Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Publikācijas un pētījumiMetodiskie materiāliMetodiskie materiāli pašvaldībāmDarbs pēc novadu pašvaldību izveides
 
 
 
Citu novada iestāžu (aģentūru) izveidošana un nolikumu sagatavošana

Novada dome var izveidot novada pašvaldības   iestādes. Izstrādājot priekšlikumus šādu iestāžu izveidei, jāņem vērā, ka iestāde ir pašvaldības institūcija, kas darbojas publiskās personas vārdā un kurai ar normatīvu aktu noteikta kompetence, piešķirti finanšu līdzekļi, ir savs personāls (Valsts pārvaldes iekārtas likuma 1.panta pirmās daļas 3.punkts).

Novada administratīvajā teritorijā kā iestādes parasti darbojas bijušo pagastu/pilsētu pašvaldību izveidotās vispārizglītojošās skolas, pirmsskolas izglītības iestādes, bibliotēkas, kultūras nami (tautas nami) u.c. Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 13.punktu šīs iestādes pārņem novada dome un līdz ar to bijušo vietējo pašvaldību iestādes kļūst par novada pašvaldības iestādēm, kas tiek finansētas no novada pašvaldības budžeta līdzekļiem. Līdzīgā situācijā atrodas bijušo pagastu/pilsētu pašvaldību izveidotās aģentūras, kas saskaņā ar Publisko aģentūru likuma 23.panta pirmo daļu arī ir pašvaldības iestādes, kurām ar pašvaldības lēmumu uzdots veikt noteiktas pašvaldības kompetencē esošas funkcijas un kuras tās veic saskaņā ar pārvaldes līgumu, ko noslēdz novada domes priekšsēdētājs ar pašvaldības aģentūras direktoru.

Svarīgi ir izstrādāt optimālus priekšlikumus par novada administratīvajā teritorijā esošo iestāžu (aģentūru) turpmāko darbību novada pašvaldības iestādes statusā, kā arī nepieciešamības gadījumā – par novada pašvaldības iestādes (aģentūras) izveidošanu, par ko lēmumu pieņem novada dome. Izveidojot novada pašvaldības iestādes (aģentūras), jāsagatavo priekšlikumi to nolikumu apstiprināšanai novada domes sēdē.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
26.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta