Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
29.04.2016.

VRAA direktora amatam virza VID ģenerāldirektora vietnieku A.Undzēnu

Ar mērķi nodrošināt labas pārvaldības principu ievērošanu valsts pārvaldes darbībā, un izvērtējot vairākus kandidātus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šobrīd vakantajam Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktora amatam nolēmusi virzīt Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieku Aigaru Undzēnu.

29.04.2016.

Ministrs K.Gerhards atklāj Uzņēmēju dienas Zemgalē

Piektdien, 2016. gada 29. aprīlī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalījās “Uzņēmēju dienas Zemgalē 2016” atklāšanā un aicināja uzņēmējus arī turpmāk būt drosmīgiem un pārvarēt izaicinājumus.

29.04.2016.

Dabas aizsardzības pārvalde saņēmusi ap pustūkstoti ziņojumu par roņu mazuļiem piekrastē

Ik pavasari aptuveni mēneša garumā jūrmalas piekrastē nonāk roņu mazuļi. Šopavasar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti saņēmuši teju pustūkstoti iedzīvotāju zvanu un elektroniskās vēstules par piekrastē novērotiem roņu mazuļiem. Lielākā daļa ziņotāju pauduši satraukumu par ronēnu drošību un veselību.

29.04.2016.

VARAM notika ekspertu seminārs par gaisa aizsardzību pilsētvidē

Ceturtdien, 2016. gada 28. aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Latvijā un biedrību “Zaļā brīvība” organizēja ekspertu semināru par gaisa kvalitātes jautājumiem pilsētvidē un pieredzes apmaiņu šajā jomā. Tikšanās notika Baltijas jūras valstu padomes pasākumu ietvarā, kur šogad Polija ir prezidējošā valsts.

28.04.2016.

Aicinām pieteikties dalībai publiskā lekcijā par īpašuma tiesībām un vides aizsardzību Eiropā

2016. gada 26.maijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu (RJA) aicina tiesību nozares profesionāļus, akadēmisko personālu un studentus pieteikties publiskai lekcijai “Īpašuma tiesības un vides aizsardzība Eiropā”. Tajā uzstāsies profesors Gerds Vinters (Gerd Winter).

28.04.2016.

VARAM norisinājās Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas informatīvais seminārs

Trešdien, 2016. gada 27. aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija* organizēja informatīvu semināru par Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projektu īstenošanas prasībām Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2014. - 2020.gada plānošanas periodā.

28.04.2016.

LVĢMC aicina uzņēmējus uz bezmaksas semināru par REACH 2018 reģistrāciju

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra REACH un CLP palīdzības dienests 2016. gada 12. maijā  aicina uzņēmējus uz bezmaksas semināru par REACH 2018 reģistrāciju "Sadarbība ar līdzreģistrētājiem un datu kopīga lietošana" (3. solis).

28.04.2016.

Saeima otrajā lasījumā atbalsta Latgales SEZ izveidošanu

Ceturtdien, 2016.gada 28.aprīlī, Saeima otrajā lasījumā atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu „Latgales speciālās ekonomiskās zonas likums”, ar kuru ir paredzēts izveidot Latgales speciālo ekonomisko zonu (SEZ) Latgales reģionā.

28.04.2016.

LVĢMC uzvarējis projektā par Azerbaidžānas vides monitoringa sistēmas pilnveidi

Konsorcijs, kuru pārstāv Somijas meteoroloģijas institūts, VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC), Somijas Vides institūts un Austrijas Vides aģentūra, uzvarējis Twinning projektā “Azerbaidžānas Valsts vides monitoringa sistēmas modernizācija, balstoties uz ES labāko pieredzi”.

28.04.2016.

Aicinām pieteikties kompensācijām par saimnieciskās darbības ierobežojumiem

Dabas aizsardzības pārvalde aicina zemes īpašniekus līdz 2016.gada 15.maijam iesniegt pieteikumus kompensācijai – ikgadējam atbalsta maksājumam.

28.04.2016.

Informē NVO* par ES pārrobežu sadarbības programmu iespējām

Trešdien, 2016. gada 27. aprīlī notika informatīvs seminārs “ES pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam – iespējas NVO".

27.04.2016.

Latvijā pirmo reizi norisināsies Starptautiskā Jauno reindžeru nedēļa

Šovasar, no 2016.gada 10. līdz 16. jūlijam, Dabas aizsardzības pārvalde un EUROPARC federācija (Europarc Federation) pirmo reizi Latvijā organizēs Starptautisko Jauno reindžeru pieredzes nedēļu.

27.04.2016.

Līdz 17.maijam aicinām iesniegt pieteikumus atbalstam energoefektivitātes pasākumiem zema enerģijas patēriņa ēkām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina pašvaldības līdz 2016.gada 17.maijam iesniegt pieteikumus atbalstam energoefektivitātes pasākumiem zema enerģijas patēriņa ēkām.

27.04.2016.

Meklēs risinājumus biotopu atjaunošanai dabas liegumos “Randu pļavas” un Liepājas ezers” un Rāznas Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvalde ir uzsākusi Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta “Tehnisko risinājumu izstrāde biotopu atjaunošanas pasākumu uzsākšanai dabas liegumos “Randu pļavas” un “Liepājas ezers” un Rāznas Nacionālajā parkā” realizēšanu.

26.04.2016.

VARAM valsts sekretārs R.Muciņš parakstīs deklarāciju par profesionālās pilnveides izglītības programmu energoefektīvai būvniecībai ieviešanu

Trešdien, 2016.gada 27.aprīlī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš parakstīs deklarāciju par profesionālās pilnveides izglītības programmu energoefektīvai būvniecībai un ēku atjaunošanai ieviešanu.
26.04.2016.

VARAM informē pašvaldības par URBACT III programmas iespējām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2016.gada 26.aprīlī organizēja starpreģionu sadarbības programmas URBACT III 2014.-2020.gadam (turpmāk – URBACT III programma) informatīvo dienu. Tās laikā pašvaldību pārstāvji tika informēti par URBACT III programmā pieejamām iespējām. 

26.04.2016.

K.Gerhards izvirza četrus prioritāros uzdevumus valdības rīcības plānā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards par prioritāriem uzdevumiem Valdības rīcības plānā Deklarācijas par Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai izvirzījis klimata politiku, atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveidošanu, Latgales reģiona izaugsmi un pašvaldību sadarbības teritoriju veidošanu.

25.04.2016.

Lielajā Talkā Jaunķemeros sakopta piekrastes meža un kāpu teritorija

Sestdien, 2016.gada 23. aprīlī Lielās Talkas dienā Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar brīvprātīgajiem Lielās talkas laikā sakopa Jaunķemeru piekrastes meža un kāpu teritoriju.

25.04.2016.

Skaties tiešraidē VARAM organizētas mācības VPVKAC konsultantiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2016. gada 25. aprīlī, turpinot mācības valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) speciālistiem, organizē semināru par Lauku atbalsta dienesta (LAD) sniegto pakalpojumu klāstu.

Semināra ierakstu skatieties šeit!

22.04.2016.

Ministrs K.Gerhards Latvijas vārdā Ņujorkā paraksta Parīzes nolīgumu klimata pārmaiņu ierobežošanai

2016. gada 22. aprīlī vēsturiskā ceremonijā, kas norisinājās Ņujorkā (ASV), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Latvijas Republikas vārdā parakstīja Parīzes nolīgumu par klimata pārmaiņu ierobežošanu.
22.04.2016.

Konference “Vide. Uzņēmums. Motivācija”

Aicinām 29. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no pulksten 10.00 līdz 15.00 uz projekta “Ilgtspējīgas vides politikas pārvaldības veicināšana MVU sektorā” noslēguma konferenci “Vide. Uzņēmums. Motivācija”.
22.04.2016.

Baldones radioaktīvo atkritumu glabātavā “Radons” notika mācības Radiācijas drošības centra darbiniekiem

Šī gada 19. un 20. aprīlī VSIA “Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” radioaktīvo atkritumu glabātavā “Radons” Baldones novadā notika Valsts vides dienesta (VVD) Radiācijas drošības centra (RDC) darbinieku mācības. To laikā tika nostiprinātas RDC darbinieku teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas bezsaimnieka jonizējošā starojuma avotu meklēšanā un identificēšanā, uzlabota savstarpējā sadarbība un komunikācija.

22.04.2016.

Aicina talciniekus ziņot par videi kaitīgiem atkritumiem

Lielās talkas laikā atrastos bīstamos atkritumus nevajadzētu atstāt bez ievērības, bet ziņot par tiem izmantojot Vides SOS aplikāciju.

22.04.2016.

VVD paraksta starpresoru vienošanos “Par sadarbību valsts robežas drošības jautājumos“

Š.g. 21.aprīlī Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts vides dienesta vadītāji parakstīja starpresoru vienošanos “Par sadarbību valsts robežas drošības jautājumos”.

22.04.2016.

Notiks konference par dabas teritoriju pārvaldības plānošanu un integrēšanu teritoriju plānojumos

2016.gada 28.aprīlī Dabas aizsardzības pārvalde organizē konferenci “Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju pārvaldības plānošana un integrācija teritorijas attīstības plānošanas dokumentos”.

21.04.2016.

Latvijas eksperti sniedz atbalstu Moldovas Ziemeļu reģiona ekonomiskās attīstības veicināšanai

2016. gada 12. -16. aprīlī attīstības sadarbības projekta ietvaros notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un citu Latvijas ekspertu vizīte Moldovā. Tās mērķis bija sniegt praktisko ieguldījumu divpusējās sadarbības attīstībā starp Latviju un Moldovu reģionālās attīstības jomā*.

21.04.2016.

Uzlabo informācijas infrastruktūru dabas liegumā “Lielupes palienes pļavas”

Lai informētu apmeklētājus par atļautajām darbībām un sezonas ierobežojumiem, Dabas aizsardzības pārvalde šopavasar dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” teritorijā izvietojusi informatīvās zīmes.

21.04.2016.

Saeimas komisija atbalsta Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveidi

Trešdien, 2016. gada 20.aprīlī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātā likumprojekta „Latgales speciālās ekonomiskās zonas likums” priekšlikumus.

20.04.2016.

VARAM iepazīstina Palestīnas administrācijas pārstāvjus ar publisko pakalpojumu reformu un e-pārvaldes ieviešanu Latvijā

2016. gada 20.aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) darbinieki tikās ar Palestīnas administrācijas (General Personnel Council of the Palestinian National Authority) pārstāvjiem un iepazīstināja ar publisko pakalpojumu reformu un e-pārvaldes ieviešanu Latvijā.

20.04.2016.

VARAM notiks Baltijas vides ekspertu sanāksme

Trešdien, 2016. gada 20. aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizē Baltijas vides ekspertu sanāksmi, kas norisinās Baltijas Ministru padomes ietvaros.

20.04.2016.

VARAM organizē diskusiju par Latvijas nākotni jaunajā klimata realitātē ar augsta līmeņa OECD amatpersonas piedalīšanos

Piektdien, 2016. gada 22.aprīlī, kontekstā ar Parīzes nolīguma parakstīšanu 2016. gada 22. aprīlī Ņujorkā, notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizēta publiskā diskusija par Latvijas nākotni jaunajā klimata realitātē. Tajā piedalīsies augsta līmeņa Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD) amatpersona un daudzi Latvijā atzīti eksperti*. 

19.04.2016.

Ministrs K.Gerhards: jāsamazina nekustamā īpašuma nodoklis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards aicina veikt grozījumus likumdošanā, kas paredzētu samazinātu nodokļa likmi tiem nekustamā īpašuma nodokļu maksātājiem, kuriem pieder viens nekustamais īpašums un kas ir arī šī nodokļu maksātāja deklarētā dzīvesvieta.

19.04.2016.

Dabas aizsardzības pārvalde pārgājienā aicina iepazīt Līču – Laņģu klintis

Piektdien, 2016.gada 22.aprīlī Dabas aizsardzības pārvalde aicina doties izzinošā pārgājienā Gaujas Nacionālā parka Līču Laņģu klintīs, kas atrodas Priekuļu novada Lodes pagastā.

19.04.2016.

Lielajā Talkā Jaunķemeros sakops piekrastes meža un kāpu teritoriju

Sestdien, 2016. gada 23. aprīlī Lielās Talkas dienā Dabas aizsardzības pārvalde aicina pievienoties talkai Jaunķemeros, kur būs iespēja piedalīties dažādos piekrastes apsaimniekošanas un sakopšanas darbos.

19.04.2016.

Ministrs K.Gerhards neformālajā ES vides un transporta ministru padomē aicina samazināt starptautiskās aviācijas un kuģniecības emisijas

2016. gada 14.-15.aprīlī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pārstāvēja Latviju neformālajā Eiropas Savienības (ES) vides  un transporta ministru padomē Amsterdamā (Nīderlandē).

19.04.2016.

Interreg Latvija – Lietuva aicina uz atklāšanas pasākumu

Interreg Latvija – Lietuva programma uzsāk aktīvu darbu un aicina uz programmas atklāšanas pasākumu 11. maijā Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars.” Atklāšanas  datums ir izvēlēts Eiropas Savienības dienas pasākumu nedēļā, lai uzsvērtu Eiropas reģionālās sadarbības nozīmību.

18.04.2016.

Vēl mēnesi var pieteikties konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016”

Aicinām līdz š.g. 13. maijam iesniegt pieteikumus konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016”. Šogad energoefektivitāte tiks vērtēta atjaunotām daudzdzīvokļu ēkām, daudzdzīvokļu ēkām - jaunbūvēm, sabiedriskām ēkām, vienģimenes ēkām un industriālām ēkām.

18.04.2016.

Lielās Talkas ietvaros kops arī īpaši aizsargājamās dabas teritorijas

Pavasaris tradicionāli ir talku laiks. Iestājoties siltākiem laika apstākļiem, teritoriju sakopšanas pasākumus organizē arī Dabas aizsardzības pārvalde, pēc ziemas talkojot īpaši aizsargājamās dabas teritorijās visos reģionos un aicinot līdzdarboties arī citus interesentus.

18.04.2016.

Nedēļas nogalē Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz foto pārgājienu Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā

Sestdien, 2016.gada 23.aprīlī, Dabas aizsardzības pārvalde organizē Putnu dienām veltītu pārgājienu kopā ar dabas fotogrāfu Jāni Šatrovski.

18.04.2016.

Aicinām pieteikties Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas forumā Lietuvā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina Latvijas partnerus no Latgales un Zemgales pieteikties Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas (Programma) pieredzes apmaiņas un partneru meklēšanas forumā.

16.04.2016.

VARAM un tās iestāžu darbinieki aizsāk Lielās Talkas nedēļu – atjauno valsts mežu un sastāda 6000 egļu un priežu stādus GNP teritorijā

Sestdien, 2016.gada 16.aprīlī, aizsākot Lielās Talkas nedēļu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) darbinieki kuplā pulkā atjaunoja nelikumīgi izcirsto valsts mežu un sastādīja 6000 egļu un priežu stādus Gaujas Nacionālā parka teritorijā.
15.04.2016.

VARAM un tās iestāžu darbinieki aizsāks Lielās Talkas nedēļu – atjaunojot valsts mežu Gaujas Nacionālā parkā

Sestdien, 2016.gada 16.aprīlī, aizsākot Lielās Talkas nedēļu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) darbinieki stādīs priedes, tā atjaunojot nelikumīgi izcirsto valsts mežu, Gaujas Nacionālā parka teritorijā.

15.04.2016.

15.aprīlis – Krustkalnu dabas rezervāta dibināšanas gadadiena

Pirms 39 gadiem, 15.aprīlī  dibināts Krustkalnu dabas rezervāts. Īpaši aizsargājamā dabas teritorija  izveidota 1977.gadā, lai saglabātu tur izveidojušos īpatnējos dabas kompleksus, ko veido Madonas-Trepes vaļņa reljefs. Te augstas pauguru virsotnes mijas ar dziļām ieplakām, kurās izveidojušies nelieli ezeri un purviņi, kā arī daudzi avoti. Šādos apstākļos teritorijā ir izveidojusies bagāta augu un dzīvnieku valsts.

14.04.2016.

Tiek izsludināts projektu konkurss aktivitātē „Sugu aizsardzības plānu izstrādāšana vai atjaunošana indikatīvi norādītajām īpaši aizsargājamām sugām”

Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2016. gada 11.aprīļa sēdes Nr.5 lēmumu § 1.1., izsludina projektu konkursu finansējuma saņemšanai 2016. gadā vadlīnijas „Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība un saglabāšana” aktivitātē „Sugu aizsardzības plānu izstrādāšana vai atjaunošana indikatīvi norādītajām īpaši aizsargājamām sugām”.

14.04.2016.

Iznācis portāla Latvija.lv e-ziņu trešais numurs

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) informē, ka iznācis vienotā valsts un pašvaldību pakalpojumu portāla www.latvija.lv e-ziņu 3.numurs. Šogad portālam aprit 10 gadi, un Latvija.lv e-ziņas tiek veidotas, lai informētu un veicinātu sabiedrības interesi e-pakalpojumu lietošanā, kā arī iepazīstinātu ar Latvija.lv jaunumiem un statistiku.

14.04.2016.

Aicinām pieteikties diskusijai par Latvijas nākotni jaunajā klimata realitātē

2016. gada 22.aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina piedalīties atraktīvā publiskā diskusijā par Latvijas nākotni jaunajā klimata realitātē.

13.04.2016.

AS “Balticovo” notekūdeņu attīrīšanas iekārtu bakrēriju bojāeju izraisījis digestāts

Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālajai vides pārvaldei (Jelgavas RVP) zināmi AS “Balticovo” ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu baktēriju pēkšņās bojāejas iemesli. Uzņēmuma kanalizācijas sistēmā nonākusi digestāta šķidrā frakcija ar augstu ķīmiskā skābekļa patēriņu, izraisot baktēriju slāpšanu. 

13.04.2016.

Apvienotajā ES vides un transporta ministru neformālajā padomē Amsterdamā diskutēs par zaļo mobilitāti

2016. gada 14. un 15.aprīlī Amsterdamā (Nīderlandē) notiks Eiropas Savienības (ES) vides un transporta ministru neformālā padome (turpmāk – padome). Latvijas delegāciju vadīs un Latvijas intereses pārstāvēs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Satiksmes ministrijas parlamentāras sekretārs Edgars Tavars.  

12.04.2016.

Dabas aizsardzības pārvalde plašāk izglītos par apdraudēto savvaļas sugu aizliegto tirdzniecību

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centros visā Latvijā turpmāk plašāk informēs un izglītos par apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām un nelikumīgas tirdzniecības ar tām ietekmi gan uz bioloģisko daudzveidību pasaulē, gan uz ekonomiku.

12.04.2016.

Latvija ar Igauniju slēgs vienošanos par Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam

Otrdien, 2016. gada 12.aprīlī valdība pilnvaroja Vides aizsardzības un reģionālo attīstības ministriju (VARAM) noslēgt Igaunijas Finanšu ministrijas, Igaunijas Republikas un Latvijas Republikas vienošanos* par pārrobežu sadarbības programmas Interreg V-A Igaunija Latvija 2014.-2020. gadam (Programma) īstenošanu. Tāpat valdības sēdē tika apstiprināts vienošanās projekts. 

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
30.04.2016
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta