Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāReģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādeJaunumi
 
 
 
VARAM atbalsta jaunu biznesa ideju attīstību reģionos
21.10.2016

Ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības attīstību reģionos un sniegt atbalstu jaunām biznesa idejām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau otro gadu organizē reģionālo biznesa ideju konkursu “Biznesa ekspresis”. Biznesa ideju iesniegšana konkursam norisinās 2016. gada. līdz 23. oktobrim.


Finālā piedalīsies katra Latvijas plānošanas reģiona (Rīga, Vidzeme, Zemgale, Kurzeme, Latgale) piecu labāko ideju autori, kuri cīnīsies par naudas balvām sava biznesa tālākai attīstībai.

1. vietas ieguvēji saņems 5 000 EUR* naudas balvu, 2. vieta – 3 000 EUR*, bet 3. vieta – 2 000 EUR*. Kopējais konkursa balvu fonds ir vairāk nekā 50 000 EUR, kas starp plānošanas reģioniem tiks sadalīts vienlīdzīgi.

Pieteikuma anketu un plašāku informāciju iespējams atrast konkursa oficiālajā mājaslapā www.biznesaekspresis.lv

Konkursa “Biznesa ekspresis” 2015. gada Latgales reģiona 1. vietas ieguvēja Ieva Vaivode uzsver: “Viens no lielākajiem ieguvumiem konkursā bija semināru rezultāts un speciālistu konsultācijas, kas palīdzēja mums, idejas autoriem, nonākt pie konkurētspējīga biznesa plāna.” Zemgales reģiona 1. vietas ieguvēja Laura Bruzgule norāda: “Konkursa norises laikā veiktās apmācības palīdzēja visas idejas sastrukturizēt un sagatavot biznesa plānu. Liels izaicinājums un pieredze bija arī savas idejas publiska aizstāvēšana..” Savukārt 2015. gada konkursa Vidzemes reģiona 1. vietas ieguvējs un SIA “Echotech” valdes loceklis Kaspars Urbāns uzskata “Šāda veida konkursi palīdz reģionos dzīvojošajiem jauniešiem noticēt sev un uzdrīkstēties. Tie lieliski parāda, cik radoši ir cilvēki visā Latvijā.”

Arī šogad konkursa “Biznesa ekspresis” norises laikā notiks apmācības, kur biznesa idejas autors apgūs nepieciešamās prasmes biznesa plāna izstrādei un tā prezentēšanai. Sadarbojoties ar valsts iestādēm, varēs iegūt informāciju par jautājumiem, kas saistīti ar uzņēmuma nodibināšanu. Iesaistot sadarbības partnerus, tiks dota iespēja iepazīties ar pieredzes un iedvesmas stāstiem par veiksmīgu uzņēmējdarbību, kā arī konsultāciju sniegšanas iespējas, ja biznesa ideju autoriem tādas būs nepieciešamas.


Papildus informācija

Konkursu rīko VARAM Norvēģijas finanšu instrumenta programmas LV07 “Kapacitātes stiprināšanas un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta “Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (projekta Nr. 4.3-24/NFI/INP-001) ietvaros, sadarbībā ar sabiedrisko attiecību aģentūru “Repute”.

Konkursu atbalsta Latvijas plānošanas reģionu uzņēmējdarbības centri, biedrība “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” (LatBAN), SIA “Academia Strategies”, SIA "Sula", SIA "Turbas", SIA "Valmiermuižas alus", SIA "Dabba", SIA "CEMEX", SIA "Amazone", IK "TĒMA-Mode", SIA "RICH MEDIA", SIA "ROLS", SIA "DK Projekts", sniedzot vērtējumu par iesniegtajām biznesa idejām.


Informatīvie atbalstītāji: radio SWH, SWH+, Kurzemes radio, Radio 7.

 

* pēc nodokļu nomaksas

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta