

Piektdien, 2015.gada 25.septembrī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās Asamblejas ietvaros organizētajā Ilgtspējīgas Attīstības Samitā apstiprināta globāla vienošanās par ilgtspējīgas attīstības mērķiem nākamajiem piecpadsmit gadiem. (tā saucamais - post-2015).
25.09.2015.

VVD RDC no Rīgas meža aizved priekšmetu ar paaugstinātu jonizējošo starojumu; sākts kriminālprocess

Šonedēļ Valsts vides dienesta (VVD) Radiācijas drošības centra (RDC) operatīvā brīdināšanas grupa saņēma ziņojumu no kādas privātpersonas par atrastu aizdomīgu priekšmetu Rīgas teritorijas mežā. VVD RDC inspektori veicot pārbaudi notikuma vietā konstatēja priekšmetu ar paaugstinātu jonizējošā starojuma līmeni. Pēc personas stāstītā, vīrietis priekšmeta iepakojuma aprakstu rūpīgi izpētījis internetā un tikai pēc tam pieņēmis lēmumu par to ziņot. Bīstamais priekšmets no teritorijas aizvests un nodots Latvijas Vides meteoroloģijas un ģeoloģijas centra (LVĢMC) ekspertiem detalizētākai izpētei, par notikušo Valsts policijā sākts kriminālprocess.

25.09.2015.

Gerhards: pašvaldību apvienošana ļaus novadiem attīstīties līdzsvarotāk

Latvijā viena no būtiskām problēmām ir samērā lielais to pašvaldību skaits, kurām ir nepietiekoša nodokļu ieņēmumu bāze, un kas nespēj pastāvīgi realizēt savas ar likumu noteiktās autonomās funkcijas – šo problēmu var atrisināt tikai pašvaldību apvienošana, uzsver vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

25.09.2015.

Koalīcijas sadarbības padomē iesniedz priekšlikumus par jaunu Administratīvi teritoriālo reformu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iesniegusi Koalīcijas sadarbības padomei izvērtēšanai jaunu Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) koncepciju.

24.09.2015.

Dabas aizsardzības pārvaldes īstenots projekts saņem balvu

Trešdien, 2015.gada 23.septembrī Rīgā ar konferenci noslēdzās Igaunijas, Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2007.2013.gadam. Pasākuma ietvaros tika apbalvoti sekmīgāk īstenotie projekti un to vadītāji. Nominācijā ilgtspējīgākais projekts jeb iecere ar lielāko ietekmi uz nākotni apbalvojumu saņēma Dabas aizsardzības pārvaldes projekts “Dabas izglītības sekmēšana – efektīvs līdzeklis sabiedrības dabas apziņas veidošanai”.

24.09.2015.

Latvijas un Norvēģijas eksperti dalījās labās prakses piemēriem attīstības plānošanā

2015.gada 17. un 18.septembrī Latvijā viesojās attīstības plānošanas eksperti no Norvēģijas, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi un dalītos ar Norvēģijas labās prakses piemēriem attīstības plānošanā. Noslēdzošais pieredzes apmaiņas pasākums notika Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada programmas projekta* laikā.

24.09.2015.

Apbalvos Latvijas panākumiem bagātākās Ekoskolas

Piektdien, 25. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē  no 11:00 – 15:00 notiks  ikgadējā Ekoskolu apbalvošanas ceremonija.

23.09.2015.

Eiropas atkritumu samazināšanas nedēļa 21.-29.novembrī, 2015

Eiropas atkritumu samazināšanas nedēļa (The European Week for Waste Reduction (EWWR)) ir LIFE+ 2013-2017 programmas atbalstīta iniciatīva, kuras mērķis ir konkrētas nedēļas laikā veicināt pasākumus, kas vairo apziņu par resursu un atkritumu ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

23.09.2015.

Aicinām apmeklēt interaktīvu apmācības semināru par klimatu un energopārvaldību

2015.gada 30.septembrī aicinām apmeklēt interaktīvu apmācības semināru par klimatu un energopārvaldību - izaicinājumi un iespējas. Pasākums notiks Jelgavā, viesnīcā "Hotel Jelgava".  

22.09.2015.

Konkurss skolēniem „Laiks laukiem 2015”

No 2015. gada 17. septembra līdz 30. oktobrim norisinās konkurss „Laiks laukiem 2015”, kurā aicinām 1. -12. klašu skolēnus aktīvi izzināt un pastāstīt citiem, kas notiek mūsdienīgos laukos. Balva saturiski atbilstošāko un radošāko darbu autoriem ir ekskursija visai klasei 500 EUR vērtībā.

22.09.2015.

Ir zināmi biznesa ideju konkursa Biznesa ekspresis Zemgales reģiona finālisti

Šā gada 25.septembrī, Ānes Kultūras namā, Celtnieku ielā 12B, Ānē, Ozolnieku novadā, pieci inovatīvu biznesa ideju konkursa Biznesa ekspresis Zemgales reģiona finālisti tiksies aci pret aci ar konkursa žūriju, lai aizstāvētu savas biznesa idejas klātienē un cīnītos par finansiālu atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai (3.vieta – 2000 eur; 2.vieta – 3000 eur; 1.vieta – 5000 eur), kā arī atbalstītāju sarūpētajām specbalvām.

22.09.2015.

Ielūgums uz kampaņas “Spoku tīkli” noslēguma pasākumu

Aicinām 24. septembrī plkst. 11:00 uz kampaņas “Spoku tīkli” noslēguma pasākumu Pasaules Dabas Fonda birojā Elizabetes ielā 8 – 4! Šovasar izvilktie zvejas rīki ne tikai pasargājuši neskaitāmas zivis no bezjēdzīgas bojāejas, bet arī pierādījuši vietējo kopienu atbildīgo attieksmi pieskatot ezerus un piesaistījuši plašu mediju uzmanību.

22.09.2015.

K.Gerhards: Latvija nezaudēs ES fondu finansējumu Inčukalna sērskābo gudrona dīķu sanācijai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) otrdien, 2015.gada 22.septembrī, informēja Ministru kabinetu par plānotajiem pasākumiem, lai nodrošinātu Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābie gudrona dīķi” sanācijas darbi” sekmīgu īstenošanu.

22.09.2015.

Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas noslēguma pasākumā diskutēs par pierobežas reģionu attīstību

2015. gada 23. septembrī Rīgā norisināsies Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013. gadam (turpmāk – Programma) noslēguma pasākums, kurā apspriedīs tās ietvaros sasniegto. Pārrunās arī turpmāko valstu sadarbību līdz 2020. gadam.

22.09.2015.

Nosaka kārtību kādā tiks veikta radiometriskā kontrole robežšķērsošanas vietās

Otrdien, 2015. gada 22. septembrī Ministru kabinets (turpmāk – MK) atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto kārtību, kādā tiks veikta preču, bagāžas, personu un transportlīdzekļu radiometriskā kontrole robežšķērsošanas vietās. Tāpat tiek noteiktas prasības radiometriskajā kontrolē iesaistīto personu apmācībai radiācijas drošības jautājumos.

22.09.2015.

Pilnveidots trokšņa regulējums attiecībā uz autosporta un motosporta bāzēm apdzīvotās vietās

Valdība otrdien, 2015.gada 22.septembrī atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos par trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtību*. Tie pilnveidos trokšņa regulējumu attiecībā uz autosporta un motosporta bāzēm apdzīvotās vietās – pilsētās un ciemos.

21.09.2015.

Apmeklētājiem atvērtas Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas

Ātrāk nekā plānots, noslēgušies intensīvākie būvdarbi Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takās, un objekts no šīs nedēļas atkal atvērts apmeklētājiem.

21.09.2015.

Gandrīz 400 vietās Latvijā pieejamas konsultācijas par e-pakalpojumiem

Šonedēļ, 21. – 25. septembrī, notiek Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizēts pasākums „Dienas bez rindām”, kurā vairāk nekā 80 valsts un pašvaldību iestādes apvienojušas spēkus vērienīgā konsultāciju sniegšanā visā Latvijā.
21.09.2015.

Valkas novadā apmeklētājus aicina jaunatklātais Cirgaļu skatu tornis

Piektdien, 2015.gada 18. septembrī Valkas novada Zvārtavas pagastā tika atklāts Cirgaļu skatu tornis. Tas tapis ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu, un ir pirmais dabas tūrisma objekts, kas Latvijā tiek atklāts projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. II kārta” ietvaros.

21.09.2015.

Alūksnes novadā atklās ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem būvēto Kornetu skatu torni

Sestdien, 2015.gada 26.septembrī, pl.10:00 Alūksnes novada Veclaicenes pagasta Kornetos tiks atklāts Kornetu skatu tornis. Tas tapis ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. II kārta” ietvaros.

21.09.2015.

Ir zināmi biznesa ideju konkursa ''Biznesa ekspresis'' Latgales reģiona finālisti

Šā gada 23.septembrī, Daugavpils novada kultūras centrā, Dobeles ielā 30, Daugavpilī, pieci inovatīvu biznesa ideju konkursa Biznesa ekspresis Vidzemes reģiona finālisti tiksies aci pret aci ar konkursa žūriju, lai aizstāvētu savas biznesa idejas klātienē un cīnītos par finansiālu atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai (3.vieta – 2000 eur; 2.vieta – 3000 eur; 1.vieta – 5000 eur), kā arī atbalstītāju sarūpētajām specbalvām.

21.09.2015.

Ir zināmi biznesa ideju konkursa ''Biznesa ekspresis'' Vidzemes reģiona uzvarētāji

18.septembrī ir noskaidroti pirmie uzvarētāji vienā no lielākajiem biznesa ideju konkursiem Latvijā - Biznesa ekspresis. Konkursa fināls norisinās piecos Latvijas reģionos un kā pirmie savas idejas plašākai publikai prezentēja un balvas sadalīja Vidzemes reģiona jaunie uzņēmēji.

18.09.2015.

ES ārkārtas Vides padomē Latvija aizstāv savas intereses un iebilst, beigās rodot risinājumu, par klimata finansējumu attīstības valstīm

Piektdien, 2015.gada 18.septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Edgars Tavars pārstāvēja Latviju Eiropas Savienības (ES) ārkārtas Vides ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā. Tās laikā tika panākta vienošanās par ES nostāju, gatavojoties Klimata pārmaiņu konferencei, kas šā gada beigās notiks Parīzē. Tās laikā plānots panākt vienošanos par jaunu, visām pasaules valstīm saistošu nolīgumu klimata pārmaiņu ierobežošanai pēc 2020.gada.
18.09.2015.

Suminātas velosipēdistiem draudzīgākās pašvaldības un uzņēmumi

Ceturtdien, 2015. gada 17. septembrī notika konkursa Draudzīgs velosipēdistam noslēguma pasākums, kurā apbalvojumus par ieguldījumu velokultūras veicināšanā un infrastruktūras attīstīšanā, publiskās vietās uzstādot kvalitatīvas velonovietnes un ieviešot citus riteņbraucējiem draudzīgus risinājumus, saņēma 26 laureāti. Pasākumā tika izsniegtas trīs veidu kvalitātes zīmes, kas palīdzēs riteņbraucējiem visā Latvijā identificēt velosipēdu novietņu drošību.

18.09.2015.

Aicinām pieteikties apstiprināto projektu ideju īstenošanā starpreģionu sadarbības programmā URBACT III

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina pieteikties partnerībai Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” starpreģionu sadarbības programmas URBACT III 2014.-2020.gadam (turpmāk – URBACT III programma) atlasīto projektu ideju attīstības un ieviešanas posmā (Development & Implementation Phase).

18.09.2015.

VARAM: pirmsskolas izglītības nodrošināšana nav pašvaldību nasta, bet likumā noteiktā funkcija

Trīs gados kopš spēkā bija valsts līdzfinansējums bērniem, kuriem netika rasta vieta pašvaldības bērnudārzā, pašvaldības ir rīkojušās dažādi – vairākas teju rindu problēmu atrisinājušas, savukārt dažas pat bērnudārzu ēkas ir pārdevušas, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) novērojumi.

18.09.2015.

Ministrs K.Gerhards: pašvaldībām visiem bērniem ir jāatrod vieta bērnudārzā

Pašvaldībām bija trīs gadi, lai atrisinātu jautājumu ar rindām to pirmsskolas izglītības iestādēs, lai visiem bērniem būtu vieta bērnudārzos, uzsvēra vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Ministrs akcentēja, ka atbilstoši likumam pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas ir deleģētas pašvaldībām, tāpēc tām visiem bērniem ir jāatrod vieta pašvaldības vai privātajā bērnudārzā.
17.09.2015.

Ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies Latvijas un Lietuvas valdību kopīgajā sēde

Piektdien, 2015. gada 18. septembrī, Lietuvā, Rokišķos vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies Latvijas un Lietuvas valdību kopīgajā sēdē, kuras laikā tiks pārrunātas iespējas stiprināt pārrobežu sadarbību.

17.09.2015.

Latvija ievēlēta Starptautiskās atomenerģijas aģentūras valdē

2015.gada 14.-18.septembrī Vīnē notika Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (SAEA) ikgadējā Ģenerālā konference, kuras laikā tika apstiprināta Latvijas uzņemšana SAEA valdē no 2015. līdz 2017.gadam.

17.09.2015.

VARAM parlamentārais sekretārs E.Tavars aizstāvēs Latvijas intereses ES Vides ministru ārkārtas padomē Briselē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Edgars Tavars piektdien, 2015.gada 18.septembrī, pārstāvēs Latvijas intereses Eiropas Savienības (ES) ārkārtas Vides ministru sanāksmē, kas norisināsies Briselē, Beļģijā.

17.09.2015.

Notiks pašvaldību sadarbības un vietējo kopienu apmācību programmu noslēdzošais seminārs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un biedrība „Urban Institute” aicina pašvaldību darbiniekus, kopienu pārstāvjus un citus interesentus uz pašvaldību sadarbības apmācību un kopienu apmācību programmu noslēdzošo semināru, kas notiks 2015. gada 18. septembrī.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
06.10.2015
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta