Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasReģionālā attīstībaProjektiFIRESPOLPreses informācija
 
 
 
05.11.2019. Preses informācija
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji piedalās projekta „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) piektajā starpreģionālajā pasākumā Vācijā
05.11.2019.

Pēc veiksmīgiem projekta „Finanšu instrumenti atjaunojamās enerģijas izmantošanas veicināšanai” (FIRESPOL) pieredzes apmaiņas pasākumiem Spānijā, Polijā, Horvātijā un Īrijā, š.g. 15.-16. oktobrī norisinājās piektais pieredzes apmaiņas pasākums Vīsbādenē, Vācijā. Tajā piedalījās visu projektā iesaistīto partneru pārstāvji - vadošais partneris AGENEX no Spānijas, partneri no Horvātijas, Īrijas, Vācijas, Polijas un Latvijas, kā arī papildus no katras valsts bija uzaicināti piedalīties pārstāvji ar pieredzi un zināšanām atjaunojamo energoresursu (AER) jomā, lai dalītos pieredzē ar citu valstu pārstāvjiem. No Latvijas pasākumā piedalījās VARAM un SIA “CSE COE” pārstāvji.

Pasākuma ietvaros notika FIRESPOL projekta vadības komitejas tikšanās, kuras laikā tika apspriests projekta īstenošanas līdzšinējais progress un aktualitātes, kā arī turpmāk veicamo projekta aktivitāšu izpildes nosacījumi un termiņi. Starpreģionālā mācīšanās semināra laikā katrs projekta partneris prezentēja savu sasniegto, paveikto FIRESPOL projekta ietvaros. Pēc prezentācijām notika darbs grupās, apspriežot un analizējot izvirzītās idejas.

Pasākuma otrā dienā dalībnieki brauca ar ūdeņraža autobusu uz Veilrodu, kur apskatīja otro augstāko vēja turbīnu Vācijā. Vēja turbīnu parks ir arī integrējoši izglītojoša taka skolēniem par enerģijas  ieguvi, t.sk. AER. Otrajā dienas daļā notika lekcijas par Vācijas labās prakses piemēriem un zinātniskajiem pētījumiem par sabiedrības iesaistes veicināšanu un AER finansēšanu, piemēram, iedzīvotāju enerģijas kooperatīviem un mazoglekļa enerģētikas finansēšanu.

Pēc Vācijas pieredzes apmaiņas pasākuma pienākusi Latvijas kārta pie sevis aicināt FIRESPOL projekta partnerus. Nākamais projekta pieredzes apmaiņas pasākums tiek plānots jau 2020. gada februārī Latvijā.

FIRESPOL projekta partneru pieredzes apmaiņas pasākums Vīsbādenē, Vācijā

Informācija par projektu
Projekts FIRESPOL tiek īstenots no 2018. gada 1. jūnija līdz 2022. gada 31. maijam ar starpreģionu sadarbības programmas INTERREG EUROPE 2014.-2020. gadam atbalstu. Projektā kopā iesaistīti partneri no sešām valstīm. Vadošais partneris ir Spānijas organizācija „Extremadura Energy Agency” (AGENEX).

Plašāka informācija par projektu ir pieejama VARAM tīmekļa vietnē, kā arī projekta FIRESPOL tīmekļa vietnē: https://www.interregeurope.eu/firespol/ un https://www.facebook.com/firespolproject/.

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
27.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta