Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāReģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādeJaunumi
 
 
 
Pašvaldību darbinieki piedalās semināros par uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumiem
10.10.2014

Šī gada oktobrī un novembrī, kā arī 2015. gadā ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu Latvijas pašvaldību darbiniekie, kuri ikdienā veic darba pienākumus saistībā ar attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības vecināšanas jautājumiem, piedalās „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas semināros.

Apmācību programma ietver lekcijas, labās prakses piemērus, radošās domāšanas metodes, simulāciju spēli, praktisko darbu komandās, komandu darbu prezentācijas un diskusijas.

Semināra dalībnieki, apmeklējot seminārus, spēs patstāvīgi sniegt konsultatīvu atbalstu par konkurētspējīgas uzņēmējdarbības izveides un attīstības pamatprincipiem, jaunu biznesa modeļu formām idejas komercializēšanai, risku pārvaldību uzņēmējdarbībā, radošas domāšanas metodēm biznesa idejas pilnveidei, investīciju piesaistes un inovācijas atbalsta instrumentiem u.c. jautājumiem.

Semināri tiek organizēti katrā Latvijas reģionā, un to ilgums ir divas dienas ar dalībnieku skaitu līdz 25 personām katrā seminārā. Plānots, ka kopumā notiks 15 semināri un apmācību programmā tiks apmācīti 375 pašvaldību darbinieki.

Šogad semināri plānoti Limbažos, Tukumā, Cēsīs, Ogrē un Balvos, savukārt 2015.gadā – Ludzā, Rēzeknē, Liepājā, Kuldīgā, Talsos, Valmierā, Madonā, Jelgavā, Jēkabpilī, Bauskā

Papildus apmācību programmas ietvaros ir izstrādātas rokasgrāmatas, kas tiks nodotas pašvaldībām ar mērķi pilnveidot atbildīgo pašvaldības darbinieku prasmes sadarboties ar vietējo sabiedrību radošu biznesa ideju izstrādē un komercializācijā, esošo uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanā un investīciju piesaistē.

Šādas apmācību programmas organizēšanu paredz Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekts „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (turpmāk – projekta). Šī projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos. 

Projekta īstenotājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioniem. Savukārt projekta partneri Norvēģijā –  Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība. Kopējās projekta izmaksas - 1 172 029 EUR

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta