Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Komunikācijas plāns
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
ES vides informācija
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Aptauja
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
01.08.2014.

Tiek izsludināta projektu iesniegšana finansējuma saņemšanai!

Tiek izsludināta projektu iesniegšana finansējuma saņemšanai no valsts budžeta apakšprogrammas „Vides aizsardzības projekti” vadlīnijā „Multisektoriālie projekti” aktivitātē „Informācijas iegūšana, apstrāde un analīze vides politikas sekmīgai ieviešanai”

01.08.2014.

Noslēgusies otra informatīvā sanāksme par kontrolēto dedzināšanu

Trešdien, 30. jūlijā Auciemā, Raiskuma pagasta tautas namā, norisinājās otrā informatīvā sanāksme par kontrolētās meža zemsedzes dedzināšanu Dabas aizsardzības pārvaldes pārvaldtītajā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā „Lenčupes dabas liegums”. Sanāksmi apmeklēja vairāk kā 50 cilvēki – gan iepriekšējās sanāksmes dalībnieki, gan jauni dalībnieki.

31.07.2014.

SIA „Rīgas universālais terminālis” teritorijā ķīmiskas vielas noplūde videi kaitējumu nav nodarījusi

Šorīt plkst. 5.50 Rīgas Brīvostā SIA „Rīgas universālais terminālis” teritorijā, Atlantijas ielā 27 notikusi ķīmiskas vielas analīna noplūde.

30.07.2014.

VARAM ministru R.Naudiņa un E.Cilinska būtiskākie paveiktie darbi valdības pirmā pusgada laikā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) vadību 2014.gada sākumā uzņēmās Einārs Cilinskis, bet pēc 16.marta viņa darbu turpina Romāns Naudiņš. Viena Nacionālās apvienības ministra laikā otrs attiecīgi ieņem parlamentārā sekretāra amatu, tāpēc ministrijas prioritātes šajā periodā nav mainījušās.

28.07.2014.

Tiek īstenotas projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” aktivitātes

28. jūlijā Lietuvā, Gražutes reģionālā parka administrācijas centrā norisinājās projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” partneru tikšanās, lai pārrunātu projektā plānotās un jau īstenotās aktivitātes. Projekts „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” sekmē sabiedrības atbalstu cilvēku ar invaliditāti centieniem brīvāk pārvietoties un apmeklēt dabas objektus.

28.07.2014.

Aicina balsot par labāko pludmali Latvijā

Piekrastes balvas izcīņa ir sākusies. No šodienas, 28. jūlija, interneta vietnē http://www.manajura.lv/lv/piekrastes-balva/ var balsot par labāko, mīļāko, sakoptāko piekrasti Latvijā. Atdot balsi savai pludmalei aicināts ikviens, jo Piekrastes balvas mērķis ir noskaidrot un apbalvot iedzīvotāju iemīļotāko piekrasti.

28.07.2014.

Šonakt Lielupē izvilkti 500 metri nelegālo tīklu un atbrīvoti 270 kilogrami zivju

Sadarbībā ar Jūrmalas valsts policiju, Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes inspektori šonakt no Lielupes izvilkuši 9 bezsaimnieka zvejas tīklus ar kopējo garumu 500 metri.

24.07.2014.

Noslēgusies pirmā sanāksme par kontrolētās zemsedzes dedzināšanas jautājumu

Trešdien, 23.jūlijā, Siguldā norisinājās pirmā informatīvā sanāksme, kas vienuviet pulcēja kontrolētās zemsedzes dedzināšanas atbalstītājus, oponentus un neitrāli noskaņotos iedzīvotājus, mediju pārstāvjus un nevalstiskās organizācijas.

22.07.2014.

Vides ekspedīcija Mana jūra 2014 piestās Rīgā

Atgādinot, ka ikviens jūrā nonākušais cilvēku radītais atkritums pēc mazāka vai ilgāka laika nonāk atpakaļ pie mums un aicinot saglabāt Baltijas jūru un Latvijas piekrasti tīrāku nākamajām paaudzēm, Rīgā, pirms pēdējā posma mērošanas līdz Ainažiem, piestās ikgadējā Vides izglītības fonda kampaņa Mana Jūra 2014.

16.07.2014.

Lielupē pie Varkaļu ostas aizturēti divi maluzvejnieki!

Šorīt, plkst. 6.40 Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas Reģionālās vides pārvaldes (Lielrīgas RVP) inspektori, sadarbībā ar Jūrmalas valsts policijas iecirkņa darbinieku, veicot maluzvejniecības reidu aizturēja divus vīriešus, kas Lielupē pie Varkaļu ostas, izmantojot laivu, bija izlikuši tīklu.

15.07.2014.

Valdība atbalsta papildus finansējuma piešķiršanu mobilo aplikāciju izmantošanas pilotprojektiem Zemgalē un Vidzemē

Ar mērķi paplašināt ģeogrāfiskās informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pielietojumu projekta „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” ietvarā, Ministru kabinets otrdien, 15. jūlijā, pieņēma lēmumu par papildus finansējuma piešķiršanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai 257 464 EUR apmērā.
15.07.2014.

Par VAS Elektroniskie sakari juridiskās adreses maiņu

VAS Elektroniskie sakari ar vienoto reģistrācijas Nr.40003021907, reģistrēta LR Uzņēmumu reģistrā 1991.gada 23.augustā, ierakstīta Komercreģistrā 2004.gada 14.oktobrī, ir mainījusi savu juridisko adresi.
15.07.2014.

Ministrs Romāns Naudiņš pārstāvēs Latvijas intereses neformālajā ES Vides padomē

Latvijas intereses neformālajā Eiropas Savienības (turpmāk – ES) Vides padomē, kas norisināsies trešdien, 16. jūlijā, Milānā, Itālijā, pārstāvēs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš. Tāpat delegācijas sastāvā neformālajā Vides padomē piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola un valsts sekretāra vietniece ES Prezidentūras jautājumos Žaneta Mikosa.
14.07.2014.

Atpūtas vieta Piloru ozolu audzē tiks pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Jūlija sākumā Piloru ozolu audzē, kas atrodas Rāznas nacionālajā parkā, Dagdas novada Andzeļu pagastā, uzsākta dabas tūrisma infrastruktūras pielāgošana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pasākums tiek veikts Dabas aizsardzības pārvaldes projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” ietvaros.
11.07.2014.

Sabiedrība klātienē iepazīstas ar Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projektā pielietotajiem tehniskajiem risinājumiem

Ar mērķi nodrošināt atklātību un informācijas pieejamību par Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projekta īstenošanas gaitu piektdien, 2014.gada 11.jūlijā, ministrs kopā ar Lielo investīciju projektu konsultatīvo komisiju (turpmāk – konsultatīvā komisija) un citiem interesentiem apmeklēja projekta norises vietu Inčukalna novadā.
11.07.2014.

VARAM notiks LIFE programmas informatīvais seminārs

Pirmdien, 21. jūlijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk – VARAM) Peldu ielā 25., 409. telpā no plkst.10:00 līdz 14.00. notiks LIFE programmas informatīvais seminārs ar mērķi informēt par jauno LIFE regulu, atšķirībām no iepriekšējo gadu LIFE+ programmas, kā arī sniegt aktuālu informāciju par projektu pieteikumu gatavošanu un iesniegšanu.
10.07.2014.

Ministrs R.Naudiņš kopā ar interesentiem klātienē iepazīsies ar Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas norisi

Ar mērķi īstenot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa iniciatīvu - nodrošināt atklātību un informācijas pieejamību par lielo investīcijas projektu īstenošanas gaitu – 2014.gada 11.jūlijā ministrs kopā ar Lielo investīciju projektu konsultatīvo komisiju (turpmāk – konsultatīvā komisija) apmeklēs Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas vietu.
08.07.2014.

VARAM un pašvaldību juristi aizvadījuši produktīvu tikšanos Ventspilī

Pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa iniciatīvas piektdien, 4. jūlijā, Ventspilī notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) un Ventspils pilsētas pašvaldības organizētā juristu tikšanās. Šī bija jau otrā VARAM juristu un reģionu juristu tikšanās.
08.07.2014.

Aicinām piedalīties dabas izziņas pasākumā „Vasara Pededzes pļavā”

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ziemeļvidzemes putnu pētniecības biedrību aicina piedalīties dabas izziņas pasākumā „Vasara Pededzes pļavā” 2014.gada 16.jūlijā, kura laika dalībnieki tiks iepazīstināti ar bioloģisko daudzveidību palieņu pļavā un tās apkārtnē.
07.07.2014.

Iedzīvotāji atzinīgi novērtē valsts un pašvaldību e-pakalpojumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) veiktā aptauja par e- pakalpojumu lietošanu atspoguļo, ka pēdējos sešos mēnešos ir pieaugusi valsts un pašvaldību e- pakalpojumu popularitāte – tos lieto vismaz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs jeb 36,14% aptaujāto respondentu.

07.07.2014.

Iedzīvotāji tiek aicināti klātienē iepazīties ar Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas norisi

Ar mērķi īstenot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa iniciatīvu - nodrošināt atklātību un informācijas pieejamību par lielo investīcijas projektu īstenošanas gaitu – 2014.gada 11.jūlijā ministrs kopā ar Lielo investīciju projektu konsultatīvo komisiju (turpmāk – konsultatīvā komisija) apmeklēs Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas vietu.
07.07.2014.

Teiču dabas rezervāts izvirzīts Atašienes pagasta gada lepnuma nominācijai

Krustpils novada rīkotā konkursa „Sakoptība sētā un attīstība pagastā” ietvaros 4.jūlijā tika apmeklēts Atašienes pagasts. Pašvaldība nominācijai „Pagasta lepnums” ir izvirzījusi Teiču dabas rezervātu un Krustakroga skatu torni, kas apmeklētājiem pavēris iespēju ielūkoties rezervāta neskartajā dabā un priecējis ar purva plašumiem daudzus objekta apmeklētājus.
07.07.2014.

Latvijas vides aizsardzības fonds izsludina projektu konkursus nevalstiskajām organizācijām Vides politikas pamatnostādņu īstenošanai sadarbībā ar vides institūcijām

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2014.gada 26.jūnija sēdes Nr.9 lēmumiem, izsludina projektu konkursus vadlīnijā „Multisektoriālie projekti” sadarbības projektu starp NVO un vides institūcijām Vides politikas pamatnostādņu īstenošanai.
04.07.2014.

Par kontrolētās meža dedzināšanas izmantošanu GNP tiks lemts pēc iedzīvotāju un vides profesionāļu viedokļu uzklausīšanas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš 3.jūlijā apmeklēja Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP), lai pārrunātu būtiskākās aktualitātes, tostarp DAP plānoto kontrolētās dedzināšanas pielietošanu 2 ha platībā Gaujas nacionālā parka teritorijā ar mērķi atjaunot priežu meža kvalitāti un sugu daudzveidību.
03.07.2014.

VARAM un pašvaldību juristu reģionālā tikšanās Ventspilī

Piektdien, 4.jūlijā, Ventspilī notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk - VARAM) un Ventspils pilsētas pašvaldības organizēta juristu tikšanās, lai pārrunātu juridiska rakstura jautājumus pašvaldību darba ietvaros. Šī ir jau otrā VARAM juristu un reģionu juristu tikšanās, kas tiek organizēta pēc ministra Romāna Naudiņa iniciatīvas. Atklātajā diskusijā piedalīsies VARAM, Latvijas Pašvaldību savienības, Tieslietu ministrijas un pašvaldību pārstāvji.
02.07.2014.

VARAM aicina pieteikties finansiālam atbalstam ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina Latvijā reģistrētus komersantus un kultūras institūcijas, ārstniecības un izglītības iestādes pieteikties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālam atbalstam, lai uzlabotu savu ēku un tehnoloģiju energoefektivitāti.
01.07.2014.

LVĢMC organizē praktisko semināru par REACH-IT

VSIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” 2014. gada 21. augustā, 9:30 – 12:30 Lielā zāle (4.st.), Maskavas 165, Rīga
30.06.2014.

Ķemeru nacionālajā parkā notiks Sikspārņu nakts

5.jūlija vakarā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija aicina uz Sikspārņu nakti. Pasākums notiks dabas izglītības centrā „Meža māja”, Ķemeros, sākums plkst. 19:00.
30.06.2014.

VAS „Elektroniskie sakari”: Šogad jūnijā pasaulē neliks klāt „lieko sekundi”

Starptautiskās institūcijas ir nolēmušas, ka arī šogad pasaulē universāli koordinētajam laikam netiks pievienota klāt tā dēvētā „liekā” sekunde, kas rodas, ņemot vērā Zemes griešanās ātruma nevienmērīgumu. Viens no datumiem, kad to pievieno ir naktī no 30. jūnija uz 1. jūliju.
27.06.2014.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014” laureāti

Nolūkā veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris” 2014. gada martā izsludināja konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014”.

27.06.2014.

Kampaņas "Mana jūra" starts jau 1. jūlijā

Otrdien, 1. jūlijā pl.14:00, no Vides izglītības fonda biroja Rīgā, Lapu ielā 17 jau trešo reizi startēs kampaņa Mana jūra 2014. Ekspedīcija, kas pulcē aizvien lielāku līdznācēju pulku. No pārdesmit domubiedriem pirmajā gadā līdz vairākiem simtiem dalībnieku 2013. gadā. Šobrīd Mana jūra ir vērienīgākā Baltijas jūras un Latvijas piekrastes aizsardzības kampaņa.

25.06.2014.

Noslēgusies starptautiskā dabas izziņas nometne

No 16.–20.jūnijam Igaunijas–Latvijas–Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Cilvēki un daba” ietvaros Igaunijā, Rogosi muižā notika starptautiska dabas izziņas nometne. Tajā piedalījās jaunieši no Igaunijas, Latvijas un Krievijas.

20.06.2014.

Izsludināts neliela apjoma grantu shēmas projektu iesniegumu atklātais konkurss „Kapacitātes celšana pētījumiem un pasākumiem sabiedrības zināšanu uzlabošanai par klimata pārmaiņām un to radītajām sekām”

Valsts reģionālās attīstības aģentūra 2014. gada 20. jūnijā izsludināja Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas „Nacionālā klimata politika” neliela apjoma grantu shēmas projektu iesniegumu atklātu konkursu „Kapacitātes celšana pētījumiem un pasākumiem sabiedrības zināšanu uzlabošanai par klimata pārmaiņām un to radītajām sekām”.

20.06.2014.

Izvirzītas pašvaldības uz konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2014” otro kārtu

No 23 pašvaldībām, kuras bija pieteikušās uz konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2014” pirmo kārtu, Plānošanas reģionu vērtēšanas komisijas ir izvirzījušas 14 pašvaldības, kuras sacentīsies konkursa otrajā kārtā, līdz 26. septembrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks sumināti visi konkursanti.

19.06.2014.

Pašvaldībām domes sēžu norises audioieraksts būs jānodrošina no nākamā gada 1.jūlija

Saeima ceturtdien, 19.jūnijā, pēdējā lasījumā atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) priekšlikumu veikt grozījumus likumā „Par pašvaldībām”, līdz 2015.gada 1.jūlijam pagarinot termiņu, no kura pašvaldībām obligāti jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audioformātā un tā ievietošana pašvaldības mājas lapā internetā.

19.06.2014.

VARAM īstenojusi projektu par Latgales pārstāvniecības atvēršanu Rīgā

Ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas gādību pašā Rīgas sirdī - Torņa ielā 4, III C, 18.jūnijā tika svinīgi atklāta Latgales pārstāvniecība. Atklāšanas svētkos piedalījās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, Latgales reģiona pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, kā arī daudzie šī projekta atbalstītāji un interesenti.
19.06.2014.

Ministrs R.Naudiņš ar Baltijas kolēģiem pārrunās aktualitātes vides aizsardzības jomā

2014.gada 19. un 20.jūnijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, uzturoties darba vizītē Igaunijā, piedalīsies Baltijas vides ministru neformālā sanāksmē, lai ar Baltijas valstu kolēģiem pārrunātu aktualitātes un paveikto vides aizsardzības jomā.

18.06.2014.

26. jūnijā notiks konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014” laureātu apbalvošana

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014”  laureātu apbalvošanas ceremonija notiks šā gada 26. jūnijā, kura laikā balvas konkursa 5 nominācijās pasniegs Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī žurnāla „Būvinženieris” un Latvijas Būvinženieru savienības pārstāvji.

17.06.2014.

Valsts vienotā klientu apkalpošanas centra pilotprojekts Daugavpilī ir noslēdzies veiksmīgi. Tiek plānoti turpmākie darbi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar vairākām valsts iestādēm un pašvaldībām piedāvā izveidot Valsts vienotos klientu apkalpošanas centrus (VVKAC) lielākās apdzīvotās vietās, tajā skaitā Daugavpilī, valsts iestāžu sniegtos pakalpojumus pēc iespējas apvienojot ar pašvaldību pakalpojumiem, bet pārējos novados pašvaldības sniegs dažus no valsts pakalpojumiem.

17.06.2014.

Jūrmalas projekts „Dzintaru Mežaparka izveide” gūst Eiropas Padomes atzinību

Ar apbalvošanas ceremoniju Polijas pilsētā Vroclavā ir noslēgusies konkursa Eiropas Padomes Ainavu balva trešā sesija, kas tika rīkota saskaņā ar Eiropas ainavu konvenciju un Eiropas Padomes rezolūciju CM/Res (2008)3.

16.06.2014.

Turpinām apmācīt sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertus

14. un 15. jūnijā Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Vides gidu asociāciju organizēja sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu praktiskās apmācības dabā par saldūdeņu biotopiem.

16.06.2014.

Latvijā tiks īstenoti projekti ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai par vēl 14 miljoniem eiro

Saņemot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) atbalstu 14 123 816,94 EUR apmērā, līdz 2015.gada 31.janvārim Latvijā tiks īstenoti vēl vismaz 47 projekti ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai.

16.06.2014.

Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra pilotprojekts Aucē ir izdevies un darbs turpinās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar vairākām valsts iestādēm un pašvaldībām piedāvā izveidot Valsts vienotos klientu apkalpošanas centrus (VVKAC) lielākās apdzīvotās vietās, valsts iestāžu sniegtos pakalpojumus pēc iespējas apvienojot ar pašvaldību pakalpojumiem, bet pārējos novados pašvaldības sniegs dažus no valsts pakalpojumiem.

16.06.2014.

Valsts vienotā klientu apkalpošanas centra pilotprojekts Valmierā ir noslēdzies veiksmīgi. Tiek plānoti turpmākie darbi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar vairākām valsts iestādēm un pašvaldībām piedāvā izveidot Valsts vienotos klientu apkalpošanas centrus (VVKAC) lielākās apdzīvotās vietās, tajā skaitā Valmierā, valsts iestāžu sniegtos pakalpojumus pēc iespējas apvienojot ar pašvaldību pakalpojumiem, bet pārējos novados pašvaldības sniegs dažus no valsts pakalpojumiem.

16.06.2014.

Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra pilotprojekts Rojā ir izdevies un darbs turpinās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar vairākām valsts iestādēm un pašvaldībām piedāvā izveidot Valsts vienotos klientu apkalpošanas centrus (VVKAC) lielākās apdzīvotās vietās, valsts iestāžu sniegtos pakalpojumus pēc iespējas apvienojot ar pašvaldību pakalpojumiem, bet pārējos novados pašvaldības sniegs dažus no valsts pakalpojumiem.

16.06.2014.

Rīgā notiks vērienīgs forums Baltijas jūras nākotnei

Otrdien un trešdien, 2014.gada 17.-18.jūnijā, Rīgā notiks vērienīgs Baltijas jūras telpiskās plānošanas forums, kas pulcēs ap 200 dalībnieku no 17 valstīm. Foruma mērķis ir iezīmēt Baltijas jūras izmantošanas pieaugošo ekonomisko potenciālu, to samērojot ar jūras unikālo ekosistēmu un īpašajiem hidromorfoloģiskajiem apstākļiem – ierobežoto ūdens apmaiņu ar pasaules okeānu. Tā ir pirmā tik plaša mēroga konference Baltijas jūras reģionā.

13.06.2014.

Kvāpānos norisinājies informatīvais pasākums Lubāna ezera zvejniekiem

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija 12. jūnijā rīkoja informatīvu pasākumu Lubāna ezera zvejniekiem, lai atgādinātu būtiskāko par zveju un ar to saistītajiem noteikumiem īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

13.06.2014.

Par retiem augiem priecāsimies ar acīm!

Vasaras saulgriežu svinēšanas neatņemama sastāvdaļa ir no savvaļas augiem veidoti zidu pušķi un vainagi. Lai nenodarītu pāri dabai un savai materiālai labklājībai, jātceras, ka retiem un aizsargājamiem augiem būtu jāpaliek tur, kur tie aug.

13.06.2014.

Līdz 2014.gada beigām elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā tiks ieguldīti gandrīz 4 miljoni eiro

Ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālu atbalstu līdz 2014.gada beigām elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā tiks ieguldīti 3 888 414,72 EUR .

12.06.2014.

Vides padomē panākta vienošanās dalībvalstīm ierobežot vai aizliegt ģenētiski modificētu organismu audzēšanu savā teritorijā

Ceturtdien, 12.jūnijā, kārtējā Eiropas Savienības Vides ministru padomē (turpmāk – Padome), kas notika Luksemburgā, panākta politiskā vienošanās par kompromisa priekšlikumu direktīvai, ar ko attiecībā uz iespēju, ka dalībvalstis var ierobežot vai aizliegt ģenētiski modificētu (ĢM) organismu audzēšanu savā teritorijā, groza Direktīvu 2001/18/EK. Atbalstītais priekšlikums paredz tiesības dalībvalstīm aizliegt ĢM kultūraugu audzēšanu savā teritorijā.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 

 
 
Vai Jūs atbalstat depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā?
Nav viedokļa
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
01.08.2014
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta