Preses relīzes
Jūra

13.oktobrī plkst.10.00 norisināsies seminārs “ES fondu ieguldījums Baltijas jūras piekrastes attīstībā”.

Seminārs tiek organizēts, lai vērtētu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" prioritārā virziena "Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte" 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" (turpmāk - 5.5.1.SAM) otrās atlases kārtas ieviešanas gaitu un rezultātus piekrastes pašvaldībās. Semināra programma pieejama šeit.

5.5.1.SAM otrās atlases kārtas ietvaros piekrastes pašvaldībām (izņemot Rīgu) bija pieejams  finansiāls atbalsts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda gandrīz 15 miljonu eiro apjomā. Šī finansējuma apguve tika uzsākta 2018. gadā, plānojot ieguldījumus 28 piekrastes objektos. Trīs gadu laikā būvdarbi ir pabeigti 25 objektos, kas ir 90% no plānoto objektu skaita. Virkne objektu jau pašlaik tiek aktīvi izmantoti un ir izpelnījušies iedzīvotāju un viesu atzinību. Taču nākamajā gadā vēl jāpabeidz būvdarbi 3 objektos, kā arī jāievieš visi plānotie pakalpojumi.   

5.5.1.SAM otrajā kārtā attīstītie objekti seminārā būs skatāmi video sižetos un savā pieredzē dalīsies objektu attīstītāji – sadarbības projektu koordinatori.

Seminārs notiek attālināti un ministrijas timekļa vietnē tiks ievietots šī semināra videoieraksts.