Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāReģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādeJaunumi
 
 
 
Jaunumi

23.03.2018.

24.martā norisinājās konference par reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) š.g.24.martā, Jūrmalā organizēja noslēguma konferenci pašvaldību, plānošanas reģionu, nozaru ministriju, nevalstisko organizāciju un citu institūciju pārstāvjiem, lai ziņotu par Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda finansētā projekta “Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” rezultātiem, un diskutētu par jaunu pasākumu izstrādi uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos.

22.02.2017.

Aicinājums piedalīties projekta noslēguma konferencē 24.martā, Jūrmalā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” finansētā projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādē” ietvaros organizē projekta noslēguma konferenci, kura notiks 2017.gada 24.martā Jūrmalā, SemaraH Hotel Lielupe, Bulduru prospektā 64/68, plkst. 9:00-16:00.

30.01.2017.

Tiek pārņemta Norvēģijas pieredze Latvijas attālo un mazāk apdzīvoto teritoriju attīstībai

2017.  gada 26. un 27. janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu organizēja semināru – diskusiju par Latvijas mazāk apdzīvoto un attālo teritoriju izaicinājumiem, kā arī esošajiem un iespējamajiem atbalsta pasākumiem šo teritoriju attīstībai.

26.01.2017.

Seminārs par iespējamajiem atbalsta pasākumiem mazāk attīstīto teritoriju izaugsmei

2017.  gada 26. un 27. janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizē semināru – diskusiju par mazāk apdzīvoto un vājāk attīstīto teritoriju izaicinājumiem, kā arī esošajiem un iespējamajiem atbalsta pasākumiem šo teritoriju attīstībai. 

21.12.2016.

Noslēgušies reģionālie biznesa ideju konkursi “Biznesa ekspresis”

Pēdējie 3 mēneši ir bijuši izaicinājumiem, emocijām un sasniegumiem bagāti! To laikā tika attīstītas idejas, kas gan iedvesmoja, gan pārsteidza. Praktiski, inovatīvi un radoši risinājumi, kas vēlreiz apliecināja mūsu līdzcilvēku neierobežoto domu lidojumu!

17.11.2016.

Seminārs biznesa ideju konkursa “Biznesa ekspresis” 2.kārtas dalībniekiem

21. novembrī ideju konkursa “Biznesa ekspresis” 2. kārtas dalībniekiem notiks vienas dienas apmācību seminārs, kura laikā nozares eksperti prezentēs uzņēmējdarbības labās prakses piemērus un sniegs noderīgas zināšanas biznesa plāna izstrādē. Ar apmācību semināra programmu variet iepazīties zemāk.

24.10.2016.

VARAM organizētajā reģionālo biznesa ideju konkursā pieteiktas 313 idejas no visas Latvijas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā reģionālo biznesa ideju konkursā “Biznesa ekspresis” pieteiktas 313 idejas no visas Latvijas. Pieteikumu skaits ir apliecinājums iedzīvotāju ieinteresētībai Latvijas reģionos attīstīt uzņēmējdarbību un efektīvi izmantot vietējos resursus.

21.10.2016.

VARAM atbalsta jaunu biznesa ideju attīstību reģionos

Ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības attīstību reģionos un sniegt atbalstu jaunām biznesa idejām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau otro gadu organizē reģionālo biznesa ideju konkursu “Biznesa ekspresis”. Biznesa ideju iesniegšana konkursam norisinās 2016. gada. līdz 23. oktobrim.

26.09.2016.

Sākusies pieteikšanās reģionālo biznesa ideju konkursam “Biznesa ekspresis”

No šodienas, 26. septembra, sākas pieteikšanās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajam reģionālo biznesa ideju konkursam “Biznesa ekspresis”. Konkursa mērķis ir atrast un pilnveidot labākās biznesa idejas visas Latvijas ietvaros, tādejādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību reģionos un veicinot interesi par uzņēmējdarbību kopumā.

26.09.2016.

Pieredzes apmaiņas vizīte Norvēģijā

2016.gada 22. – 24.septembrī norisinājās Pļaviņu novada pašvaldības, Zemgales plānošanas reģiona, nevalstiskās organizācijas „Pļaviņu uzņēmēju biedrība” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvju pieredzes apmaiņas vizīte uz Norvēģiju.

21.09.2016.

Latgales plānošanas reģions izveidojis video – Investē Latgalē!

Lai pozicionētu Latgali kā inovatīvu un atvērtu reģionu investīciju ieguldīšanai, projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros ir izveidota prezentācijas videofilma „Investē Latgalē”. Prezentācijas filmu paredzēts demonstrēt biznesa un ekonomikas forumos, investoru pasākumos, internetā u.c. reģiona prezentācijas pasākumos.

21.09.2016.

Madonas novada pašvaldība ar zīmolu „Ražots Madonā” piedalījās starptautiskajā pārtikas industrijas izstādē RIGAFood 2016

Izmantojot projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde atbalstu, Madonas novada pašvaldība šī gada 7.-10.septembrī piedalījās starptautiskajā pārtikas industrijas izstādē RIGAFood 2016.

21.09.2016.

Aicinām apmeklēt jaunu tīmekļa vietni Invest.Latgale.lv un iepazīties ar investīciju katalogu „Investē Baltijas Ezeru Zemē - Latgalē”

Projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros uzņēmējiem un investoriem, kā arī citiem interesentiem ir pieejama biznesam veltīta tīmekļa vietne www.invest.latgale.lv.

19.09.2016.

Vidzemes reģionā izstrādāti septiņi investīciju piesaistes materiāli pašvaldībām

Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gadam programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” finansētajā projektā „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” 2016. gada pirmajā pusē pabeigta septiņu investīciju materiālu izstrāde Vidzemes reģionā.

25.02.2016.

Izstrādāti jau pirmie pašvaldību investīciju piesaistes materiāli

Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gadam programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” finansētajā projektā „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” 2016. gada janvārī pabeigta piecu investīciju materiālu izstrāde Zemgales reģionā.

11.12.2015.

Notikusi Norvēģijas finanšu instrumenta programmas pēdējā Vadības komitejas sanāksme

2015. gada 11.decembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizēja Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas* līdzfinansētā projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (turpmāk – Projekts) pēdējo - trešo Vadības komitejas sanāksmi.

28.10.2015.

VARAM organizē konferenci par izaicinājumiem un risinājumiem Latvijas reģionu attīstībai

No 2015. gada 29.–30. oktobrim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) organizē konferenci „Latvijas reģionu attīstības izaicinājumi un to risinājumi”.* Tās laikā nozares eksperti dalīsies labās prakses pieredzē un diskutēs par izaicinājumiem un risinājumiem teritorijas attīstības plānošanā Latvijas reģionos.

20.10.2015.

Latvijas speciālisti iepazīsies ar Norvēģijas pieredzi reģionālās attīstības veicināšanā

2015. gada 21. un 22.oktobrī Latvijas delegācija darba vizītes laikā iepazīsies ar Norvēģijas pieredzi reģionālās attīstības veicināšanā, īpaši uzņēmējdarbības attīstīšanā un pakalpojumu nodrošināšanā.

05.10.2015.

Noskaidrotas labākās biznesa idejas Latvijas reģionos

2015.gada 2.oktobrī, ar noslēguma pasākumu Rīgas reģionā, noslēdzās viens no lielākajiem reģionālajiem biznesa ideju konkursiem Latvijā – Biznesa ekspresis*. Tas pulcēja vairāk nekā 200 uzņēmīgus cilvēkus, kuri iesniedza savas idejas žūrijas vērtējumam, lai cīnītos par iespēju katrā no Latvijas reģioniem saņemt naudas balvu no 2000 līdz 5000 euro apmērā, kā arī simpātiju balvas no konkursa sponsoriem un kompetences partneriem.

28.09.2015.

VARAM aicina piedalīties uzņēmējdarbības veicināšanas semināros Zemgalē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2015. gada oktobrī aicina piedalīties apmācības programmas „Zināšanu eņģeļu” seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas notiks Jelgavā, Jēkabpilī un Bauskā*.

15.06.2015.

VARAM aicina piedalīties ideju konkursā „Biznesa ekspresis”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina līdz 2015.gada 28.jūnijam pieteikt idejas Reģionālo inovatīvu biznesa ideju konkursā “Biznesa ekspresis”, kas tiek organizēts katrā Latvijas reģionā – Rīgā, Latgalē, Zemgalē, Vidzemē un Kurzemē.
24.03.2015.

VARAM aicina piedalīties seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu reģionos

2015. gada aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina piedalīties „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas Vidzemes reģionā notiks ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.

26.01.2015.

VARAM aicina piedalīties seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu reģionos

2015. gada februārī un martā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina piedalīties „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas Latgales un Kurzemes reģionā notiks ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.

12.12.2014.

Notikusi Norvēģijas finanšu instrumenta programmas otrā Vadības komitejas sanāksme

2014. gada 12.decembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizēja Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas* līdzfinansētā projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (turpmāk – Projekts) otro Vadības komitejas sanāksmi.

10.10.2014.

Pašvaldību darbinieki piedalās semināros par uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumiem

Šī gada oktobrī un novembrī, kā arī 2015. gadā ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu Latvijas pašvaldību darbiniekie, kuri ikdienā veic darba pienākumus saistībā ar attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības vecināšanas jautājumiem, piedalās „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas semināros.

06.10.2014.

Izstrādāta Rokasgrāmata Latvijas pašvaldību darbiniekiem vietējās ekonomikas attīstības sekmēšanai

Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gadam programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” finansētajā projektā „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros ir noslēgusies pašvaldību apmācību programma „Zināšanu eņģeļi”, kā rezultātā tika izstrādāta „Rokasgrāmata Latvijas pašvaldību darbiniekiem vietējās ekonomikas attīstības sekmēšanai”.
29.09.2014.

Noticis Latvijas pašvaldību un plānošanas reģionu pārstāvju pieredzes apmaiņas brauciens uz Norvēģiju

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM), plānošanas reģionu un pašvaldību speciālisti iepazinās ar Norvēģijas pieredzi mārketinga materiālu un investīciju piedāvājumu sagatavošanā potenciālajiem investoriem.

10.09.2014.

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu 9 Latvijas pilsētām būs iespēja piedalīties starptautiskās izstādēs ar mērķi piesaistīt potenciālos investorus

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu, sākot no 2014.gada septembra līdz 2015.gada beigām, 9 Latvijas nacionālas nozīmes attīstības centriem – republikas pilsētām – Rīgai, Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Liepājai, Rēzeknei, Valmierai, Ventspilij un Jūrmalai tiks nodrošināta iespēja piedalīties starptautiskās izstādēs, lai popularizētu vietējos resursus un uzrunātu potenciālos investorus.

10.09.2014.

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu izstrādāti mārketinga materiāli angļu valodā pašvaldībām

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu izstrādāti investīciju piesaistes mārketinga materiāli angļu valodā 30 nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem, kas paredzēti pašvaldību dalībai starptautiska mēroga pasākumos.

18.06.2014.

Atvērta Latgales pārstāvniecība Rīgā

2014. gada 18.jūnijā Torņa ielā 4, III C, Rīgā tika atvērta Latgales pārstāvniecība.

11.04.2014.

11.aprīlī norisinājās konference par attīstības plānošanu un uzņēmējdarbības veicināšanu reģionos un pašvaldībās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 11. aprīlī aicināja pašvaldību, plānošanas reģionu pārstāvjus un citus interesentus piedalīties konferencē, lai diskutētu par reģionālās un vietējās attīstības plānošanu un mārketinga pasākumu lomu uzņēmējdarbības veicināšanā un investīciju piesaistē reģionos un pašvaldībās.

10.04.2014.

Latvijas un Norvēģijas eksperti diskutē par Norvēģijas pieredzi attālu un mazattīstītu teritoriju izaugsmes veicināšanā un izvēlēto risinājumu piemērotību Latvijas situācijai

2014.gada 10.aprīlī Rīgā notika sanāksme, kuras ietvaros tika prezentēta Norvēģijas pieredze un diskutēts par Norvēģijā izvēlēto risinājumu piemērotību Latvijas situācijai.

10.03.2014.

Notika informatīvs pieredzes apmaiņas seminārs pašvaldību attīstības plānošanas un projektu speciālistiem, tūrisma nozares speciālistiem un uzņēmējiem

Šī gada 10. martā Daugavpilī Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros notika informatīvs pieredzes apmaiņas seminārs pašvaldību attīstības plānošanas un projektu speciālistiem, tūrisma nozares speciālistiem un uzņēmējiem par Norvēģijas Oplandes reģionālā līmeņa pašvaldības tūrisma nozares darbību un perspektīvām, uzņēmējdarbības un inovāciju veicināšanas sistēmu.

17.02.2014.

Norisinājās pirmā projekta vadības komitejas sanāksme

Piektdien, 14.februārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizēja Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas* līdzfinansētā projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (turpmāk – Projekts) pirmo vadības komitejas sanāksmi.

18.12.2013.

Ar Norvēģijas atbalstu stiprinās Latvijas vietējo pašvaldību un plānošanas reģionu kapacitāti

Lai stiprinātu Latvijas vietējo pašvaldību un plānošanas reģionu kapacitāti, izstrādājot attīstības plānošanas dokumentu projektus un sniedzot atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanā, trešdien, 18.decembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūra (turpmāk – VRAA) parakstīja vienošanos par divu Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas* līdzfinansētu iepriekš noteikto projektu īstenošanu Latvijā.
Vienošanos parakstīja VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilona Raugze un VRAA direktore Solvita Zvidriņa.

 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.04.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta