Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāNFI projekts „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana”Jaunumi
 
 
 
Aizvadīts noslēdzošais projekta pieredzes apmaiņas brauciens uz Norvēģiju
10.04.2015

2015.gada 19.-20.martā pieredzes apmaiņas braucienā piedalījās Līvānu novada, Smiltenes novada, Saldus novada, Salacgrīvas novada, Alojas novada, Kokneses novada, Jelgavas novada un Jūrmalas pilsētas pašvaldību pārstāvji un projekta īstenotāja (VARAM) pārstāvji. Pieredzes apmaiņas brauciens tika īstenots projekta 3.aktiviātes ietvaros.

Brauciena mērķis bija detalizētāk iepazīties ar KOSTRA sistēmas izmantošanu pašvaldību darbā un redzētu konkrētus piemērus, kā tiek nodrošināta sasaistes starp attīstības un budžeta plānošanas procesu uzturēšanu vietējās pašvaldības līmenī.

Pieredzes apmaiņas brauciena dalībniekiem bija iespēja viesoties Skedsmo pašvaldībā, kur tos sagaidīja pašvaldības mērs, savukārt galvenais budžeta konsultants iepazīstināja ar informācijas datu bāzes KOSTRA vēsturi, statistikas datu izmantošanas iespējām pašvaldības darbā. Savukārt Norvēģijas vietējo un reģionālo pašvaldību asociācijas (KS) pārstāve demonstrēja pašvaldību savstarpējo salīdzināšanu, izmantojot viena pakalpojuma vērtēšanas rādītājus no KOSTRA datu bāzes, kas tiek izmantoti, strādājot ar Norvēģijas pašvaldībām vienā no „Benchlearning” (mācīties salīdzinot) tīkliem.

Dalībnieki augstu novērtēja KOSTRA sistēmas piedāvātās iespējas Norvēģijas pašvaldībām savstarpēji salīdzināt darbības efektivitāti un ekonomisko pamatotību noteiktu pakalpojumu sniegšanas ietvaros, kā arī vienkāršoto datu iesniegšanas elektronisko formātu. Tāpat augsti tika novērtēta informācijas datu bāzes  KOSTRA plašais pašvaldībām domāto statistisko datu klāsts, kas tiek izmantots  pašvaldību darbības plānošanā, vadīšanā un lēmumu pieņemšanā. Tāpat atzinīgi tika novērtēta „benchlearning” pieeja pašvaldību funkciju izvērtēšanai, kur tiek izmantoti attiecīgajā tīklā iesaistīto pašvaldību dati – gan pašu sniegti, gan no informācijas datu bāzes  KOSTRA. Izvērtējumā tika salīdzinātas pašvaldības savā starpā, vērtēta dinamika un arī meklētas datu kopsakarības. Redzētais rosina izmēģināt šo metodi arī pilotpašvaldībās kādu funkciju novērtēšanai.

Gūtās zināšanas un idejas tiks izmantotas metodiskā materiāla „Sasaistes starp attīstības plānošanu un budžeta plānošanu nodrošināšanā vietējo pašvaldību līmenī” izstrādē.


1.diena Skedsmo pašvaldībā

2.diena Oslo, Norvēģijas pašvaldību un modernizācijas ministrijaPieredzes apmaiņas brauciens tika finansēts no Norvēģija finanšu instrumenta 2009.-2014.gada programmas Nr.LV07 „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” līdzekļiem.

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta