Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Komunikācijas plāns
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
ES vides informācija
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
19.09.2014.

Atjaunos Gaujas senielejas kultūrvēsturisko ainavu

Otrdien, 16. septembrī, Turaidas muzejrezervātā notika Dabas aizsardzības pārvaldes, Turaidas muzejrezervāta un Siguldas novada domes pārstāvju tikšanās, lai apspriestu Dabas aizsardzības pārvaldes ieceri par Gaujas senielejas kultūrvēsturiskās ainavas atjaunošanu un bioloģiskās daudzveidībās saglabāšanu tajā.

 

18.09.2014.

VARAM ministrs R.Naudiņš un parlamentārais sekretārs E.Cilinskis apmeklējuši visas 119 Latvijas pašvaldības

Piektdien, 19.septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš kopā ar savu priekšgājēju – šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru Eināru Cilinski, reģionālās darba vizītes ietvaros dosies uz Burtnieku un Alojas novadiem. Ar šo divu novadu apmeklējumu noslēgsies astoņu mēnešu intensīvs darba periods, kura laikā R.Naudiņš un E.Cilinskis ir apmeklējuši visas Latvijas pašvaldības, lai klātienē tiktos ar to vadītājiem, izzinātu un apkopotu pašvaldību problēmas, un meklētu to risinājumus.
17.09.2014.

Uzņēmējdarbības attīstībai atbalsta grozījumus Tukuma un Engures novadu teritoriju robežās

Otrdien, 2014.gada 16.septembrī, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas paredz veikt grozījumus Tukuma un Engures novadu teritoriju robežās, lai sekmētu uzņēmuma „Komforts” darbības efektivitātes uzlabošanos.
17.09.2014.

VARAM ir izstrādājusi jaunus dabas parka „Sauka” un dabas lieguma „Ventas ieleja” individuālās aizsardzības un izmantošanas noteikumus

Otrdien, 2014. gada 16. septembrī, ar mērķi nodrošināt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ilgtspējīgu attīstību, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātos jaunos dabas parka „Sauka” un dabas lieguma „Ventas ieleja” individuālās aizsardzības un izmantošanas noteikumus.
17.09.2014.

Vides aizsardzības pasākumu īstenošanai no VARAM būs pieejami 234 miljoni EUR

Nākošajā ES fondu plānošanas periodā vides aizsardzības pasākumu īstenošanai būs pieejamo 234 miljoni eiro. Kopumā tie būs 34% no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārziņā esošā ES fondu finansējuma. Plānots, ka primāri šis finansējums tiks novirzīt Eiropas Savienības vides prasību sasniegšanai.
16.09.2014.

Rēzeknē notiks konference Inovācijas publiskajā sektorā: no idejas līdz darbībai

Ar mērķi veicināt inovāciju ieviešanu valsts pārvaldes sektorā Latvijā, 2014.gada 29. septembrī, Rēzeknē notiks konference Inovācijas publiskajā sektorā: no idejas līdz darbībai.

16.09.2014.

VARAM ir izstrādājusi jaunu Slīteres nacionālā parka likumprojektu

Otrdien, 2014.gada 16.septembrī, ar mērķi nodrošināt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ilgtspējīgu attīstību, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto jauno Slīteres nacionālā parka likumprojektu.
16.09.2014.

VARAM ministrs R.Naudiņš aicina atbalstīt Eiropas Mobilitātes nedēļu

Otrdien, 16.septembrī, startē Eiropas Mobilitātes nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros, laikā no 16. līdz 22. septembrim, visā Eiropā notiek dažādi pasākumi ar mērķi aktualizēt privātajām automašīnām alternatīvus pārvietošanās veidus - sabiedriskā transporta un velosipēdu lietošanu, kā arī pārvietošanos kājām.
11.09.2014.

Rīgā, Bukaltu ielā notikusi gāzes vada avārija

Trešdienas vakarā Rīgā, Bukaltu ielā notikusi gāzes vada avārija. Metāna noplūdes rezultātā smaka vēl ilgi bija jūtama gaisā Bukaltu, Duntes ielu un Ganību dambja rajonā. Iedzīvotāji ar sūdzībām vērsās Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē, apgalvojot, ka smakas izraisīšanā iespējams vainojami ostas uzņēmumi.

11.09.2014.

VARAM izstādes „Vide un enerģija 2014” laikā informēs par oglekļa mazietilpīgas attīstības iespējām un piemēriem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) piedalīsies šogad jau desmito gadu notiekošajā starptautiskajā enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstādē „Vide un enerģija 2014”. Izstādes laikā VARAM savā stendā ikvienam interesentam sniegs iespējas papildināt zināšanas par klimata pārmaiņām un iespējamiem risinājumiem, kas ne vien palīdz samazināt klimata pārmaiņas, bet arī uzlabo dzīves kvalitāti un optimizē izdevumus, tostarp konkrētiem pasākumiem, tehnoloģijām un īstenoto projektu piemēriem.
10.09.2014.

VARAM speciālisti iepazīstinās Ukrainas kolēģus ar Latvijas pieredzi e- pārvaldē

Ceturtdien, 2014.gada 11. septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) e- pārvaldes speciālisti tiksies ar Ukrainas Valsts elektroniskās pārvaldes aģentūras vadītāju un citiem e-pārvaldes institūciju un informācijas tehnoloģiju administrācijas iestāžu pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar Latvijas pieredzi e-pārvaldes un citu digitālo risinājumu ieviešanā.
10.09.2014.

Aicinām piedalīties konkursā par labāko ilgtspējīgo projektu vides un enerģētikas jomā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina pieteikt labākos ilgtspējīgos vides un enerģētikas projektus starptautiskajai balvai „Energy Globe Award 2015”, lai popularizētu Latvijas sasniegumus un veicinātu valsts atpazīstamību.
10.09.2014.

Pašvaldībām izstrādāti investīciju piesaistes mārketinga materiāli angļu valodā

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu izstrādāti investīciju piesaistes mārketinga materiāli angļu valodā 30 nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem, kas paredzēti pašvaldību dalībai starptautiska mēroga pasākumos.
09.09.2014.

Āraišu ezeru nodod Amatas novada pašvaldības valdījumā

Ar mērķi nodrošināt Āraišu ezera apsaimniekošanu un ilgtspējīgu pārvaldību, valdība otrdien, 2014.gada 9.septembrī, atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierosinājumu nodot Āraišu ezera Amatas novada pašvaldības valdījumā.
09.09.2014.

Energoefektivitātes pasākumu īstenošanai pašvaldībām no VARAM tiks novirzīti 31,4 miljoni EUR

Turpinot jau aizsākto darbu, sniedzot finansiālu atbalstu pašvaldībām energoefektivitātes pasākumu īstenošanai Latvijā, arī nākošajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā no 2014.-2020.gadam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (turpmāk – VARAM) šiem mērķiem izdevies piesaistīt finansējumu 31,4 milj.eiro apmērā.
08.09.2014.

Aizvadītas sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu praktiskās apmācības

Jūlijā un augustā Dabas aizsardzības pārvalde organizēja sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu praktiskās apmācības dabā. Kopumā vairāk kā 50 zālāju, mežu un jūras piekrastes ekspertiem tika dota iespēja pilnveidot savas profesionālās zināšanas un prasmes. Mācības norisinājās sadarbībā ar Vides gidu asociāciju.

08.09.2014.

Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam iesniegta EK

Pirmdien, 8. septembrī, Eiropas Komisijā (EK) apstiprināšanai ir iesniegts Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam projekts. Pirms tam programmas projekts tika izskatīts un atbalstīts abu valstu valdībās, nodrošinot nacionālo atbalstu tā tālākai virzīšanai EK.

08.09.2014.

Aicinājums pieteikties vides nevalstisko organizāciju pārstāvjiem dalībai Eiropas Savienības fondu projektu iesniegumu vērtēšanas komisijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina atsaukties biedrības vai nodibinājuma, kuras darbības mērķis saistīts ar vides aizsardzības jautājumiem, tai skaitā vides piesārņojuma jomā, pārstāvi vai pārstāvjus, kuri vēlētos darboties kā vērtēšanas komisijas locekļi 2007.-2013.gada Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda 3.3.1.6.aktivitātes „Liepājas Karostas ilgtspējīgas attīstības priekšnoteikumu nodrošināšana” projektu iesniegumu vērtēšanas komisijā.

08.09.2014.

Pasākumi par godu Baltu vienības dienai Rucavā

Par godu Latvijas un Lietuvas kopīgajiem svētkiem – Baltu vienības dienai – šā gada 13. septembrī Rucavā visas dienas garumā tiks organizēti pasākumi visai ģimenei un dažādu paaudžu apmeklētājiem.

07.09.2014.

Vides aizsardzības klubs aicina vienoties Lūgšanā pie jūras 7.septembrī pulksten 15.00!

„Lūgšana pie jūras” ir Vides aizsardzības kluba (VAK) gadskārtējā akcija, kas tradicionāli tiek organizēta septembra pirmajā svētdienā kopš 1988.gada. VAK aicina it visus iziet pie Jūras pulksten 15.00 7. Septembrī. Par notikuma centrālo vietu izraudzīta  Engure. Pulcēšanās pie Engures luterāņu baznīcas plkst. 14.30.

05.09.2014.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā norisinājusies smilšakmens atseguma sakopšanas talka

Š.g. 29. augustā biedrība „Ziemeļvidzemes ģeoparks”, Mazsalacas pašvaldība un Dabas aizsardzības pārvalde kopīgi rīkoja talku, lai sakoptu puslokveida formas smilšakmens atsegumu Dauģēnu klintīs jeb tā dēvēto „Dauģēnu cirku”.

05.09.2014.

R.Naudiņš atklāj kūdras ražošanas - eksporta uzņēmumu Balvu novadā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš šodien, 5.septembrī, apmeklēja Balvu novada Briežuciema pagastu, kur piedalījās kūdras pārstrādes uzņēmuma Compaqpeat jaunās ražotnes svinīgajā atklāšanā.
04.09.2014.

Rīgas kanālā un Daugavā pie akmens tilta novērotas zilaļges

Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde informē par zilaļģēm Rīgas kanālā un Daugavas upē pie Akmens tilta. Pārvalde vērš Rīgas iedzīvotāju uzmanību uz zilaļģu potenciāli toksisko dabu, tādēļ iesaka izvairīties no saskarsmes ar ūdeni.

04.09.2014.

Aicinām virtuālā ceļojumā pa Latvijas-Baltkrievijas pierobežas dabas un kultūras objektiem

Daudzveidīgu dabas un kultūras objektu apskati aizsargājamo ainavu apvidū “Augšdaugava” un nacionālajā parkā “Braslavas ezeri” tagad iespējams veikt ne tikai dodoties ekskursijā, bet arī neizejot no mājām vai biroja. Projekta „Pārrobežu daba”* ietvaros tapusi virtuālā tūre, kas kopumā sniedz ieskatu 50 dabas un kultūrvēstures objektos, tūrisma mītnēs un dabas takās Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

04.09.2014.

VARAM notiks seminārs par mazo un vidējo pilsētu izaugsmi ES pilsētu politikas ietvaros

Piektdien, 5.septembrī, plkst. 9:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk – VARAM) notiks seminārs „Eiropas Savienības pilsētu politikas svarīgākie aspekti: izaicinājumi un ieguvumi Latvijā”, lai diskutētu par Latvijas nostāju un interesēm attiecībā uz Eiropas Savienības (turpmāk – ES) pilsētu politikas izstrādi.
04.09.2014.

Uzņēmējdarbības attīstībai pašvaldībās no VARAM būs pieejami ~295,5 miljoni EUR

Valdība, apstiprinot Eiropas Savienības (ES) fondu darbības programmu „Izaugsme un nodarbinātība”, ir definējusi Kohēzijas politikas fondu prioritāros virzienus, mērķus un sasniedzamos rezultātus 2014.–2020. gada plānošanas periodā. Lielākā daļa – 295,5 miljoni EUR jeb 43% – no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošā ES fondu finansējuma tiks novirzīta investīcijām uzņēmējdarbības attīstībai pašvaldībās.
03.09.2014.

VVD par vides un ūdens kvalitāti Mazā Baltezera krastā

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (Lielrīgas RVP) Mazajā Baltezerā nav konstatējusi ūdens piesārņojumu un ķīmisko vielu klātbūtni, kas varētu apdraudētu ūdens kvalitāti, atpūtniekus un vides drošību. Lielrīgas RVP kopš 2011. gada vairākkārt saņēmusi iesniegumus par ļaunprātīgiem mēģinājumiem apdraudēt ezera krastā dzīvojošā vīrieša īpašuma vides drošību un Mazā Baltezera ūdens kvalitāti. Lielrīgas RVP apliecina, ka visos gadījumos veikusi pārbaudes, pārrunas ar vīrieša kaimiņiem un Mazā Baltezera ūdens kvalitātes kontroli – iesniegumos minētā informācija nav apstiprinājusies un draudi videi nav novēroti.

03.09.2014.

Izpostīta vēsturiska skatu vieta Siguldā

Šī gada 1. septembrī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki, apsekojot vēsturisko skatu vietu – Ķeizarskatu, kas atrodas Siguldā (Kaķīškalnā), konstatējuši, ka tā ir izpostīta. Skatu vietā iepriekš esošais infrastruktūras objekts – sēnītes formā būvētās nojumes konstrukcijas daļēji sadedzinātas un iegrūstas gravā.

02.09.2014.

Valdība atbalsta finansējuma piešķiršanu gāzes eksplozijas un spēcīgu lietusgāžu postījumu seku likvidēšanai pašvaldībās

Šodien, 2.septembrī, Ministru kabinets apstiprināja finansējuma piešķiršanu 18 962 eiro apmērā, lai likvidētu dzīvojamā ēkā notikušās gāzes eksplozijas sekas Liepājā un 39 773 eiro ilgstošu lietusgāžu laikā radīto postījumu novēršanai Alūksnes un Rēzeknes novados.
02.09.2014.

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu 9 Latvijas pilsētām būs iespēja piedalīties starptautiskās izstādēs ar mērķi piesaistīt potenciālos investorus

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu, sākot no 2014.gada septembra līdz 2015.gada beigām, 9 Latvijas nacionālas nozīmes attīstības centriem – republikas pilsētām – Rīgai, Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Liepājai, Rēzeknei, Valmierai, Ventspilij un Jūrmalai tiks nodrošināta iespēja piedalīties starptautiskās izstādēs, lai popularizētu vietējos resursus un uzrunātu potenciālos investorus.

29.08.2014.

Par ūdens transporta līdzekļu izmantošanu Latvijas ūdenstilpēs un ūdenstecēs aizsargājamās dabas teritorijās

Ūdens resursi ir viena no Latvijas lielākajām dabas bagātībām, kas tiek plaši izmantota aktīvai atpūtai, tūrismam un citām aktivitātēm. Latvijā ir ap 12,5 tūkstoši upju, strautu, urgu un lielu grāvju. Skaitot ezerus ar vismaz 1 hektāru lielu platību, tādu ir ap 2256. Lielākajā daļā no šiem mūsu valsts ūdens objektiem ar dažādiem ūdens transporta līdzekļiem var pārvietoties bez ierobežojumiem. Tas uzskatāmi redzams pievienotajā Latvijas pārskata kartē. Tajā ar zilo krāsu iezīmētas ūdenstilpnes, kur iespējama brīva pārvietošanās.
 

29.08.2014.

Makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumu statistika 2014. gada pirmajā pusē

2014. gada pirmajos sešos mēnešos Valsts vides dienests (VVD) fiksējis 667 pārkāpumus par makšķerēšanas un zvejas noteikumu normatīvo aktu neievērošanu. Šo pārkāpumu summa ir 44552,3 eiro. No ūdenstilpnēm izvilkti 3757 makšķerēšanas un zvejas rīki, lielākā daļa rīku uzieta tieši iekšējos ūdeņos. Janvāra mēnesī veikta viena zivju konfiskācija par kopējo summu 750 eiro. Kopējie zivju resursiem nodarītie zaudējumi iekšējos un jūras ūdeņos aprēķināti 11 488 eiro apmērā. Rudenī, lašu nārsta laikā, VVD plāno pastiprināti kontrolēt ūdenstilpnes.

 

29.08.2014.

SEMINĀRS par nacionālo enerģētikas politiku un Pilsētu mēru pakta kustību

Latvijas Vides investīciju fonds 2014. gada 11. septembrī sadarbībā ar Pilsētu Mēru pakta biroju rīko semināru „Nacionālā enerģētikas politika un Pilsētu mēru pakta kustības attīstības Latvijā”.  Pasākuma mērķis ir valsts mērogā diskutēt par Pilsētu mēru pakta kustības ietvaros izstrādāto un 19 pašvaldībās apstiprināto Ilgtspējīgas Enerģētikas rīcības plānu (IERP) atbilstību valsts redzējumam par pašvaldību enerģētikas rīcības plāniem, zema enerģijas patēriņa un pasīvo ēku būvniecību un rekonstrukciju lomu tajos, šādu ēku attīstību Latvijā, kā arī nepieciešamību un iespējām sniegt pašvaldībām tehnisko atbalstu plānu izstrādes un ieviešanas procesā.

29.08.2014.

Konkursā “Eiropas Gada pašvaldība 2014” uzvarētāji ir zināmi!

Konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2014” ietvaros līdz 26. augustam notika vērtēšanas komisijas vizītes pašvaldībās. Ir noskaidroti konkursa uzvarētāji 3 pašvaldību kategorijās. No lielajām pilsētām uzvarējusi ir Jelgavas pilsēta. Novadu konkurencē ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 ir uzvarējis Rundāles novads, savukārt Tukuma novads ir uzvarētājs starp novadiem ar iedzīvotāju skaitu virs 7000. Lai saglabātu intrigu konkursa dalībniekos, tad uzvarētājus konkursa nominācijās: –„Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” ar apakšnomināciju „Pašvaldība veselam iedzīvotājam” un laureātus nominācijā „Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai” ar apakšnomināciju „Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”, paziņos konkursa noslēguma ceremonijā, kas notiks 26. septembrī vienā no trim iepriekšminētajām pašvaldībām.

28.08.2014.

Notiek darbs pie dabisko zālāju atjaunošanas

Dabas aizsardzības pārvalde ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu 2014. gada pavasarī uzsāka īstenot projektu par dabisko zālāju apsaimniekošanas plānu ieviešanu trīs īpaši aizsargājamās dabas teritorijās - Slīteres nacionālajā parkā, Teiču dabas rezervātā un Krustkalnu dabas rezervātā.

28.08.2014.

Ministrs R.Naudiņš dosies velobraucienā gar Kurzemes piekrasti kopā ar Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāju M.Krāmeru

Šodien, 28.augustā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš kopā ar jaunievēlēto Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāju Mihaelu Krāmeru veiks velomaršruta „Eirovelo 13” jeb Eiropas „Dzelzs priekšskars” posmu gar Kurzemes piekrasti, kā arī pārrunās veloceliņa attīstības perspektīvas Latvijā.
27.08.2014.

R.Naudiņš atklāj Starptautisko kūdras tehnoloģiju simpoziju

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš šodien, 27.augustā, atklāja Starptautisko kūdras tehnoloģiju simpoziju, kas ir viens no lielākajiem pasākumiem kūdras tehnoloģiju nozarē Eiropā. Tajā piedalījās vairāk kā 100 organizāciju pārstāvji no visas pasaules.

27.08.2014.

Tiek izsludināts konkurss līdzfinansējuma saņemšanai LIFE projektiem

Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija (turpmāk – Fonda administrācija) informē, ka ar Fonda administrācijas 2014.gada 25.augusta rīkojumu Nr.1-02/15 ir apstiprināta „Eiropas Kopienas vides un klimata pasākumu programmas LIFE projektu nacionālā līdzfinansējuma iesniegumu iesniegšanas un izskatīšanas kārtība programmas periodam 2014-2017”  kārtība.

27.08.2014.

R.Naudiņš atklās Starptautisko kūdras tehnoloģiju simpoziju

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš trešdien, 27.augustā, atklās Starptautisko kūdras tehnoloģiju simpoziju Rīgā, kas ir pirmais tik plaša mēroga pasākums saistībā ar kūdras ražošanu un pārstrādi.
26.08.2014.

Projekta „Cilvēki un daba” noslēguma pasākumi dabas izglītības centros pulcē nozares speciālistus

Tuvojoties Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Cilvēki un daba” noslēgumam, četros dabas izglītības centros notika reģionālie projekta noslēguma pasākumi.

22.08.2014.

VARAM aicina uz semināru par zemu enerģijas patēriņu ēku rekonstrukcijā un būvniecībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) sadarbībā ar Garkalnes novada domi organizē informatīvu semināru „Ekonomiski izdevīgu zema enerģijas patēriņa ēku rekonstrukcija un būvniecība”, kas notiks 2014.gada 5.septembrī pl.10:00 Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošajā vidusskolā.

22.08.2014.

R.Naudiņš lūdz Rēzeknes domei nepiešķirt finansējumu pretrunīgas vēstures grāmatas izdošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš ir informēts par Rēzeknes pilsētas domes lēmumu piešķirt daļēju finansējumu Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūrai „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” 3800, 00 eiro apmērā Latgales Kultūras centram Jurija Sediševa grāmatas „Viņu paveiktais nav aizmirstams” izdošanai. Grāmata satur atšķirīgu no Latvijas Republikas oficiālās nostājas Otrā pasaules kara vēstures notikumu interpretāciju.
18.08.2014.

Uzsākts projekts, kas sekmēs aizsargājamo dabas teritoriju dabas aizsardzības plānu integrāciju pašvaldību teritoriju plānojumā

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk - DAP) uzsākusi Norvēģijas finanšu instrumenta programmas* projekta „Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju integrācija teritorijas plānojumā” realizāciju, kura ietvaros notikušas pirmās ekspertu un vietējo pašvaldību pārstāvju tikšanās Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē.

15.08.2014.

Veiksmīgi noslēdzies pārrobežu maratons cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām

Noslēdzies vairāk nekā nedēļu ilgais maratons Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kurā piedalījās cilvēki ratiņkrēslos. Jau tika ziņots, ka maratons aizsākās Lietuvā, Gražutes reģionālā parka teritorijā esošajā mazpilsētā Salakas. Maratonu Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” ietvaros organizēja Lietuvas invalīdu asociācija.

15.08.2014.

Aicinām izteikt viedokli Eiropas Komisijas organizētajā sabiedriskajā apspriešanā par labākajiem risinājumiem saistībā ar ūdens atkārtotu izmantošanu

Saimnieciskai darbībai jau reizi lietotu ūdeņu atkārtota izmantošana Eiropā nav īpaši populāra. Attīrītie notekūdeņi lielākoties tiek novadīti upēs, ezeros vai jūrā. Tomēr tos ir iespējams atkārtoti izmantot dažādiem nolūkiem, piemēram, lauku apūdeņošanai, tehniskām vajadzībām ražošanas procesos, pazemes ūdeņu krājumu papildināšanai, tādējādi taupot ūdens resursus reģionos, kur tie nav pietiekami.
15.08.2014.

Aicinām pieteikties partnerības veicināšanas pasākumam

2014. gada 10. septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizē partnerības veicināšanas pasākumu, kura mērķis ir nodrošināt donorvalstu (Norvēģija, Īslande, Lihtenšteina) potenciālo projektu partneru ierašanos Latvijā, lai potenciālais projekta iesniedzējs un projekta partneris varētu saskaņot ar projekta iesniegšanu saistītos jautājumus un nepieciešamo dokumentāciju.

15.08.2014.

Apstiprināti noteikumi par elektronisku parakstu vākšanu tautas nobalsošanai un likumu ierosināšanai

12.augustā ar mērķi modernizēt un uzlabot parakstu vākšanas procesu tautas nobalsošanai un likumu ierosināšanai Ministru kabinets apstiprināja noteikumu projektu „Parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmu drošības un tehniskās prasības”.
15.08.2014.

400 miljonu gadu senās bruņuzivs stāsts izskanējis

Kā nu kurš – cits ejot pa pielijušo ceļu, cits ar laivu pārcēlāju, cits ar divriteni – 9. augusta pievakarē devās uz Balonu pļavu Gaujas nacionālajā parkā, lai izzinātu 400 miljonu gadu senās bruņuzivs stāstu, līdzdarbojoties 25 izziņas darbnīcās, izstaigājot dzejnieka Pētera Brūvera taku, klausoties Dabas simfonijas pirmatskaņojumu Dabas koncertzāles mūziķu un Devona orķestra izpildījumā un vērojot gaismas un video izrādi.

14.08.2014.

Uzņems filmu „MISIJA – Gudrais Pilsētnieks”

Vakar Spīķeros, Cafe Dalī, tika pieteikta filma MISIJA – Gudrais pilsētnieks. Tās galvenie varoņi Gudrie pilsētnieki – TV personība Ketija Šēnberga un populārais riteņbraucējs Toms Alsbergs rādīs, kā gudri dažādot pārvietošanās veidus, lai pēc iespējas ātrāk un izdevīgāk nokļūtu izvēlētajā galamērķī.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 

RAIM

 
 
Vai Jūs atbalstat depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā?
Nav viedokļa
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
19.09.2014
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta