Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Komunikācijas plāns
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
20.10.2014.

Tematisks pasākums „Kad beigas ir tikai sākums”

Dabas izglītības centrā „Meža māja”, Ķemeros ikviens aicināts iegriezties sestdien, 25. oktobrī, kad šeit būs atvērto durvju diena ar tematisko pasākumu „Kad beigas ir tikai sākums”.

20.10.2014.

VARAM mājas lapā pieejami ieraksti no abiem seminārs pašvaldībām par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem līdz 2020.gadam

2014.gada 14. un 15.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) organizēja seminārus pašvaldībām, lai informētu par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem un mehānismu līdz 2020.gadam.

Ar mērķi nodrošināt detalizētu informāciju par šajos semināros apskatītajiem jautājumiem, VARAM mājas lapā pieejami abu semināru video ieraksti - 14.10.2014 un 15.10.2014 

16.10.2014.

VARAM stendā izstādes „Vide un enerģija 2014” laikā informēs par oglekļa mazietilpīgas attīstības iespējām

No ceturtdienas līdz svētdienai, 2014.gada 16. - 19.oktobrī,  starptautiskās enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstādes „Vide un enerģija 2014” laikā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk - VARAM) stendā interesentiem būs pieejama informācija par jaunākajiem finanšu avotiem siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu saistītu investīciju projektu, kā arī pētniecības un demonstrācijas projektu īstenošanai. Tāpat VARAM eksperti informēs par klimata pārmaiņām un iespējamiem risinājumiem, kas ne vien palīdz samazināt klimata pārmaiņas, bet arī uzlabo dzīves kvalitāti un optimizē izdevumus, tostarp konkrētiem pasākumiem, tehnoloģijām un īstenoto projektu piemēriem.

15.10.2014.

Ministrs R.Naudiņš iepazīstas ar Latvijas radiomonitoringa sistēmu pierobežā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš 2014.gada 15.oktobrī apmeklēja Rūjienas vidusskolu, kur kopā ar VAS "Elektroniskie sakari" ekspertiem izvērtēja  modernizēto radiofrekvenču uzraudzības sistēmu. Ministrs kopā ar Rūjienas vidusskolas un Naukšēnu novada vidusskolas skolēniem klātienē apskatīja  mobilās radiomonitoringa stacijas jeb mērlaboratorijas, ar kuru palīdzību tiek veikta radiofrekvenču kontrole, nodrošinot radioiekārtu savstarpēju elektromagnētisko saderību un pasargājot radioierīču lietotājus no traucējumiem.

15.10.2014.

Tiek izsludināti projektu konkursi vadlīnijā „Plašsaziņas līdzekļu darbība vides izglītības un audzināšanas jomās” finansējuma saņemšanai 2015.gadā

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2014.gada 13.oktobra sēdes Nr.14 lēmumiem, izsludina projektu konkursus vadlīnijā  „Plašsaziņas līdzekļu darbība vides izglītības un audzināšanas jomās” finansējuma saņemšanai 2015.gadā.

14.10.2014.

“homo ecos:” brīdina - Uzmanību! #Maisbergs!

Ar šādu brīdinājumu biedrība “homo ecos:“ uzsāk 2014. gada sociālo kampaņu par pārtikas iepakojuma samazināšanu un šķirošanu pārstrādei. Šī ir jau piektā biedrības “homo ecos:” rīkotā kampaņa, lai pievērstu sabiedrības uzmanību jautājumam, vai Latvija ir zaļākā valsts pasaulē?

14.10.2014.

Par finansējuma piešķiršanu kanalizācijas tīklu rekonstrukcijai Līgatnes pilsētā

2014.gada 13.oktobrī Latvijas vides aizsardzības fonda padome izskatīja Līgatnes novada domes iesniegto projektu „Kanalizācijas tīklu rekonstrukcija Līgatnes pilsētā” un konceptuāli apstiprināja finansējuma piešķiršanu no budžeta programmas „Vides aizsardzības fonds” līdzekļiem projekta īstenošanai 84119.00 EUR apmērā, kas sastāda 50% no projekta kopējām izmaksām.

13.10.2014.

VARAM organizē seminārus pašvaldībām par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem un mehānismu līdz 2020.gadam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) organizē seminārus pašvaldībām, lai informētu par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem un mehānismu līdz 2020.gadam.

09.10.2014.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iestādēm tiek izsludināts 2015.gada projektu konkurss valsts budžeta apakšprogrammā „Nozares vides projekti”

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2014.gada 29.septembra sēdes Nr.13 lēmumu, izsludina projektu konkursu valsts budžeta apakšprogrammā „Nozares vides projekti”.

08.10.2014.

Aicinām pieteikties dalībai URBACT programmas informācijas dienā „URBACT II =>URBACT III – atbalsts integrētai plānošanai”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kā Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu Nacionālā atbildīgā iestāde informē, ka š.g. 24.oktobrī Rīgā notiks starpreģionu sadarbības programmas URBACT informācijas diena.

07.10.2014.

Pašvaldību darbiniekiem būs iespēja piedalīties semināros par uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumiem

Šī gada oktobrī un novembrī, kā arī 2015. gadā ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu Latvijas pašvaldību darbiniekiem, kuri ikdienā veic darba pienākumus saistībā ar attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumiem, būs iespēja piedalīties „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas semināros.
03.10.2014.

Dabas izglītības centri aicina iepazīt dabas daudzveidību

Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts „Cilvēki un daba” ir noslēdzies, bet tā ietvaros izveidotie dabas izglītības centri aktīvi turpina savu darbu un aicina cilvēkus iepazīt dabas vērtības aizvien jaunā un interesantā veidā.

02.10.2014.

R.Naudiņš: Izpostītais vides objekts Sēnīte Siguldas Ķeizarskatā tiks atjaunots

1. oktobrī Siguldā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektorei Sandrai Bērziņai pasniedza Latvijas kūdras ražotāju asociācijas apliecinājumu par 1500 eiro ziedojumu. Tas paredzēts Siguldā izpostītās vēsturiskās skatu vietas – Ķeizarskata infrastruktūras objekta - sēnītes formā veidotas nojumes ar soliņu atjaunošanai.

01.10.2014.

Sācies lašu un taimiņu nārsts: VVD pastiprina kontroli iekšzemes un jūras ūdeņos

Latvijas upēs sācies lašu un taimiņu nārsts. Zivju resursu nosargāšanai rudenī Valsts vides dienests (VVD) uzsācis intensīvu iekšzemes un jūras ūdeņu kontroli. Pastiprinātas dežūras dabiskajās nārsta vietās Braslas, Gaujas, Salacas, Ventas, kā arī vairākās mazajās upēs, kas savienojas ar Baltijas jūru un Rīgas līci, notiks līdz novembra beigām. Tāpat tiks kontrolētas Daugava un Lielupe, kurās lašu populācija tiek uzturēta mākslīgi. Zivju resursu aizsardzībā iesaistīta valsts un pašvaldības policija, kā arī brīvprātīgie palīgi. Lašu ieguve no 1. oktobra līdz 15. novembrim aizliegta arī jūras ūdeņos.

30.09.2014.

Noslēdzies Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotais projekts „Cilvēki un daba”

Noslēdzies Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts „Cilvēki un daba”, kas devis būtisku ieguldījumu dabas izglītības jomas attīstībā projekta īstenošanas reģionā.

30.09.2014.

OECD pārstāvji iepazīstas ar Latvijas vides pārvaldības un atkritumu apsaimniekošanas jomu regulējumu

No šā gada 30. septembra līdz 3. oktobrim vizītē Latvijā ierodas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Vides direktorāta pārstāvji.

30.09.2014.

Valdība Siguldas un Salacgrīvas novadiem piešķir finanšu līdzekļus dabas radīto stihiju novēršanai

Valdība nolēma piešķirt Siguldas novadam – 58 559 eiro un Salacgrīvas novadam – 64 586 eiro, lai novērstu dabas stihiju radītos postījumus un kompensētu izdevumus.
29.09.2014.

Latvijas pašvaldību speciālisti apguva Norvēģijas pieredzi investīciju piedāvājumu sagatavošanā potenciālajiem investoriem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) plānošanas reģionu un pašvaldību speciālisti iepazinās ar Norvēģijas pieredzi mārketinga materiālu un investīciju piedāvājumu sagatavošanā potenciālajiem investoriem.
24.09.2014.

VARAM izstrādājusi pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principus un mehānismu līdz 2020.gadam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) ir izstrādājusi nākošajā Eiropas Savienības (turpmāk – ES) fondu plānošanas periodā paredzēto pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principu un mehānismu aprakstu.
24.09.2014.

Tallinā tiksies par telpisko plānošanu un attīstību atbildīgie Baltijas jūras reģiona valstu ministri

Šī gada 26. septembrī Tallinā notiks Baltijas jūras valstu par telpisko plānošanu un attīstību atbildīgo ministru konference, kurā piedalīsies 11 Baltijas jūras reģiona valstu pārstāvji.

24.09.2014.

Naudiņš: Pašvaldībām jādod iespēja aizņemties Valsts kasē dzīvojamo māju būvniecībai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš uzskata, ka reģionu pašvaldībām ir jābūt iespējai Valsts kasē aizņemties līdzekļus, lai celtu jaunas dzīvojamās mājas.

24.09.2014.

VARAM rosina veidot finanšu fondu pašvaldībām uzņēmējdarbības atbalstīšanai

Apbraukājot Latvijas pašvaldības, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš konstatējis, ka pašvaldībām trūkst resursu, lai atbalstītu vietējo uzņēmējdarbību.

23.09.2014.

Jau otro gadu VARAM un Latvijas IT klasteris pulcēs nozares profesionāļus konferencē CONT_ACT RĪGA 2014

Šā gada 24.septembrī Latvijas informācijas tehnoloģiju klasteris (turpmāk – Latvijas IT klasteris) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija turpinās pagājušajā gadā aizsākto tradīciju – pulcēt nozares profesionāļus konferencē "CONT_ACT RIGA 2014”. Šī gada konferences mērķis sniegt informāciju un veicināt profesionāļu diskusijas saistībā ar plānoto informācijas sistēmas arhitektūru Latvijā, kas ir publisko pakalpojumu pilnveides priekšnosacījums, lai 2015.gadā, kad Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts, varētu plašāk un detalizētāk diskutēt par šiem svarīgajiem jautājumiem Eiropas un pasaules kontekstā.

23.09.2014.

Tūrisma pakalpojumu sniedzēji mācās strādāt ar ceļotājiem ar invaliditāti

18. septembrī Dagdas novada Jaundomes muižā norisinājās Dabas aizsardzības pārvaldes rīkots seminārs, kurā tūrisma pakalpojumu sniedzēji saņēma praktiskas rekomendācijas darbam ar ceļotājiem ar dažāda veida invaliditāti.

23.09.2014.

Vides zinātnes un izglītības padome aicina pieteikties konkursam „Vides zinātnes balva 2014”

Turpinot izveidoto tradīciju, Vides zinātnes un izglītības padome izsludina pieteikšanos konkursam „Vides zinātnes balva 2014”. Konkurss „Vides zinātnes balva 2014” tiek organizēts ar mērķi veicināt vides zinātnes un izglītības pilnveidošanu Latvijā.

19.09.2014.

Atjaunos Gaujas senielejas kultūrvēsturisko ainavu

Otrdien, 16. septembrī, Turaidas muzejrezervātā notika Dabas aizsardzības pārvaldes, Turaidas muzejrezervāta un Siguldas novada domes pārstāvju tikšanās, lai apspriestu Dabas aizsardzības pārvaldes ieceri par Gaujas senielejas kultūrvēsturiskās ainavas atjaunošanu un bioloģiskās daudzveidībās saglabāšanu tajā.

 

18.09.2014.

VARAM ministrs R.Naudiņš un parlamentārais sekretārs E.Cilinskis apmeklējuši visas 119 Latvijas pašvaldības

Piektdien, 19.septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš kopā ar savu priekšgājēju – šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru Eināru Cilinski, reģionālās darba vizītes ietvaros dosies uz Burtnieku un Alojas novadiem. Ar šo divu novadu apmeklējumu noslēgsies astoņu mēnešu intensīvs darba periods, kura laikā R.Naudiņš un E.Cilinskis ir apmeklējuši visas Latvijas pašvaldības, lai klātienē tiktos ar to vadītājiem, izzinātu un apkopotu pašvaldību problēmas, un meklētu to risinājumus.
17.09.2014.

Uzņēmējdarbības attīstībai atbalsta grozījumus Tukuma un Engures novadu teritoriju robežās

Otrdien, 2014.gada 16.septembrī, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas paredz veikt grozījumus Tukuma un Engures novadu teritoriju robežās, lai sekmētu uzņēmuma „Komforts” darbības efektivitātes uzlabošanos.
17.09.2014.

VARAM ir izstrādājusi jaunus dabas parka „Sauka” un dabas lieguma „Ventas ieleja” individuālās aizsardzības un izmantošanas noteikumus

Otrdien, 2014. gada 16. septembrī, ar mērķi nodrošināt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ilgtspējīgu attīstību, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātos jaunos dabas parka „Sauka” un dabas lieguma „Ventas ieleja” individuālās aizsardzības un izmantošanas noteikumus.
17.09.2014.

Vides aizsardzības pasākumu īstenošanai no VARAM būs pieejami 234 miljoni EUR

Nākošajā ES fondu plānošanas periodā vides aizsardzības pasākumu īstenošanai būs pieejamo 234 miljoni eiro. Kopumā tie būs 34% no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārziņā esošā ES fondu finansējuma. Plānots, ka primāri šis finansējums tiks novirzīt Eiropas Savienības vides prasību sasniegšanai.
16.09.2014.

Rēzeknē notiks konference Inovācijas publiskajā sektorā: no idejas līdz darbībai

Ar mērķi veicināt inovāciju ieviešanu valsts pārvaldes sektorā Latvijā, 2014.gada 29. septembrī, Rēzeknē notiks konference Inovācijas publiskajā sektorā: no idejas līdz darbībai.

16.09.2014.

VARAM ir izstrādājusi jaunu Slīteres nacionālā parka likumprojektu

Otrdien, 2014.gada 16.septembrī, ar mērķi nodrošināt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ilgtspējīgu attīstību, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto jauno Slīteres nacionālā parka likumprojektu.
16.09.2014.

VARAM ministrs R.Naudiņš aicina atbalstīt Eiropas Mobilitātes nedēļu

Otrdien, 16.septembrī, startē Eiropas Mobilitātes nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros, laikā no 16. līdz 22. septembrim, visā Eiropā notiek dažādi pasākumi ar mērķi aktualizēt privātajām automašīnām alternatīvus pārvietošanās veidus - sabiedriskā transporta un velosipēdu lietošanu, kā arī pārvietošanos kājām.
11.09.2014.

Rīgā, Bukaltu ielā notikusi gāzes vada avārija

Trešdienas vakarā Rīgā, Bukaltu ielā notikusi gāzes vada avārija. Metāna noplūdes rezultātā smaka vēl ilgi bija jūtama gaisā Bukaltu, Duntes ielu un Ganību dambja rajonā. Iedzīvotāji ar sūdzībām vērsās Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē, apgalvojot, ka smakas izraisīšanā iespējams vainojami ostas uzņēmumi.

11.09.2014.

VARAM izstādes „Vide un enerģija 2014” laikā informēs par oglekļa mazietilpīgas attīstības iespējām un piemēriem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) piedalīsies šogad jau desmito gadu notiekošajā starptautiskajā enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstādē „Vide un enerģija 2014”. Izstādes laikā VARAM savā stendā ikvienam interesentam sniegs iespējas papildināt zināšanas par klimata pārmaiņām un iespējamiem risinājumiem, kas ne vien palīdz samazināt klimata pārmaiņas, bet arī uzlabo dzīves kvalitāti un optimizē izdevumus, tostarp konkrētiem pasākumiem, tehnoloģijām un īstenoto projektu piemēriem.
10.09.2014.

VARAM speciālisti iepazīstinās Ukrainas kolēģus ar Latvijas pieredzi e- pārvaldē

Ceturtdien, 2014.gada 11. septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) e- pārvaldes speciālisti tiksies ar Ukrainas Valsts elektroniskās pārvaldes aģentūras vadītāju un citiem e-pārvaldes institūciju un informācijas tehnoloģiju administrācijas iestāžu pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar Latvijas pieredzi e-pārvaldes un citu digitālo risinājumu ieviešanā.
10.09.2014.

Aicinām piedalīties konkursā par labāko ilgtspējīgo projektu vides un enerģētikas jomā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina pieteikt labākos ilgtspējīgos vides un enerģētikas projektus starptautiskajai balvai „Energy Globe Award 2015”, lai popularizētu Latvijas sasniegumus un veicinātu valsts atpazīstamību.
10.09.2014.

Pašvaldībām izstrādāti investīciju piesaistes mārketinga materiāli angļu valodā

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu izstrādāti investīciju piesaistes mārketinga materiāli angļu valodā 30 nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem, kas paredzēti pašvaldību dalībai starptautiska mēroga pasākumos.
09.09.2014.

Āraišu ezeru nodod Amatas novada pašvaldības valdījumā

Ar mērķi nodrošināt Āraišu ezera apsaimniekošanu un ilgtspējīgu pārvaldību, valdība otrdien, 2014.gada 9.septembrī, atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierosinājumu nodot Āraišu ezera Amatas novada pašvaldības valdījumā.
09.09.2014.

Energoefektivitātes pasākumu īstenošanai pašvaldībām no VARAM tiks novirzīti 31,4 miljoni EUR

Turpinot jau aizsākto darbu, sniedzot finansiālu atbalstu pašvaldībām energoefektivitātes pasākumu īstenošanai Latvijā, arī nākošajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā no 2014.-2020.gadam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (turpmāk – VARAM) šiem mērķiem izdevies piesaistīt finansējumu 31,4 milj.eiro apmērā.
08.09.2014.

Aizvadītas sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu praktiskās apmācības

Jūlijā un augustā Dabas aizsardzības pārvalde organizēja sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu praktiskās apmācības dabā. Kopumā vairāk kā 50 zālāju, mežu un jūras piekrastes ekspertiem tika dota iespēja pilnveidot savas profesionālās zināšanas un prasmes. Mācības norisinājās sadarbībā ar Vides gidu asociāciju.

08.09.2014.

Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam iesniegta EK

Pirmdien, 8. septembrī, Eiropas Komisijā (EK) apstiprināšanai ir iesniegts Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam projekts. Pirms tam programmas projekts tika izskatīts un atbalstīts abu valstu valdībās, nodrošinot nacionālo atbalstu tā tālākai virzīšanai EK.

08.09.2014.

Aicinājums pieteikties vides nevalstisko organizāciju pārstāvjiem dalībai Eiropas Savienības fondu projektu iesniegumu vērtēšanas komisijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina atsaukties biedrības vai nodibinājuma, kuras darbības mērķis saistīts ar vides aizsardzības jautājumiem, tai skaitā vides piesārņojuma jomā, pārstāvi vai pārstāvjus, kuri vēlētos darboties kā vērtēšanas komisijas locekļi 2007.-2013.gada Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda 3.3.1.6.aktivitātes „Liepājas Karostas ilgtspējīgas attīstības priekšnoteikumu nodrošināšana” projektu iesniegumu vērtēšanas komisijā.

08.09.2014.

Pasākumi par godu Baltu vienības dienai Rucavā

Par godu Latvijas un Lietuvas kopīgajiem svētkiem – Baltu vienības dienai – šā gada 13. septembrī Rucavā visas dienas garumā tiks organizēti pasākumi visai ģimenei un dažādu paaudžu apmeklētājiem.

07.09.2014.

Vides aizsardzības klubs aicina vienoties Lūgšanā pie jūras 7.septembrī pulksten 15.00!

„Lūgšana pie jūras” ir Vides aizsardzības kluba (VAK) gadskārtējā akcija, kas tradicionāli tiek organizēta septembra pirmajā svētdienā kopš 1988.gada. VAK aicina it visus iziet pie Jūras pulksten 15.00 7. Septembrī. Par notikuma centrālo vietu izraudzīta  Engure. Pulcēšanās pie Engures luterāņu baznīcas plkst. 14.30.

05.09.2014.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā norisinājusies smilšakmens atseguma sakopšanas talka

Š.g. 29. augustā biedrība „Ziemeļvidzemes ģeoparks”, Mazsalacas pašvaldība un Dabas aizsardzības pārvalde kopīgi rīkoja talku, lai sakoptu puslokveida formas smilšakmens atsegumu Dauģēnu klintīs jeb tā dēvēto „Dauģēnu cirku”.

05.09.2014.

R.Naudiņš atklāj kūdras ražošanas - eksporta uzņēmumu Balvu novadā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš šodien, 5.septembrī, apmeklēja Balvu novada Briežuciema pagastu, kur piedalījās kūdras pārstrādes uzņēmuma Compaqpeat jaunās ražotnes svinīgajā atklāšanā.
04.09.2014.

Rīgas kanālā un Daugavā pie akmens tilta novērotas zilaļges

Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde informē par zilaļģēm Rīgas kanālā un Daugavas upē pie Akmens tilta. Pārvalde vērš Rīgas iedzīvotāju uzmanību uz zilaļģu potenciāli toksisko dabu, tādēļ iesaka izvairīties no saskarsmes ar ūdeni.

04.09.2014.

Aicinām virtuālā ceļojumā pa Latvijas-Baltkrievijas pierobežas dabas un kultūras objektiem

Daudzveidīgu dabas un kultūras objektu apskati aizsargājamo ainavu apvidū “Augšdaugava” un nacionālajā parkā “Braslavas ezeri” tagad iespējams veikt ne tikai dodoties ekskursijā, bet arī neizejot no mājām vai biroja. Projekta „Pārrobežu daba”* ietvaros tapusi virtuālā tūre, kas kopumā sniedz ieskatu 50 dabas un kultūrvēstures objektos, tūrisma mītnēs un dabas takās Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 
RAIM
 
 
Vai Jūs atbalstat depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā?
Nav viedokļa
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
21.10.2014
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta