Par ministriju
Kontakti
Prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Komunikācijas plāns
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
31.03.2015.

Izsludināts pirmais projektu pieteikumu konkurss starpreģionu sadarbības programmā URBACT III 2014.-2020.gadam

Eiropas Strukturālo un investīciju fondu „Eiropas teritoriālās sadarbības” mērķa starpreģionu sadarbības programma URBACT III 2014.-2020.gadam  (turpmāk – Programma) izsludina projektu pieteikumu konkursu atbalsta saņemšanai 20 rīcības plānošanas tīklu (Action Planning Networks) izveidošanai.

31.03.2015.

Līgatnes dabas taku lāču puikām – 20.dzimšanas diena!

Šis gads Līgatnes dabas takām ir īpašs – divas apaļas jubilejas vienā reizē! Aprit jau 40 gadu, kopš to dibināšanas 1975. gadā, un, jau 20 ziemas ar vasarām mijušās, kad tās par savām mājām sauc divi lāču brāļi – Mikus un Puika. Lācēnu dzimtene gan ir Rīgas Zooloģiskais dārzs. Taču, kopš 1995. gada 23. septembra abi puikas savu ikdienu pavada tieši Līgatnes dabas takās. Kopš tā laika senais latviešu spēka dzīvnieks un daudzu bērnības mīļais pekainis, lācis, daļēji ir kļuvis arī par Līgatnes dabas taku simbolu. Jo, kas zina, ja nebūtu lāču, Līgatnes dabas takas varbūt nekad nebūtu tādas, kādas tās ir pašlaik.
30.03.2015.

Latvijas prezidentūras ES Padomē svarīgākie rezultāti pirmajos trijos mēnešos

Ar dokumentu var iepazīties šeit!
30.03.2015.

VARAM uzsver nepieciešamību risināt satiksmes problēmas Rīgā ne tikai ar maksas palielināšanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) saskaņojusi Rīgas Domes iesniegtos saistošos noteikumus, kuri paredz paaugstināt maksu par pašvaldības autostāvvietu lietošanu Rīgā.

30.03.2015.

Septiņi Latvijas projekti izvirzīti pasaules mēroga balvai

Septiņi Latvijas IKT projekti izvirzīti Informācijas sabiedrības pasaules samita (World Summit on Information Society) „WSIS projektu balvai 2015”, tostarp arī par Baltijas ceļu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina ikvienu nobalsot, lai atbalstītu Latvijas uzvaru.

 

30.03.2015.

Talkā sakopj dabas lieguma “Ovīši” teritoriju

Sekojot tradīcijām rīkot talkas pavasarī, Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas darbinieki sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” Ziemeļkurzemes mežsaimniecību un Ventspils novada pašvaldību piektdien, 27. martā Baltijas jūras piekrastē veica biotopa kopšanas darbus dabas liegumā “Ovīši”.

30.03.2015.

Baltās cielavas stāsti - Zeme Latgales jūras krastos

Latgales īpašais kolorīts, burvīgās ainavas ar ezeriem, mežiem, senajiem pilskalniem, dabas un kultūras mantojuma daudzveidība – iemesli, kāpēc 2007. gadā 59 615 ha platībā izveidots Rāznas nacionālais parks.
30.03.2015.

Aicina uz dabas aizsardzības plānu izstrādes uzsākšanas sanāksmēm Kurzemē

Dabas aizsardzības pārvalde uzsākusi dabas aizsardzības plānu izstrādi 15 īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām (ĪADT) Latvijā, un aicina uz dabas aizsardzības plānu izstrādes uzsākšanas sapulcēm dabas parkam "Abavas senleja" un dabas liegumiem „Druviņu tīrelis”, „Pluču tīrelis”, „Nagļu un Ansiņu purvs” un „Maņģenes meži”.
27.03.2015.

Latvijas prezidentūra atbalsta akciju „Zemes stunda”

Sestdien, 28.martā, laikā no 20:30 līdz 21:30 (pēc vietējā laika) visa pasaule vienosies Zemes stundas svētkos, kuru laikā, simboliski izslēdzot apgaismes objektus, ikvienam iedzīvotājam un organizācijai ir iespēja paust aktīvu nostāju par videi draudzīgu dzīvesveidu. Arī Latvijas prezidentūras galvenā sanāksmju norises vieta Rīgā – Gaismas pils – izslēgs telpu un fasāžu apgaismojumu, tādējādi apliecinot videi draudzīgu domāšanas un resursu ekonomijas nozīmi.
27.03.2015.

Šogad Zemes Stundā savu dalību pieteikušas 48 pašvaldības, plānoti pasākumi visā Latvijā

28.martā jau devīto reizi visā pasaulē tiks atzīmēta Zemes stunda, kuras laikā no 20:30-21:30 iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmumi ir aicināti simboliski izslēgt apgaismes objektus, apliecinot savu izpratni par klimata pārmaiņām.  Šogad Zemes stundā savu dalību pieteikušas 46 pašvaldības, kurās uz stundu tiks izslēgts kāds no apgaismes objektiem un iedzīvotāji tiks aicināti domāt un rīkoties videi draudzīgi katru dienu. Tāpat visā Latvijā plānotas daudzi sabiedriski pasākumi par godu Zemes stundai. Akcija Zemes stunda – 2015. gada 28. martā plkst. 20:30-21:30

27.03.2015.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina pieteikt pārbaudei bioloģiski vērtīgus zālājus

No nākamā gada līdz 2019. gada rudenim visā Latvijā tiks veikta aizsargājamo dzīvotņu kartēšana – eksperti dosies dabā un inventarizēs mežus, purvus, atsegumus, ūdeņus un zālājus. Lai obligāti apmeklējamās platībās iekļautu zālājus, kuru atbilstība bioloģiski vērtīga zālāja (BVZ) statusam līdz šim nekad nav pārbaudīta, Dabas aizsardzības pārvalde aicina zemju īpašniekus līdz š.g. 15. maijam pieteikt šādas teritorijas pārbaudei.

26.03.2015.

Skaties semināru „E-iespējas pašvaldībās” video tiešraidē

E-prasmju nedēļas ietvaros piektdien, 2015. gada 27.martā plkst. 10:30 Ogres kultūras centrā notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) organizēts seminārs „E-iespējas pašvaldībās”, ko būs iespēja vērot arī video tiešraidē.
26.03.2015.

VARAM aicina piedalīties uzņēmējdarbības veicināšanas semināros Vidzemē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2015. gada aprīlī aicina piedalīties apmācības programmas „Zināšanu eņģeļu” seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas notiks Valmierā un Madonā*.

25.03.2015.

Visā Latvijā atklāj E-prasmju nedēļu

Eiropas Savienības (ES) mājā svinīgi tika atklāta gadskārtējā “E-prasmju nedēļa”, kas visā Latvijā norisinās jau sesto reizi. Atklāšanas pasākuma ietvaros augsta līmeņa nozares līderi un politikas veidotāji apkopoja gada laikā paveikto, kā arī ieskicēja nākotnes tendences, kas saistās gan ar e-prasmju attīstību, gan vienotā digitālā tirgus sniegtajām iespējām.
25.03.2015.

Kā sākt lietot e-pakalpojumus?

Lētāka, ātrāka saziņa ar valsti jebkurā sev izdevīgā laikā un vietā, ir daži no iemesliem, kādēļ vērts apgūt e-pakalpojumus un turpmāk sazināties ar valsti internetā. Atliek vien spert pirmo soli un pamēģināt kaut vienu no vairāk nekā 200 pieejamajiem e-pakalpojumiem. Turklāt atceries, neskaidrību gadījumā vienmēr var pajautāt padomu pakalpojuma sniedzējam!

25.03.2015.

Aicina paust viedokli par hidroloģiskā režīma atjaunošanu Ķemeru nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvalde izsludinājusi sākotnējo sabiedrisko apspriešanu ietekmes uz vidi novērtējumam hidroloģiskā režīma atjaunošanai Ķemeru nacionālajā parkā.

24.03.2015.

Avārijas seku novēršanas darbus Lielo Stropu ezerā plānots pabeigt līdz aprīlim

Pēc naftas produktu noplūdes Lielo Stropu ezerā Daugavpilī Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālā vides pārvalde (Daugavpils RVP) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldību ir noskaidrojusi bojātā kuģīša īpašnieku. Zināms, ka īpašnieks ir kāda privātpersona, kura kuģīti iegādājusies ar mērķi to utilizēt. Daugavpils RVP saņēmusi kuģīša īpašnieka izstrādātu rīcības plānu turpmākām darbībām ar bojāto kuģošanas līdzekli. VVD eksperti norāda, ka patlaban ezera piesārņojums ar naftas produktu plēvi ir lokalizēts un ir nenozīmīgs. Pēc pakāpeniskas demontāžas kuģīti no ūdens plānots izcelt. Taču, kamēr nogrimušais kuģītis turpina atrasties ūdenī, piesārņojuma draudi pastāv. Avārijas seku novēršanas darbi ezera pludmalē turpināsies līdz 1.aprīlim. Līdz 15.aprīlim tiks organizēts Lielo Stropu ezera ūdens kvalitātes monitorings. Pašvaldība plāno atjaunot pludmales vides stāvoklis līdz vasaras sākumam.

24.03.2015.

Sanesas Daugavas līcī Sarkandaugavā nesatur naftas produktus

Aizvadītajā nedēļā Sarkandaugavas iedzīvotāju uzmanību piesaistīja iespējamais naftas produktu piesārņojumu Daugavas upes līcī Sarkandaugavā pie 6. šķērslīnijas tilta (Rīgā). Šā gada 19. martā Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (Lielrīgas RVP) inspektori veica minētās teritorijas apsekošanu un konstatēja, ka sanesas upes krastā nesatur naftas produktus. Vēja ietekmē upes līcī ieskaloti akmeņogļu putekļi, kūdras daļiņas un noskalojumi no ceļa braucamās daļas (netīrumi). Putekļi un netīrumi vēja virziena ietekmē radījuši uzputojumu piekrastē.

24.03.2015.

Dzesēšanas šķidruma noplūde Spīķeru kvartālā ir ļaunprātība

2015. gada 22. martā Spīķeru kvartāla teritorijā (Rīgā) notikusī automašīnu dzesēšanas šķidruma noplūde vērtējama kā ļaunprātīga rīcība, uzsver Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (Lielrīgas RVP). Uzņēmums SIA „Ice System” slidotavas demontāžas darbu procesā dzesēšanas šķidrumu novadījis vairākās 1 m3 plastmasas tvertnēs, kuras netika pienācīgi uzraudzītas. Vienai no tvertnēm tika atskrūvēts apakšējais drošības vārsts un ventilis. Par notikušo vides pārvalde uzsākusi administratīvo lietvedību.
24.03.2015.

Tiksies Ķemeru nacionālā parka tūrisma foruma dalībnieki

Lai izvērtētu pagājušajā tūrisma sezonā paveikto un diskutētu par aktualitātēm 2015. gadā, ceturtdien, 26. martā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas dabas izglītības centrā „Meža mājā” pulcēsies Ķemeru nacionāla parka tūrisma foruma dalībnieki.

24.03.2015.

Aizvadīts noslēdzošais Latvijas pašvaldību pieredzes apmaiņas brauciens uz Norvēģiju projekta* ietvaros

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2015.gada 19.-20.martā organizēja otro pieredzes apmaiņas braucienu Latvijas pašvaldību pārstāvjiem uz Norvēģiju ar mērķi stiprināt pašvaldību attīstības plānošanas kapacitāti.

23.03.2015.

Ežezerā aizturēti divi maluzvejnieki ar 16 līdakām

Sestdien, 21. martā, neilgi pēc septiņiem vakarā Rāznas nacionālā parka teritorijā esošajā Ežezerā Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas valsts vides inspektoriem izdevies aizturēt divus maluzvejniekus. 400 metrus garajos tīklos atrasts visai prāvs loms- 16 līdakas, 2 kilogrami raudu un 1 līnis, kā arī 2 gaigalas.

23.03.2015.

Baltās cielavas stāsti - 496 kilometri piekrastes

496 kilometrus no gandrīz divus tūkstošus kilometru garās Latvijas robežas apskalo Baltijas jūra.
23.03.2015.

Dabas aizsardzības pārvalde informē par apdraudētajām dzīvnieku un augu sugām

Kopš 2013. gada pasaulē 3. marts tiek atzīmēts kā Starptautiskā savvaļas sugu diena par godu Vašingtonas konvencijas par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām jeb CITES parakstīšanai. Starptautiskās savvaļas sugu dienas ietvaros CITES uzraudzības iestādes un nevalstiskās organizācijas visā pasaulē organizē dažādus sabiedrības izglītojošos pasākumus, lai veicinātu sabiedrības izpratni par apdraudēto sugu nelegālās ieguves un tirdzniecības negatīvo ietekmi uz šo sugu saglabāšanos savvaļā. Arī Dabas aizsardzības pārvalde, kā CITES uzraudzības iestāde Latvijā, marta mēnesī īpašu uzmanību velta sabiedrības izglītošanai par CITES.
20.03.2015.

Ar augsta līmeņa diskusiju atklās jau sesto E-prasmju nedēļu Latvijā

Pirmdien, 2015.gada 23.martā, ar augsta līmeņa politikas veidotāju un nozares profesionāļu diskusiju „Digitālās prasmes Digitālajā Vienotajā tirgū” tiks atklāta E-prasmju nedēļu Latvijā, kas norisināsies no 23. - 27.martam.

19.03.2015.

ES Reģionu komitejas Biroja sēdē Rīgā vērš uzmanību uz digitālās ekonomikas un investīciju nozīmi reģionu attīstībā

Rīgā 18. martā ar Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atbalstu aizvadīta Eiropas Savienības Reģionu komitejas Biroja ārkārtas sēde, kurā būtiska uzmanība tika veltīta tam, kā investīcijas digitālajā ekonomikā un informācijas tehnoloģijās var veicināt reģionu attīstību.

19.03.2015.

Atašienē informēs par īpašu apsaimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās

Otrdien, 24. martā plkst. 10:00 Krustpils novada Atašienē norisināsies seminārs zemes īpašniekiem „Kas jāzina, saimniekojot īpaši aizsargājamā dabas teritorijā? Grozījumi Meža likumā saistībā ar aizaugušām zemēm, plantāciju meži, to apsaimniekošana”.

18.03.2015.

Nedēļas nogalē dabas izglītības centrā „Meža mājā” notiks Atvērto durvju diena

Sestdien, 21. martā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģiona administrācijas Dabas izglītības centrs „Meža māja” aicina interesentus uz Atvērto durvju dienas pasākumu, kas būs veltīts tēmai „Ūdens cilvēkā un cilvēks ūdenī”. Apmeklētāji „Meža mājā” būs gaidīti no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00.

18.03.2015.

VARAM notikusi starpreģionu sadarbības programmu informatīvā diena

2015. gada 18.martā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk – VARAM) notika starpreģionu sadarbības programmu INTERREG IVC/INTERREG EUROPE informatīvā diena.

18.03.2015.

Ķemeru nacionālajā parkā iepazīst pūču daudzveidību

Sestdien, 2015. gada 14. martā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas administrācijas Dabas izglītības centrā „Meža māja” norisinājās ikgadējā “Pūču nakts”, kuras laikā interesenti tika iepazīstināti ar Ķemeru nacionālajā parkā sastopamo pūču daudzveidību.
18.03.2015.

Dabas aizsardzības pārvalde skaidro: kā rīkoties, ja krastā izskalots ronēns

Iestājoties siltākiem laika apstākļiem, ne viens vien jūrmalas apmeklētājs pamanījis piekrastē nonākušus ronēnus. Diemžēl cilvēki nezināšanas dēļ bieži cenšas “palīdzēt” dzīviem, veseliem ronēniem, kuriem nav nepieciešama cilvēka iejaukšanās viņu dabiskajā procesā.

17.03.2015.

Latvijā jau sesto gadu norisināsies E-prasmju nedēļa

No 2015. gada 23. - 27. martam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) organizē sesto E-prasmju nedēļu Latvijā. Informatīvā kampaņa norisināsies vienlaicīgi Latvijā un citās ES dalībvalstīs, veicinot apgūt digitālajam laikmetam nepieciešamās e-prasmes un izprast to priekšrocības darbā, karjeras attīstībā, kā arī cilvēka personiskajā izaugsmē.

17.03.2015.

VARAM aicina skolēnus aizpildīt E-prasmju zināšanu testu par e-iespējām Latvijā

E-prasmju nedēļas ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina 8.-12.klašu skolēnus aizpildīt zināšanu testu par e-iespējām Latvijā „Es - elektroniskajā vidē”.

17.03.2015.

VARAM sagatavojusi kārtību valsts sektora informācijas atkalizmantošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) sagatavojusi likumprojektu „Grozījumi Informācijas atklātības likumā” (turpmāk – likumprojekts), kas nosaka valsts sektora informācijas atkalizmantošanas nosacījumus un kārtību.  

17.03.2015.

Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā uzsāk kampaņu par atbildīgu pārtikas patēriņu

19. martā no plkst. 11.00 - 13.00 biedrība Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar tās biedriem vides organizāciju “homo ecos:” un “Latvijas Zemnieku federāciju” Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā atklās sociālo kampaņu par atbildīgu pārtikas patēriņu “Beidz spēlēt pārtikas cirku!”. Tirgus apmeklētāji, žurnālisti un aicinātie viesi varēs iepazīties ar kampaņas norisi, apskatīt ceļojošo fotoizstādi, kā arī uzzināt vairāk par atbildīgu pārtikas patēriņu - cilvēkam un videi draudzīgu pārtikas izvēli.

17.03.2015.

Latvijas pašvaldību pārstāvji ar VARAM atbalstu Norvēģijā turpinās gūt pieredzi teritorijas attīstības plānošanā

Ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) atbalstu 2015. gada 19.un 20.martā Latvijas pašvaldības pārstāvji dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Oslo (Norvēģijā)*. Pieredzes apmaiņas brauciena mērķis ir veicināt sasaistes izveidošanu starp teritorijas attīstības un budžeta plānošanu vietējā teritorijas attīstības plānošanas līmenī.

17.03.2015.

Izstrādā dabas aizsardzības plānus 15 īpaši aizsargājamām dabas teritorijām

Dabas aizsardzības pārvalde uzsākusi dabas aizsardzības plānu izstrādi 15 īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām (ĪADT) Latvijā.  
16.03.2015.

Gaujas nacionālā parka Jaunie reindžeri dosies ekspedīcijā gar Līgatnes upi

Šonedēļ, 19.un 20. martā, Gaujas nacionālā parka Jaunie reindžeri dosies piedzīvojumu ekspedīcijā gar vienu no interesantākajām Gaujas pietekām - Līgatnes upi, lai divu dienu garumā iepazītu un izzinātu dabas daudzveidību pavasarī.

16.03.2015.

Ko TEV nozīmē apvienotā Eiropa? – video konkurss

Eiropas Komisijas paplašināšanās ģenerāldirektorāts ar prieku izsludina video konkursu „Ko Tev nozīmē apvienotā Eiropa?”. Konkursā var piedalīties Eiropas Savienības jaunieši vecumā no 13 līdz 15 gadiem, kā arī jaunieši no kandidātvalstīm un potenciālajām Dienvidaustrumeiropas kandidātvalstīm.

16.03.2015.

SIA Vides investīciju fonds aicina pašvaldības uz bezmaksas apmācībām par Zaļo publisko iepirkumu

SIA Vides investīciju fonds aicina pašvaldības uz bezmaksas apmācībām par Zaļo publisko iepirkumu 2015.gada 24.martā plkst.11, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, Eiropas Savienības Māja!
16.03.2015.

Baltās cielavas stāsti - viens no mazākajiem Latvijas zvēriem

Baltā cielava par vienu no mazākajiem Latvijas zvēriem. Miniatūrai vāverei līdzīgā dzīvnieka garums ar visu kuplo, garo asti ir tikai 15-20 cm. Sver tas 30-40 gramus jeb gandrīz tik pat cik četras-piecas 1 € monētas.

16.03.2015.

Dabas aizsardzības pārvalde Latvijas reģionos atzīmēs Pasaules ūdens dienu

Ik gadu 22. martā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā ūdens diena, organizējot dažādus izglītojošus un informatīvus pasākumus. Latvijā tā tiek atzīmēta kopš 1996. gada. Lai pievērstu uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Starptautisko ūdens dienu atzīmēs, no 16.līdz 22. martam rīkojot izglītojošos pasākumus visā Latvijā.

14.03.2015.

Uguns noposta saimniecības ēku Līgatnes dabas takās

Naktī uz 14.martu Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takās uguns nelaimē nopostīta saimniecības ēka, kurā glabājusies dzīvnieku barība, kā arī saimniecības priekšmeti un darbarīki. Cilvēki un dzīvnieki nelaimē nav cietuši, ēka nodegusi pilnībā. Līgatnes dabas takās mītošiem dzīvniekiem nepieciešamās barības rezerves tiks steidzami atjaunotas.
13.03.2015.

Projekta „LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” pārstāvji pieredzes apmaiņā Vācijā

No 2015.gada 10. līdz 11. martam projekta “LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” pārstāvji devās pieredzes apmaiņā uz Vāciju. Brauciena mērķis bija iegūt informāciju, jaunas atziņas par ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanas iespējām, veidiem un ekosistēmu pakalpojumu temata informācijas izplatīšanu dažādām mērķauditorijām.

13.03.2015.

Vides dienests pārskatīs uzņēmumu darbību smaku emisijas jomā

2015. gada laikā Valsts vides dienests (VVD) pārskatīs uzņēmumu piesārņojošās darbības atļaujas smaku emisijas jomā un veiks tajās grozījumus. Kopumā dienests plāno grozīt 97 uzņēmumu A un B kategoriju piesārņojošo darbību atļaujas. Pārmaiņas pamatojamas 2014. gada 25. novembra Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr.742 „Noteikumi par piesārņojošas darbības izraisīto smaku noteikšanas metodēm, kā arī kārtību, kādā ierobežo šo smaku izplatīšanos”, kas paredz jaunus smakas koncentrācijas mērķlielumus vietās, kuras saskaņā ar pašvaldības teritorijas plānojumu ir publiski pieejamas iedzīvotājiem. Tāpat tiks izstrādāta un izmēģināta jauna kārtība, kādā dienests turpmāk pārbaudīs un novērtēs iedzīvotāju sūdzību pamatotību par traucējošu smaku. Pērn VVD saņēmis sūdzības par 30 pārraudzībā esošajiem uzņēmumiem un kopumā veicis 168 iesniegumu un sūdzību izskatīšanu smaku emisijas jomā visā Latvijā. Grūtības jauno smaku koncentrācijas mērķlielumu sasniegšanā varētu skart 13 uzņēmumus.  

13.03.2015.

VARAM aicina piedalīties seminārā „E-iespējas pašvaldībās”

E-prasmju nedēļas ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina pašvaldību darbiniekus, uzņēmējus un citus interesentus piedalīties seminārā „E-iespējas pašvaldībās”.

12.03.2015.

“eSkills for Jobs 2015” konferenci skaties tiešraidē!

Starptautiskajā e-prasmju konferencē "eSkills for Jobs 2015" īpašu uzmanību tiks pievērsta digitālo un vadīšanas prasmju nozīmei jaunas uzņēmējdarbības uzsākšanā, kā arī e-prasmju nozīmei nodarbinātības veicināšanā. 

Konferences norisei ikviens interesents var sekot līdzi arī tiešraidē - http://ieej.lv/Lm6dv
12.03.2015.

Apzināta lielākā mežābele Latvijā

Latvijas Petroglifu centra aktīvisti Skrundas novadā apzinājuši lielāko mežābeli Latvijā ar stumbra apkārtmēru 4 metri.
11.03.2015.

Pirmo reizi ar vērienīgu kampaņu popularizēs vairāk nekā 300 valsts e-pakalpojumus

Latvijā jau katrs otrais valsts pakalpojums ir pieejams elektroniski, tomēr tos joprojām lieto vien aptuveni tikai katrs ceturtais jeb 25% no interneta lietotājiem. Lai informētu, ka e-pakalpojumi ir ērtākais un ātrākais saziņas veids ar valsti, VARAM (Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija) uzsākusi vērienīgu informatīvu kampaņu, lai popularizētu kopumā vairāk nekā 300 valsts e-pakalpojumu. Līdz ar iedzīvotāju paradumu maiņu iecerēts pārspēt vidējos e-pakalpojumu lietošanas rādītājus Eiropas Savienībā.

11.03.2015.

Līgatnes dabas takas aicina uz 40.jubilejas pasākumiem visa gada garumā

Svētdien, 8. martā Dabas aizsardzības pārvalde aizsāka pasākumu ciklu, kas veltīts Līgatnes dabas taku 40.jubilejai. Iespēju izzināt dabas un dzīvnieku pasauli, kā arī atpūsties brīvā dabā šajā dienā izmantojuši teju 1000 apmeklētāju, kuriem pasākuma organizatori bija sarūpējuši arī iespēju darboties radošās aktivitātēs.

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Vides aizsardzība
 
 RAIM 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
31.03.2015
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta