2015.gada decembrī, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens tikās ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas Eiropas Ekonomikas zonas un Eiropas Savienības (EEZ un ES) lietu valsts sekretāri Elsbeti Tronstadu (Elsbeth Tronstad). Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu līdzšinējā sadarbība EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu 2009.-2014. gada plānošanas perioda ieviešanā, kā arī apspriests jaunā finanšu instrumentu perioda sagatavošanas process.

Attēls

A. Ašeradens uzsvēra, ka augstu novērtē un pateicas par ļoti veiksmīgo un profesionālo sadarbību ar Norvēģiju EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanā.

Abas puses norādīja, ka līdzšinējā sadarbība ir bijusi ļoti veiksmīga un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti būtiski stiprina Latvijas un Norvēģijas bilaterālo sadarbību. Šie finanšu instrumenti snieguši ieguldījumu tādu Latvijas attīstībai būtisku nozaru kā tieslietas, zinātne un inovācijas, vide, pilsoniskā sabiedrība un citu attīstībā.

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs apsveica valsts sekretāri ar drīzumā gaidāmo Eiropas Komisijas un Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas vienošanos par jauno finanšu instrumentu periodu. Tas nozīmē, ka jau drīzumā varēs uzsākt bilaterālās sarunas starp Latviju un Norvēģiju par jaunā perioda prioritātēm Latvijā. Savukārt Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāre iepazīstināja ar jaunā perioda prioritāšu piedāvājumu, apspriežot arī iespējamās sadarbības jomas Latvijā.

Abas puses bija vienisprātis, ka, plānojot jaunā finanšu instrumentu perioda prioritātes, ir jāturpina līdz šim labi izveidotā partnerība un īstenotās aktivitātes. Arī jaunajā periodā būtiski  investīcijas koncentrēt dažās prioritārajās jomās, tādējādi nodrošinot lielāku ieguldījumu efektivitāti.
Finanšu ministrija sadarbībā ar nozaru ministrijām ir uzsākusi darbu pie jaunā perioda prioritāšu plānošanas, balstoties uz augstāk minētajiem investīciju koncentrācijas un pēctecības principiem, tai skaitā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 2016.gada februārī ir iesniegusi savus priekšlikumus vides, klimata un reģionālās attīstības jomu atbalstam.

Detalizētāku informāciju lasīt: http://www.eeagrants.lv/?id=48&zina=168