Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāNFI projekts „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana”Jaunumi
 
 
 
Apstiprina Rīgas plānošanas reģiona attīstības stratēģiju un programmu
28.09.2015
Rīgas plānošanas reģiona speciālisti sadarbībā ar plānošanas ekspertiem, pašvaldību, nozaru ministriju un citu institūciju pārstāvjiem ir izstrādājuši jaunus Rīgas plānošanas reģiona attīstības dokumentus - ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2030.gadam un attīstības programmu līdz 2020.gadam.

 Attīstības stratēģijā un programmā tiek uzsvērta Rīgas plānošanas reģiona kā galvaspilsētas reģiona nozīme, kas koncentrē valsts politikas, ekonomikas un kultūras attīstības virzošo lomu. Rīgas plānošanas reģiona 30 pašvaldības veido daudzveidīgu, pēc lomas atšķirīgu administratīvo teritoriju mozaīku. Rīga ar pieguļošo teritoriju loku veido izteiktu metropoles areālu, kas pārsniedz plānošanas reģiona administratīvās robežas un kura ietekme jūtama visā Latvijā.
 
Plānošanas dokumentos noteiktā attīstības vīzija nosaka – Rīgas reģiona, kā Eiropas daļas labklājība nākotnes globālā kontekstā saistāma ar gudrām vērtībām pasaules tirgum, enerģiju taupošiem risinājumiem, kvalitatīvu dzīves fizisko telpu un integrētu sabiedrību. Rīgas reģiona attīstības vispārējais mērķis ir kļūt par pievilcīgu, efektīvu, atvērtu, tolerantu un konkurētspējīgu reģionu pasaules telpā.
 
 Rīgas plānošanas reģiona ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030.gadam un attīstības programma līdz 2020.gadam tika apstiprināta Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes sēdē, kas norisinājās Rīgas Rātsnama Sēžu zālē š.g. 18.septembrī. 

Ar dokumentiem iespējams iepazīties Rīgas plānošanas reģiona tīmekļa vietnē.

Dokumenti izstrādāti Norvēģijas finanšu instrumenta projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” (Nr.4.3.-24/NFI/INP-002) ietvaros
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
26.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta