Par ministriju
Kontakti
Prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Komunikācijas plāns
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
29.05.2015.

Daugavpilī noticis Latvijas un Norvēģijas pašvaldību stratēģisko partnerību veidošanas seminārs un pieredzes apmaiņas pasākums

2015. gada 27. un 28. maijā Daugavpilī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) un Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociāciju (KS) organizēja stratēģisko partnerību veidošanas (kontaktbiržas) semināru un pieredzes apmaiņas pasākumu.

29.05.2015.

Tiek izsludināts projektu konkurss vadlīnijas „Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātē „Vietējās vides iniciatīvas”

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2015.gada 11.maija sēdes Nr.5 lēmumu, izsludina projektu konkursu vadlīnijas „Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātē „Vietējās vides iniciatīvas” finansējuma saņemšanai 2015.gadā.

29.05.2015.

Tiek izsludināta projektu konkursa II kārta vadlīnijas „Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība un saglabāšana” aktivitātē „Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ( ĪADT) dabas aizsardzības plānu ieviešana dabas daudzveidības saglabāšanai”

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2015.gada 11.maija sēdes Nr.5 lēmumu, izsludina projektu konkursa II kārtu vadlīnijas „Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība un saglabāšana” aktivitātē „Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ( ĪADT) dabas aizsardzības plānu ieviešana dabas daudzveidības saglabāšanai” finansējuma saņemšanai 2015.gadā.

28.05.2015.

Rāznas ezerā konstatē nelikumīgas zemūdens medības

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas darbinieki aizvadītajā nedēļas nogalē, 2015. gada 23. maijā, saņēma informāciju par iespējamām zemūdens medībām Rāznas ezerā. Pārbaudes rezultātā tika notverts Rēzeknes iedzīvotājs ar nelikumīgi nomedītām zivīm – sešiem plaužiem (brekšiem) un divām līdakām. Ierosināta administratīvā lietvedība par Makšķerēšanas noteikumu pārkāpumu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

28.05.2015.

Kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija atklāta

Vakar, 27.maijā, Nidā pie Latvijas un Lietuvas robežstaba atklāta Vides izglītības fonda rīkotās kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija. Pārgājiena pirmajā dienā tika veikts atkritumu monitorings gan Nidā, gan Papē. Dienas laikā atrasti gan tik vienkārši un pierasti atkritumi kā cigarešu izsmēķi un plastmasas maisiņi, gan arī tāda “ekstra” kā krāsainais televizors.

28.05.2015.

Konferencē informēs par pasākumiem sabiedrības izglītošanai par klimata pārmaiņu novēršanu

2015.gada 3.jūnijā Eiropas Savienības mājā notiks konference par pasākumiem sabiedrības izglītošanai par klimata pārmaiņu novēršanu.

27.05.2015.

Uzsāk jaunu skatu torņu būvniecību dabas parkā “Daugavas loki”

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansētā projekta „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide NATURA 2000 teritorijās. II kārta” ietvaros Latgalē dabas parka “Daugavas loki” teritorijā uzsākta jauno skatu torņu būvniecība.

27.05.2015.

Tiek izsludināts projektu konkurss vadlīnijas „Multisektoriālie projekti” aktivitātē „Informācijas iegūšana, apstrāde un analīze vides politikas sekmīgai ieviešanai”

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2015.gada 11.maija sēdes Nr.5 lēmumu, izsludina projektu konkursu vadlīnijas „Multisektoriālie projekti” aktivitātē „Informācijas iegūšana, apstrāde un analīze vides politikas sekmīgai ieviešanai” finansējuma saņemšanai 2015.gadā.

27.05.2015.

Atjauno dabas tūrisma infrastruktūru Sietiņiezī, objekts uz laiku slēgts

Šajā gadā daudzviet Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, t.sk. Gaujas nacionālajā parkā, ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra. Darbi sākušies arī teritorijā, kas ieskauj Latvijā lielāko baltā smilšakmens atsegumu – Sietiņiezi, kas atrodas Kocēnu novadā.

26.05.2015.

Valdība nosaka kritērijus valsts budžeta līdzekļu piešķiršanai pašvaldībām vienoto klientu apkalpošanas centru izveidošanai

Otrdien, 2015. gada 26. maijā, valdība akceptēja nosacījumus valsts budžeta līdzekļu piešķiršanai pašvaldībām Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru izveidei reģionu un novadu nozīmes attīstības centros 2015. gadā.

26.05.2015.

Starptautisks seminārs par zaļo lauksaimniecību – veltījums NATURA 2000 dienai

Atzīmējot NATURA 2000 dienu, 27.-29. maijā Kandavas novadā notiks starptautisks seminārs "Eiropas zaļā lauksaimniecība zālāju ekonomiskās dzīvotspējas veicināšanai", kas ir pirmais no starptautisku semināru virknes par dažādiem zālāju apsaimniekošanas aspektiem.

26.05.2015.

Uzsākta dabas tūrisma infrastruktūras attīstība Latvijas reģionos

Dabas aizsardzības pārvalde noslēgusi līgumus ar darbu veicējiem par dabas tūrisma infrastruktūras attīstību Latvijas reģionos projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. II kārta” ietvaros.

26.05.2015.

Konstatēta patvaļīga koku ciršanu aizsargājamā dabas piemineklī Kārsavas novadā

Aizvadītajā nedēļā, 2015. gada 19. maijā, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas valsts vides inspektori konstatējuši patvaļīgu koku ciršanu aizsargājamā dabas piemineklī – dendroloģiskajā stādījumā “Mežvidu parks”, kas atrodas Kārsavas novada Mežvidu pagasta nekustamajā īpašumā „Lūsēni”.

25.05.2015.

Rīgā izvērtēs ES ūdens politiku

Ar mērķi veicināt saskaņotu Eiropas Savienības (ES) iekšzemes un jūras ūdeņu politikas ieviešanu visās dalībvalstīs, no 26.maija līdz 27.maijam Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā Rīgā norisināsies ES Jūras un Ūdens direktoru sanāksme.

25.05.2015.

Tiek izsludināta projektu konkursa II kārta vadlīnijas „Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātē „Vides izglītības nometņu organizēšana skolas vecuma bērniem” finansējuma saņemšanai 2015.gadā

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2015.gada 11.maija sēdes Nr.5 lēmumu, izsludina projektu konkursa II kārtu vadlīnijas  „Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātē „Vides izglītības nometņu organizēšana skolas vecuma bērniem” finansējuma saņemšanai 2015.gadā.

25.05.2015.

Starptautiskā konferencē Rīgā diskutēs par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu

2015.gada 26.un 27.maijā, Rīgā notiks starptautiska konference “ES bioloģiskās daudzveidības stratēģijas 2020 ieviešana”. Tās laikā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un nevalstisko organizāciju pārstāvji diskutēs par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Konference norisināsies Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā. Tai varēs sekot līdz tiešraidē www.varam.gov.lv vai www.eu2015.lv

25.05.2015.

Baltās cielavas stāsti - dabas, zinātnes un mākslas simbioze

Dabas koncertzāle ir pasākums, kas ir attīstījies kopš 2006. gada kā brīvā dabā notiekošu izglītojošu darbnīcu un koncerta apvienojums, lai tuvinātu cilvēkus dabai un sekmētu izpratni par to un tās iemītniekiem un kā par to rūpēties.

21.05.2015.

Ženēvā panākta starptautiska vienošanās par atsevišķu cilvēka veselībai un apkārtējai videi bīstamu ķīmisko vielu aprites ierobežošanu

No 2015.gada 4.maija līdz 16.maijam Ženēvā (Šveicē) Latvija kā prezidējošā valsts Eiropas Savienības (ES) Padomē pārstāvēja ES Bāzeles, Roterdamas un Stokholmas konvenciju pušu konferencēs*, kas bija veltītas drošai ķīmisko vielu un bīstamo atkritumu pārvaldībai. To laikā panākta starptautiska vienošanās par atsevišķu īpaši bīstamu ķīmisko vielu aprites un reģistrācijas ierobežojumiem, lai novērstu draudus cilvēka veselībai un apkārtējai videi.

20.05.2015.

Ministrs K.Gerhards piedalās Ekoloģijas forumā Baltkrievijā par zaļo ekonomiku

Trešdien un ceturtdien, 2015.gada 20. un 21.maijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards darba vizītes laikā Baltkrievijā pārrunās iespējamo sadarbību starp abām valstīm vides aizsardzības jomā, kā arī piedalīsies Ekoloģijas forumā par zaļo ekonomiku.

19.05.2015.

Dabas aizsardzības pārvaldes projekts saņem Latvija-Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas balvu

2015. gada 13. maijā Rēzeknē notikušajā Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros (2007-2013) noslēguma konferencē tika nosaukti veiksmīgākie un sabiedrībai nozīmīgākie projekti, un pasniegtas balvas desmit kategorijās. Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotais projekts „Pārrobežu aizsargājamās teritorijas „Augšdaugava-Braslavas ezeri” izveide un priekšnoteikumu radīšana ilgtspējīgai teritorijas apsaimniekošanai” saņēma balvu nominācijā BEST MANAGEMENT (Labākā vadība).

19.05.2015.

Dabas koncertzāle šogad aicina doties pļavās

Arī šovasar interesenti aicināti uz Dabas koncertzāles pasākumiem, kas notiks 13. jūnijā Rūšu pļavās Smārdes pagastā Engures novadā netālu no Milzukalna un 19. jūnijā Drusku kalnā netālu no Kornetiem Veclaicenes pagastā Alūksnes novadā. 2015. gadā uz Dabas koncertzāli Kurzemē un Vidzemē aicina pļavas dedestiņa.
18.05.2015.

Notiks ikgadējā “Strādā jebkur!” diena

Jau ceturto gadu pēc kārtas Latvijā atzīmēs “Strādā jebkur!” dienu, kuras mērķis ir popularizēt elastīgu darba stilu un demonstrēt tā priekšrocības. Šogad elastīgā darba stila piekritēji 28. maijā no plkst. 13:00 līdz 15:00 pulcēsies skvērā pretī Latvijas Nacionālajai operai.

18.05.2015.

22. maijs – Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena

Ik gadu 22. maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena. Tā saistīta ar 1992. gadā pieņemto Riodežaneiro konvenciju “Par bioloģisko daudzveidību”, ar kuru  dalībvalstis apņēmušās aizsargāt un ilgtspējīgi izmantot bioloģisko daudzveidību un dalīties ar pieredzi un tehnoloģijām tās aizsardzībā un izmantošanā. Latvija Riodežaneiro konvenciju ratificēja 1995. gadā. Bioloģiskās daudzveidības diena šogad veltīta ilgtspējīgai attīstībai.
18.05.2015.

Ministrs K.Gerhards pārstāv Eiropas Savienību Pētersbergas klimata dialogā

2015. gada 17.-19. maijā Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards darba vizītē Berlīnē piedalās sestajā Pētersbergas klimata dialogā, pārstāvot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (turpmāk – ES) Padomē.

18.05.2015.

Baltās cielavas stāsti - pasaulē visvairāk aizsargājamā kukaiņu suga

Neskatoties uz plašo izplatību lapkoku praulgrauzis ir pasaulē visvairāk aizsargājamā kukaiņu suga, jo visā savas izplatības arealā to populaciju pastāvēšana ir stipri apdraudēta.

15.05.2015.

Ministra K. Gerharda runa Latvijas Pašvaldību savienības 26. kongresā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra K. Gerharda runa Latvijas Pašvaldību savienības 26. kongresā, 2015. gada 15. maijā.
15.05.2015.

Atzīmēs Eiropas dabas un nacionālo parku dienu

Lai pievērstu uzmanību aizsargājamo dabas teritoriju pastāvēšanai un nozīmei, ik gadu 24. maijā tiek atzīmēta Eiropas dabas un nacionālo parku diena. Šo tradīciju kopš 1999. gada iedibinājusi EUROPARC federācija, lai sargātu un popularizētu Eiropas dabas daudzveidību, kā arī veicinātu aizsargājamo teritoriju popularitāti un palielinātu sabiedrības atbalstu dabas aizsardzībai. Šajā gadā Eiropas dabas un nacionālo parku dienai ir dota devīze “Nature is Our Business”.

15.05.2015.

Ministrs K.Gerhards pārstāvēs ES Pētersbergas klimata dialogā

2015. gada 17.-19. maijā Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards dosies darba vizītē uz Vāciju, lai piedalītos sestajā Pētersbergas klimata dialogā, pārstāvot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (turpmāk – ES) Padomē.

15.05.2015.

Ministrs K. Gerhards: par spēcīgām pašvaldībām!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards 15.maijā uzstājās ar runu Latvijas Pašvaldību savienības kongresā, aptverot būtiskākos pašvaldību jomas jautājumus, kuri ir viņa vadītās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) kompetencē.

15.05.2015.

Aizvadīta Norvēģijas ekspertu pieredzes apmaiņa Engures novada, Jūrmalas un Rīgas pilsētu domēs par piekrastes attīstību

No 2015. gada 11. līdz 13. maijam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) sadarbībā ar Engures novada, Jūrmalas un Rīgas pilsētas pašvaldībām, un Dabas aizsardzības pārvaldi organizēja pieredzes apmaiņas pasākumu Latvijā ar Norvēģijas reģionālā līmeņa pašvaldību (Østfold, Aust-Agder) plānošanas ekspertiem*.

14.05.2015.

ES dalībvalstis atbalsta tirgus stabilitātes rezerves izveidošanu cīņai ar klimata pārmaiņām

2015. gada 13. maijā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu Patstāvīgo pārstāvju komiteja (COREPER) atbalstīja neoficiālo vienošanos starp Eiropas Savienības Padomi (Padome) un Eiropas Parlamenta pārstāvjiem par lēmumu attiecībā uz tirgus stabilitātes rezerves izveidi un darbību.
14.05.2015.

Izsludināta pieteikšanās dalībai Latvijas vides aizsardzības fonda Konsultatīvajā padomē

Latvijas vides aizsardzības fonda (turpmāk – Fonds) administrācija atbilstoši Fonda konsultatīvās padomes nolikuma (apstiprināts ar Vides ministra 2007.gada 17.aprīļa rīkojumu Nr. 245) 7.punktam izsludina iesniegumu iesniegšanu darbam Fonda Konsultatīvajā padomē laika posmā no 2015.gada 18. jūlija līdz 2017.gada 17.jūlijam.

14.05.2015.

Vairāk nekā 80 valsts un pašvaldību iestādes konsultēs iedzīvotājus un uzņēmējus e-pakalpojumu lietošanā

2015. gadā no 14. līdz 21. maijam notiek pirmā valsts iniciatīva „Dienas bez rindām”, kurā vairāk nekā 80 valsts un pašvaldību iestādes konsultēs iedzīvotājus un uzņēmējus par e-pakalpojumu lietošanu, lai turpmāk saziņa ar valsti notiktu ātrāk un ērtāk.

14.05.2015.

Siguldā aug Baltijā lielākā egle

Atsaucoties dabas entuziastu sniegtajai informācijai, Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas speciālisti šonedēļ apsekoja vēsturisko Krimuldas muižas parku Siguldas pilsētā, lai apzinātu tur augošos iespējamos dižkokus. Teritorijā tika konstatēta egle, kuras apkārtmērs sasniedz 4,61 m un kas stiepjas 45 metru augstumā. Tā ir ne vien Latvijā, bet arī Baltijā lielākā egle.

13.05.2015.

Skolēni piedalīsies energoefektīvu risinājumu izstrādes konkursā „Saules kauss 2015”

Lai veicinātu un attīstītu jauniešu zināšanas par energoefektīviem risinājumiem un to pielietojumu mūsdienu pasaulē, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts ar “EuroNanoForum 2015” organizatoru atbalstu ir izsludinājis konkursu „Saules kauss 2015”. Pasākums notiks sestdien, 2015. gada 16. maijā AS “Sidrabe” uzņēmuma teritorijā, Krustpils ielā 17. Tā ietvaros skolēniem, izmantojot piešķirtos izejmateriālus vai/un sev pieejamos materiālus, jāizveido ar Saules enerģiju darbināmi transportlīdzekļu modelīši, sacensībām ātruma, spēka un ūdens disciplīnās. Šogad ir divas jaunas kategorijas – lidmodeļu un radio-vadāmo mašīnu disciplīnas.

13.05.2015.

Pievadceļa remonta dēļ uz laiku slēgta Lielā Ķemeru tīreļa laipas taka

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Dabas aizsardzības pārvalde šogad turpina dabas infrastruktūras attīstību teju visā Latvijā. Šonedēļ uzsākti Lielā Ķemeru tīreļa laipas pievadceļa remontdarbi, un apmeklētājiem taka uz laiku slēgta.

13.05.2015.

Notiks tradicionālais pārgājiens apkārt Papes ezeram

Sestdien, 16. maijā plkst. 9:00 viesu namā „Pūķarags” tiks dots starts tradicionālajam pārgājienam apkārt Papes ezeram. Ikviens aicināts pārbaudīt savus spēkus un baudīt dabu, kas pamodusies pavasarim!

13.05.2015.

Ministrs K. Gerhards tiekas ar Ventspils pašvaldības amatpersonām

2015. gada 13.maijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards dodas reģionālajā darba vizītē uz Ventspili.

12.05.2015.

K.Gerhards: Būtisks jautājums Prezidentūras dienaskārtībā – līdzsvarotas teritoriālās attīstības veicināšana ES

Otrdien, 2015.gada 12.maijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalījās Eiropas Savienības (turpmāk – ES) Reģionu komitejas Teritoriālās kohēzijas politikas un ES budžeta komisijas izbraukuma sanāksmē, kas norisinājās Rīgā, Latvijas Prezidentūra ES Padomē (turpmāk - Prezidentūra) laikā.

12.05.2015.

Investīciju piesaistei top valsts ilgtermiņa tematiskais plānojums Baltijas jūras piekrastei

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk - VARAM) pārziņā tiek izstrādāts valsts ilgtermiņa tematiskais plānojums Baltijas jūras piekrastei (turpmāk – Piekrastes plānojums), kas kalpos kā pamats investīciju piesaistei piekrastes infrastruktūras attīstīšanai turpmākos 12 gadus. 2015. gada rudenī Piekrastes plānojums tiks nodots sabiedriskā apspriešanā un gada nogalē pabeigts.
12.05.2015.

VARAM parlamentārais sekretārs E.Tavars Briselē uzsver nepieciešamību samazināt mikroplastamasas piesārņojums vidē

2015. gada 11. maijā, Briselē (Beļģijā) Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars piedalījās augsta līmeņa konference ''Plastmasas un mikroplastmasas piesārņojuma novēršana - steidzama nepieciešamība''. Konference notika Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.
12.05.2015.

Piedalies „Dienas bez rindām” un saņem individuālu konsultāciju par e-pakalpojumiem

2015. gada 14. – 21. maijā pirmo reizi notiks pasākums „Dienas bez rindām”, kurā vairāk nekā 80 valsts un pašvaldību iestādes konsultēs iedzīvotājus un uzņēmējus par e-pakalpojumu lietošanu.

12.05.2015.

Valdība piešķir 203,65 tūkstošus eiro nodegušās Līgatnes dabas taku saimniecības ēkas atjaunošanai

2015. gada 12. maijā Ministru kabinets Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (turpmāk – VARAM) piešķir 203,65 tūkstošus, lai segtu 2015.gada 14. martā nodegušās Līgatnes dabas taku saimniecības ēkas atjaunošanas izdevumus.
11.05.2015.

Latvijas prezidentūra panāk vienošanos ar Eiropas Parlamentu par tirgus stabilitātes rezerves izveidošanu

2015.gada 5.maijā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomes vārdā un Eiropas Parlamenta pārstāvji panākuši provizorisku vienošanos par lēmumu attiecībā uz tirgus stabilitātes rezerves (rezerve) izveidi un darbību.

11.05.2015.

Baltās cielavas stāsti - īpaša vieta cilvēkiem un dabai

Gan inovācijas un ilgtspējīga attīstība, gan plaši purvi, viļņainās Ziemeļvidzemes ainavas, Salaca – 4. nozīmīgākā lašupe Baltijas jūras reģionā. Izklausās neiespējami?
11.05.2015.

Muzeju naktī Vidzemē un Latgalē varēs izzināt arī pārvērtības dabā

2015. gada 16. maijā Latvijā tiks atzīmēta ikgadējā Muzeju nakts. Arī Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centri vairākos Latvijas reģionos tradicionāli iesaistīsies šajā starptautiskajā akcijā, aicinot interesentus iepazīt dabas vērtības.
08.05.2015.

Konferencē Rīgā aplūkoti veiksmīgi e-pārvaldes piemēri

2015.gada 6. maijā Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā notika ikgadējā konference "CONT_ACT RIGA", kuras mērķis ir starptautiskā vidē apspriest publiskās pārvaldes modernizācijas aktualitātes un tendences.

08.05.2015.

Prezidentūras pasākumus Latvijā apmeklējuši jau gandrīz 15 tūkstoši viesu

Latvijā līdz šim norisinājušies 129 prezidentūras ES Padomē pasākumi, savukārt Briselē un Luksemburgā – 873 dažāda līmeņa sanāksmes. Uz prezidentūras pasākumiem Latvijā ieradušies 14,7 tūkstoši viesu. Kopumā prezidentūras pasākumus ārvalstu un Latvijas žurnālisti apmeklējuši 982 reizes.

08.05.2015.

Noslēdzas URBACT pilsētu festivāls Rīgā

2015.gada 8.maijā Rīgā noslēgsies augsta līmeņa URBACT programmas konference (Urbact City Festival), kas sākās 6.maijā un norisinājās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

08.05.2015.

Nav pamatojuma palielināt finansējumu sanācijas darbiem Inčukalnā

Valsts vides dienests (VVD) no SIA Skonto Būve saņēmusi neapstiprinātu, mutisku informāciju par Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbu iespējamu norises apdraudējumu, jo līgumā paredzētais finansējums var izrādīties nepietiekams.  Rakstisks viedoklis, pamatojums vai kādi aprēķini līdz šim laikam no uzņēmuma puses nav iesniegti. VVD uzver, ka uzņēmums neformāli izteicis dienestam vien pieņēmumus par iespējamu gudrona apjoma pārpalikumu Dienvidu dīķī pēc projektā paredzētā dīķa smelšanas termiņa beigām – 2015. gada vasarai. Tāpat SIA Skonto Būve vides dienestam neoficiāli norādījis, ka sanācijas darbu turpināšanai un pabeigšanai Dienvidu dīķī pēc termiņa beigām, iespējams, būs nepieciešams rast papildus līdzekļus. VVD aicinājis SIA Skonto Būve rīkoties valstiski un atbildīgi, meklējot risinājumu dīķa pilnīgas sanācijas turpināšanai esošā finansējuma ietvaros, kā arī to paredz starp abām pusēm noslēgtais sanācijas darbu līgums.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 


RAIM 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
29.05.2015
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta