Dabas aizsardzība Preses relīzes
Bites pie stropa

Rīga, 2021. gada 23. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) šodien tiksies ar Latvijas Biškopības biedrības pārstāvjiem un apmeklēs biškopības saimniecību Saldus novadā.

Ministrs ar biškopjiem pārrunās  Eiropas Savienības( ES) Zaļā kursa uzstādītos mērķus, kas tostarp izriet no Eiropas Komisijas (EK) 2020. gada maijā publicētās ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas un stratēģijas “No lauka līdz galdam”. Abos dokumentos ietvertas prasības par augu aizsardzības līdzekļu lietošanas samazināšanu, minerālmēslu lietošanas samazināšanu, bioloģiskās lauksaimniecības īpatsvara palielināšanu līdz 25% no kopējās lauksaimnieciskajā darbībā izmantotās platības. ES Biodaudzveidības stratēģija 2030. gadam līdz ar citiem dabas atjaunošanas pasākumiem paredz apturēt arī apputeksnētāju izzušanu. Tāpat ministrs ar biškopjiem pārrunās bišu dravām lāču radīto postījumu kompensāciju kārtību, kā arī aktuālos jautājumus ministrijas izveidotajā Pesticīdu darba grupā, tostrap par augu aizsardzības līdzekļu lietošanas aizliegumu vai ierobežojumiem apdzīvoto lauku māju tuvumā.

Līdz ar šo saimniecību apmeklējumu ministrs uzsāk vairāku reģionālo vizīšu ciklu, lai tiktos ar lauksaimniekiem un pārrunātu viņiem aktuālākos ministrijas kompetencē esošus jautājumus, kā arī Zaļā kursa uzstādītos mērķus ES dalībvalstīm un nozares “zaļināšanās” iespējas.  

 

Informāciju sagatavoja
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478
e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv