Par ministriju
Kontakti
Prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
28.08.2015.

Pārrunāti iespējamie bērnudārzu pieejamības problēmu risinājumi

2015. gada 26.augustā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) sadarbībā ar Labklājības ministriju (turpmāk – LM) organizēja diskusiju par pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamības problēmas risināšanu.

28.08.2015.

Nav konstatēti būtiski pārkāpumi dabas parka “Ragakāpa” taku atjaunošanā

Jūrmalas pilsētas pašvaldības būvinspektori apsekojuši būvdarbu teritoriju dabas parkā “Ragakāpa”, kur Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansētā projektā „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. IV kārta” notiek infrastruktūras atjaunošana. Pārbaudes rezultātā nav konstatēti būtiski pārkāpumi. Infrastruktūras labiekārtošana turpināsies, konstatētās neatbilstības, piemēram, nevienmērīgs celiņu ieklājums u.c., Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar darbu veicējiem tuvākajā laikā novērsīs.

28.08.2015.

Nozīmīga informācija, lai uzzinātu par ikdienā lietoto produktu bīstamību

2015. gada 26. augustā Rīgā norisinājās noslēguma pasākums kampaņai „Padomā pirms pērc”, kas informē cilvēkus par bīstamām vielām plaša patēriņa produktos. Partneri no trim Baltijas valstīm un Nīderlandes prezentēja sasniegtos rezultātus apgalvojot, ka kampaņa ir ne tikai sasniegusi lielu auditoriju, bet arī rosinājusi cilvēkus aizdomāties par produktu sastāvu un pat veicinājusi patēriņa ieradumu maiņu. Turklāt projekta mājas lapa http://www.thinkbefore.eu paliks kā noderīgs informācijas avots ikvienam, kas ir gatavs dzīvot veselīgāk un samazināt bīstamo vielu kokteili savā organismā.

27.08.2015.

Aicinām uz semināru par aktualitātēm, kas attiecas uz REACH, CLP un Biocīdu regulu, kā arī ķīmisko vielu un maisījumu elektronisko datu bāzi.

Otrdien, 2015. gada 8. septembrī, plkst. 9:30 – 13:00 VSIA Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs organizē bezmaksas semināru “Aktualitātes par REACH, CLP un Biocīdu regulu un ķīmisko vielu un maisījumu elektronisko datu bāzi”.

26.08.2015.

Valsts un Draugiem.lv aicina apliecināt savu digitālo identitāti

Draugiem.lv sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un citiem partneriem radījuši pirmo sociālo tīklu verifikācijas risinājumu, kurā lietotājs pats var veikt sava profila verifikāciju jeb savas digitālās personības īstuma apstiprinājumu.

26.08.2015.

Pārrunās IKT aktualitātes

Ceturtdien, 2015. gada 27.augustā notiks otrā Informācijas sabiedrības padomes sanāksme, kuru vadīs Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Tās laikā padomes locekļi pārrunās informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (turpmāk – IKT) aktualitātes.

25.08.2015.

Sarkandaugavas vēsturiskā piesārņojuma attīrīšanas darbi jau pusē; teritoriju attīrīs līdz 2017. gadam

Šodien, 2015. gada 25. augustā, Rīgas brīvostā, SIA "Ovi Rīga" teritorijā notika projekta „Vēsturiski piesārņoto vietu sanācija Sarkandaugavas teritorijā” informatīvais pasākums ar Šveices Konfederācijas vēstnieka Latvijā, ekselences Markus Dutly dalību. Rīgas apkaimju biedrību, vides organizāciju un mediju pārstāvji tika iepazīstināti ar paveikto vēsturiskā piesārņojuma attīrīšanā Sarkandaugavā, kā arī ar turpmākajiem darbiem šī projekta īstenošanā.  Projekts norit saskaņā ar darbu un laika plānu. Kopš 2013. gada no piecām piesārņotajām teritorijām Sarkandaugavā kopumā atsūknētas 693 tonnas peldošo naftas produktu, kas ir teju puse no kopējā prognozētā piesārņojuma apjoma. Līdz 2017. gadam plānots turpināt jau uzsāktos sanācijas darbus, atsūknējot peldošo naftas produktu slāni, attīrot piesārņoto grunti un uzbūvējot rievsienu, lai novērstu atlikušā piesārņojuma nonākšanu Sarkandaugavas attekā.

24.08.2015.

VARAM un Draugiem.lv aicina uz pirmo sociālo tīklu verifikācijas risinājuma atklāšanu

Kā pierādīt, ka esi digitāli īsts?

Kā zināt, vai Tavs bērns nav saņēmis vēstuli no viltus profila?

Vai esi drošs, ka sludinājuma autors neslēpjas aiz sveša vārda?

24.08.2015.

Informēs par paveikto Sarkandaugavas vēsturiski piesārņoto vietu sanācijas projektā

Otrdien, 2015. gada 25. augustā, plkst. 15.00 – 17.00 Rīgas brīvostā, SIA "Ovi Rīga" teritorijā notiks projekta „Vēsturiski piesārņoto vietu sanācija Sarkandaugavas teritorijā” informatīvais pasākums ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) un Šveices Konfederācijas vēstnieka Latvijā, ekselences  Markus Dutly dalību. Pasākumā plānos informēt par paveikto vēsturiskā piesārņojuma attīrīšanā Sarkandaugavā, kā arī pārrunāt turpmākās ieceres šī projekta īstenošanā ar Šveices vēstniecības Latvijā, Rīgas apkaimju biedrību, vides organizāciju un mediju pārstāvjiem. Klātesošajiem tiks nodrošināta iespēja iepazīties ar attīrīšanas darbu procesiem darbu veicēju „Intergeo - R” pavadībā.

24.08.2015.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā notiks NVO forums par vides izglītību

2015.gada 11. septembrī Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā (ZBR) Salacgrīvā notiks nevalstisko organizāciju (NVO) forums “Mācīšanās un mācīšana ilgtspējīgai nākotnei: vides izglītība sabiedrības attīstībai un personības pilnveidei”, kurā aicinātas piedalīties nevalstiskās organizācijas, kas aktīvi darbojas biosfēras rezervāta teritorijā.
24.08.2015.

Sākas otrais projektu pieteikumu konkurss finansējuma saņemšanai pārrobežu sadarbības projektiem

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam ietvaros sākas otrais projektu pieteikumu konkurss finansējuma saņemšanai pārrobežu sadarbības projektiem, kuri tiek ieviesti kopā ar partneriem no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas, tai skaitā Ālandu salām.
24.08.2015.

Papes ezera dabas parkā uz vienas no salām aizdegušās niedres

Piektdien, 21.augustā uz vienas no Papes ezera salām Pasaules Dabas Fonds rīkoja iepriekš saskaņotu krūmu izciršanas talku, kuras laikā aizdegušās salas niedres.

21.08.2015.

K.Gerhards: sakārtoti ceļi un komercdarbībai piemērota vide veicinās Latgales izaugsmi

Sakārtojot ceļu un transporta sistēmu, veidojot komercdarbībai piemērotu vidi, infrastruktūru un nodokļu pieeju, kā arī veicinot tūrismu, Latgalē tiks rasts atspēriena punkts turpmākai izaugsmei, taču tās veicināšanā ir aktīvi jāiesaistās reģionā dzīvojošajiem cilvēkiem, piektdien paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.
21.08.2015.

Ministrs K.Gerhards Rēzeknes Augstskolā atklās ekspertu diskusiju

Piektdien, 21.augustā plkst. 13:30 vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Rēzeknes Augstskolā atklās diskusiju, kas veltīta augstskolas turpmākās izaugsmes stratēģijai kontekstā ar Latgales reģiona un valsts turpmāko attīstību.

20.08.2015.

Gaujas Nacionālā parka Jauno reindžeru vasara noslēgsies ar nometni

2015. gada 24.-29. augustā ar nometni Āraišu arheoloģiskā muzejparka teritorijā noslēgsies Gaujas Nacionālā parka Jauno reindžeru vasaras sezona.

20.08.2015.

Izstrādāta mobilā aplikācija “Dabas tūrisms”

Lai sniegtu informāciju par tūrisma iespējām īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā, Dabas aizsardzības pārvalde izstrādājusi mobilo aplikāciju “Dabas tūrisms”, kas viedtālruņu un planšetdatoru lietotājiem būtiski atvieglos apskates objektu, piemēram, taku, skatu torņu, atrašanu dabā, kā arī sniegs detalizētu informāciju par objektu pieejamību un citiem tūrisma pakalpojumiem.

20.08.2015.

Rīgas pilsētā veiks ES nozīmes biotopu apsekošanu

Lai iegūtu precīzu kartogrāfisku un kvalitātes vērtējumu par purvu, mežu un zālāju daudzveidību, līdz 2015. gada 12. novembrim Rīgas pilsētas teritorijā sertificēta sugu un biotopu eksperte Egita Grolle Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā veiks Eiropas Savienības nozīmes biotopu apsekošanu. Kartēšana tiks veikta 6 km robežās ap Daugavu, Ķīšezera apkārtnē un Šmerļa meža apkaimē.
19.08.2015.

Latvijas Dabas muzejā skatāma izstāde “Līgatnes dabas takas toreiz un tagad”

Turpinot Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas taku 40. jubilejas pasākumu ciklu, otrdien, 2015. gada 18.augustā Latvijas Dabas muzejā atklāta foto izstāde “Līgatnes dabas takas toreiz un tagad”.

19.08.2015.

Arvien lielāku popularitāti gūst „Dabas aizsardzības brīvdienas”

No 20. līdz 23. augustam dabas parkā “Pape” viesosies dabas aizsardzības brīvprātīgie talcinieki no Igaunijas un Somijas. Ārvalstu viesi strādās palieņu pļavās pie biotopa atjaunošanas, kurā ganās Papes savvaļas zirgi un tauri, kā arī uzzinās vairāk par dabas parku “Pape” un lielo zālēdāju lomu dabā. Dabas atjaunošanas projekti un talkas ir guvuši plašu popularitāti Igaunijā un Somijā, tādēļ Pasaules Dabas Fonds jau otro gadu organizē šādu talku arī dabas parkā “Pape” un plāno plašāk attīstīt šo kustību arī Latvijā.

19.08.2015.

Pārgaujas novada Sveķupē izpostīta informācijas infrastruktūra

Šajā gadā Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, t.sk. Gaujas Nacionālajā parkā, ar Eiropas Savienības tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra, tajā skaitā izvietoti jauni informācijas stendi, lai vietējos iedzīvotājus un parka viesus informētu un izglītotu par dabas bagātībām šajā teritorijā, kā arī dažādiem projektiem un iniciatīvām, kas tiek īstenotas nacionālajā parkā. Diemžēl Dabas aizsardzības pārvalde konstatējusi, ka Pārgaujas novadā pie Sveķupes pagaidām nenoskaidroti vandaļi izpostījuši nesen uzstādīto informācijas infrastruktūru.

19.08.2015.

Aicina iepazīt sēņu daudzveidību Krustkalnu dabas rezervātā

Sestdien, 2015. gada 29.augustā, pl.10:00- 13:00 Krustkalnu dabas rezervāta apmeklētāju centrā (Madonas novada Mārcienas pagasta Dreimaņos) Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz Sēņu dienu.

18.08.2015.

Aicinām uz semināru par uzņēmējdarbības attīstību jaunajā ES fondu plānošanas periodā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uz semināru par iespējām uzņēmējiem un uzņēmējdarbības attīstībai jaunajā ES fondu plānošanas periodā 2014.-2020.gadam, kas notiks 2015.gada 27.augustā Kuldīgā.

18.08.2015.

VARAM sagatavojusi ratifikācijai likumprojektu par SEG emisiju samazinājumu

Otrdien, 2015.gada 18.augustā Ministru kabinets atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk VARAM) sagatavoto likumprojektu*, kas paredz Eiropas Savienības (turpmāk – ES) dalībvalstu kopīgo siltumnīcefekta gāzu (turpmāk – SEG) emisiju samazināšanas saistību izpildi, nosakot ES dalībvalstīm atšķirīgas SEG emisiju samazināšanas saistības, ņemot vērā katras ES dalībvalsts ekonomisko attīstības līmeni un vajadzības.

18.08.2015.

VARAM aicina piedalīties Baltijas ainavu forumā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina piedalīties Baltijas ainavu forumā, kas 2015. gada 10. un 11.septembrī notiks Latvijā.

17.08.2015.

„Urbānās skatuves!” neredzamie aktieri iziet ielās

Biedrība „homo ecos:” aicina uz jauniešu projekta „Urbānā skatuve!” noslēguma pasākumu, kas notiks 2015.gada 20.augustā plkst. 17.30, biedrības „homo ecos:” Zaļajā stāvā (Pārdaugava, Ernestīnes iela 12). Pasākuma laikā notiks sociālā eksperimenta laikā uzņemto videomateriālu pirmizrāde.

13.08.2015.

Latgales reģiona attīstībā tiks ieguldīti 52 miljoni eiro

Lai pārrunātu Latgales reģiona attīstību ar vietējām amatpersonām un uzņēmējiem, pagājušajā nedēļā darba vizītē uz Latgali devās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

13.08.2015.

Ko darīt ar bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem savvaļas sugu dzīvniekiem?

Gadījums, kas pirms pāris nedēļām Kolkas pusē kādā saimniecībā tika atrasts novārdzis lūsēns, kas vēlāk tika nogādāts Rīgas Zooloģiskajā dārzā, raisījis jautājumus, kā iedzīvotājiem rīkoties šādās vai līdzīgās situācijās.

12.08.2015.

Kurzemes pusē attīrīts zivju migrācijas ceļš un ierīkota mākslīgā nārsta vieta

Lai veicinātu lašveidīgo zivju - taimiņu (Salmo trutta), strauta foreļu (Salmo trutta fario) un upes nēģa (Lampetra fluviatilis)- resursu dabisko atražošanos, Dabas aizsardzības pārvalde, šovasar Slīteres Nacionālajā parkā – Ķikana upē un Pitragupē, veikusi zivju migrācijas ceļu attīrīšanu no iekritušiem kokiem un sanesumiem, kā arī ierīkojusi mākslīgo nārsta vietu dabas lieguma „Raķupes ieleja” teritorijā.

12.08.2015.

K.Gerhards: Latvijas bērnudārzu energoefektivitātes palielināšanai pēdējā gadā esam ieguldījuši vairāk kā 3,6 miljonu eiro

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards norāda, ka pēdējā gada laikā ministrija ir sniegusi finansiālu atbalstu vairāk kā 3,6 miljonu eiro apmērā energoefektivitātes pasākumu īstenošanai pirmsskolas izglītības iestādēs visā Latvijā*.

11.08.2015.

Top nodegušās Līgatnes dabas taku saimniecības ēkas tehniskais projekts

Dabas aizsardzības pārvalde uzsākusi martā nodegušās Līgatnes dabas taku saimniecības ēkas tehniskā projekta izstrādi, lai augusta otrajā pusē izsludinātu iepirkuma procedūru par tās būvniecību.

11.08.2015.

Aicina iesaistīties DL "Lielais Pelečāres purvs" un "Jašas-Bicānu ezers" dabas aizsardzības plānu izstrādē

Ir uzsākta dabas aizsardzības plānu izstrāde dabas liegumiem (DL) "Lielais Pelečāres purvs" (Krustpils, Varakļānu, Riebiņu, Līvānu novados) un "Jašas-Bicānu ezers" (Riebiņu novadā), un Dabas aizsardzības pārvalde aicina vietējos zemu īpašniekus un citus interesentus piedalīties plānu izstrādes uzraudzības grupā.

11.08.2015.

Pirmo reizi valsts pakalpojumus lieto vairāk elektroniski nekā klātienē

Valsts ieņēmuma dienesta (VID) pakalpojumus izmantojot elektroniski vairāk nekā klātienē, sasniegts paradumu maiņas „lūzuma punkts” – iedzīvotāji izvēlas e-vidi kā ērtāko saziņas veidu ar valsti, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aptauja „Sabiedriskās domas izvērtējums par e-pakalpojumu pielietojumu”.

10.08.2015.

Tauriņu naktī Litenē novērotas vairāk nekā simts tauriņu sugas

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 8. augustā, Gulbenes novada Litenē norisinājās Dabas aizsardzības pārvaldes un Ziemeļvidzemes putnu pētniecības biedrības organizētā Tauriņu nakts, kas pulcēja interesentus no Litenes, Gulbenes, Alūksnes un Balviem.  

10.08.2015.

Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Raunas novados veiks ES nozīmes biotopu apsekošanu

Lai iegūtu precīzu kartogrāfisku un kvalitātes vērtējumu par purvu, mežu un zālāju daudzveidību, no 2015.gada 10.augusta līdz 10.oktobrim Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagasta, Jaunpiebalgas novada Zosēnu pagasta un Raunas novada Drustu pagasta teritorijā sertificēti sugu un biotopu eksperti Maija Grandāne un Gaidis Grandāns Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā veiks Eiropas Savienības nozīmes biotopu apsekošanu.

10.08.2015.

Beverīnas, Priekuļu un Raunas novados veiks ES nozīmes biotopu apsekošanu

Lai iegūtu precīzu kartogrāfisku un kvalitātes vērtējumu par purvu, mežu un zālāju daudzveidību, no 2015.gada 10.augusta līdz 10.oktobrim Beverīnas novada Kauguru pagasta, Priekuļu novada Mārsnēnu pagasta un Raunas novada Raunas pagasta teritorijā sertificēti sugu un biotopu eksperti Maija Grandāne un Gaidis Grandāns Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā veiks Eiropas Savienības nozīmes biotopu apsekošanu.

07.08.2015.

Ministrs K.Gerhards kopā ar A.Ameriku apsekos šogad nosiltinātos un mākslinieciski nokrāsotos bērnudārzus

Trešdien, 12.augustā, plkst.11.30 vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Andri Ameriku apmeklēs tās Rīgas pirmskolas izglītības iestādes, kurām šogad ir veikti siltināšanas darbi Klimatu pārmaiņa finanšu instrumenta (KPFI) finansētā projekta ietvaros un uz ēkas fasādēm realizētas RD Īpašuma departamenta izstrādātie mākslinieciski dekoratīvās apdares risinājumi.
07.08.2015.

Semināru ciklā uzņēmējus iepazīstina ar Centrālā Baltijas jūras reģiona programmu 2014.-2020. gadam

Ceturtdien, 2015. gada 6. augustā, Cēsīs notika seminārs par iespējām uzņēmējiem un uzņēmējdarbības attīstību jaunajā ES fondu plānošanas periodā. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Centrālā Baltijas jūras reģiona programmu 2014.-2020. gadam.

07.08.2015.

Šlokenbekas ūdenskrātuvē savairojušās zilaļģes

Šlokenbekas ūdenskrātuvē novērota zilaļģu savairošanās. Vēršot iedzīvotāju uzmanību uz zilaļģu potenciāli toksisko dabu, Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils Reģionālā vides pārvalde (RVP) aicina iedzīvotājus izvairīties no saskarsmes ar ūdeni. Par situāciju informēta arī Tukuma un Engures pašvaldība.

07.08.2015.

Kampaņas “Spoku tīkli” ietvaros no pamestiem un pazaudētiem zvejas rīkiem attīrīts Auciema ezers

Arī šonedēļ Pasaules Dabas Fonds (PDF) turpina plašu sabiedrības uzmanību izpelnījušos kampaņu “Spoku tīkli”, attīrot Auciema ezeru no pamestiem un pazaudētiem zvejas rīkiem. Nedēļas laikā kopā ar inspektoriem apsekots ezers un tā apkārtne un konstatēts, ka Auciema ezerā maluzvejniecība notikusi lielākoties ziemā, jo ir atrastas daudz slēptas ziemas ūdas. Tāpat no ezera izcelti dažādi pamesti zvejas rīki un pat vecs enkurs un secināts, ka, pateicoties apkārtējo iedzīvotāju modrībai, ezers ir kopumā labi pieskatīts un malu zvejnieki baidās tajā likt tīklus.

07.08.2015.

K.Gerhards un A.Ameriks pārrunā jautājumus par velorikšu pakalpojumu nodrošināšanu un patvaļīgās būvniecības ierobežošanu Rīgā

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Kaspars Gerhards ceturtdien, 2015. gada 6. augustā, tikās ar Rīgas domes (RD) priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Andri Ameriku, lai apspriestu pašvaldības pieņemtos saistošos noteikumus, kas regulē velorikšu pakalpojumu nodrošināšanu, kā arī patvaļīgās būvniecības ierobežošanu Rīgas pilsētā.

06.08.2015.

Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuvē veic četru atkritumu krātuvju demontāžu - bīstamie atkritumi izņemti un atsūknēti

Kopš jūnija mēneša Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuves teritorijā aktīvi notiek sanācijas darbi. To laikā jau veikta cieto atkritumu izņemšana un šķidro bīstamo atkritumu izsūknēšana, kā arī uzsākta abu atkritumu veidu sagatavošana apglabāšanai un pilnīgai apstrādei. No teritorijas nepārtraukti tiek atsūknēti piesārņotie gruntsūdeņi. Turpinot vēsturiskā piesārņojuma sanāciju, uzsākta arī četru bīstamo atkritumu krātuvju demontāža un notiek meliorācijas sistēmas būvdarbi. Pilnībā attīrīt Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuves piesārņoto teritoriju plānots līdz oktobrim.

06.08.2015.

Ievērojami atjauno dabas tūrisma infrastruktūru Gaujas Nacionālajā parkā

Šajā gadā daudzviet Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, t.sk. Gaujas Nacionālajā parkā, ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra. Dabas aizsardzības pārvalde noslēgusi līgumu ar AS “Siguldas Būvmeistars” par būvdarbiem Gaujas Nacionālajā parkā un dabas liegumā “Mežmuižas avoti” Siguldas novada Allažu pagastā.

06.08.2015.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs apmeklēs Rēzekni, Ludzas un Kārsavas novadus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piektdien, 7. augustā dosies reģionālā vizītē uz Rēzekni, kā arī Ludzas un Kārsavas novadiem, lai ar šo pašvaldību pārstāvjiem pārrunātu aktuālus jautājumus, informēja ministra palīdze Kristīne Volkoviča.

06.08.2015.

Nedēļas nogalē aicina iepazīt dabas vērtības Ķemeru svētkos

Ar plašu kultūras un izklaides pasākumu programmu nedēļas nogalē, 7.-8. augustā tiks rīkoti tradicionālie Ķemeru svētki, un līdzīgi kā iepriekšējos gados to ietvaros tiks rīkotas aktivitātes dabas vērtību iepazīšanai.

05.08.2015.

Veicinās drošu velonovietņu uzstādīšanu

Gudrie pilsētnieki sadarbībā ar portālu Veloriga (Divritenis) un Latvijas Riteņbraucēju apvienību aicina piedalīties konkursā Draudzīgs velosipēdistam, kura mērķis ir veicināt drošu velonovietņu, velosipēdu glabāšanas vietu un citu velosipēdistiem draudzīgu risinājumu ieviešanu.

05.08.2015.

Par ošu slimības izplatību

Pēdējā desmitgadē daudzās Eiropas valstīs konstatēta parastā oša Fraxinus excelsior, kā arī tam radniecīgā šaurlapu oša F.angustifolia audžu bojāeja. Sākusies Polijā, nu arī Latvijā pēdējos gados vērojama strauja šo koku atmiršana.

04.08.2015.

Valdība atbalsta plānošanas reģionu kompetences pilnveidošanu

Otrdien, 2015.gada 4.augustā, valdība izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par Plānošanas reģionu darbības pilnveidošanu (turpmāk – ziņojums) un atbalstīja ierosinājumu paplašināt plānošanas reģionu kompetences.

04.08.2015.

Noteikti ierobežojumi dzīvsudraba un kadmija saturam baterijās un akumulatoros

Otrdiena, 2015. gada 4. augustā, Ministru kabineta sēdē tika akceptētas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotās izmaiņas normatīvajā regulējumā, kas nosaka ierobežojumus dzīvsudraba un kadmija saturam baterijās un akumulatoros.

03.08.2015.

Nedēļas nogalē aicinām uz Tauriņu nakti Litenē

Sestdien, 2015. gada 8. augustā Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ziemeļvidzemes putnu pētniecības biedrību aicina uz Tauriņu nakti, kas norisināsies Gulbenes novada Litenē.

03.08.2015.

Andrupenē notiks seminārs par dabas vērtībām osu mežos

Trešdien, 2015. gada 5. augustā Rēzeknes novada Andrupenē (muzeja “Andrupenes lauku sēta” telpās) notiks seminārs„ Osi un ar tiem saistītas dabas vērtības mežos”.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 RAIM 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
28.08.2015
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta