Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Komunikācijas plāns
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 

 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
22.11.2014.

Rīgā notiks seminārs par Eiropas ainavu konvencijas ieviešanas aktualitātēm Latvijā

2014.gada 24.novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizē semināru, kurā klātesošie tiks iepazīstināti ar Eiropas Padomes konkursa „Eiropas Ainavu balva” nacionālās atlases norisi.

21.11.2014.

VARAM aicina uz semināru par aktualitātēm teritorijas plānošanā un zemes pārvaldībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina uz semināru „Aktualitātes teritorijas plānošanā un zemes pārvaldībā”, kas notiks 2014.gada 28.novembrī VARAM, Peldu ielā 25, 409.telpā. Semināra sākums plkst. 9:30. 

20.11.2014.

Publiskai apspriešanai nodod koncepcijas projektu par zemes dzīļu izmantošanu investīciju piesaistei Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) ir izstrādājusi koncepcijas projektu par zemes dzīļu izmantošanas tiesiskā regulējuma pilnveidošanu potenciālo investīciju piesaistei (turpmāk – koncepcija), kas publiskai apspriešanai ir nodots ceturtdien, 2014.gada 23.oktobrī, pēc tā izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē.

20.11.2014.

Līgatnes dabas taku jaunpienācējiem iedoti vārdi

Tradicionāli visiem Līgatnes dabas taku dzīvniekiem vienmēr ir bijis savs vārds. Bet trīs jaunpienācējiem kādu laiku tādi iztrūka. Pēc ilgām un vētrainām diskusijām vārdiņu konkursa žūrijas komisija vienojās, kurā no pāri pār 200 ieteiktajiem vārdiem sauks ausaino pūcīti un kuri būs aļņu dvīņu bērniem. Tie ir Aušuks, Marģers un Mirga.

19.11.2014.

VARAM uzsāk divu projektu īstenošanu par klimata pārmaiņu pielāgošanās stratēģiju un siltumnīcefekta gāzu emisiju monitoringa uzlabošanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir uzsākusi projektu “Priekšlikumu izstrāde Nacionālajai klimata pārmaiņu pielāgošanās stratēģijai, identificējot zinātniskos datus un pasākumus pielāgošanās klimata pārmaiņām nodrošināšanai, kā arī veicot ietekmju un izmaksu novērtējumu”  un “Nacionālās sistēmas pilnveidošana siltumnīcefekta gāzu inventarizācijai un ziņošanai par politikām, pasākumiem un prognozēm” īstenošanu.

14.11.2014.

Vērtē Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas īstenošanu

Šā gada 11.-12. novembrī Utenas reģionā Lietuvā norisinājās astotā Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas (programma) Apvienotās uzraudzības un vadības komitejas (AUVK) sanāksme, kurā tika vērtēta Programmas 2007.-2013. gadam īstenošana un sasniegtie rezultāti.

14.11.2014.

Dundagā notiks seminārs par piekrastes attīstības jautājumiem

2014.gada 21.novembrī Dundagā norisināsies seminārs, kurā Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības (LPPA) un Piekrastes sadarbības un koordinācijas grupas dalībnieki spriedīs par piekrastes attīstības jautājumiem.

12.11.2014.

Babītes ezerā aiztur 2 maluzvejniekus ar 40 tīkliem un aptuveni 200 kilogramiem zivju

Šorīt, 12. novembrī, Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes zvejas kontroles inspektori sadarbībā ar Valsts policiju Babītes ezerā aizturējuši divus maluzvejniekus, kuri ezerā izlikuši 40 tīklus ar kopējo garumu 2 kilometri. Kopumā tīkos atradās 50 līņu un 90 kilogrami karūsu un brekšu.

11.11.2014.

Ministrs Kaspars Gerhards piedalās Lāčplēša dienas svinīgajos pasākumos

Otrdien, 11.novembrī, Lāčplēšu dienā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies Ministru kabineta balvas svinīgajā apbalvošanas ceremonijā, kas notiks Rēzeknē Latgales vēstniecībā GORS.

10.11.2014.

VARAM, PMLP un VID iepazīstinās ar valsts piedāvātajām e-iespējām

No 2014.gada 14.novembra līdz 15.novembrim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Valsts ieņēmuma dienests (VID) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) piedalīsies otrajā starptautiskajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstādē Riga Comm 2014, kas notiks izstāžu centrā Ķīpsala. Divu dienu garumā iedzīvotāji un uzņēmēji valsts pārvaldes iestāžu stendā „Valsts e-iespējas” varēs vairāk uzzināt par valsts iestāžu piedāvātajiem e-pakalpojumiem un to ērtākas izmantošanas iespējām.

10.11.2014.

Drīzumā būs pieejams finansiāls atbalsts pārrobežu sadarbības projektiem Centrālā Baltijas jūras reģionā

Drīzumā Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020  ietvaros būs pieejams finansējums pārrobežu sadarbības projektu īstenošanai. Pirmais projektu pieteikumu iesniegšanas laiks būs no 2014.gada 18. decembra līdz 2015.gada 9. februārim. Otrais – no 2015. gada 24. augusta līdz 23. oktobrim.

10.11.2014.

Līgatnes dabas takas izsludina vārdu dāvāšanas konkursu

Tradicionāli visiem Līgatnes dabas taku dzīvniekiem vienmēr ir bijis savs vārds. Taču šobrīd pusgadu pie mums dzīvo trīs „personības bez pases”.

07.11.2014.

Finanšu ministrija aicina uz informatīvajiem semināriem „ES fondi – augam kopā!”

Lai ikviens Latvijas iedzīvotājs iegūtu praktiski noderīgu aktuālāko informāciju par jaunajā finansēšanas periodā pieejamajiem Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas politikas līdzekļiem un to efektīvas izmantošanas iespējam uzņēmējdarbības un arī pašvaldību attīstīšanā, Latvijas Republikas Finanšu ministrija Rīgā un reģionos aicina šomēnes apmeklēt informatīvus seminārus „ES fondi – augam kopā!”.

07.11.2014.

Ķemeru nacionālā parka tūrisma foruma dalībnieki vērtē jauninājumus

Šonedēļ uz kopīgu tikšanos pulcējās Ķemeru nacionālā parka tūrisma foruma dalībnieki, lai labāk iepazītu Kohēzijas fonda projekta 1. kārtā izveidoto Zaļās kāpas velomaršrutu un tā piedāvātās iespējas gan dažādu maršrutu, gan arī apskates objektu un uzņēmēju piedāvājumu apvienošanā.

07.11.2014.

Oktobra zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārbaužu rezultāti iekšējos ūdeņos

Valsts vides dienests oktobra mēnesī veicis pastiprinātus lašu un taimiņu nārsta aizsardzības pasākumus šo zivju sugu dabiskā nārsta upēs – Salacā, Gaujā, Irbē, Ventā, Sakā, Bārtā, Užavā, Rīvā, Lielupē, kā arī šo upju baseinos. Pastiprināti kontrolēta arī Daugava. Lašupēs veiktas 2246 pārbaudes. Novembrī ūdens tilpnes kontrolēs vēl intensīvāk.

07.11.2014.

Rīgā notiks Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 atklāšanas pasākums

2014. gada 11.novembrī Rīgā, viesnīcā Avalon, notiks Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 atklāšanas pasākums.

06.11.2014.

Tiek izsludināts projektu konkurss vadlīnijas „Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātē „Videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanas pasākumi” finansējuma saņemšanai 2015.gadā

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2014.gada 29.oktobra sēdes Nr.16 lēmumu, izsludina projektu konkursu vadlīnijas  „Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātē „Videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanas pasākumi” finansējuma saņemšanai 2015.gadā.

05.11.2014.

Pilnā sparā rit Ekoskolu Globālās Rīcības dienas!

Sākot no pirmdienas, 3.Novembra, jaunieši un izglītības iestādes visā Latvijā īsteno aktivitātes Ekoskolu Globālās rīcības dienu ietvaros, kas norisināsies līdz 9.novembrim! Ekoskolu Globālās Rīcības dienas ir akcija, kurā ik gadu piedalās vairāk kā desmit miljoni skolēnu visā pasaulē. Arī Latvijā izglītības iestādes un skolēni piedalās pasākumos un akcijās, ko sagatavojušas katras skolas eko-padomes, tā apliecinot savas rūpes par vidi un iedvesmojot savus līdzcilvēkus rīkoties videi draudzīgi.

05.11.2014.

Šoruden pabeigti vērienīgi Salacas tīrīšanas darbi

Tie, kas pēdējo pāris mēnešu laikā nav bijuši Salacas krastos Mazsalacas novada apkārtnē, vietām upi varētu vairs nepazīt. Oktobrī noslēgušies apjomīgi upes tīrīšanas darbi posmā no Mazsalacas līdz Ramatas upes ietekai, ko biedrība „Ziemeļvidzemes ģeoparks” īstenoja ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) un Mazsalacas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

05.11.2014.

Gaujas nacionālā parka Jauno Reindžeru nometne

Skolēnu rudens brīvdienās norisinājās Gaujas nacionālā parka Jauno Reindžeru nometne. To organizēja Gaujas nacionālā parka fonds sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem Siguldas novada domes finansētā projekta „Jaunie Reindžeri –Dabas draugi” ietvaros.

04.11.2014.

Jau trešo gadu notiks Pasīvo māju atvērtās durvju dienas

Jau trešo gadu SIA „Vides investīciju fonds” organizē Pasīvo māju atvērtās durvju dienas visā Latvijā. Visā pasaulē novembra pirmajā nogalē Pasīvo māju īpašnieki atver savas durvis, lai dalītos pieredzē, savukārt interesentiem būtu iespēja tās apskatīt. Interesentus aicinām piedalīties un iepazīties ar sīkāku informāciju un apskates vietām, kā arī laicīgi pieteikties to apmeklējumiem.

04.11.2014.

Lielupē atrod 740 metrus garus tīklus un aiztur trīs maluzvejniekus

Aizvadītajā naktī Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes inspektori sadarbībā ar Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa darbiniekiem veica divus maluzvejas reidus Lielupē pie Jūrmalas. Pirmajā reidā izdevās aizturēt trīs maluzvejniekus, konfiscējot viņiem laivu un trīs tīklus ar kopējo garumu 250 metri. Otrajā reidā ap plkst. 6.00 no rīta no Lielupes izvilkti 6 bezsaimnieka tīkli ar kopējo garumu 490 metri.

03.11.2014.

Latvijas aizsargājamajās dabas teritorijās uzsākta Eiropas Kohēzijas fonda projekta II kārtas īstenošana

Eiropas Kohēzijas fonda (KF) projekta „Antropogēno slodzi samazinošas un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās.  II kārta” ietvaros ir paredzēts izbūvēt un atjanot dabas tūrisma infrastruktūru Dienvidkurzemē, Latgalē, Dienvidvidzemē un Ziemeļvidzemē un autoceļu Ķemeru nacionālajā parkā.

03.11.2014.

VARAM informē par plānoto atbalstu pašvaldībām starpreģionu sadarbībai 2014.-2020.gadu plānošanas periodā

Šī gada 24.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) notika Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” starpreģionu sadarbības programmas URBACT informācijas diena.

31.10.2014.

Saeima galīgajā lasījumā pieņemts Zemes pārvaldības likums

Ceturtdien, šī gada 30.oktobrī, Saeima trešajā – galīgajā lasījumā pieņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto Zemes pārvaldības likumu.  Tādējādi Latvijā tiek izveidots tiesisks pamats racionālai zemes izmantošanai, ilgtspējīgai teritorijas attīstībai un zemes aizsardzībai.

31.10.2014.

VARAM ministru Eināra Cilinska un Romāna Naudiņa būtiskākie paveiktie darbi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) vadību 2014.gada sākumā uzņēmās Einārs Cilinskis, bet pēc 16.marta viņa darbu turpina Romāns Naudiņš. Viena Nacionālās apvienības ministra laikā otrs attiecīgi ieņem parlamentārā sekretāra amatu, tāpēc ministrijas prioritātes šajā periodā nav mainījušās.

Vairāk lasiet šeit: [pdf fails]

30.10.2014.

Siguldas Ķeizarskatā atklāta atjaunotā „sēnīte”

Siguldas Ķeizarskatā 30.oktobrī svinīgi atklāja atjaunoto tūrisma  infrastruktūras objektu - sēnītes formā veidoto nojumi ar soliņu. Šo vēsturisko tūrisma infrastruktūras objektu izdevās atjaunot pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra R.Naudiņa pūliņiem un Latvijas kūdras ražotāju asociācijas ziedotajiem 1500 eiro.

30.10.2014.

30.oktobrī Siguldā Ķeizarskatā atklās atjaunoto sēnītes formas atpūtas vietu

30.oktobrī, klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam un Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas valdes loceklim Ivanam Cuprunam un izpildirektorei Ilzei Ozolai, Siguldā Ķeizarskatā svinīgi atklāts atjaunoto tūrisma infrastruktūras objektu - sēnītes formā veidoto nojumi ar soliņu.

30.10.2014.

Ministrs R.Naudiņš: Salaspils kodolreaktora likvidēšanai ir jābūt jaunās valdības prioritātei

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš tikšanās laikā ar Guntu Raču, biedrības „Baltic Institute of Research, Technology and Innovation” (BIRTI) valdes priekšsēdētāju, un Latvijas Universitātes zinātņu prorektoru Indriķi Muižnieku apliecināja ministrijas gatavību meklēt risinājumus Salaspils kodolreaktora demontāžai, kā arī turpmākai šī objekta attīstībai.

29.10.2014.

ES Vides ministru padomē vienojas par ES pozīciju Limas klimata pārmaiņu konferencei

Otrdien, 28.oktobrī, Luksemburgā norisinājās Eiropas Savienības Vides ministru padome (turpmāk – Padome), kuras laikā dalībvalstis vienojās par Eiropas Savienības (turpmāk – ES) pozīciju starptautiskajām klimata pārmaiņu ierobežošanas sarunām Limā. Ministri diskutēja arī par atkritumu apsaimniekošanas direktīvas pakotnes galvenajiem elementiem un par vides apsvērumu iekļaušanu „Eiropa 2020” stratēģijā un Eiropas Semestra pusgada dienaskārtībā.

28.10.2014.

Pasniegtas „Vides zinātnes balvas”

24. oktobrī svinīgā ceremonijā Latvijas Universitātes Mazajā aulā tika pasniegtas Vides zinātnes balvas 2014. Konkurss „Vides zinātnes balva” tika rīkots jau septīto reizi un tā mērķis ir novērtēt zinātnieku, skolotāju nevalstisko organizāciju devumu vides jautājumu aktualizēšanā un ilgtspējīgas vides izglītības un zinātnes popularizēšanā.

28.10.2014.

Valdība pašvaldībām segs Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumu laikā radušos izdevumus

Valdība nolēma pašvaldībām piešķirt finansējumu, lai segtu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas pasākumu laikā radušos finansiālos zaudējumus.

27.10.2014.

VARAM aizstāvēs Latvijas intereses ES Vides ministru padomē Luksemburgā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aizstāvēs Latvijas intereses kārtējā Eiropas Savienības Vides ministru padomē (turpmāk – Vides padome), kas notiks otrdien, 28.oktobrī, Luksemburgā.

24.10.2014.

Ar speciālu aplikāciju plāno uzstādīt rekordu ar visvairāk vienlaicīgi nosūtītajiem apsveikumiem Latvijai dzimšanas dienā

VAS „Elektronisko sakari” ir uzsākusi projektu „Apsveikums Latvijai”, kura ietvaros plānots uzstādīt rekordu ar vislielako dalībnieku skaitu - bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, kuri vienlaicīgi apsveiks Latviju dzimšanas dienā, izmantojot Morzes signālus. Par projekta vēstnešiem kļuvuši Elīna un Vestards Šimkus.

24.10.2014.

Latvija panāk izdevīgus nosacījumus turpmākai ES klimata un enerģētikas politikai līdz 2030.gadam

Vienošanās nosaka siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu visā ES par 40%, salīdzinot ar 1990.gadu, palielināt enerģijas izmantošanas efektivitāti, kā arī plašāk izmantot atjaunojamos energoresursus.


Sarunu laikā Latvijai izdevies panākt, ka klimata un enerģētikas paketē iekļauti Latvijai izdevīgi nosacījumi valsts siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas mērķa noteikšanai, ņemot vērā valsts nacionālo specifiku. Latvijas gadījumā tas ir valsts labklājības rādītājs – iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju, kā arī transporta un lauksaimniecības īpatsvars emisiju bilancē. Ņemot vērā, ka lauksaimniecībā ir ierobežots emisiju samazināšanas potenciāls, tai tiks meklēts īpašs risinājums.

23.10.2014.

Publiskai apspriešanai nodod koncepcijas projektu par zemes dzīļu izmantošanu investīciju piesaistei Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) ir izstrādājusi koncepcijas projektu par zemes dzīļu izmantošanas tiesiskā regulējuma pilnveidošanu potenciālo investīciju piesaistei (turpmāk – koncepcija), kas publiskai apspriešanai ir nodots ceturtdien, 2014.gada 23.oktobrī, pēc tā izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē.

23.10.2014.

Lielupē pie Dubultiem aiztur maluzvejnieku ar 360 metriem nelegālo tīklu

23. oktobra rītā Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes zvejas kontroles inspektori sadarbībā ar Jūrmalas Valsts policiju aizturēja 1971. gadā dzimušu vīrieti, kurš Lielupē starp Dubultiem un Jandubultiem bija izlicis 6 nelegālos zvejas tīklus ar kopēju garumu 360 metri.

23.10.2014.

Notiks ikgadējā konferences "Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā"

24. oktobrī RTU Enerģetikas un elektrotehnikas fakultātes telpās (Āzenes iela 12-1, 115. aud., Rīga) notiks ikgadējā konferences "Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā". Konferences priekšlasījumos nozares profesionāļi un eksperti sniegs ieskatu jaunākajos zinātniskajos pētījumos, iezīmēs izaicinājumus izglītībā ilgtspējīgai attīstībai, dalīsies pieredzē un meklēs risinājumus dažādu nozaru ekspertu iesaistei vides izglītības un zinātnes nodrošināšanā visos izglītības līmeņos.

22.10.2014.

VARAM: Jaunais Klimata un enerģētikas politikas satvars stimulēs energoresursu importa samazināšanos Latvijā

Otrdienas, 21.oktobra valdības sēdē tika apstiprināta Latvijas pozīcija Eiropadomei, kas norisināsies 2014.gada 23. un 24.oktobrī un kuras ietvaros plānots pieņemt nozīmīgus lēmumus par Klimata un enerģētikas politikas satvaru (turpmāk – klimata satvars) laika posmam no 2020.gada līdz 2030.gadam, tai skaitā, nosakot Eiropas Savienības dalībvalstīm kopīgi sasniedzamos mērķus klimata pārmaiņu mazināšanas un enerģētikas jomā.

22.10.2014.

VVD izsaka brīdinājumu par iespējamo iekārtas daļas darbības apturēšanu SIA „AEROC”

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (Lielrīgas RVP) izteikusi rakstisku brīdinājumu par iespējamo iekārtas daļas darbības apturēšanu uzņēmuma SIA „AEROC” objektā „Ceļastilbi-1”, Saulkalnē, Salaspils pagastā, Salaspils novadā. Brīdinājums izteikts, pamatojoties uz iedzīvotāju regulārām sūdzībām par uzņēmuma ražotnes radīto troksni nakts stundās.

22.10.2014.

Projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” partneru noslēguma tikšanās Baltkrievijā, Lietuvā un Latvijā

Izvērtēta projektā „Zaļie maršruti” iekļauto tūrisma objektu pieejamība ceļotājiem ar dažāda veida invaliditāti. No 8. līdz 17. oktobrim projekta partneru un ekspertu darba grupa Latvijas, Lietuvas un Baltkrivijas pierobežā apmeklēja objektus, kuros vides pieejamību uzņemas nodrošināt gan valsts un pašvaldības iestādes, gan privātie uzņēmēji. Pēc katra objekta apmeklējuma eksperti apsaimniekotājiem sniedza rekomendācijas vides pieejamības uzlabošanai.

21.10.2014.

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības stiprināšanai plānots novirzīt 35 miljonus eiro

Otrdien, 21.oktobrī, valdības sēdē tika atbalstīta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) virzītā Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam (turpmāk – programma). Kopējais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums programmas īstenošanai ir paredzēts 35 miljonu eiro apmērā.

21.10.2014.

Valdība Krimuldas novadam piešķir 5093 eiro lietusgāžu radīto postījumu novēršanai

Valdība nolēma piešķirt Krimuldas novada pašvaldībai 5093 eiro, lai novērstu lietusgāžu radīto postījumus pašvaldības ceļu infrastruktūrai un kompensētu izdevumus.

20.10.2014.

Tematisks pasākums „Kad beigas ir tikai sākums”

Dabas izglītības centrā „Meža māja”, Ķemeros ikviens aicināts iegriezties sestdien, 25. oktobrī, kad šeit būs atvērto durvju diena ar tematisko pasākumu „Kad beigas ir tikai sākums”.

20.10.2014.

VARAM mājas lapā pieejami ieraksti no abiem seminārs pašvaldībām par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem līdz 2020.gadam

2014.gada 14. un 15.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) organizēja seminārus pašvaldībām, lai informētu par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem un mehānismu līdz 2020.gadam.

Ar mērķi nodrošināt detalizētu informāciju par šajos semināros apskatītajiem jautājumiem, VARAM mājas lapā pieejami abu semināru video ieraksti - 14.10.2014 un 15.10.2014 

16.10.2014.

VARAM stendā izstādes „Vide un enerģija 2014” laikā informēs par oglekļa mazietilpīgas attīstības iespējām

No ceturtdienas līdz svētdienai, 2014.gada 16. - 19.oktobrī,  starptautiskās enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstādes „Vide un enerģija 2014” laikā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk - VARAM) stendā interesentiem būs pieejama informācija par jaunākajiem finanšu avotiem siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu saistītu investīciju projektu, kā arī pētniecības un demonstrācijas projektu īstenošanai. Tāpat VARAM eksperti informēs par klimata pārmaiņām un iespējamiem risinājumiem, kas ne vien palīdz samazināt klimata pārmaiņas, bet arī uzlabo dzīves kvalitāti un optimizē izdevumus, tostarp konkrētiem pasākumiem, tehnoloģijām un īstenoto projektu piemēriem.

15.10.2014.

Ministrs R.Naudiņš iepazīstas ar Latvijas radiomonitoringa sistēmu pierobežā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš 2014.gada 15.oktobrī apmeklēja Rūjienas vidusskolu, kur kopā ar VAS "Elektroniskie sakari" ekspertiem izvērtēja  modernizēto radiofrekvenču uzraudzības sistēmu. Ministrs kopā ar Rūjienas vidusskolas un Naukšēnu novada vidusskolas skolēniem klātienē apskatīja  mobilās radiomonitoringa stacijas jeb mērlaboratorijas, ar kuru palīdzību tiek veikta radiofrekvenču kontrole, nodrošinot radioiekārtu savstarpēju elektromagnētisko saderību un pasargājot radioierīču lietotājus no traucējumiem.

15.10.2014.

Tiek izsludināti projektu konkursi vadlīnijā „Plašsaziņas līdzekļu darbība vides izglītības un audzināšanas jomās” finansējuma saņemšanai 2015.gadā

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2014.gada 13.oktobra sēdes Nr.14 lēmumiem, izsludina projektu konkursus vadlīnijā  „Plašsaziņas līdzekļu darbība vides izglītības un audzināšanas jomās” finansējuma saņemšanai 2015.gadā.

14.10.2014.

“homo ecos:” brīdina - Uzmanību! #Maisbergs!

Ar šādu brīdinājumu biedrība “homo ecos:“ uzsāk 2014. gada sociālo kampaņu par pārtikas iepakojuma samazināšanu un šķirošanu pārstrādei. Šī ir jau piektā biedrības “homo ecos:” rīkotā kampaņa, lai pievērstu sabiedrības uzmanību jautājumam, vai Latvija ir zaļākā valsts pasaulē?

14.10.2014.

Par finansējuma piešķiršanu kanalizācijas tīklu rekonstrukcijai Līgatnes pilsētā

2014.gada 13.oktobrī Latvijas vides aizsardzības fonda padome izskatīja Līgatnes novada domes iesniegto projektu „Kanalizācijas tīklu rekonstrukcija Līgatnes pilsētā” un konceptuāli apstiprināja finansējuma piešķiršanu no budžeta programmas „Vides aizsardzības fonds” līdzekļiem projekta īstenošanai 84119.00 EUR apmērā, kas sastāda 50% no projekta kopējām izmaksām.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 
RAIM
 
 
Vai Jūs atbalstat depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā?
Nav viedokļa
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.11.2014
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta