Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāNFI projekts „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana”Jaunumi
 
 
 
Izstrādāts ziņojums par mazo un vidēji lielo pilsētu izaicinājumiem un to ietekmi uz kopējo teritoriālo attīstību gan Latvijas, gan ES mērogā
08.07.2015
Projekta 2.aktivitātes „Vietējo pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas kapacitātes uzlabošana” ietvaros tikai sagatavots ziņojums par mazo un vidēji lielo pilsētu problemātiku un izaugsmes potenciālu gan Eiropas Savienības, gan Latvijas mērogā. Ziņojumā ir apzinātas mazo un vidējo pilsētu attīstības tendences un iespējas, kas tiks ņemtas vērā, izstrādājot teritoriju attīstības plānošanas dokumentus un plānojot atbilstošus atbalsta pasākumus pilsētu attīstībai.
Ziņojuma mērķis bija apzināt mazo un vidēji lielo pilsētu izaicinājumus, priekšnosacījumus ekonomiskai attīstībai un piedāvāt rekomendācijas, kā dažādos pārvaldes līmeņos būtu iespējams uzlabot un veicināt mazo un vidēji lielo pilsētu izaugsmi, t.sk. pozitīvi ietekmējot apkārtējo lauku teritoriju attīstību. Balstoties uz Eiropas Savienības un Latvijas atsevišķo mazo un vidējo pilsētu izvērtējumu, ziņojumā tiek uzsvērta vietējo pašvaldību kapacitātes un kopienu iesaistes teritorijas attīstības plānošanā nozīme.

Ņemot vērā to, ka Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienības Padomē 2015.gada pirmajā pusē reģionālās politikas jomā īpašā prioritāte bija mazo un vidējo pilsētu attīstības jautājumi, ziņojuma rezultāti tika ņemti vērā arī Rīgas deklarācijas „Ceļā uz ES Pilsētprogrammu” sagatavošanā. Rīgas deklarācija tika pieņemta neformālajā ES ministru sanāksmē par teritoriālās un pilsētu attīstības jautājumiem (Rīgā, 10.jūnijā, 2015.gadā). 

Tādēļ uzskatāms, ka šis projekta rezultāts ne tikai kalpos par nozīmīgu informācijas avotu teritorijas attīstības plānošanā reģionālajā un vietējā līmenī, bet arī atstās ietekmi uz attīstības plānošanu un atbalsta pasākumu plānošanu arī Eiropas Savienības mērogā. 

Ar ziņojumu iespējams iepazīties šeit

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta