Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
23.09.2016.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina arī rudenī ievērot ugunsdrošību mežos

Otrdien, 20. septembrī, Ķemeru Nacionālā parka piekrastes mežos pie Ragaciema, tā sauktajā Gausajā jūdzē, neatļautā vietā kurināta ugunskura dēļ izcēlās ugunsgrēks. Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) darbiniekiem atsevišķās vietās gruzdošu zemsedzi nācās slāpēt vēl piektdien, 23. septembrī. 

23.09.2016.

Stājas spēkā jaunie Ķemeru Nacionālā parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi

23. septembrī stājas spēkā jaunie Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi. Tajos saglabātas daudzas līdzšinējās normas, taču ir arī  izmaiņas, piemēram,  mežu apsaimniekošanas un medību rīkošanas noteikumos. Kopumā jaunie noteikumi nodrošinās labāku dabas vērtību aizsardzību un nacionālā parka izveidošanas mērķu sasniegšanu.

23.09.2016.

Kas ir līderi e-pakalpojumu jomā?

Šonedēļ visā Latvijā notiek kampaņa “Dienas bez rindām,” kuras laikā iedzīvotājus mudina izvēlēties valsts un pašvaldību pakapojumus saņemt elektroniski. Šajā laikā aktualizējas jautājums - kuras iestādes Latvijā ir līderes e-pakalpojumu jomā? Atbildi uz šo un līdzīgiem jautājumiem var meklēt, skatot jauno vizualizāciju par valsts iestāžu datiem un to digitālo apjomu.

23.09.2016.

Ministrs K.Gerhards Biznesa iespēju forumā Rēzeknē diskutēs par uzņēmējdarbības vides attīstību Latgales reģionā

Piektdien, 2016.gada 23. septembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies “Uzņēmēju dienās Latgalē 2016”, kur Biznesa iespēju forumā diskutēs par uzņēmējdarbības vides attīstību Latgales reģionā. 

23.09.2016.

VARAM organizēja semināru par publiskajiem iepirkumiem ES finansētajos projektos 2014.-2020.gada plānošanas periodā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā Eiropas teritoriālās sadarbības projektu Finanšu kontroles institūcija 2016.gada 22.septembrī organizēja informatīvu semināru par publiskajiem iepirkumiem Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa "Eiropas teritoriālā sadarbība" programmu finansējuma saņēmējiem no Latvijas, četru Eiropas teritoriālās sadarbības programmu ietvaros. 

22.09.2016.

Ministrs K.Gerhards aicina iedzīvotājus un uzņēmējus aktīvāk izmantot eParaksta sniegtās iespējas!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards kampaņas “Dienas bez rindām” ietvaros aicina iedzīvotājus un uzņēmējus vēl aktīvāk izmantot drošu elektronisko parakstu (eParaksts). Tādējādi ikvienam ir iespēja ietaupīt laiku, kas nepieciešams, dodoties uz iestādēm un samazināt pakalpojumu saņemšanas izmaksas. Vienlaikus eParaksts sniedz iespējas noslēgt darījumus elektroniski ar partneriem Igaunijā, kā arī izmantot eParakstu citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs.

22.09.2016.

Noslēdzoties Eiropas Mobilitātes nedēļai, VARAM parlamentārais sekretārs J.Eglīts apbalvo velosipēdistiem draudzīgas pašvaldības, uzņēmumus un NVO

Ceturtdien, 2016.gada 22.septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, noslēdzoties Eiropas Mobilitātes nedēļai (EMN) Latvijā, apbalvoja konkursa “Draudzīgs velosipēdistam” laureātus – pašvaldības, uzņēmums un NVO, kas šogad sniegušas ieguldījumu velo kultūras veicināšanā Latvijā. Kopumā konkursa noslēguma pasākumā tika sumināti 12 uzņēmumi un pašvaldības par jaunu velo novietņu un velo infrastruktūras izveidi. Savukārt 28 organizācijas tika suminātas par atraktīviem velo pasākumiem un vietējā tūrisma attīstīšanu*.

21.09.2016.

Iecelta VAS “Elektroniskie sakari” jaunā valde

Trešdien, 2016. gada 21.septembrī Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) ārkārtas akcionāru sapulcē, atbilstoši nominācijas komisijas ieteikumiem, iecēla jauno valsts akciju sabiedrības “Elektroniskie sakari” valdes sastāvu. 
20.09.2016.

Sācies akcijas “Gulbju lidojums” galvenais posms - 7000 km garais lidojums

2016. gada 19. septembrī Lielbritānijas vides aizsardzības organizācijas “Wildfowl and Wetland Trust” pārstāve Saša Denča pacēlās debesīs ar motorizētu paraplānu, lai kopā ar mazajiem gulbjiem no to ligzdošanas vietām Krievijas polārajos apgabalos veiktu vairāk nekā 7000 km garu lidojumu pāri 11 valstīm, to vidū – arī Latvijai. Savdabīgais lidojums tiek īstenots starptautiskās akcijas “Gulbju lidojums” ietvaros un Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina arī ikvienu Latvijas iedzīvotāju aktīvi iesaistīties tās aktivitātēs.
19.09.2016.

Iznācis portāla Latvija.lv e-ziņu augusta numurs

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) informē, ka iznācis vienotā valsts un pašvaldību pakalpojumu portāla www.latvija.lv e-ziņu 8. numurs. 

19.09.2016.

Atklāj kampaņu “Dienas bez rindām” – nāc un uzzini visu par un ap e-pakalpojumiem!

Pirmdien, 2016.gada 19.septembrī Rīgā pie tirdzniecības centra Origo tika atklāta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētā kampaņa “Dienas bez rindām”. Tās laikā līdz 23.septembrim ikviens interesents varēs saņemt konsultācijas par e-pakalpojumu lietošanu. Kampaņas laikā konsultācijas sniegs vairāk kā  80 valsts un pašvaldību iestādes, kopumā 400 vietās.

19.09.2016.

VARAM aicina piedalīties Eiropas Sadarbības dienas pasākumos Iecavā, Jelgavā, Kuldīgā un Rīgā

21.septembrī Eiropas Sadarbības dienas 2016 ietvaros Iecavas Mūzikas un mākslas skolā notiks radošā darbnīca bērniem „Mūzika. Pilsēta. Kaimiņi.” un atvērto durvju dienas pasākumi Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projektos Kuldīgā, Jelgavā un Rīgā.

 

19.09.2016.

Eiropas sadarbības dienas pasākums “Dabas ieskautie”

Eiropas sadarbības dienas svinību ietvaros Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programma un Dabas aizsardzības pārvalde 24. septembrī aicina pavadīt laiku ģimeņu dienas pasākumā “Dabas ieskautie”. Tas notiks Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takās dabas izglītības centrā “Pauguri”. 

16.09.2016.

Akcija Ar velo uz darbu priecē teju 1000 riteņbraucēju

Akcija Ar velo uz darbu 16. septembra rītā pie Brīvības pieminekļa pulcēja teju 1000 smaidīgus riteņbraucējus. Pasākums atklāja Eiropas Mobilitātes nedēļu, kurā 46 Eiropas un pasaules valstu iedzīvotāji tiek mudināti izvēlēties veselībai un videi draudzīgākus pārvietošanās veidus.
16.09.2016.

VARAM parlamentārais sekretārs J.Eglīts: pašvaldībām jāsaprot, ka sabiedrība nevēlas uzturēt birokrātus

Piektdien, 2016. gada 16. septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts atklāja konferenci „Vietējo un reģionālo pašvaldību loma sociālajā dialogā: sasniegumi un perspektīva Latvijā un Eiropā”. Tā tika rīkota sadarbībā ar Ārlietu ministriju par godu Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 25 gadu darbības gadadienai.

16.09.2016.

No 19. – 23. septembrim visā Latvijā notiks kampaņa “Dienas bez rindām”

2016. gada 19. – 23. septembrī visā Latvijā notiks kampaņa „Dienas bez rindām”, kurā vairāk kā 80 valsts un pašvaldību iestādes konsultēs iedzīvotājus un uzņēmējus par e-pakalpojumu lietošanu. 

16.09.2016.

Ar pasākumiem Tartu, Līgatnē un Sanktpēterburgā atzīmēs Eiropas Sadarbības dienu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina visus interesentus svinēt Eiropas Sadarbības dienu, kas šogad notiek 21.septembrī.  Ar mērķi atzīmēt pārrobežu sadarbības un labu kaimiņattiecību nozīmi reģionālajā attīstībā, septembrī un oktobrī Latvijā – Līgatnē, Igaunijā – Tartu un Krievijā - Sanktpēterburgā norisināsies dažādi pasākumi ģimenēm. Šie pasākumi tiek organizēti Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas (Programma) ietvaros.

15.09.2016.

VARAM informē finansējuma saņēmējus par prasībām projektu īstenošanai Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā Eiropas teritoriālās sadarbības projektu Finanšu kontroles institūcija 2016.gada 14.septembrī organizēja informatīvu semināru par Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projektu īstenošanas prasībām Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2014. - 2020.gada plānošanas periodā 2.projektu konkursa ietvaros apstiprināto projektu partneriem no Latvijas. Seminārā piedalījās 17 dalībnieki no dažādām valsts un pašvaldību iestādēm, nevalstiskajām organizācijām, kuri īstenos Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projektus jaunajā Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2014.—2020.gada plānošanas periodā.

15.09.2016.

Visā Latvijā norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa - pievienojies!

No 2016.gada 16.septembra līdz 22.septembrim Latvijas pilsētās līdzīgi kā vairāk kā 2000 citās Eiropas pilsētās norisināsies Eiropas Mobilitātes nedēļa (EMN). Tās laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs un komersants ir aicināts pārdomāt savus ikdienas pārvietošanās ieradumus un izvēlēties ilgtspējīgākus transporta veidus līdzšinējo pārvietošanās līdzekļu vietā, tādejādi uzlabojot savu veselību un apkārtējo vidi. 

14.09.2016.

Tapusi īsfilma par ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanu

Tapusi 5 minūšu gara īsfilma par ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanu. Tajā skaidrota ekosistēmu pakalpojumu pieeja un tās loma ilgtspējīgu lēmumu pieņemšanā teritoriju plānošanas procesā. Filma pieejama latviešu valodā, ar angļu valodas subtitriem un papildināta ar saistošām video grafikām. 

14.09.2016.

VARAM iepazīstina Indijas IT ministru ar Latvijas paveikto e-pārvaldes jomā

Trešdien, 2016.gada 14.septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks e-pārvaldes jautājumos Edmunds Beļskis tikās ar Indijas elektronikas, informāciju tehnoloģiju (IT) un tieslietu ministru Ravi Šankaru Prasadu un iepazīstināja ar Latvijas paveikto e-pārvaldes jomā.

14.09.2016.

K.Gerhards: Latvija var Kazahstānai palīdzēt ar savu pieredzi virzībā uz zaļo ekonomiku

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Kazahstānā uzsver Latvijas kompetenci dalīties pieredzē par virzību uz zaļo ekonomiku. 

14.09.2016.

Aicinām piedalīties EDU-SMEs seminārā par finansiālu atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā

Vēl ir iespēja pieteikties semināram klātienē par to, kā pārrobežu studenti var palīdzēt attīstīt Tavu uzņēmējdarbību, kādas šobrīd ir iespējas iegūt finanšu atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā, kādas iespējas piedāvās jaunā Biznesa inkubatoru programma, kā arī uzzināsiet par mārketinga stratēģijām un to izstrādes posmiem, veiksmīgākajām tirgus apgūšanas metodēm un citām aktualitātēm mārketingā!

14.09.2016.

Pārrunās klimata pārmaiņu riskus ekosistēmu pakalpojumiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un citām nozarēm

Ceturtdien, 2016. gada 15. septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) organizē ekspertu semināru “Pielāgošanās klimata pārmaiņām pasākumu identificēšana un izmaksu - ieguvumu analīze”.

13.09.2016.

Latviju Eiropas Padomes Ainavu balvas konkursa finālā pārstāvēs Daugavpils īstenots projekts

Latviju Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta “Eiropas Ainavu balva” (Ainavu balva) konkursa finālā pārstāvēs Daugavpils pilsētas īstenotais projekts “Daugavpils cietokšņa reģenerācija”. 

13.09.2016.

Eiropas Mobilitātes nedēļu atklās "Ar velo uz darbu" diena

Ar akciju Ar velo uz darbu 2016.gada 16.septembrī Latvijā tiks atklāta Eiropas Mobilitātes nedēļa. Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā no 2016.gada 16.septembra līdz 22.septembrim 46 Eiropas un pasaules valstīs norisināsies vairāk kā 1500 dažādi pasākumi, kuros iedzīvotāji tiks mudināti izvēlēties veselībai un videi draudzīgākus pārvietošanās veidus.
13.09.2016.

Latvijā notiks konference par rīcību klimata aizsardzībai pēc Parīzes nolīguma 2015 pieņemšanas

2016. gada 21. septembrī Frīdriha-Ēberta fonds Latvijā organizē konferenci par rīcību klimata aizsardzībai pēc Parīzes nolīguma 2015 pieņemšanas.
13.09.2016.

K.Gerhards Kazahstānā dalīsies ar Latvijas pieredzi resursu efektivitātes paaugstināšanā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards no 2016. gada 13. līdz 15. septembrim Kazahstānā piedalīsies starptautiskā konferencē “Green Bridge”, kas veltīta ekoloģiski tīrām tehnoloģijām. Tajā K.Gerhards dalīsies ar Latvijas pieredzi ūdens resursu pārvaldībā un atkritumu apsaimniekošanā, kā arī tiksies ar Kazahstānas augsta līmeņa amatpersonām. 

13.09.2016.

VARAM piedalīsies Datu skolas sezonas atklāšanas pasākumā

Otrdien, 2016. gada 13. septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piedalīsies bezpeļņas datu lasītprasmes iniciatīvas „Datu skola” sezonas atklāšanas pasākumā, kas norisināsies koprades telpā „The Mill”. 

13.09.2016.

VARAM parlamentārais sekretārs J.Eglīts: Iedzīvotāju lielāka iesaiste pašvaldības lēmumu pieņemšanā veicinās saprātīgu līdzekļu izlietojumu

Turpinot apzināt efektīvākos administratīvi teritoriālās reformas (turpmāk – ATR) risinājumus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts pagājušās nedēļas nogalē viesojās Igaunijā, kur tikās ar pašvaldību pārstāvjiem.

12.09.2016.

Centrālā Baltijas jūras reģiona programma 2014 - 2020 aicina uz Konsultāciju dienu Rīgā

Tuvojoties trešajam konkursam, visi potenciālie projektu iesniedzēji ir aicināti pieteikties uz individuālajām konsultācijām par projekta idejas atbilstību Centrālā Baltijas jūras reģiona programmai. Konsultāciju diena Rīgā plānota 2016. gada 29. septembrī.
12.09.2016.

Ministrs K.Gerhards aptur Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumu Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu daļu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards parakstījis un nosūtījis pašvaldībai rīkojumu, ar kuru aptur Jūrmalas pilsētas domes 2016.gada 24.marta saistošos noteikumus Nr.8 „Par Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojuma grozījumu grafiskās daļas, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu apstiprināšanu” (SA Nr.8.) daļā, kas skar atsevišķus Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu (turpmāk – Apbūves noteikumi) punktus, kas ir pretrunā augstāka juridiskā spēka normatīvajam aktam.

12.09.2016.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina iesaistīties akcijā “Nāc ar savu sēni!”

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina interesentus iesaistīties akcijā “Nāc ar savu sēni!”. Tā notiks 17. septembrī no plkst. 12:00 līdz 15:00 DAP Dabas izglītības centrā “Meža māja”, Ķemeros. Akcijas dalībnieki aicināti nākt vismaz ar vienu sēni, kas augusi Ķemeru Nacionālajā parkā. Tas būs gan ieguldījums savu personīgo zināšanu pilnveidošanai par sēnēm, gan palīdzība Latvijas Dabas muzeja speciālistiem ikgadējās sēņu izstādes veidošanā.

09.09.2016.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina ogotājus paturēt prātā vairākas patiesības par personisko drošību un dabai saudzīgu uzvedību.

Rudens dabas velšu sarakstam tūlīt pievienosies arī dzērvenes. Vieni tās nopirks, citi dosies pēc tām uz purviem paši. Dabas aizsardzības pārvalde aicina ogotājus paturēt prātā vairākas patiesības par personisko drošību un dabai saudzīgu uzvedību.
09.09.2016.

Valsts pārvaldes Atvērto durvju diena 30. septembrī visā Latvijā

Valsts pārvaldes iestādes aicina iepazīt to ikdienas darbu piektdien, 30. septembrī. Šajā dienā būs iespējams uzzināt, kāds ir ikdienas darbs vairāk nekā 100 iestādēs, to skaitā arī visās ministrijās un Valsts kancelejā.
09.09.2016.

VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts sveic Ainavu balvas nacionālās atlases dalībniekus

Piektdien, 2016. gada 9.septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts atklāja semināru par Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta organizētā konkursa „Eiropas Ainavu balva” (Ainavu balva) Latvijas nacionālo atlasi. 

09.09.2016.

Ministrs K.Gerhards: Sekmīgai Latvijas teritoriju izaugsmei būtiski radoši, motivēti un uz attīstību vērsti pašvaldību speciālisti

Piektdien, 2016.gada 9.septembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, atklājot Norvēģijas Finanšu instrumenta projekta “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” noslēguma konferenci, uzsvēra: “Būtiski, lai pašvaldībās strādātu radoši, motivēti un uz attīstību vērsti speciālisti, kas mācītos un izmantotu jaunas metodes attīstības plānošanā, tā rezultātā straujāk un sekmīgāk veicinot līdzsvarotu Latvijas teritoriju izaugsmi.”
09.09.2016.

K. Gerhards aicinās nozares ministrus īstenot neatliekamos pasākumus IKT efektīvai ieviešanai stratēģiski svarīgās nozarēs

Šogad notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pirmās kārtas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) projektu izvērtēšana, bet no 38 projektu koncepcijām, kas apstiprinātas valdībā, iesniegti tikai 16 gatavi projekti. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards izsaka bažas par to, ka process nav pietiekami operatīvs un plāno tikties ar ekonomikas un veselības ministriem, lai pārrunātu e-komercijas un e-veselības sistēmu ieviešanu.

09.09.2016.

Klāt “Vitamīnu dienas” stādu tirdziņš

Viss veselīgais 10.septembrī atrodams Nacionālā botāniskā dārza zaļajā tirdziņā “Vitamīnu diena”. 

09.09.2016.

VARAM kampaņa “Valsts ir internetā” saņem radošās izcilības festivāla apbalvojumus

Radošās izcilības festivālā ADWARDS Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) e-pārvaldes integrētā informatīvā kampaņa “Valsts ir internetā” saņēmusi divus sudraba ordeņus. Sabiedrisko attiecību kategorijā pie sudraba godalgas tika Komunikācijas aģentūra/Edelman Affiliate par sadarbībā ar VARAM  veikto “E-pārvaldes integrēto informatīvo kampaņu “Valsts ir internetā.”” Savukārt integrēto kampaņu kategorijā sudraba ordeni saņēma aģentūras !MOOZ iesniegtais  VARAM kampaņas darbs “Valsts ir internetā.”

06.09.2016.

VARAM: Izņēmums Ķemeru nacionālajā parkā veidot kapus ir kompromisa risinājums kā samērot dabas aizsardzības un sabiedrībai nozīmīgas intereses

Valdība otrdien, 2016.gada 6.septembrī atbalstīja  Ķemeru nacionālā parka (turpmāk – nacionālais parks) individuālos aizsardzības un izmantošanas noteikumus*. Tādējādi detalizēti tiek noteiktas nacionālā parka teritorijas izmantošanas pieļaujamās darbības, vienlaikus paredzot arī šai teritorijai neraksturīgu izmantošanas izņēmumu – atļauju šajā dabas aizsargājamā teritorijā mainīt zemes lietošanas kategoriju, lai varētu  izveidot kapus.

06.09.2016.

Aicinām uz semināru par pārtikas atkritumu apsaimniekošanu pašvaldībās un skolās

Kāda ir pārtikas atkritumu pārvaldība pilsētās? Ko mēs darām ar saviem pārtikas atkritumiem? Kādi ir iespējamie risinājumi pārtiks atkritumu samazināšanai skolās? Kādi ir secinājumi, aplūkojot pārtikas atkritumu apsaimniekošanu skolās?
06.09.2016.

Kaspars Gerhards apbalvo labākos Latvijas būvinženierus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Būvindustrijas Lielās balvas pasākumā, kas notika 2016.gada 5. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, pasniedza balvas laureātiem kategorijā Gada inženieris 2016.

 

05.09.2016.

Atvērto durvju dienā VARAM un VRAA aicina vidusskolēnus uzzināt vairāk par e-pakalpojumiem

Piektdien, 2016.gada 30. septembrī  Atvērto durvju dienā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru aicina vidusskolēnus uz sarunu par e-pakalpojumu iespējām Latvijā.

05.09.2016.

VARAM aicina uz semināru par Eiropas Ainavu balvas nacionālo atlasi

2016. gada 9. septembrī plkst. 13:00 Vides aizsardzība un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina uz semināru par Eiropas Padomes konkursa „Eiropas Ainavu balva” (turpmāk - Konkurss) Latvijas nacionālo atlasi. 

05.09.2016.

Ar VARAM atbalstu veicinās IKT izmantošanu mazos un vidējos uzņēmumos reģionos

Jau drīzumā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu tiks īstenoti pasākumi, lai pilnveidotu mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) prasmes reģionos. Sagaidāms, ka šie pasākumi mazinās “digitālo plaisu” starp pilsētas un lauku reģionu MVU un veicinās reģionālo uzņēmējdarbību. 

02.09.2016.

Latvijas eksperti turpina sadarbību ar Moldovu reģionālās attīstības jautājumos

No 2016. gada 26. līdz 29.augustam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji darba vizītes ietvaros apmeklēja Moldovu. Tā tika organizēta pēc Okņicas rajona uzaicinājuma piedalīties Moldovas Neatkarības dienas svinībās, kas tika izteikts 2016. gada jūlijā Moldovas kolēģiem piedaloties VARAM sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu organizētajā vasaras skolā-nometnē Latvijā. Moldovas vizītes mērķis bija pārrunāt sadarbības iespējas reģionālās attīstības jautājumos nacionālajā līmenī, kā arī paplašināt sadarbību ar citiem Moldovas reģioniem un pašvaldībām.

02.09.2016.

Klimata pārmaiņu ietekmes samazināšanai Latvijā tiks īstenoti 16 projekti par kopējo finansējumu 39,5 milj.eiro

Ar mērķi veicināt globālo klimata pārmaiņu novēršanu, pielāgošanos klimata pārmaiņu radītajām sekām un sekmētu siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ar Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) finansējumu sniegs atbalstu 16 projektu īstenošanai par kopējo finansējumu 39,5 miljoni eiro, no kura EKII segs vairāk kā 31,8 milj.eiro.  

02.09.2016.

VARAM aicina piedalīties Eiropas Sadarbības dienā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 2016. gada 17.septembrī aicina ikvienu interesentu uz talku Lilli dabas mājā (Igaunijā), uz sacensībās ar skrejriteņiem no Igaunijas-Latvijas robežas līdz Ķoņu dzirnavām un kopīgu maizes cepšanu Ķoņu dzirnavās (Latvijā). Pasākumi notiks Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2016. gada Eiropas Sadarbības dienas ietvaros. 

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
23.09.2016
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta