Niedres

Laikapstākļu un drošības apsvērumu dēļ tiek atcelts 17. februārī plānotais Niedru skulptūru festivāls dabas liegumā “Randu pļavas”. Ja turpmāko nedēļu laikapstākļi mainīsies un pārmitrajās pļavās būs noturīga ledus kārta, tiks izziņots jauns pasākuma datums. Aicinām sekot līdzi ziņu aktualitātēm Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē www.daba.gov.lv un sociālajos tīklos Facebook, X (Twitter) un Instagram.

“Šis būtu jau piektais Niedru festivāls. Taču mums ir arī atceltu un pārceltu Niedru festivālu pieredze. Iemesls ir nemainīgs – festivāla veiksmīgai norisei nepieciešama noturīga ledus sega, bet mainīgā gaisa temperatūra to nenodrošina. Pārvietošanās un niedru vākšana pārmitrā, neaizsalušā pļavā februārī, kur ūdens līmenis ir līdz ceļiem, ir teju neiespējama. Un tā kā šis nav sportisks, bet gan radošs skulptūru festivāls, aicināsim cilvēkus dabā, kad būs piemēroti laikapstākļi,” teic Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas centra vadītāja Inta Soma.

Niedru skulptūru festivāls tiek organizēts kā radošas, izzinošas ģimeņu, draugu un citu interešu grupu sacensības, kurās komandas vāc lāmās augošās niedres un veido no tām dažādas skulptūras. Katru gadu skulptūras ir veidotas ar lielu izdomu un aizrautību. Pērn skulptūras uzreiz pēc to izveidošanas stājās pretim vēja brāzmām un sniegputenim, kas pamainīja autoru sākotnējo ieceri un skulptūru izskatu.

Vienlaikus Niedru skulptūru festivāls ir arī aktīva iesaiste mitrāju apsaimniekošanā. Jo visu gadu Randu pļavās esošais mitrums veicina niedru augšanu. Tās jāpļauj, pretējā gadījumā izzudīs maz palikušie bioloģiski vērtīgie zālāji un putnu ligzdošanai labvēlīgie apstākļi.

Plašāka informācija:

Ilze Reinika,
Dabas aizsardzības pārvaldes 
Vecākā komunikācijas speciāliste

Tālr.: 26421296
E-pasts: ilze.reinika@daba.gov.lv 

www.daba.gov.lv