Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāReģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādeJaunumi
 
 
 
Izstrādāti jau pirmie pašvaldību investīciju piesaistes materiāli
25.02.2016

Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gadam programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” finansētajā projektā „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” 2016. gada janvārī pabeigta piecu investīciju materiālu izstrāde Zemgales reģionā.

Investīciju piesaistes materiālu izstrādes mērķis ir palīdzēt pašvaldībai apzināt savas iespējas, izvērtējot konkrētā objekta potenciālu investīciju piesaistei.

Jelgavā, Jēkabpilī un Bauskas novadā veikta tirgus izpēte, kas pašvaldībām sniegs iespēju izvērtēt konkrētā objekta potenciālu investīciju piesaistei: Jelgava - Jelgavas ziemeļrietumu daļā pie bijušā militārā lidlauka, Jēkabpils - Zīlānu ielā 93A un Bauska - Biržu ielā 86 un Lidlauka ielā 7.

Savukārt Dobelē un Aizkrauklē izstrādāti šādi būvprojekti: Dobelē, Lauku ielai piegulošās teritorijas lietus ūdens savākšanas būvprojekts, bet Aizkrauklē – Gaismas, Bitēnu un Torņu ielas rajonā - kanalizācijas tīkla pārbūves projekts.

Investīciju piesaistes materiāli ir papildinājums plānotajiem ieguldījumiem atbilstoši Eiropas Savienības fondu specifiskajiem atbalsta mērķiem Nr. 3.3.1. „Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām” un Nr. 5.6.2. „Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām”.

Papildus Projekta ietvaros plānots vēl izstrādāt 26 pašvaldību investīciju piesaistes materiālus Kurzemes, Latgales, Rīgas un Vidzemes reģionam.

Ar izstrādātajiem materiāliem var iepazīties raksta pielikumā.


Pievienotie faili:
 
 
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
18.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta