Ģimenei draudzīga darbavieta

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (ministrija) no  2022. gada jūlija Sabiedrības integrācijas fonda programmas “Ģimenei draudzīga darba vieta” ietvaros īsteno grantu konkursa projektu “VARAM piedzīvojumu vasara” (LĪGUMS Nr. 2022.LV/ĢDDV/14) .

Projekta mērķis ir saliedēt ministrijas kolektīvu un popularizēt veselīgu dzīvesveidu, organizējot ģimenēm draudzīgus pasākumus.

Projekta “VARAM piedzīvojumu vasara” ietvaros ministrijas darbinieki ir aicināti iesaistīties kopā ar bērniem, citiem ģimenes locekļiem vai kolēģiem un aktīvi pavadīt brīvo laiku, piedaloties ministrijas piedāvātajos pastaigu spēļu izaicinājumos - veicot trīs, sešu un 12 km garas distances Latvijas teritorijā. Papildus projekta ietvaros tiks organizētas meistarklases ministrijas darbinieku psiholoģiskās labsajūtas veicināšanai.

Plānotie projekta rezultāti - darbinieku piederības stiprināšana ministrijai, iesaistoties ar ģimenes locekļiem vai kolēģiem pastaigu spēļu izaicinājumos un ģimenei draudzīgas prakses ieviešana korporatīvo pasākumu organizēšanā.

Projektā iesaistījās  vairāk par 55 ministrijas darbinieku komandām, kuras kopā ar ģimenes locekļiem vai kolēģiem īstenoja pastaigu spēļu izaicinājumus.  Aptuvenais dalībnieku skaits pārsniedz 170.

Projekta ietvaros 2022. gada 9.novembrī notika meistarklase ministrijas darbiniekiem ‘’Krīzes un atkarības: kā palīdzēt sev un līdzgaitniekiem", kurā piedalījās  106 dalībnieki. 2022. gada 28. novembrī notika meistarklase "Emocionālā veselība", kurā piedalījās 113 ministrijas darbinieki. Pakalpojumu nodrošināja SIA “Training Lab” pasniedzēji Ginta Gaumala un Ivars Juškēvics. Meistarklašu laikā dalībniekiem tika sniegti vērtīgi instrumenti un tehnikas sevis izzināšanai, stresa samazināšanai un rīcībai krīzes situācijās, stiprinot ministrijas darbinieku psiholoģisko labsajūtu un pilnveidojot zināšanas emocionālās veselības jomās.