Par ministriju
Kontakti
Prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Komunikācijas plāns
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
17.04.2015.

Vēl mēnesi var iesniegt pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015”

Aicinām līdz š.g. 15. maijam iesniegt pieteikumus konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015”. Šogad energoefektivitāte tiks vērtēta renovētām daudzdzīvokļu ēkām, daudzdzīvokļu ēkām - jaunbūvēm, sabiedriskām ēkām, vienģimenes ēkām un industriālām ēkām.

17.04.2015.

Valsts vides dienests atklās jaunā kuģa pirmo darba sezonu

Trešdien, 22. aprīlī plkst. 14.00 Rīgā, 11. novembra krastmalas piestātnē pie Rīgas Tehniskās universitātes, notiks Valsts vides dienesta (VVD) jaunā jūras zvejas kontroles un jūras vides monitoringa kuģa pirmās darbības sezonas atklāšanas pasākumu. Tā laikā tiks sniegta informācija par jaunā kuģa būtisko pienesumu dienesta darbā, kuģa tehniskajām iespējām un turpmāko pielietojumu zvejas kontroles un vides monitoringa funkciju nodrošināšanai Latvijas Republikas un starptautiskajos Baltijas jūras ūdeņos. Tiks organizēta arī kuģa klāja apskate un īss izbrauciens pa Daugavas upi. Uz pasākumu laipni aicināti masu mediju pārstāvji!
16.04.2015.

Latvija un Uzbekistāna attīsta sadarbību vides aizsardzības jomā

2015. gada 16. aprīlī Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ar Uzbekistānas Vides aizsardzības valsts komitejas priekšsēdētāju Baktijoru Abdusamatovu (Bakhtiyor Abdusamatov) parakstīja darba programmu, kas paredz attīstīt starpinstitūciju sadarbību vides aizsardzības jomā*.
16.04.2015.

VARAM aicina piedalīties LIFE programmas informatīvajā seminārā

Piektdien, 24. aprīlī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) notiks LIFE programmas informatīvais seminārs par projektu pieteikumu gatavošanu un iesniegšanu 2.kārtai. Semināra mērķis ir atbalstīt LIFE programmas finansējuma apgūšanu Vides un Klimata pasākumu apakšprogrammās.
15.04.2015.

Informācija par nominācijas komitejas lēmumu attiecībā uz valdes locekļa amatiem

VARAM nominācijas komiteja, izvērtējot pretendentus, izvirzīja apstiprināšanai valsts SIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” valdes locekļa amatos Jāni Lapiņu un Daigu Falkani.

15.04.2015.

Jūrmalā atklāts augsta līmeņa forums tīro tehnoloģiju jomā Green Bridge Forum 2015

Šā gada 15. aprīlī atklāts augsta līmeņa forums „Ceļš uz sadarbību starp Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstīm tīro tehnoloģiju jomā” jeb Green Bridge Forum 2015. Forumā ieradušās delegācijas no 19 valstīm, aptverot gan valsts iestādes, gan biznesa pārstāvjus, turklāt Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē šis ir viens no ievērojamākajiem vides nozares pasākumiem, kas veltīts sadarbības stiprināšanai vides tehnoloģiju un risinājumu jomā starp Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstīm - Kazahstānu, Kirgizstānu, Tadžikistānu, Turkmenistānu un Uzbekistānu.

14.04.2015.

Valdība akceptē jauno rīcības plānu Latgales reģiona attīstībai līdz 2017.gadam

Lai nodrošinātu pēctecību iepriekš īstenotajiem pasākumiem Latgales reģiona attīstībai, valdība otrdien, 2015.gada 14.aprīlī akceptēja jaunu Rīcības plānu Latgales reģiona attīstībai 2015.-2017.gadam. To sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) sadarbībā ar Finanšu, Ekonomikas, Zemkopības, Satiksmes, Labklājības, Izglītības un zinātnes un Kultūras ministrijām.
14.04.2015.

Dabas tūrisma infrastruktūras attīstībā Latvijā ieguldīs 2,7 miljonus eiro

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu Latvijā šogad tiks turpināta dabas tūrisma infrastruktūras tūrisma attīstība – Dabas aizsardzības pārvalde noslēgusi vienošanos ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) par projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. IV kārta” īstenošanu 2 757 650,00 EUR apmērā.
13.04.2015.

ES Vides un enerģētikas ministru neformālās tikšanās centrā bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un energoefektivitātes veicināšana

2015. gada 14.  - 16.  aprīlī, Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā norisināsies vides un enerģētikas ministru neformālā tikšanās.

13.04.2015.

Green Bridge Forum Jūrmalā pulcēs ap 250 ES un Centrālāzijas uzņēmēju un atbildīgo amatpersonu vides jomā

10. aprīlī Ārlietu ministrijā (ĀM) notika preses konference par augsta līmeņa forumu „Ceļš uz sadarbību starp Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstīm tīro tehnoloģiju jomā” jeb Green Bridge Forum. Tas būs viens no nozīmīgākajiem vides nozares notikumiem Latvijas prezidentūrā Eiropas Savienības Padomē, kas veltīts sadarbības stiprināšanai vides tehnoloģiju un risinājumu jomā starp Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstīm - Kazahstānu, Kirgizstānu, Tadžikistānu, Turkmenistānu un Uzbekistānu.

10.04.2015.

Postījumi Sigulda “Ķeizarskatā” novērsti

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti ir atjaunojuši marta sākumā postīto infrastruktūru vienā no skaistākajām un apmeklētāju iecienītākajām skatu vietām Gaujas nacionālajā parkā, Siguldā, „Ķeizarskats”.

10.04.2015.

Salacgrīvas nēģu maluzvejnieki nodara zaudējumus 31 120 euro apmērā

Vakar, 2015. gada 9. aprīlī, Valsts vides dienesta (VVD) Valmieras reģionālās vides pārvaldes (Valmieras RVP) resursu kontroles inspektori sadarbībā ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldi un Vidzemes zvejnieku biedrību veica organizētu zināmu maluzvejnieku aizturēšanas mēģinājumu. Maluzvejnieki aizbēga, taču viņu auto tika atrasti 2 maisi ar nēģiem. Kopējais bojā gājušo apaļmutnieku skaits - 778. Aprēķināts, ka nelegālais loms ūdens bioloģiskajiem resursiem nodarījis 31 120 euro lielus zaudējumus. Valmieras RVP uzsākta administratīvā lietvedība par nelegālu liela zivju apjoma pārvadāšanu. Tajā pašā dienā Salacas upē pie Brūveļiem izņemti 6 nēģu murdi ar 9 kilogramiem nēģu. Nēģi palaisti brīvībā.

10.04.2015.

Pierīgā vides dienesta inspektori uziet 400 m tīklu un atbrīvo 170 kg zivju

Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes inspektori naktī uz 10. aprīli veica ūdens bioloģisko resursu kontroli Babītes ezerā, Lielupē un Varkaļu kanālā. Kontroles pasākumu laikā tika uzieti 10 tīkli ar kopējo garumu 400 metri. No tīkliem atbrīvoti 170 kilogrami zivju – raudas, līdakas un brekši.
10.04.2015.

Atbalsti Latviju ES īpaši aizsargājamo teritoriju Natura 2000 konkursa finālā - nobalso!

Latvijas pieteikums par īpaši aizsargājamā dabas teritorijas – aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži” apsaimniekošanu ir iekļauts pretendentu uz Eiropas Savienības īpaši aizsargājamo teritoriju vienotā tīkla Natura 2000  gada balvu vidū.

Aicinām līdz 2015. gada 6. maijam atbalstīt Latviju cīņā par šo balvu, kurā tiek vērtēti valstu sasniegumi dabas daudzveidības saglabāšanā, un nobalstot elektroniski http://ieej.lv/Rqi1c!

09.04.2015.

Lielās Talkas ietvaros saskaņo ūdensobjekta tīrīšanu ar VVD!

Valsts vides dienests (VVD) aicina iedzīvotājus saskaņot ūdensobjektu tīrīšanas darbus Lielās Talkas ietvaros. Virszemes ūdensobjektu tīrīšanas darbu veikšanai, ja tie paredz akmeņu, koku vai nogrimušu priekšmetu izcelšanu no grunts, lai veicinātu ūdens caurvadīšanas spēju, saskaņā ar 2006. gada 13. jūnija Ministru Kabineta (MK) noteikumiem Nr. 475 „Virszemes ūdensobjektu un ostu akvatoriju tīrīšanas un padziļināšanas kārtība” varētu būt nepieciešams saņemt tehniskos noteikumus, kuros iekļauti nosacījumi šādas darbības veikšanai. Pirms uzsāc ūdensobjekta tīrīšanu, savlaicīgi informē par to VVD reģionālo vides pārvaldi un noskaidro paredzētās darbības ietekmi uz vidi! Minētie noteikumi neattiecas uz īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, ja šādus darbus veic atbilstoši noteiktā kārtībā apstiprinātajiem dabas aizsardzības plāniem, un saskaņojot ar Dabas aizsardzības pārvaldi.
07.04.2015.

Aicina uz preses konferenci par forumu „Ceļš uz sadarbību starp Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstīm tīro tehnoloģiju jomā”

10. aprīlī plkst. 11.00 Ārlietu ministrijā notiks preses konference par augsta līmeņa forumu „Ceļš uz sadarbību starp Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstīm tīro tehnoloģiju jomā” jeb Green Bridge Forum.

07.04.2015.

Latvijā top jauni skatu torņi un platformas

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Latvijā Dabas aizsardzības pārvalde šogad turpinās dabas infrastruktūras attīstību teju visā Latvijā. Daudzviet šogad taps jauni skatu torņi un platformas.

07.04.2015.

Noskaidroti 10 VARAM organizētā zināšanu testa „Es - elektroniskā vidē” balvu saņēmēji

No 602 dalībniekiem, kuri pārbaudīja savas zināšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) organizētajā pārbaudē „Es - elektroniskā vidē”, izlozēti 10 laimīgie balvu saņēmēji.

07.04.2015.

Baltās cielavas stāsti - Lieldienu zaķis

Līdz pat šai dienai zinātniekiem Latvijā nav izdevies konstatēt nevienu Lieldienu zaķu sugu.
02.04.2015.

VARAM aicina piedalīties uzņēmējdarbības veicināšanas seminārā Madonā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina piedalīties „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas 2015. gada 9. un 16. aprīlī notiks Madonā.*

01.04.2015.

E-prasmju nedēļā piedalījušies vairāk kā 15 tūkstoši jauniešu

E-prasmju nedēļā” iespēju apgūt un uzlabot zināšanas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā izmantojuši 23 584 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju visā Latvijā. Līdz ar to Latvija jau sesto gadu pēc kārtas kļuvusi par vienu no aktīvākajām “E-prasmju nedēļas” dalībniecēm visā Eiropas Savienībā (ES). Kampaņu Latvijā organizēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un galveno partneri Lattelecom.

31.03.2015.

Dabas aizsardzības pārvalde organizē sugu un biotopu ekspertu mācības

Lai uzlabotu un padziļinātu sugu un biotopu aizsardzības jomā strādājošo ekspertu zināšanas un prasmes, Dabas aizsardzības pārvalde uzsākusi nodarbību ciklu, kuru laikā speciālisti iegūst zināšanas Eiropas nozīmes aizsargājamo biotopu izdalīšanā un to kvalitātes novērtēšanā, kā arī bezmugurkaulnieku Natura 2000 teritoriju un fona monitoringā.

31.03.2015.

Izsludināts pirmais projektu pieteikumu konkurss starpreģionu sadarbības programmā URBACT III 2014.-2020.gadam

Eiropas Strukturālo un investīciju fondu „Eiropas teritoriālās sadarbības” mērķa starpreģionu sadarbības programma URBACT III 2014.-2020.gadam  (turpmāk – Programma) izsludina projektu pieteikumu konkursu atbalsta saņemšanai 20 rīcības plānošanas tīklu (Action Planning Networks) izveidošanai.

31.03.2015.

Līgatnes dabas taku lāču puikām – 20.dzimšanas diena!

Šis gads Līgatnes dabas takām ir īpašs – divas apaļas jubilejas vienā reizē! Aprit jau 40 gadu, kopš to dibināšanas 1975. gadā, un, jau 20 ziemas ar vasarām mijušās, kad tās par savām mājām sauc divi lāču brāļi – Mikus un Puika. Lācēnu dzimtene gan ir Rīgas Zooloģiskais dārzs. Taču, kopš 1995. gada 23. septembra abi puikas savu ikdienu pavada tieši Līgatnes dabas takās. Kopš tā laika senais latviešu spēka dzīvnieks un daudzu bērnības mīļais pekainis, lācis, daļēji ir kļuvis arī par Līgatnes dabas taku simbolu. Jo, kas zina, ja nebūtu lāču, Līgatnes dabas takas varbūt nekad nebūtu tādas, kādas tās ir pašlaik.
30.03.2015.

Latvijas prezidentūras ES Padomē svarīgākie rezultāti pirmajos trijos mēnešos

Ar dokumentu var iepazīties šeit!
30.03.2015.

VARAM uzsver nepieciešamību risināt satiksmes problēmas Rīgā ne tikai ar maksas palielināšanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) saskaņojusi Rīgas Domes iesniegtos saistošos noteikumus, kuri paredz paaugstināt maksu par pašvaldības autostāvvietu lietošanu Rīgā.

30.03.2015.

Septiņi Latvijas projekti izvirzīti pasaules mēroga balvai

Septiņi Latvijas IKT projekti izvirzīti Informācijas sabiedrības pasaules samita (World Summit on Information Society) „WSIS projektu balvai 2015”, tostarp arī par Baltijas ceļu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina ikvienu nobalsot, lai atbalstītu Latvijas uzvaru.

 

30.03.2015.

Talkā sakopj dabas lieguma “Ovīši” teritoriju

Sekojot tradīcijām rīkot talkas pavasarī, Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas darbinieki sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” Ziemeļkurzemes mežsaimniecību un Ventspils novada pašvaldību piektdien, 27. martā Baltijas jūras piekrastē veica biotopa kopšanas darbus dabas liegumā “Ovīši”.

30.03.2015.

Baltās cielavas stāsti - Zeme Latgales jūras krastos

Latgales īpašais kolorīts, burvīgās ainavas ar ezeriem, mežiem, senajiem pilskalniem, dabas un kultūras mantojuma daudzveidība – iemesli, kāpēc 2007. gadā 59 615 ha platībā izveidots Rāznas nacionālais parks.
30.03.2015.

Aicina uz dabas aizsardzības plānu izstrādes uzsākšanas sanāksmēm Kurzemē

Dabas aizsardzības pārvalde uzsākusi dabas aizsardzības plānu izstrādi 15 īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām (ĪADT) Latvijā, un aicina uz dabas aizsardzības plānu izstrādes uzsākšanas sapulcēm dabas parkam "Abavas senleja" un dabas liegumiem „Druviņu tīrelis”, „Pluču tīrelis”, „Nagļu un Ansiņu purvs” un „Maņģenes meži”.
27.03.2015.

Latvijas prezidentūra atbalsta akciju „Zemes stunda”

Sestdien, 28.martā, laikā no 20:30 līdz 21:30 (pēc vietējā laika) visa pasaule vienosies Zemes stundas svētkos, kuru laikā, simboliski izslēdzot apgaismes objektus, ikvienam iedzīvotājam un organizācijai ir iespēja paust aktīvu nostāju par videi draudzīgu dzīvesveidu. Arī Latvijas prezidentūras galvenā sanāksmju norises vieta Rīgā – Gaismas pils – izslēgs telpu un fasāžu apgaismojumu, tādējādi apliecinot videi draudzīgu domāšanas un resursu ekonomijas nozīmi.
27.03.2015.

Šogad Zemes Stundā savu dalību pieteikušas 48 pašvaldības, plānoti pasākumi visā Latvijā

28.martā jau devīto reizi visā pasaulē tiks atzīmēta Zemes stunda, kuras laikā no 20:30-21:30 iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmumi ir aicināti simboliski izslēgt apgaismes objektus, apliecinot savu izpratni par klimata pārmaiņām.  Šogad Zemes stundā savu dalību pieteikušas 46 pašvaldības, kurās uz stundu tiks izslēgts kāds no apgaismes objektiem un iedzīvotāji tiks aicināti domāt un rīkoties videi draudzīgi katru dienu. Tāpat visā Latvijā plānotas daudzi sabiedriski pasākumi par godu Zemes stundai. Akcija Zemes stunda – 2015. gada 28. martā plkst. 20:30-21:30

27.03.2015.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina pieteikt pārbaudei bioloģiski vērtīgus zālājus

No nākamā gada līdz 2019. gada rudenim visā Latvijā tiks veikta aizsargājamo dzīvotņu kartēšana – eksperti dosies dabā un inventarizēs mežus, purvus, atsegumus, ūdeņus un zālājus. Lai obligāti apmeklējamās platībās iekļautu zālājus, kuru atbilstība bioloģiski vērtīga zālāja (BVZ) statusam līdz šim nekad nav pārbaudīta, Dabas aizsardzības pārvalde aicina zemju īpašniekus līdz š.g. 15. maijam pieteikt šādas teritorijas pārbaudei.

26.03.2015.

Skaties semināru „E-iespējas pašvaldībās” video tiešraidē

E-prasmju nedēļas ietvaros piektdien, 2015. gada 27.martā plkst. 10:30 Ogres kultūras centrā notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) organizēts seminārs „E-iespējas pašvaldībās”, ko būs iespēja vērot arī video tiešraidē.
26.03.2015.

VARAM aicina piedalīties uzņēmējdarbības veicināšanas semināros Vidzemē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2015. gada aprīlī aicina piedalīties apmācības programmas „Zināšanu eņģeļu” seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas notiks Valmierā un Madonā*.

25.03.2015.

Visā Latvijā atklāj E-prasmju nedēļu

Eiropas Savienības (ES) mājā svinīgi tika atklāta gadskārtējā “E-prasmju nedēļa”, kas visā Latvijā norisinās jau sesto reizi. Atklāšanas pasākuma ietvaros augsta līmeņa nozares līderi un politikas veidotāji apkopoja gada laikā paveikto, kā arī ieskicēja nākotnes tendences, kas saistās gan ar e-prasmju attīstību, gan vienotā digitālā tirgus sniegtajām iespējām.
25.03.2015.

Kā sākt lietot e-pakalpojumus?

Lētāka, ātrāka saziņa ar valsti jebkurā sev izdevīgā laikā un vietā, ir daži no iemesliem, kādēļ vērts apgūt e-pakalpojumus un turpmāk sazināties ar valsti internetā. Atliek vien spert pirmo soli un pamēģināt kaut vienu no vairāk nekā 200 pieejamajiem e-pakalpojumiem. Turklāt atceries, neskaidrību gadījumā vienmēr var pajautāt padomu pakalpojuma sniedzējam!

25.03.2015.

Aicina paust viedokli par hidroloģiskā režīma atjaunošanu Ķemeru nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvalde izsludinājusi sākotnējo sabiedrisko apspriešanu ietekmes uz vidi novērtējumam hidroloģiskā režīma atjaunošanai Ķemeru nacionālajā parkā.

24.03.2015.

Avārijas seku novēršanas darbus Lielo Stropu ezerā plānots pabeigt līdz aprīlim

Pēc naftas produktu noplūdes Lielo Stropu ezerā Daugavpilī Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālā vides pārvalde (Daugavpils RVP) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldību ir noskaidrojusi bojātā kuģīša īpašnieku. Zināms, ka īpašnieks ir kāda privātpersona, kura kuģīti iegādājusies ar mērķi to utilizēt. Daugavpils RVP saņēmusi kuģīša īpašnieka izstrādātu rīcības plānu turpmākām darbībām ar bojāto kuģošanas līdzekli. VVD eksperti norāda, ka patlaban ezera piesārņojums ar naftas produktu plēvi ir lokalizēts un ir nenozīmīgs. Pēc pakāpeniskas demontāžas kuģīti no ūdens plānots izcelt. Taču, kamēr nogrimušais kuģītis turpina atrasties ūdenī, piesārņojuma draudi pastāv. Avārijas seku novēršanas darbi ezera pludmalē turpināsies līdz 1.aprīlim. Līdz 15.aprīlim tiks organizēts Lielo Stropu ezera ūdens kvalitātes monitorings. Pašvaldība plāno atjaunot pludmales vides stāvoklis līdz vasaras sākumam.

24.03.2015.

Sanesas Daugavas līcī Sarkandaugavā nesatur naftas produktus

Aizvadītajā nedēļā Sarkandaugavas iedzīvotāju uzmanību piesaistīja iespējamais naftas produktu piesārņojumu Daugavas upes līcī Sarkandaugavā pie 6. šķērslīnijas tilta (Rīgā). Šā gada 19. martā Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (Lielrīgas RVP) inspektori veica minētās teritorijas apsekošanu un konstatēja, ka sanesas upes krastā nesatur naftas produktus. Vēja ietekmē upes līcī ieskaloti akmeņogļu putekļi, kūdras daļiņas un noskalojumi no ceļa braucamās daļas (netīrumi). Putekļi un netīrumi vēja virziena ietekmē radījuši uzputojumu piekrastē.

24.03.2015.

Dzesēšanas šķidruma noplūde Spīķeru kvartālā ir ļaunprātība

2015. gada 22. martā Spīķeru kvartāla teritorijā (Rīgā) notikusī automašīnu dzesēšanas šķidruma noplūde vērtējama kā ļaunprātīga rīcība, uzsver Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (Lielrīgas RVP). Uzņēmums SIA „Ice System” slidotavas demontāžas darbu procesā dzesēšanas šķidrumu novadījis vairākās 1 m3 plastmasas tvertnēs, kuras netika pienācīgi uzraudzītas. Vienai no tvertnēm tika atskrūvēts apakšējais drošības vārsts un ventilis. Par notikušo vides pārvalde uzsākusi administratīvo lietvedību.
24.03.2015.

Tiksies Ķemeru nacionālā parka tūrisma foruma dalībnieki

Lai izvērtētu pagājušajā tūrisma sezonā paveikto un diskutētu par aktualitātēm 2015. gadā, ceturtdien, 26. martā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas dabas izglītības centrā „Meža mājā” pulcēsies Ķemeru nacionāla parka tūrisma foruma dalībnieki.

24.03.2015.

Aizvadīts noslēdzošais Latvijas pašvaldību pieredzes apmaiņas brauciens uz Norvēģiju projekta* ietvaros

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2015.gada 19.-20.martā organizēja otro pieredzes apmaiņas braucienu Latvijas pašvaldību pārstāvjiem uz Norvēģiju ar mērķi stiprināt pašvaldību attīstības plānošanas kapacitāti.

23.03.2015.

Ežezerā aizturēti divi maluzvejnieki ar 16 līdakām

Sestdien, 21. martā, neilgi pēc septiņiem vakarā Rāznas nacionālā parka teritorijā esošajā Ežezerā Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas valsts vides inspektoriem izdevies aizturēt divus maluzvejniekus. 400 metrus garajos tīklos atrasts visai prāvs loms- 16 līdakas, 2 kilogrami raudu un 1 līnis, kā arī 2 gaigalas.

23.03.2015.

Baltās cielavas stāsti - 496 kilometri piekrastes

496 kilometrus no gandrīz divus tūkstošus kilometru garās Latvijas robežas apskalo Baltijas jūra.
23.03.2015.

Dabas aizsardzības pārvalde informē par apdraudētajām dzīvnieku un augu sugām

Kopš 2013. gada pasaulē 3. marts tiek atzīmēts kā Starptautiskā savvaļas sugu diena par godu Vašingtonas konvencijas par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām jeb CITES parakstīšanai. Starptautiskās savvaļas sugu dienas ietvaros CITES uzraudzības iestādes un nevalstiskās organizācijas visā pasaulē organizē dažādus sabiedrības izglītojošos pasākumus, lai veicinātu sabiedrības izpratni par apdraudēto sugu nelegālās ieguves un tirdzniecības negatīvo ietekmi uz šo sugu saglabāšanos savvaļā. Arī Dabas aizsardzības pārvalde, kā CITES uzraudzības iestāde Latvijā, marta mēnesī īpašu uzmanību velta sabiedrības izglītošanai par CITES.
20.03.2015.

Ar augsta līmeņa diskusiju atklās jau sesto E-prasmju nedēļu Latvijā

Pirmdien, 2015.gada 23.martā, ar augsta līmeņa politikas veidotāju un nozares profesionāļu diskusiju „Digitālās prasmes Digitālajā Vienotajā tirgū” tiks atklāta E-prasmju nedēļu Latvijā, kas norisināsies no 23. - 27.martam.

19.03.2015.

ES Reģionu komitejas Biroja sēdē Rīgā vērš uzmanību uz digitālās ekonomikas un investīciju nozīmi reģionu attīstībā

Rīgā 18. martā ar Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atbalstu aizvadīta Eiropas Savienības Reģionu komitejas Biroja ārkārtas sēde, kurā būtiska uzmanība tika veltīta tam, kā investīcijas digitālajā ekonomikā un informācijas tehnoloģijās var veicināt reģionu attīstību.

19.03.2015.

Atašienē informēs par īpašu apsaimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās

Otrdien, 24. martā plkst. 10:00 Krustpils novada Atašienē norisināsies seminārs zemes īpašniekiem „Kas jāzina, saimniekojot īpaši aizsargājamā dabas teritorijā? Grozījumi Meža likumā saistībā ar aizaugušām zemēm, plantāciju meži, to apsaimniekošana”.

18.03.2015.

Nedēļas nogalē dabas izglītības centrā „Meža mājā” notiks Atvērto durvju diena

Sestdien, 21. martā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģiona administrācijas Dabas izglītības centrs „Meža māja” aicina interesentus uz Atvērto durvju dienas pasākumu, kas būs veltīts tēmai „Ūdens cilvēkā un cilvēks ūdenī”. Apmeklētāji „Meža mājā” būs gaidīti no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 


RAIM 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
17.04.2015
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta