Piektdien, 2016. gada 22.aprīlī, kontekstā ar Parīzes nolīguma parakstīšanu 2016. gada 22. aprīlī Ņujorkā, notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizēta publiskā diskusija par Latvijas nākotni jaunajā klimata realitātē. Pasākums tika organizēts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada programmas “Nacionālā klimata politika” projekta “Nacionālās sistēmas pilnveidošana siltumnīcefekta gāzu inventarizācijai un ziņošanai par politikām, pasākumiem un prognozēm” ietvaros, un to varēja vērot tiešraidē VARAM, ziņu portāla Delfi.lv un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) mājas lapās. 
 
1

Tajā piedalījās augsta līmeņa Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD) amatpersona – Vides direktorāta Klimata, bioloģiskās daudzveidības un ūdens nodaļas vadītājs Simon Buckle, Igaunijas vides pētījumu centra pārstāvis Timo Uustal, kā arī vairāki Latvijā atzīti vides eksperti un citi profesionālajās aprindās pazīstami cilvēki. Diskusiju moderēja molekulārbiologs Dr. biol. Juris Šteinbergs un Vides izglītības fonda Ekoskolu Rīcības Dienu koordinators Edmunds Cepurītis. 
 
1

Diskusijas mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību Parīzes nolīguma nozīmībai un klimata pārmaiņu aktualitātei, kā arī pārrunāt, vai un kā Latvijai saistībā ar jauno klimata realitāti būtu jāmainās. Pasākumā tika sniegta informācija gan par klimata pārmaiņu liecībām un turpmāko attīstību pasaulē un Latvijā, gan arī par oglekļa mazietilpīgo attīstību.
 
1

Foto: Diskutē D. Indriksone (Baltijas vides forums) un Zuarguss (Latvijas Intelektuālās Attīstības fonds)

Diskusijā piedalījās – LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, Pasaules dabas fonda valdes priekšsēdētājs Latvijā Uģis Rotbergs, DNB bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, Latvijas Intelektuālās Attīstības fonda vadītājs Zuarguss, Nevalstiskās organizācijas “Zemes draugi” padomes loceklis Jānis Ulme, žurnāla ‘’Vides vēstis’’ galvenā redaktore Anitra Tooma, biedrības “Zaļā Brīvība” vadītājs Jānis Brizga, Baltijas vides foruma valdes locekle Daina Indriksone, kā arī VARAM Klimata pārmaiņu departamenta direktore Ilze Prūse.
 
1

Fotogrāfiju autors: Ieva Bruņeniece

Pasākumu iespējams skatīt ierakstā VARAM tīmekļa vietnē!

Pasākuma dienas kārtība pieejama šeit!

Pasākumā sniegtās prezentācijas pieejamas šeit!