Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāReģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādeJaunumi
 
 
 
Par 2014.gadā sasniegtajiem rezultātiem Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētajā projektā „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde”
06.01.2015

Šogad, projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (turpmāk - Projekts) galveno aktivitāšu “Reģionālās uzņēmējdarbības un inovāciju sistēmas attīstību”, “Vietējo pašvaldību lomas palielināšana uzņēmējdarbības veicināšanā” un “Atbalsta pasākumu izstrāde attāliem un mazattīstītiem reģioniem kvalificēta darbaspēka un uzņēmu piesaistei” ietvaros tika nodrošināti 4 pieredzes apmaiņas braucieni starp Latvijas un Norvēģijas iestādēm, nodrošināts pašvaldību un uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju brauciens uz kaimiņvalstīm, organizēti 7 semināri par Latgales plānošanas reģiona uzņēmējdarbības un inovāciju vecināšanu, nodrošināta Latgales plānošanas reģiona dalība 2 investīciju forumos, izveidota Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā, uzsākta apmācību programmas “Zināšanu eņģeļi” pašvaldību un plānošanas reģiona darbiniekiem īstenošana, izstrādāti pašvaldību mārketinga materiāli angļu valodā, uzsākts atbalsts pašvaldību dalībai starptautiskās izstādēs un notikusi diskusija ar Norvēģijas partneriem par atbalsta pasākumu izstrādi attāliem un mazattīstītiem reģioniem.

Tāpat šogad, Projekta ietvaros noorganizēta Projekta konference par attīstības plānošanu un uzņēmējdarbības veicināšanu reģionos un pašvaldībās un notikušas 2 vadības komitejas sanāksmes.

Savukārt, 2015.gadā projekta ietvaros plānots nodrošināt 2 pieredzes apmaiņas braucienus starp Latvijas un Norvēģijas iestādēm, organizēt 5 seminārus par uzņēmējdarbības un inovāciju veicināšanu, nodrošināt 3 pašvaldību un uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju braucienus uz kaimiņvalstīm, Latgales plānošanas reģionam piedalīties 2 investīciju forumos, izstrādāt investīciju katalogu un tīmekļa vietni www.invest.latgale.lv. Tāpat plānots organizēt 5 reģionālos konkursus inovatīvām biznesa idejām, turpināt īstenot apmācību programmas “Zināšanu eņģeļi”, izstrādāt pašvaldību investīciju piedāvājumus potenciālajiem investoriem, Norvēģijas partneriem izstrādāt pētījumu par Norvēģijas labo praksi atbalsta pasākumu izstrādei attāliem un mazattīstītiem reģioniem, turpināt nodrošināt diskusijas ar Norvēģijas partneriem par atbalsta pasākumu izstrādi attāliem un mazattīstītiem reģioniem, izveidot 6 stratēģiskās partnerības starp Latvijas un Norvēģijas iestādēm un noorganizēt Projekta konferenci un vadības komitejas sanāksmi.

Projekts īstenots Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” ietvaros. Šī projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.

Projekta īstenotājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioniem. Savukārt projekta partneri Norvēģijā –  Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība. Kopējās projekta izmaksas - 1 172 029 EUR

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
18.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta