Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasReģionālā attīstībaProjektiFIRESPOLPreses informācija
 
 
 
03.12.2018. Preses informācija
Pirmā projekta „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) vietējā rīcības grupas sanāksme  ir notikusi
03.12.2018.

Projekta „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) vietējās rīcības grupas pirmā sanāksme  notika 2018.gada 15.novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk - VARAM). Vietējās rīcības grupā sastāvā ir iekļauti pārstāvji no VARAM, Ekonomikas ministrijas, sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Vides investīciju fonds”, akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcija Altum”, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas.

Sanāksmes uzdevums bija informēt tās dalībniekus par projekta mērķiem, uzdevumiem un laika grafiku, kā arī rīcības grupas ieguldījumu projekta FIRESPOL ieviešanā: atjaunojamo energoresursu (turpmāk - AER) jomas labās prakses piemēru identificēšanā un aprakstīšanā, pašnovērtējuma izstrādē, projekta rīcības plāna izstrādē un apstiprināšanā, kā arī citās ar projektu saistītās aktivitātēs. Rīcības grupas locekļi īsi iepazīstināja ar savu atbildības jomu un redzējumu attiecībā uz potenciālo ieguldījumu projekta rezultātu sasniegšanā. Sanāksmes dalībnieki aktīvi diskutēja par AER jomas labās prakses piemēriem saistītiem ar finanšu instrumentu piesaisti AER izmantošanas veicināšanai pašvaldībās, minot piemērus no savas institucionālās pieredzes un analizējot VARAM sagatavoto labās prakses piemēru.

Tāpat sanāksmes dalībnieki vienojās par turpmāk veicamo projekta aktivitāšu īstenošanas termiņiem un pārrunāja aspektus, kas veicinātu projektā sasniedzamo rezultātu kvalitāti.

Informācija par  projektu
Projekts FIRESPOL tiek īstenots no 2018.gada 1.jūnija līdz 2022.gada 31.maijam ar starpreģionu sadarbības programmas INTERREG EUROPE 2014.-2020.gadam atbalstu. Projektā kopā iesaistīti partneri no sešām valstīm. Vadošais partneris ir Spānijas organizācija „Extremadura Energy Agency” (AGENEX).

Plašāka informācija par projektu ir pieejama VARAM tīmekļa vietnē, kā arī projekta FIRESPOL tīmekļa vietnē: https://www.interregeurope.eu/firespol/.

 

   Rīcības grupas locekļu prezentācijas par pieredzi finanšu instrumentu un AER jomās     


 
   VARAM informē par rīcības grupas ieguldījumu projekta FIRESPOL ieviešanā


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
30.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta