Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Publikācijas un pētījumiMetodiskie materiāliMetodiskie materiāli pašvaldībāmDarbs pēc novadu pašvaldību izveides
 
 
 
Novada bāriņtiesas izveidošana

Izstrādājot priekšlikumus bāriņtiesas izveidošanai, jāņem vērā Bāriņtiesu likums, kurā noteikti bāriņtiesas izveidošanas nosacījumi, darbības principi, bāriņtiesas sastāvs un citi ar bāriņtiesu darbību saistīti jautājumi, Ministru kabineta 2006.gada 19.decembra noteikumi Nr.1037 „Bāriņtiesas darbības noteikumi” un citi ārējie normatīvie akti.

Vienā novadā ar novada domes lēmumu var izveidot vairākas bāriņtiesas, piemēram, katrai teritoriālai vienībai (novada pagastam/pilsētai) savu vai vienu pilsētas teritorijai un otru lauku teritorijai. Šādā gadījumā novada pašvaldībai jānosaka katras bāriņtiesas darbības teritorija. Veidojot vienotu bāriņtiesas iestādi novadā, vēlama katras teritoriālās vienības (novada pagasta/pilsētas) pārstāvniecība tajā un vēlams noteikt, ka par katru teritoriju ir atbildīgs vismaz viens bāriņtiesas loceklis.

Izstrādājot priekšlikumus piemērotākajam bāriņtiesas darba organizācijas veidam novadā, jāņem vērā ne tikai novada administratīvajā teritorijā ietilpstošo pagastu un pilsētu skaits, bet arī novada iedzīvotāju skaits, novadā apvienoto pagastu un pilsētu ģeogrāfiskais novietojums un citi vietējie apstākļi, kā arī bāriņtiesu skaits pirms novada izveides. Svarīgs nosacījums ir, lai visiem attiecīgās teritorijas iedzīvotājiem bāriņtiesa būtu pēc iespējas ērtāk pieejama.

Vairākas vietējās pašvaldības saskaņā ar saviem lēmumiem var izveidot vienu bāriņtiesu. Šādā gadījumā bāriņtiesas darbība ir attiecīgo pašvaldību administratīvā teritorija.

Līdz vienas vai vairāku bāriņtiesu izveidošanai novadā darbu turpina pagastu un pilsētu bāriņtiesas atbilstoši to kompetencei un darbības teritorijai.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
26.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta