Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāReģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādeJaunumi
 
 
 
Noskaidrotas labākās biznesa idejas Latvijas reģionos
05.10.2015

2015.gada 2.oktobrī, ar noslēguma pasākumu Rīgas reģionā, noslēdzās viens no lielākajiem reģionālajiem biznesa ideju konkursiem Latvijā – Biznesa ekspresis*. Tas pulcēja vairāk nekā 200 uzņēmīgus cilvēkus, kuri iesniedza savas idejas žūrijas vērtējumam, lai cīnītos par iespēju katrā no Latvijas reģioniem saņemt naudas balvu no 2000 līdz 5000 euro apmērā, kā arī simpātiju balvas no konkursa sponsoriem un kompetences partneriem.

Reģionālais inovatīvu biznesa ideju konkurss “Biznesa ekspresis” tika organizēts divās kārtās. Konkursa otrajā kārtā iekļuva 10 labākās idejas no katra reģiona un vairāku mēnešu garumā ideju autoriem bija iespēja gan pilnveidot savas zināšanas ar biznesu un prezentēšanu saistītos jautājumos turpmākai idejas attīstībai, gan tikties ar mentoriem un iegūt noderīgus kontaktus, kā arī padomus idejas realizēšanai. Konkursa noslēdzošajā – trešajā kārtā, katrā reģionā iekļuva piecas labākās biznesa idejas. Katra reģiona pieci finālisti ne tikai prezentēja savu ideju, bet arī pierādīja sevi kā līderus, komandas spēlētājus un uzņēmējus aktīvas atpūtas centra Eži rīkotajā dienas spēlē Pilsētas ekspresis. Šis bija pirmais konkurss Latvijā, kurā žūrija ņēma vērā ne tikai konkursantu spēju prezentēt savu ideju, bet arī viņu personības, kas nav mazsvarīgs biznesa izdošanās faktors.

Konkursa lielo bavu ieguvēji Vidzemē: 1. vieta (5000 euro): Kaspars Urbāns, komandā ar Miku Veidemani un Māri Dreiju (biznesa ideja – “Track.it” – sistēma, kas reģistrēs sportistu veiktās distances parametrus); 2. vieta (3000 euro): Gunda Veļika (biznesa ideja – kokaudzētavas izveide, ar specializāciju kokaugu veidošanā); 3. vieta (2000 euro): Jānis Tilaks un Toms Raudovs (biznesa ideja – “Video fabrika”).

Konkursa lielo bavu ieguvēji Latgalē: 1. vieta (5000 euro): Ieva un Vineta Vaivodes (biznesa ideja – “Kaņepju audums”); 2. vieta (3000 euro): Viktors Gallers ar komandu (biznesa ideja – “Sikspārņu centrs Daugavpilī”); 3. vieta (2000 euro): Ruta Bernāne (biznesa ideja – “Kaitu ustoba” – spēļu istaba).

Konkursa lielo bavu ieguvēji Zemgalē: 1. vieta (5000 euro): Laura Bruzgule (biznesa ideja - “GULIGULA.LV šūpoļ-gultas); 2. vieta (3000 euro): Zane un Ģirts Bulāni (biznesa ideja – LED gaismas objekti “LAMP’”); 3. vieta (2000 euro): Jānis Zariņš (biznesa ideja – durvju rokturi no koka).

Konkursa lielo bavu ieguvēji Kurzemē: 1. vieta (5000 euro): Mārtiņš Kokalis (biznesa ideja – automātiskā kokteiļu automāta ražošana un nomas pakalpojuma izveide); 2. vieta (3000 euro): Laima Špude, komandā ar Egiju Gribusti (biznesa ideja – lina izstrādājumu ražošana un tirdzniecība); 3. vieta (2000 euro): Edijs Krūmiņš un Inga Jefrēmova (biznesa ideja – līklīniju grīdas segumi).

Konkursa lielo bavu ieguvēji Rīgas reģionā: 1. vieta (5000 euro): Jānis Graumanis un Toms Daninieks (biznesa ideja – ekoloģisko izejmateriālu interjera dizaina gaismas objekti); 2. vieta (3000 euro): Zanda un Edmunds Vipuļi (biznesa ideja – autoapmācības stimulators); 3. vieta (2000 euro): Ildze Magazeina (biznesa ideja – ergonomiski bērnu un pusaudžu krēsli).

*Konkursi tika finansēti Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (turpmāk – projekta) ietvaros. Šī projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos. Projekta īstenotājs ir VARAM sadarbībā ar Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioniem. Projekta partneri Norvēģijā – Norvēģijas Pašvaldību un modernizācijas ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība. Kopējās projekta izmaksas - 1 172 029 EUR.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
04.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta